Nitroděložní tělísko. Jste spokojené?

konja
2. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s nitroděložním tělískem. Jsem měsíc po porodu druhého mimi, takže další teď opravdu neplánujeme a tak teď přemýšlím nad vhodnout antikoncepcí. Jelikož jsem hlava zapomětlivá tak se mě moc nechce brát prášky.Máte někdo zkušenosti s s tělískem? Jste spokojene? A jak se vůbec zavádí?

gabca17
11. srp 2010

Děkuji...já právě že nechci aby o tom mamka věděla řeknu jí to až po tom co si zajdu za doktorem a hlavně ještě 2 roky na škole a pak bychom chtěli miminko...no ale ta kámoška otěhotněla hned přez tělísko..tak se bojím.. 😖

nissanek
12. srp 2010

Chtěla jsem se zeptat, nevíte jak ty tělíska fungují? Já mám obyčejné bez hormonů a když jsem se na to ptala doktorky tak řekla " to nikdo pořádně neví" (moje Dr je trochu blázen 😅 ). Předpokládám, že vajíčko normálně dozrává a možna i se oplodní, ale už nezahnízdí v děloze, protože mu tam vadí to tělísko...ale to je jenom moje myšlenka, víte o tom něco?

shaula
12. srp 2010

"Obyčejná" nitroděložní tělíska: http://www.antikoncepce.cz/?page=1-2-3
Hormonální nitroděložní tělíska: http://www.antikoncepce.cz/?page=1-2-4

shaula
12. srp 2010

@nissanek Zapomněla jsem kliknout na "odpovědět" 😅 Tak aby se ti to zobrazilo...

Nicméně pokud vím, tak tělíska mají i tu funkci, že vadí případně oplodněnému vajíčku... Nicméně podle textů na výše uvedených odkazech by to neměla být jejich jediná funkce, ale spíš jen taková "pojistka" nakonec...

monaberuska1
9. lis 2010

ahojky chtěla bych se přidat a jestli by jste mi neřekly jestli to zavedení toho tělíska bolí? a jinak já mylsím tu mirenu nějak přes 5000kč na 5 let.
jsme po šestinedělí a dneska mi to dr.doporučila.. a jsme rozhodnutá že si ho nechám zavést , chtěla bych se zeptat jestli stím máte dobré zkušenosti

berynka
9. lis 2010

@monaberuska1 , já si nechala dát NT nehormonální. Zavedení bylo dost nepříjemné, je to ale asi hodně subjektivní 😉 . A hlavně to netrvalo snad ani minutku, takže vydržet se to dá. Jsem hodně spokojená. Tak tři měsíce trvalo, než se usadilo krvácení a MS cyklus, od té doby je všechno v pohodě 😎 .

monaberuska1
9. lis 2010

@berynka moc děkuji, tak to jo, no já ty hormony potřebuju 😀 aby se mi to trochu srovnalo jelikož těhotenstvím aasi hlavně porodem mám ty hormony tak rozhozený že občas hrůza.. takže ty hormony chci 🙂a ta nehormonální je levnější??? a jaká je tato za těch 5000kč??nevíš?

berynka
9. lis 2010

@monaberuska1 , za pět bych řekla je určo hormonální... právě třeba ta Mirena. To moje stálo kolem litru, ale jsou i dražší tak kolem dvou tisíc, tam pak záleží z jakého je to materiálu - kovu 😅 .

monaberuska1
9. lis 2010

@berynka aha děkuji, no já jsme na kov alergická a nevím jesi ttao obsahuje kov anebo ne.. skara já myslela že je jen jedna 😀 a teď koukám že jich je asi víc 😀

berynka
10. lis 2010

@monaberuska1 , dost informací je třeba na mirena.cz 😉 a o těch dalších NT jsem našla tohle... Typy:

Goldlily Nitroděložní antikoncepční tělísko se zlatem
Goldlily Exclusive Nitroděložní antikoncepční tělísko se zvýšeným obsahem zlata
Silverlily Nitroděložní antikoncepční tělísko se stříbrem

Novinky:

Goldlily Double Nitroděložní antikoncepční tělísko se zlatem s prodlouženou dobou účinností
Goldlily Conditioned Nitroděložní antikoncepční tělísko se zlatem s okamžitou účinností
Goldlily Plastic Nitroděložní antikoncepční tělísko z umělé hmoty pro ženy citlivé na kov

monaberuska1
10. lis 2010

@berynka moc děkuji já bych teda asi potřebovala tu poslední a myslím že to je ona pač když mi to ukazovala byla celá plastová tak já zkusím mrknout na ten net 🙂 děkuji

shaula
10. lis 2010

@monaberuska1 Ono taky záleží, na jaký kov jsi alergická, do tělísek se dává měď, stříbro, zlato. Alergie bývají na bílé kovy (tuším nikl a podobné), takže by ti to možná nevadilo. I když naprosto chápu, že se ti to nechce zkoušet 🙂
Přidám ti ještě jednu adresu: www.antikoncepce.cz (konkrétně http://www.antikoncepce.cz/?page=1-2 ).

Já mám Mirenu, zavádění bych hodnotila jako hooooodně nepříjemné až bolestivé, ale není to nic, co by se nedalo vydržet, trvá to fakt jednu nebo dvě minuty (i když jak tak ležíš na té koze, tak ti to připadá jako věčnost 😝 ). Je to pocit, jako by ti natahovali vnitřnosti.
A jestli si potřebuješ dát dohromady hormony, tak nevím nevím, jestli ti Mirena nějak moc pomůže, ona těch hormonů obsahuje velice málo - taky proto jsem si ji zvolila namísto HA (abych nemusela myslet na prášky a taky kvůli nízkému obsahu hormonů). A počítej s tím, že pravděpodobně nebudeš mít MS (i když je to jak u koho, někdo menstruuje dál). Pro někoho je to na škodu, mně to naopak vyhovuje 🙂 Já jsem vcelku spokojená (mám ji rok), jen jsem si všimla zvýšené sekrece hlenu, občas velmi lehké špinění (ovšem je to nepříjemné, protože nikdy nevím, kdy to přijde) a menší bolesti podobné menstruačním (ale s cyklem to nesouvisí, protože jsou častější než by odpovídalo třeba ovulaci). Jen jsem se ještě nedokopala k doktorovi na kontrolu, jestli je to normální.

monaberuska1
10. lis 2010

@shaula děkuji, není to kvůli hormonům jenom..mám zdrav,potíže a mirena je že by mi mohla pomoct aji.. a havně nic jiného mi moc jako antikoncepční přípravek nedoporučuje právě.. dr jako.. já bych na toto ani nepřišla 😀 pokud by mi to doktorka sama nenabídla jako nej.řešení všeho co se týká mých trblů právě ☹ a myslím že zrovna za těch 5200kč je ta plastová která neobsahuje nic a je práívě pro ženy které josu na kovy alergické 🙂 moc děkuji za popis až mě teda běhá mráz po zádech 😀 😀 😀 😀 ale to je jasný mi ženský to prostě vydržet musíme že???

shaula
10. lis 2010

@monaberuska1 Není zač, jestli ti ji doktorka doporučila jako nejvhodnější, tak do ní klidně běž, to zavádění fakt není tak hrozné 🙂 Já jsem hrozná poseroutka a špatně snáším bolest, tak mě to bolelo, ale byla to taková tupá bolest, porod byl horší 🙂

Mirena stojí něco přes 5000, já za ni dala tuším 5300, už nevím přesně. Pokud vím, tak je to jediné hormonální tělísko, které je momentálně na trhu (jestli se pletu, tak mě někdo opravte). Ostatní tělíska jsou nehormonální (podle mě tam patří i to Goldlilly Plastic) - a ta se cenově pohybují daleko níže, myslím cca 800 - 2000 Kč, podle druhu (ceny jsou velmi orientační, podrobný přehled nemám 😅 ).
Jestli ti můžu poradit, tak až se rozhodneš pro nějaké konkrétní tělísko, tak si zjisti v lékárně, kolik stojí u nich. Můj doktor totiž nabízí Mirenu přímo v ordinaci, ale díky tomu, že jsem si ji sehnala v lékárně levněji, jsem ušetřila asi 700 Kč. To neleží na cestě 😅
Tak přeji šťastnou volbu 😉

monaberuska1
10. lis 2010

@shaula děkuji no taky prý to objedná a vše zařídí ona.. takže bych jen přišla na zavádění.. no já jsme na bolest taky poseroutka 😀 ale teda prody jsem snášela podle mě teda docela fajn i když byli komplikovaný ten jeden teda a ten druhej zas šíleně bolestivej a dlouhej.tak snad toto byhc mohla vydržet 😀 😀
kouám máš dvjčátka🙂 to jsi je rodila spontáně?? nebo CS🙂 🙂 😉

shaula
10. lis 2010

@monaberuska1 Jo jo, právě, doktor(ka) na tom chce taky něco málo vydělat, že... Takže za zeptání nic nedáš, já myslela, že bude doktor pindat, ale bez problému mi napsal poukaz, akorát se divil, kde to tak "levně" seženu 😀

Rodila jsem spontánně, i když jsem byla psychicky připravená na CS, takže mě trošku překvapilo, když mi dali vybrat. Zpětně jsem ráda, že jsem je odrodila normálně (i když druhého za pomoci kleští), ovšem po 16 hodinách na sále jsem si říkala, proč já hlupaňa nechtěla raději CS 😀

monaberuska1
11. lis 2010

@shaula JO TO JE JASNÉ ALE NECHÁM SI TO OD dr. PRÝ 5200KČ tak at ztoho taky něco má 😀 já jí mám ráda sama mi nabídla že mě prodí mám í moc ráda vždy se mi snaží v všem vyhovět🙂tak at ztoho taky něco má..zaslouží si to 😀 😀 aspoň ta moje 🙂
jé tak to je paráda, že jste to zvládly takhle spontáně 🙂 to je opravdu skvělé a obdivuhodné u dvojčat zatíím sem se vždy potkala že dvojčátka roidly CS,
já měla u první markétky komplikace a v půlce porodu nás vezly na sál a CS a nic moc ti povím a ted druhou cácorku jsme si přála spontáně a to s enám povedlo ale teda porod trval 28 hodin takže vím co to je totálně vyřízená unavená ale štastná že??? a vytlačit sem jí nemohla tak sem se bála kleští ale nakonec jsme našla ještě nějaké síly 😀 😀 😀 ale oproti CS i když bych řekla bolestivější v té poslední fázi, ale to trvá jen chvilku... tak normální prod je lepší, prostě sem si to vychutnala se vším všudy a ten závěr jak dají mimí na břicho je úžasný 🙂♥CS jsme nakonec obulela.. měla jsme aji pocit selhání..takže prostě podle mě spontání je spontání 🙂♥♥a opravdu u tebe klobounk dolů vážně jsi první koho znám kdo rodil dvojčátka normálně máš můj obdiv ale věřím že to musela být makačka, 🙂♥♥

shaula
11. lis 2010

@monaberuska1 Jo tak za 5200, to bych taky nepřemýšlela, levněji to stejně neseženeš... A máš to bez starostí a lítání.

Děkuji, ale ono to už zas není takový moc velký rozdíl - první dobu porodní si protrpíš tak jako tak, a když už se "procpe" jeden, tak druhý už nějak projde... Chce to jen ještě jednou sebrat síly na vytlačení... Ale já mám na tuto fázi tak nějak zamlžené vzpomínky 😅
Je fakt, že většina dvojčat se rodí CS, ale nejsem zas taková výjimka, je i dost spontánně porozených, záleží na poloze dětí.
A smekám před tebou, 28 hodin, to bych asi umřela... Mně stačilo těch mých 16 😝 Kluci se rozhodli jít na svět večer, takže už mě nenechali vyspat, byla jsem vzhůru asi 36 hodin, takže ke konci už KO, dokonce jsem i usínala mezi stahy 😀
Končím, než nás admini odmáznou 😅

matysekk
12. lis 2010

Ahoj holky,já mám taky špatné zkušenosti s tělískem.Poprvé jsem ho měla šest let.Pak jsem dostala nové a tělo ho nechtělo přijmout tak ho začalo vypuzovat.Do roka jsem měla tři.Speciální,větší s více háčky.Na Silvestra jsem dostala poslední a v červnu už jsem byla těhotná.Po 15 letech.předtím jsem užívala léky,ale kvůli křečovým žilám jsme je musela vysadit.Takže nevím jak příští rok budu řešit antikoncepci.Trochu mě vyděsila mamina,šest dětí to bych opravdu nechtěla asi ani nezvládla.Teď mám spíš strach jak zvládnu to naše neplánované.V podstatě podle doktorky naše století je dost omezené co se týče výběru antikoncepce.

monaberuska1
29. led 2011

mohla bych se zeptat co se dělá když to tělísko manželovi vadí??? děkuji

lenkabu
29. led 2011

@monaberuska1 mně říkala dr že manželovi můžou vadit vlákna co vedou z tělíska směrem do pochvy a že není problém je ustřihnout

monaberuska1
29. led 2011

@lenkabu jo?? takže myslíte že bych měla otom informovat moji gyndařku?? jinka moc děkuji

lenkabu
29. led 2011

@monaberuska1 jasně určitě zavolej na gyndu 😉

monaberuska1
29. led 2011

@lenkabu ale aji přesto když špiním??? a taky odpoledne krvácím ☹ mám ji zavedenou právě chvilku ☹

lenkabu
29. led 2011

@monaberuska1 jestli ji máš chvíli tak je to ještě normální ale dokud krvácíš neměl by být sex 😉

monaberuska1
29. led 2011

@lenkabu aha a jejda ☹ já po zavedení právě neměla ani krvácení a ani špinění asi jen 1 den pak nic a po sexu jsme začala ihned krvácet ☹ a od té doby krvácím a nebo špiním právě.. takže sex byl v době kdy jsme nekrvácela ovšem hen dpo něm ano.. a už pak nebyl.. co mám tělísko tak sex byl je jednou.... snad sem něco nepokonila proboha

přesně mi ji zavedla 11.1 2011

lenkabu
29. led 2011

@monaberuska1 já už nevím jestli jsemměla nějakej povinnej celibát po tělísku,chvíli jsem taky špinila tak to nic nebylo ale nevím už jak dlouho. dej si pár dní voraz a uvidíš co to udělá 😉

monaberuska1
29. led 2011

@lenkabu jojo dobře no určitě děkuji, on ten sex byl už je to 14 dní:-/ zhruba právě.. taka le ještě počkám jak a co.. .-) děkuji

neu.sona
14. bře 2011

@berynka můžu se zeptat, jaké to tělísko máš tedy ty? DANU?
Já jdu teď k novému dr., tak si chci taky dát tělísko. Hormony už nechci ani vidět 🙄 .
Moje předchozí mudr. mi tělísko zavrhla okamžitě, když jsem o něm jen promluvila. Ale ona celkově nic moc neřešila ☹ .

berynka
14. bře 2011

@neu.sona, ja nevim, jestli Danu 😉 ... dřív se to tak jmenovalo. Dneska je víc možností a tedy asi i názvů 🙂 . Princip je ale stejný, mechanické znemožnění usazení vajíčka v děloze. Dr. bral ohled jen na to, že už dítě mám a UTZ kontroloval tvar dělohy a zavedení bylo v průběhu menstruace.