Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

marrieta1983
1. bře 2016

@reruna Ja dostala MS 5 tydnu po vyndani. A doktorka rikala, ze se muze bezne zpozdit az o 2 mesice (telo je zblbly z hormonu).
@sylvinka Mne ji museli vyndat ze zdrav. duvodu (zpusobila mi zanet celeho podbrisku). Mela jsem ji necely rok, necely rok jsem neustale spinila. Zmeny nalad jsem nepozorovala, protoze jsem ji mela hned po 6nedeli (2 tehotenstvi rychle za sebou, 2x kojeni cca 8 mesicu - hormony se mnou mlatily pres 3 roky), ale manzel mi ted rikal, co se se mnou stalo, ze driv by me nejaka vec rozcilila nebo bych reagovala jinak... Takze asi taky zmena k lepsimu 🙂

a.n.e.t.t
26. črc 2016

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, kdo máte zkušenost s posunutou/sesunutou Mirenou? Dnes jsem byla na kontrole po 4 měsících od zavedení a doktor právě řekl, že je sesunutá níž, než má být. Že ji zkusí posunout nahoru. Říkal, že co zavádí toto tělísko, stalo se mu to jen u jedné pacientky a vydržela jí pak Mirena ještě 4 roky, dýl už teda ne. Jde mi o to, jestli jsem chráněna ikdyž je Mirena sesunutá, dle dr jo, ale říká, že mi to nemůže říct na 100%, protože s tím nemá zkušenosti. Tak nevím, jestli se chránit ještě jinak než mi to posune na správné místo? Děkuji za reakce.

fiollette
26. črc 2016

@a.n.e.t.t Jsem na tom stejně. Taky mám sesunutou Mirenu a mám ji už 3roky. MUDr mi ji znovu usazoval snad 3-4x Táhlo se to skoro rok. Řekl mi, že to mám v rámci nějakého limitu a že funguje, jak má. Prý mít nehormonální typ, tak by to nefungovalo jak má. Ubezpečil mě, že otěhotnět nemůžu. Zatím tedy funguje 🙂

a.n.e.t.t
26. črc 2016

@fiollette Dekuju moc za odpověď, takže bych se nemela bát 🙂.

evkanavry
28. črc 2016

Mirenu mám přesně týden. Uvažovala jsem o ní delší dobu, ale můj lékař za ní chce 7 500Kč. Což se mi zdálo hodně a bála jsem se toho, že by nesedla. Nyní jsem lékaře změnila a to hlavně z toho důvodu, že nová paní doktorka chce za Mirenu pouze 4 800Kč a to už jsem neváhala. Zatím je vše v pořádku, ale těžko soudit po jednom týdnu. Trošku mi pobolívá v podbříšku. Jeden den jsem trošku špinila. Ale na hodnocení je čas🙂))

terulinkas
29. črc 2016

já po vysazení HA jsem měla spoždění cca 3 dny...

petrasekpipa
15. zář 2016

Ahojte, také přispěji svou zkušeností s Mirenou. Zavést jsem si ji nechala 1.5 roku po porodu,protože mi neseděla HA, kterou jsem měla před těhotenstvím. Jelikož mi zjistili zmutovaný gen trombofilních mutací, tak u mě už prášky nepřichází v úvahu. Zavádění Mireny probíhalo při menstruaci, ale i tak to bylo velmi nepříjemné. Po měsíci na kontrolní UZ, Mirena seděla dobře jakožto i v následujících 5ti letech. První měsíc jsem v kuse špinila, což bylo podle DR. normální. Celkově mám špatné hodnoty ženských hormonů a Mirena musela hodně "zamakat". Po měsíci se vše zklidnilo. Menstruace se dostavovala každé 3 měs. v podobě špinění. Byla jsem konečně bez před menstruačního syndromu ( nafouklé břicho, příbytek na váze, příšerné výkyvy nálad). S Mirenou jsem prožila 5 bezproblémových let, včera ji vystřídala nová. Vyndání jsem ani nepostřehla. Závádění bylo opět velmi nepříjemné a bolelo, jsem po koonizaci čípku, takže ho mám zjizvený a svírá opravdu fest. Ještě, že je tělísko na 5 let. Měnit se akždý rok, tak se na něj vyprdnu. Takže skráceně za mě velká spokojenost 😀

danelita
13. lis 2016

Ahojte. Mirenu mam od srpna 2016. V cas, kdy mam menstruaci me vzdy boli stehno jedne nohy a jde to az do podbrisku. A ted ta bolest je castejsi i mimo menstruaci. Ma nekdo takovou zkusenost? Zacaly mi i dost padat vlasy a mastit se.

angel456
13. lis 2016

Já měla první ve dvaceti před porodem, to teda bolelo jako kráva zavádění (proto se dává po porodu). 5 let jsem neměla menzes, což byla paráda (a menzes je civilizační nemoc, dříve ženy budď byli těhotný, kojili, nebo rodili, nebo byli mladý, starý nemocný, akorát přicházíme o železo, žádný čištění organismu to není). Pak jsem si ji nechala vyndal, hned jsem začala zobat prášky po první vysazení jsem to hned dostala a když jsem se asi po 2 letech rozhodli pro miminko, povedlo se na první dobrou... druhé tělísko mám půl roku od porodu a zavádění bylo trochu nepříjemné, ale ani jsem nepostřehla, že už je po všem... menzes zase nemám, nálady, bolesti... taky ne... A jako malá a madá jsem kolikrát ležela ve špitále kvůli anémii(nedostatek železa) teď mám železa na rozdávání (daruji krev a pokaždé ho měří), takže za mě naprostá jednička, jestli ti ho doporučuje i gyn. tka bych neváhala...

angel456
13. lis 2016

jen při prvním tělísku se mi rozjel klasický porod, kontrakce (takový maličkatý, ale pr
avidelný), sle doktor řkal, že je to normální reakce těla na cizí předmět v děloe, dostalas jsem nějaký prášky a v pohodě...

pomykalovak
13. lis 2016

Mirenu mám zavedenou od prosince 2014, tj skoro 2 roky, platila jsem 6 tisíc na 5 let, ze začátku jsem i přes kojení nepravidelně špinila, teď už vůbec nemenstruuji, ale občas mě pobolívají vaječníky. Bohužel i po ukončení kojení mám libido na bodu mrazu a jsem dost náladová, rozladěná - což mi Dr potvrdil, že může být tělískem, protože přeci jen je hormonální. Po vyndání plánuji 2. dítě a poté už do sebe nikdy hormony nechci, nejsem to já... půjdu do spermicidního gelu/čípku 😉

petrakocourkova
15. lis 2016

já ji mám také, ze začátku mě to velmi bolelo a skoro půl roku jsme protrpěla, ted už mě bolí jen občas, bolest bych přirovnala k měsíčkám, ale nekrvácím. u sexu si musím dávat pozor a nemůžu být nahoře, protože když mi do tělíska tukne přítel, tak je to neskutečná bolest :/ ale jinak spokojenost, žádné hlídání, žádné měsíčky 🙂 jen se mi jednou stalo, že když jsme se s přítelem milovali po měsíci odloučení tak jsem ležela po sexu hodinu v bolestech ale to se stalo jen jednou 🙂

petrakocourkova
15. lis 2016

@evkanavry
mě po zavedení tělísko bolelo půl roku což je prý normální ( tělo se proti němu brání) pokud Vás to také postihne, tak hlavně vydržte. má gynekoložka říkala že většina žen nechce vydržet toho půl roku a hned si ho vyndají. já to přetrpěla a už mám 2 roky klid, takže držím palečky, ale Vás to moc nebolelo a pokud to přece jen bude bolet, tak hlavně vydržte 🙂

evakolcheva
13. pro 2016

Ahoj, dnes jsem byla na vynětí tělíska Mirena. Měla jsem ho celých 5 let a bylo to super. Teď chvíli počkat než se vyčistí tělo a budeme se pokoušet o první miminko 😉

avirila
19. črc 2020

Ahoj holky potřebuji radu,před rokem jsem měla depicko a skončilo to tak že jsem musela na sál (kiretaz) silné krvácení atd. Po dvou měsících jsem si nechala dát Mirenu sem tam cca po dvou měsících špinění ,jenže teď už to mám 10 dní přes den třeba ani ne ale pak se to obevi třeba na hodinu hodně a mám pocit že zase nake koustky že mě padají .Bojím se že se zase něco děje a nevím zda nechat to zatím být nebo řešit .Za týden jedem na dovču ......

najemnici
13. únor 2022

Dobrý, jdu si pro radu. Od 2.2 mám zavedenou Mirenu. Zatím každý den trochu špiním. Dnes od oběda mě chvílemi dost pobolivá podbřišek jako při MS. Je to normální? Děkuji

uzivatelkapetra
19. bře 2024

Zdravím a připojím se s dotazem, zda jste po zavedení dostaly jednorázově antibiotika?
Dnes jsem byla a předepsala mi dr, ale lékárnice se vůbec netvářily na kombinaci s kojením.

uzivatelkapetra
19. bře 2024

👆