Jakou jste braly antikoncepci? Má vliv na otěhotnění?

macc
26. zář 2007

Chtěla bych udělat takový malý průzkumek 😅, jestli nemáme stejné problémy s dékou cyklu, špiněním, anovulací, nezadařením, neudržením těhu atd. atd. po stejném druhu antikoncepce. Jestli třeba většina z nás, která brala např. Tri-Minulet otěhotněla až po roce a ty, které braly třeba Cilest, otěhu hned první měsíc, a ty které braly něco jiného zas třeba mají problémy se špiněním atd. Třeba z toho snažilky něco zjistíme ... ? 😎

christla
27. zář 2007

sah: Ono je to pro tělo asi šok, když holka bere antiko několik let a pak najednou nic. Chápu, že trvá než se tělo vzpamatuje... 😒

kacka.va
27. zář 2007

Já brala Logest cca 9 let a po vysazení žádný problém. Doktor mě akorát upozornil, že možná dostanu první přirozenou MS třeba až po dvou třech měsících, ale dostala jsem jí normálně a i jsem měla MS po vysazení pravidelnou na rozdíl od dob před HA.

christla
27. zář 2007

Tak je to asi individuální u každé holky. Já před tím, že jsem nasadila antikoncepci, jsem měla MS pravidelnou bez problémů.

myska1
27. zář 2007

já měřím teplotu a zapisuju na kinderwunsch a fertility. Ovulku mi to ukazuje, ale už jsem měla za celou dobu i anovulační cykly. Poslední dobou jsem ji měla až kolem 19 DC, pak jsem začala brát ten Feminan a skočila mi na 14 den, tak že by to bylo tím?? 😝
Ale koukám, že pomalu odcházím od tématu diskuze 😀

zdenik123
27. zář 2007

kacka.va...taky mi to Dr. říkala...že je možné, že první MS dostanu za dva měsíce, mně přišla přesně za 31 dní a další už nepřišla.... 🙂

christla
27. zář 2007

Já si BT měřila, ale doktor mi řekl, že si ji sice měřit můžu, ale že to není směrodatné, že bych musle a mít absolutně pravidelný denní režim, tak jsem přestala. Po nějaké době jsem se pokoušela zase začít, ale nevydrželo mi to dlouho. Tento měsíc jsem chtěla měřit opravdu pravidelně, ale dostala jsem nějakou ošklivou chřipku a tím se mi to pěkně zkresluje, takže jsem zase přestala. Od včerejška sleduju čípek... A beru bylinky.

christla
27. zář 2007

zdenik123: Blahopřeji!!! Závidím ti ! 😀

christla
27. zář 2007

myska1: Jinak já jsem se taky chtěla zaregistrovat na fertility, ale nechce mě to tam pustit... 😒

zdenik123
27. zář 2007

christla...neboj taky to přijde...až to budeš nejmíň čekat...., mně dr. říkala, že si počkám tak rok....než se tělo vyčistí...tak jsem si říkala, půl rok, rok by byl akorát, vezmem se, stihnem dostavět...a prd ho....bylo to hned...aniž bych něco počítala...plánovala 😉
dokonce jsem tam měla ze začátku asi jen do 5tt mimča dvě...to bylo těma hormonama , úplně jsem cítila ovulaci, jak vaječníky pracovaly jak zblázněný po tolika letech...prostě to na mě mělo opačný účinek ta HA... 😉

yofresh
27. zář 2007

Já brala přes 7 let Diane 35, po vysazení první cyklus zpoždění 5 dní, ale další MS pravidelná jako hodinky....takže vesměs vše v poho...

kacka.va
27. zář 2007

zdeniku, to mě chodili, protože jsem ještě chodila na chíru kvůli znaménkům na zádech, takže jsem se bála, když mi to umrtvovali, abych nebyla těhotná a nemělo to nějaký následky, ale jinak jsme otěhotněli druhý cyklus od té doby, co jsme se začali snažit 😉

myska1
27. zář 2007

christla a odkud ses chtěla zaregistrovat? Jestli někde z práce a máte síť, je možné, že tě to nepustí, protože z téhle IP se už někdo zaregistroval.. Já jsem totiž byla taky zaregistrovaná před nějakou dobou z práce, pak jsem úplně zapomněla přihlašovací údaje, tak jsem se chtěla zaregistrovat znovu a nepovedlo se, musela jsem z domu

christla
27. zář 2007

zdenik123: Mě doktor řekl, že tělo po antikoncepci nepotřebuje čas na to se vyčistit, že je to nesmysl. Ale koukám, že co doktor, to jiný názor... 😒 😝

zdenik123
27. zář 2007

kacka.va...tak to je bezva.... 😉

všichni se určo dočkají...držím palečky 😉 mně to tak hrozně uteklo...a ani teď si ještě neuvědomuju, že za 2 měsíce budu máma... 😎

christla
27. zář 2007

myska1: já to zkoušela z domova, ale nepovedlo se. Zkusím to jindy, stejně se teď neměřím...

kacka.va
27. zář 2007

christla, ono asi záleží, jakou HA bereš. Pokud nějaký driják, tak je to asi pro tělo horší, než když bereš něco nízkohormonového. Mně doktor taky říkal, že při těch nízkohormonových je nějaké čištění blbost.

christla
27. zář 2007

kacka.va: Já brala Logest a to je prý docela driják... 😠

zdenik123
27. zář 2007

christla...přesně tak, mně bude příští rok 30... a dr.říkala, že bych měla změnit HA...a když jsem nadhodila, že už jí chci brát tak půl roku jenom tak na mě spustila...co si myslím,ať to vysadím hned....pak jsem jsem tam přišla těhotná tak mi říkala...že to na mělo ten opačný účinek...že první 3 měsíce po vysazení je o dost vyšší pravděopodonost - i na ty dvojčata.
jinak s čištěním to nic neříkala...ať čekám, prý naopak, kdo chce tak fakt hnedka se začít snažit 😉
tak držím palce... 😉

kacka.va
27. zář 2007

christla: Logest právě moc není.

christla
27. zář 2007

kacka.va: Mě moje obvodní doktorka říkala, že je to driják, ale nevím, já se v tom nevyznám... Zkrátka něco nefunguje tak, jak má. ☹

hanulik
27. zář 2007

Já jsem brala Cilest, otěhotněla jsem po 3 měsících. Ale můžu říct, že jsem se na tuhle anti. ptala jiné gynekoložky a ta mi řekla, že je to ten největší driják, jaký je a nikdy to nedává holčinám, které nemají ještě děti. Já jsem s ní teda nikdy neměla žádný problém.

christla
27. zář 2007

zdenik123: Na mě to mělo zcela opačný efekt... Snad se dočkám... třeba tento měsíc... 😀

christla
27. zář 2007

hanulik: Já s Cilestem zařínala, nějakou dobu v še v pořádku, ale pak jsem začala špinit, tak jsem ho na doporučení doktora vyměnila za Logest.

zdenik123
27. zář 2007

christlo...naopak ... logest driják není....patří mezi 3 druhy antikoncepce které mají nejnižší hladinu hormonů....

Driják je podle mě třeba Diane...kde jsou ještě požadované další jiné účinky...třeba co se týče pleti... jinak obecně se tvrdí, že už HA není driják žádná...vlastně už se přestali dělat i jaterky...tak nevím...každý říká fakt něco jiného 😉

zdenik123
27. zář 2007

christlo...třeba něco nefunguje jak má ale HA zato nemůže....byla si na průchodnosti vejcovodů? MS máš pravidelnou? 😉
ještě je pořád spousta času to začít řešit....když by byl problémek jinde 😉

christla
27. zář 2007

zdenik123: Já se v tom fakt nevyznám... Jak je to jak chce, teď s tím už nic nenadělám. Je pravda, že jaterní testy mi doktor dělal akorát když jsem chtěl začít brát antiko a pak už nic.

kacka.va
27. zář 2007

christla: záleží na množství účinné látky a nebo kombinaci účinných látek.
Hanuliku: taky říkala bývalá doktorka, že Cilest je svinstvo a že to mi nepředepíše. ale záleží, jak to snáší daný jedinec, takže nejde říct, že některá HA je blbá a jiná ne. Každému vyhovuje něco jiného.

christla
27. zář 2007

zdenik123: Právě od té doby, co jsem vysadila HA nemám pravidelnou MS, to se mi doktor snažil urovnat Duphastonem a potom Estrofemem, ale bezúspěšně. Za měsíc jdu na hormonální profil a po novém roce možná na laparku...

zdenik123
27. zář 2007

christla...tak to budu držet palce... 😉

many
27. zář 2007

ahoj holky já brala pramino 8 let,teď 4 měsíce neberu a pořád nic a M mám za 33,34,35 dní