Po vysazení antikoncepce hned ovulace?

lexton
12. říj 2014

Zdravím, potřebuji poradit.. Teprve se chystáme, ale.. v neděli jsem vysadila HAK (o den dřív, než bych měla). Následoval takový menses/nemenses, a v pátek mě začlo píchat v pravém vajčníku, přepadla mě strašná chuť, hodně sekretu při... ale ovu test jen slabší čárka (zkusila náhodou), druhý den to samé, ale čárka kapku silnější, dnes už zase slabší, ale vypadla ráno jakoby hrudka rosolu se špiněním, bolest vaječníku trvá. Já mívala před HAK pravidelný cyklus, takže ovulaci těsně po menses a po vysazení HAK bych nečekala. Jen teď jsem z toho zmatená, tak bych potřebovala rozebrat, zda se s tím někdo setkal? Je to zvláštní, nechtěla jsem to řešit, ale nedá mi to a leží mi to v hlavě. 😕 že bych vysadila a hned všechno? Přijde mi to divný 🙂 Díky za rady a příspěvky

damae
12. říj 2014

@lexton Ahoj, někde jsem četla, že vajíčku trvá minimálně osm dní od prvního dne cyklu, než může vyrůst. Asi je teda nemožné, aby to už byla ovulace (jedná se o neděli před týdnem?).
Jak dlouho jsi brala HAK? Pamatuješ si, jaké jsi měla cykly před ní? Myslím nejen délku cyklu a menstruaci, ale i jak jsi se cítila mimo menstruaci?
Jde mi o to, že jsi teď nějakou dobu byla hormonálně řízená zvnější a tvoje tělo se rozhodně nechovalo přirozeně. Je teda dost možné, že teď, jak jsi to opustila, tak ti přijde všechno zvláštní a nové - prostě proto, že to jsi konečně vážně ty.
Ovulační testy jsem si nikdy nedělala, ale četla jsem tu v mnoha diskuzích, že ta druhá čárka musí být silná stejně, jako ta kontrolní, aby to byla ovulace.

lexton
autor
12. říj 2014

No, je to před týdnem, HAK jsem brala asi 3 roky, a byl to "jen" Nuvaring. Cyklus pravidelný kolem 26-28, menses cca 8 dní. A mimo jsem se cítila kolem toho 12.dne stejně jako v pátek. Píchání ve vaječníku,chuť, i ten "bílek". No a teď se to právě tak podivně sešlo po tom vysazení, jinak bych to ani neregistrovala. Právě, že mi to přijde divný, že by tak najednou, ale tak tělo si umí občas dělat, co chce.
Já před vysazením měla 2 cykly HAK v kuse, a pak ji utnula den před - normálně jsem vysazovala pondělky. Tak jestli to je i jeden z faktorů, neumím si to vysvětlit.
Jen se asi začínám víc pozorovat, abych se dočkala mrňouse v blízké době 🙂
Každá rada cenná 🙂 Jen o těch testech jsem četla, že ani nemusí být pozitivní, a přece se povede koncepce, tak nevím. Nebo jestli každý druh je jiný, jinak spolehlivý..to taky může být.

ladyhacek
12. říj 2014

Ahoj já brala HA asi 7 let. Když jsem vysadila tak mě taky trochu píchalo v podbřišku a také jsem měla takový hlen, říkala jsem si že možná ovulace.... Testy jsem si nedělala, říkali jsme že tomu zatím necháme volný průběh.Každopádně jsem to pak dostala a hned další měsíc už ne 🙂 Podařilo se otěhotnět hned, ale to neznamená, že to tak bude i u tebe. Pokud by se bolest zhoršovala nebo i další cyklus objevila asi bych raději zašla k DR.

Všem držím palečky

lexton
autor
12. říj 2014

ladyhacek: Ahaa, hmm, zajímavé 🙂 takže eventuelně jsem se tak seknout nemusela. Naděje si nedělám, ale spíš mě to zajímá, jestli je to vůbec možný, jestli už někdo má zkušenost podobnou. Ten pocit ovulace jsem necítila dlouho a najednou to začlo tak podobně. Tak to jsem ráda, že čekáš a v pohodě 🙂 držím palce!

damae
12. říj 2014

@lexton Uplně to samo vyloučit nejde. Já teď všude propaguji měření bazální teploty - přijde mi to fakt supr a když to porovnáváš i s hlenem, tak docela jasně měřitelné - tu ovulaci prostě poznáš. Proto ani nemám zkušenost s ovulačními testy.
Nevím na jakém principu funguje Nuvarig - jestli je to kombinovaný preparát, je možné, žes tam vajíčko měla a ono tedy neodešlo ale naopak stihlo dozrát. Viz např. tady: http://www.hormonalni.cz/principy-fungovani-hor...

lexton
autor
12. říj 2014

@damae hmm, teď jsem si to přečetla.. je to kombinovaná antikoncepce nízkodávková, která brání uvolnění vajíčka z vaječníku, jen se nejí, ale zavede na 3 týdny. Zajímavé! To jsem netušila, že to jen brání uvolnění vajíčka.. to vědět, tak nevím, co bych dělala 😀 asi bych bláznila každou chvíli :D Jinak já jsem na BT asi líná, já bych na to po ránu zapomněla, jak vstávám, tak jsem tak zblblá. Ale kdo ví, třebas mi to pak nedá a začnu i s tím. Nej by bylo otěhotnět do Vánoc.. to by byl dárek 😀

damae
12. říj 2014

@lexton 🙂 Tak to je asi skoro dobře, žes to nečetla. Když se to zavádí, tak jak jsi to mohla vysadit o den dřív? Nicméně tedy se fakt přikláním k tomu, že to může být ovulace.

Poku jde o Vánoce - to by bylo skvělé a držím palce! Nicméně já patřím k ženám s hodně špatnými zkušenostmi a již se mi blíží páté Vánoce, kdy by to "byl dárek". Tak doporučuji k tomu přistupovat také trochu s trpělivostí a pokorou. Pak můžeš být jen příjemně překvapená. 😉

A ještě k BT - přesně tak jsem o tom přemýšlela já a odolávala jsem 4 roky. O to horlivější jsem teď zastánce.

lexton
autor
12. říj 2014

@damae Děkuji a děkuji za tip 🙂 No, jako vyndala jsem to o den dřív, než se má. 🙂 Špatná formulace.

No jinak naděje si takové zas nedělám, nejsem z těch, kdo si myslí, že jde všechno hned. Bylo by to jinak ale fakt překvapení.
To mi mrzí, že máš tak dlouhý čekání. Já teprv začínám, teprve mi začaly tikat bio hodiny, a to jsem myslela, že žádné neexistují, když je ještě neznám. Ale jak jsem si začla říkat, že už jsem stará, tak mi to došlo...tikám i já!

Myslím, že já budu až takový blázen, že pokud to "náhodou" nevyjde do půl roku, budu měřit všechno, co jde.

damae
12. říj 2014

@lexton Aha, řikala jsem si, jak to funguje 🙂 S HAK mám jen velmi omezené zkušenosti, protože jsem záhy zjistila, že to není pro mě.
Uvidíš, jak se zadaří - ony ty Vánoce nejsou vůbec nemožné. Jen tak mimochodem, zdravému páru trvá průměrně půl roku otěhotnět, do roku je to pořád ještě úplně normální.

lexton
autor
12. říj 2014

@damae To ano, to vím, s tím neblázním, aspoň ne teď. Spíš by mi to překvapilo, kdyby to bylo takhle. Já taky nemohla brát HAK, teda prášky. Aby mi to nerušilo efekt jiných léků. Pak jsem našla tohle. Ale v poslední době spíš nepříjemný, tak jsem s tím sekla. A už to asi i nechám napořád.

damae
13. říj 2014

@lexton Tak držím palce!

lexton
autor
14. říj 2014

@damae děkuju! Uvidí se.

lexton
autor
18. říj 2014

Zdravím, pokud se sem někdo podívá ještě další a naváže též. Mám po týdnu od možné ovulace (píchání v pravém vajčníku) nově bolest v celém podbřišku, jako bych měla mít ovulaci z obou vajčníků plus tak bolí i střed nad sponou, a pak mám větší libido. Jinak nic. Bolí to nejen pocitově, ale i na dotek prohmatáním. Přijde mi, že nemám hlad, ač jsem většinou poměrně hladová. Tak nevím, jestli ta ovulace nepřišla až teď (takhle divně), nebo že by časný příznak? Přijdu si jak cvok, ale takovou bolest znám jen při ovulaci jednostranně, a ne takhle kompletně. TT test je neg., to bych ani pozit nečekala tak brzo. Má někdo zkušenost podobnou?

linee
18. říj 2014

@lexton MInuly mesic jsem mela neco podobneho. V srpnu jsem vysadila HAK, nasledne presne jak popisujes. Asi tyden po mozne ovulaci bolest v celem podbrisku a take na obou vajecn. (stridave), nafoukle, nekdy i tvrde bricho a bolest byla takova tupejsi. Mela jsem to asi dva tydny, take bolest prsou, nemela jsem chut jist a pod. TT neg., Nakonec se dostavila menstruace s tydenim zpozdenim. Tehotenstvi to ale nebylo. Aspon u mne ne. Nasledne po zpozdene menstruaci ovulace asi 9. DC

lexton
autor
18. říj 2014

@linee hmm, super vědět, že nejsem blázen při různých pocitech 🙂 Díky za příspěvek 🙂 uvidím, co se z toho vyklube či nevyklube, byla by to fakt extra náhoda. Nicméně dnes i přes tu bolest negativní ovu testy. Tak třebas se to srovná. Manžel chce začít na mimi pracovat až v lednu, tak teď by se asi vyděsil .-) holt vysazení HAK má různé vedlejší efekty 🙂

linee
18. říj 2014

@lexton uplne ti rozumim, ale osobne si myslim, ze po vysazeni HAK se zacina clovek vice sledovat, takze si i vice vsima, co s nim telo dela. Ja brala HAK asi 15 let...

lexton
autor
18. říj 2014

@linee no ja mela nuvaring jen asi 3 roky a vysadila i kvuli diskomfortu. A tak se tezko dohleda, jestli vysazeni driv byt o 1 den muze tak rychle vest k otehotneni. Ale jinak vzdy vse pravidelne. Tohle bylo kapku pres rozpocet, a to se jeste budu divit pri jinych pocitech casem..🙂

linee
19. říj 2014

@lexton pokud vim,funguje na stejnem principu jako HAK.Pokud tedy o den drive vyndas,tak ti nastouupi drive menstruace. Nuvaeing brani ovulaci,takze az ted se ti zacina upravovat cyklus.Ovulacci muzes mut klidbe hned po menzesu,jsou zeny,co otehotni na konci menzesu,vse zavisi na tom,kdy byla ovulace...

lexton
autor
19. říj 2014

Opět zdravím! A ještě to pokračuje.. dodnes ovu testy ani ťuk, a dnes odpoledne opět čárka silnější, né úplně jako kontrolní, ale né jen duch. Tak jsem zabrousila do debat, a někde holky píšou, že opět začíná ovulace nebo to může být i předznamenání TT. A ráno na TT testu nic nebylo. (raděj zkouším poznat cyklus a kdyby náhoda sama chtěla). Břicho bolí dál, teď mi začínají svědit bradavky. Tak se ze mě stává cvok ještě větší. Ta pysychika je děsná. Obdivuju vás, co neřešíte detaily, asi se moc sleduju. 😅 pokud někdo má radu, jak s tím zatočit, hrňte to sem 🙂

lexton
autor
5. lis 2014

Tak nic, MS přišla, a jak hodinky za 28 dní, a dokonce jsem zaznamenala i 14.den +- ovu, extra bolestivou. Tak teď už jen aby cyklus vydržel tak jak jede. 🙂

pajule88
7. pro 2014

@linee @lexton Ahoj holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. V říjnu jsem vysadila HA, 31.10. 1DC a od cca 5DC bolest v podbřišku, píchání a hlen, což trvalo skoro týden. Na to navázalo svědění bradavek, "žravost" a závratě. To spíš ale přisuzuji změně léčby vysokého tlaku. 27 DC opět hlen s krvavými žilkami a bolest v podbřišku. Byla jsem z toho celkem zmatená a doufala jsem v pozitivní TT, který ale nepřišel. Místo toho přišla 4.12. menstruace. Začala jsem se trochu zkoumat, co to moje tělo vlastně umí, tak uvidíme, co bude dál 🙂

lexton
autor
7. pro 2014

@pajule88 tak v tom nejsme samy🙂 jinak hned druhy cyklus bez HA uz menses neprisla ...a asi neprijde chvili.. 😉

pajule88
7. pro 2014

@lexton Jééé, no tak to je super, to moc gratuluju. Třeba se zadaří i u nás 😵

lexton
autor
7. pro 2014

@pajule88 ještě neslavíme .-) riziko je vzdy... už jen čekáme ..je to moc brzo 🙂 držím palce!

pajule88
21. pro 2014

@lexton Tak jak se daří fazolce? 🙂

lexton
autor
21. pro 2014

@pajule88 Ahoj! Díky za optání, ani nevím 🙂 asi tam je, jelikož mám á 2 hodiny hlad a jinak když se nenajím, tak mam žaludek na vodě.. Ale na prohlídku jdu až 8.1. Je tto docela zvláštní pocit, když víš, že nic nevíš 🙂 A co Ty? jak to jde?? Cyklus poznán? 🙂

pajule88
21. pro 2014

@lexton Určitě tam je, to je jasný 😉 Budu držet palce, ať je 8. vše ok.
Se svým cyklem si nějak nevím rady. Jsem 18DC a OVU zatím nikde. Ale myslím, že to bude stále rozházené po vysazení HA. Třeba se ještě dostaví. Doufejme...Hlavně mám teď v práci masakr, takže ani nemám čas zkoumat každé píchnutí, zabolení atd. 😀

lexton
autor
21. pro 2014

@pajule88 Já jsem hned zkusila koupit gynex a jela jsem ho asi necelý cyklus..ten první oprravdový po dojetí HAK.. a dost mi to upravilo i ty pocity z vysazení 🙂

pajule88
21. pro 2014

@lexton Já piju kontryhelový čaj, tak uvidíme, jestli se srovnám. Dávám tomu ještě tak jeden-dva cykly, pak taky asi zkusím gynex. Snažím se krotit a neřešit to. Ale ono to vůbec není jednoduché... 😠

lexton
autor
21. pro 2014

@pajule88 tak já mám možná jednu výhodu, a to, že poznám ovulaci i jen tak..píchání ve vaječníku, ovu testy jsem dělala k potvrzení, že to tak je..a bylo..ale buď v pohodě, jako podle reakcí holek tady..tak i třeba rok je málo pro někoho.. já jsem počítala, že to vyjde tak po půl roce nejdřív..