Je možné jít 5. měsíců po porodu na potrat?

kb0117
25. srp 2021

Ahoj holky,
jsem necelých 5. měsíců po porodu a před třemi dny jsme s partnerem měli sex. Bohužel, nám selhala antikoncepce. Zítra se budu objednávat na gynekologii. Chci se Vás zeptat zda je možné jít 5 měsíců po porodu na potrat? Druhé miminko již nechci. Předem děkuji za všechny Vaše odpovědi k tématu a přeji hezký večer/den 🙂

emamaira
25. srp 2021

Na potrat jít lze, ale nebyla by lepší nějaká nouzová antikoncepce? Některé lze vzít až do 5 dnů po styku. Poradila bych se v lékárně.

bara88
26. srp 2021

@kb0117 co je to za pitomuo otázku?

palja
26. srp 2021

@kb0117 souhlasím s prvním komentářem, jsou tabletky které se berou po styku, aby se to vůbec neuhnizdilo a vyloučilo.
Jinak k otázce, ano na potrat jít lze.

alilali
26. srp 2021

Měli jste sex před třemi dny a selhala vám antikoncepce a ty už teď víš, že jsi těhotná? Nějak nechápu.

leniczka23
26. srp 2021

Ano můžeš, s prvnim komentarem nesouhlasím po tabletce po styku jsem byla stejne těhotná a to sem si ji vzala temer hned 🤦

levandule_k
26. srp 2021

@leniczka23 Je lepší si vzít tabletku po styku, i když třeba třetí den a doufat, že zabere, než rovnou počítat s potratem.

fouskovi
26. srp 2021

A jak víš že jsi hned těhotná 🤦

sylvka
26. srp 2021

@kb0117 zkus se pozeptat po těch tabletkach.jsou bez předpisu,jen stojí cca 600.... Jednou jsem si je brala a všechno ok.

lalolita
26. srp 2021

@kb0117 vem si co nejrychleji tabletku po styku. Stojí kolem 600,-. A za 3dny určitě těhotná být nemůžeš....😔

sirinfirst
26. srp 2021

Já bych neplašila dopředu.. ty už máš ovulační cyklus takhle brzo po porodu? kojíš? Myslím, že je velmi, velmi malá šance, že bys otěhotněla.

alilali
26. srp 2021

@sirinfirst Proč malá? Já téměř takhle brzy otěhotněla a to jsem kojila. Kamarádka to stejné.

petraaroman1
28. srp 2021

@emamaira žádná taková není je jen po 72 hodin po sexu teď nevím jak se jmenuje ale vím že vtom jsou dva prášky a stojí okolo 600;

emamaira
29. srp 2021

@petraaroman1 Je, jmenuje se EllaOne, bere se do 120 hodin. Do 72 hodin, kde jsou 2 prášky je Postinor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru