Nejlevnější hormonální antikoncepce, napište zkušenosti

gaborka185
9. kvě 2014

Krásný den všem, byla bych ráda, kdybyste mi sem napsaly Vaše zkušenosti a hlavně cenu antikoncepce... Jsem rok po porodu a hledám pokud možno nejlevnější HA, přemýšlela jsem o nehormonálním tělísku, ale já si chci s menstruací hýbat dle mých potřeb. Protože už dříve jsem si hodila cyklus jednou za 2-3 měsíce a to bych s tělískem nemohla... Nejvíc mi vyhovoval NuvaRing, ale je dost drahý, tak než půjdu k Mudr. chtěla bych znát Vaše názory a nastudovat to nejdřív a pak se o tom poradit s Mudr. Díky moc všem...

zamilovanadonej
9. kvě 2014

@gaborka185 Můžu se zeptat co znaméná "cyklus hodila"? Jak to čtu, tak jsem z toho paf. A hormonální nerovnováhy a s tím spojených rizik se nebojíš? 😲 😅

aaggyy
9. kvě 2014

Já brala asi dva měsíce Lindynette, stála nějak kolem 400 kč na tři měsíce, ale nevyhovovala mi - bylo mi po ní strašně zle, jako teď v prvním trimestru🙂 tak jsem přešla na Natalya a všechny nepříjemné nežádoucí účinky zmizely..ale ta vyšla na asi 600 kč na ty tři měsíce. Ale za zhruba těch v přepočtu 150 korun na měsíc se HAK úplně v pohodě sehnat dá - řekni svý doktorce ať při výběru zohlední i cenu a je to 🙂

ebsian
9. kvě 2014

@zamilovanadonej Chápu to, že menstruaci měla až za ty 2-3 měsíce..Že to byly prášky, které se daly brát i bez přerušení.

zamilovanadonej
9. kvě 2014

@ebsian Já to tak taky chápu, jen mi to přijde vůči vlastnímu tělu hrozný přístup... 😕

zamilovanadonej
9. kvě 2014

@gaborka185 jinak nejlevnější o které vím je Triregol, ale je třífázová, takže "házení cyklu" by asi nešlo.

lrg
9. kvě 2014

Vím, že na to se neptáš, ale zrovna v téhle oblasti se šetřit zrovna nevyplácí. Měla by ses orientovat podle takové, která pro tebe bude nejvhodnější a ne nejlevnější. Já jsem brala Jeanine 10 let, není z nejlevnějších, ale neměla žádné negativní účinky, vyčistila se mi pleť a menstruace přestala bolet. A otěhotněla jsem měsíc po vysazení.

gaborka185
autor
9. kvě 2014

jo jo menstruovala jsem jednou za 2-3 měsíce, žádný problémy jsem s tím neměla... co jsem různě studovala materiály nebo i v sama doma se zmiňovala jednou gyndařka, že menstruovat každý měsíc není nezbytné... ale tak 1x za půl roku je asi max. sportovkyně tedy mají výjimku a menstruují tak 1x za rok... mám už 3 děti, další opravdu nepůjde... kdybych na to měla, tak pokračuji dál v NuvaRingu, ale počítám každou korunu, takže chci něco levnějšího... Navíc dovolená u moře s menstruací fakt ne... a i přes to, že používám menstruační kalíšek a ne vložky a tampony...

eficenka
9. kvě 2014

@gaborka185
za mě pesar- prvotní pořízení 2000, ale pak je to pohoda 🙂 a navíc do sebe neláduješ hormony ( o 30% vyšší riziko cévní mozkové příhody, trombu atd...)