Poraďte očistu po vysazení antikoncepce

rezetka
23. kvě 2007

Omlouvám se, jeslti už tohle téma někde je, ale opravdu jsem ho nenašla.
Chtěla jsem se zeptat, jak dlouhá doba je nejlepší po vysazení HA, pro očistu těla a co např. jíst za vitamíny atd, abych tělo dostala do správné kondice namiminko🙂.Díky. 😀

zdenik123
5. čer 2007

kackabacka....no nejvíc prý chutě utlumují trojfázové....já změny nepozorovala...ale po vysazení HA jsem okamžitě nabrala 2 kilča...měla jsem hrozné chutě....někdo zase naopak po vysazení zhubne.
JInak já tam měla 2 vajíčka...ale nevím jestli je to tím, že jsem brala dlouho HA...., protože přítel má v rodině hodně dvojčat, jeho mamka je z dvojčat...strejda...ten má taky dvojčata.
Jinak mně by nevadily, ale spíš bych je chtěla na druhý pokus, nevědět co a jak a mít hned dvě...to je ze začátku náročné, ale mít jedno a pak dvě...to bych si přála 😵
tak přeju hodně štěstí, rozhodně taky doporučuju vysadit a nekontrolovat se...ta pravděpodobnost je větší, než se čistit půl roku... 😵
já si teda nic nepočítala...ale spali jsme spolu tak každé 3 dny...takže jsme se asi trefili 😅

lucinecka
5. čer 2007

Niko, určitě začni jíst kyselinu listovou, více se dozvíš tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bihan
5. čer 2007

Zup, listovku by mala brať každá žena min. dva mesiace pred plánovaným otehotnením a potom najmä v prvom trimestri, menej po zvyšok tehotenstva... (Niekedy dokonca hovoria, že každá žena v plodnom veku by mala papať dosť listovky pre prípad, že by náhodou otehotnela, lebo začať ju brať až keď sú na teste dve paličky môže byť neskoro!)
Ja som brala Babyplan 2-3 mesiace pred otehotnením (už si to presne nepamätám) a do konca prvého trimestra.. Teraz beriem len magnézium a občas, ak mám pocit, že som nejedla dosť ovocia, tak si vezmem nejaké materské vitamíny.. ale to tak raz za týždeň.. Babyplan obsahuje veľmi málo vitamína a hlavne tie, ktoré potrebuješ.. tie materské sú zbytočné 😉
Samozrejme sa dá kúpiť aj samotná listovka, ale odporúča sa aj vit. E.

ivag
5. čer 2007

Ahoj Holki. Přidávám se k vám do diskuze.Brala jsem prášky 7 let, nejdřív Femoden a pak Pramino. Od března už neberu nic a snažíme se o miminko.Hned po vysazení jsem začala brát kyselinu listovou a jíst víc zeleniny.Zatím se nám to sice nepovedlo, ale teď by měla MS přijít do 10.6. tak uvidíme, trochu mě bolí v podbřišku, mám těsné kalhoty v pase a návaly horka, ale nevím jestli to může být tím, že se blíží MS nebo něco jiného 😀 .Uvidíme, zatím na to nechci moc myslet, ale nějak to nejde.Doktorka mi taky řekla, že žádnou pauzu tělo nepotřebuje a můžeme začít hned, tak jsme začali. Sice mám pleť jak puberťák a přibrala jsem asi 2 kila, ale to vůbec neva.

kacabacka
5. čer 2007

hm...bazální teplotu? A když na to já jsem moc líná....abych jí měřila ve stejnou dobu...to bych musela i o víkendu vstávat v půl sedmý - ee, to se mi nece 😀 😝
Nejhořší je, že stejně musim vydržet než postavíme - a to začínáme teď v létě, na jaře 2008 by to mohlo bejt dokončený snad nejpozdějc v létě 2008. Můžem se začít snažit až po nastěhování, chci bejt ve svym a mít na všechno klid a nestresovat se jako teď...a taky si musim najít jinou práci, to plánuju na podzim 2007, takže holt musim ještě vydržet...

zdenik123
5. čer 2007

kackabacka....my se letos akorát v sprnu-září stěhujem, sice budeme muset začít víc fofrovat.....ale snad se to všechno stihne a hypotéku snad taky nějak utáhnem-toho se asi bojím nejvíc.
nechala jsem to osudu...a vyšlo to hned, tak se vdám až za dva roky 🙂 tak uvidíš...nejhorší je pak sedět v zařízeném bejváku...a chtít mimi...a ono to nejde...proto jsem nečekala do detailů...uvidíš.... 🙂
já mám bezva práci, ale to bych nešla na mateřskou nikdy 😀

zdenik123
5. čer 2007

ivag...taky jsem přibrala hned dvě kila po vysazení....a teď už kynu a kynu 😀

bihan
5. čer 2007

Kacabacka - my sme sa sťahovali pred mesiacom a to na druhý konieč zemegule... v tomto súhlasím so zdenik 😎 ale to patrí do inej diskusie...
Babulky, ja som si myslela, že priberám od tabletiek.. potom som tabletky vysadila a priberala som aj tak 😅 takže to asi bude v niečom inom.. a v tehu som to zatiaľ dotiahla na +7kg...

niko
5. čer 2007

Takže užívat kyselinu listovou - ok. Ale nechci do sebe rvát nějaké tablety, raděj přírodní potraviny. Vím že tu obsahuje : salát, špenát a co dál??

niko
5. čer 2007

a ještě dotaz - jak má vypadat denní porce..

zdenik123
5. čer 2007

niko já nebrala nic....až když jsem byla těhotná tak mi doktorka napsala listovku...a brala jsem do 3.měsíce (pokud jsem nezapoměla) jednu denně, teď jí už neberu 😉
krabička stojí kolem 30-40 kč..., jinak jsem nebrala nic...nejsem zastánce vitamínů...ty stačí v jídle... 😉

zdenik123
5. čer 2007

bihan to je krásné....to já mám už 4-5 kilo, tak jsem byla upozorněna....ať jím méně... 😵 vylítlo mi to hned na začátku...a teď se zatím držím pořád stejně, ale nevím jak dlouho, měla jsem šílený chutě, teď už to přestalo 🙂
kam jste se stěhovali?

niko
5. čer 2007

Taky jsem téhož názoru, ale v jakém jídle.. No asi to nebudu řešit, jím to co mi chutná a zelenina je téměř na denním pořádku..

zdenik123
5. čer 2007

Niko fakt to neřeš, uděláš nejlíp......tohle nemá cenu cpát do sebe vitamíny pokud nejsi ještě ani těhotná 😉

bihan
5. čer 2007

nika - je super, že chceš brať listovku hlavne v prirodzenej forme, ale mne doktorka povedala, že by som musela jesť tej zeleniny (a napríklad myslím aj pečene a neviem čoho) musela zjesť obrovské množstvo, aby som pokryla dennú potrebu 😉A hlavne tepelnou prípravou sa úplne z jedla stráca (inak je to vitamín B9), ale ak sa na to cítiš, držím palec. 😉

bihan
5. čer 2007

niko - je super, že chceš brať listovku hlavne v prirodzenej forme, ale mne doktorka povedala, že by som musela jesť tej zeleniny (a napríklad myslím aj pečene a neviem čoho) musela zjesť obrovské množstvo, aby som pokryla dennú potrebu 😉A hlavne tepelnou prípravou sa úplne z jedla stráca (inak je to vitamín B9), ale ak sa na to cítiš, držím palec. 😉

len
5. čer 2007

Niko, vydrž, hodím sem tabulku, kterou jsem nedávno objevila...
DDD pro snažilky je 200 mikrogramů, pro těhule 400 🙂

certica
5. čer 2007

niko - vsetka tmava list. zelenina, dalej paradajky, redkovky, celozrnne vyrobky z muky, potom strukoviny (hlavne soja, fazula), pecen(tam jej je najviac, ale potom v tehu uz sa neodporuca konzumovat), cerveny vodovy melon, maliny, cucoriedky, arasidy,...

niko
5. čer 2007

Přesně tak, nebudu to řešit, jen když jsem si četla názory, jak každý už dopředu plánuje a bere vitamíny, tak mě to zaskočilo...

niko
5. čer 2007

certica - tak to všechno mi chutná a v jídelníčku určitě nechybí - krom ředkviček - ty prý nejsou dobré v případě snížené fce ŠŽ

len
5. čer 2007

http://www.stripky.cz/nemoci/tehotenstvi/privod...
Mám pocit, že pokud někdo jí zdravě a vyváženě, tak do sebe tu DDD v pohodě dostane normální stravou 🙂

zdenik123
5. čer 2007

niko mě to taky překvapilo...plánovat až tak ale není dobrý, samozdřejmě ve zdravé formě, jíst zdravě můžeš...to určitě... 🙂

bihan
5. čer 2007

Len - ja mám info, že v prvom trimestri pre tehule 800, po zvyšok tehotenstva 400... 😕
Niko - ani ja by som zrejme vitamíny pred otehotnením neužívala, keby som nebrala antikoncepciu a nevysadila ju tesne pred otehotnením, teraz ich nejem vôbec.
Zdenik - ja som zatiaľ naviac pribrala v piatom mesiaci (3,5kg, lebo som nemala pri sebe váhu 😅 ), teraz sa už dva týždne držím rovnako... A sťahovali sme sa na Reunion, to je pri Mauríciu...

len
5. čer 2007

Bihan, listovku v tabletkách beru už přes rok (i když po nastudování obsahu v potravinách už to docela flákám, téměř denně sním minimálně půlkilo salátu 🙂 ), vyzkoušela jsem jich už docela dost druhů a na všech bylo dávkování, co jsem uvedla výše... 😕 Myslím, že ty zvýšené dávky se vztahují hlavně na případy, kdy je zvýšené riziko (VVV v rodině popř. v předchozím těhotenství). Ono samozřejmě neuškodí brát toho víc, tělo přebytečnou listovku vyloučí, ale zase proč? Když bude brát člověk 2x víc vitamínů než je třeba, tělo to bez užitku vyloučí a žádná pozitiva z toho nepoplynou, to bychom pak mohly brát třeba 800 pro snažilky a 1600 pro těhule, aby ty děti byly ještě zdravějsí 😀

ava
5. čer 2007

Holky, s vysazením HA jsem dlouho otálela kvůli menstr.bolestem,které jsem před HA měla děsivé - každý měsíc mdloby a 2 dny křeče. Teď, 2 měs.povysazení,ťuk ťuk zatím bez bolesti. Menses v pohodě, pravidelně.Ovulace nevím - před HA jsem ji poznala,teď mívám jakoby nadutost,nafouklost,ale nevím, jestli je to ono. A bolí mě celý spodek.
První rok s HA - 12 kg nahoru, postupně jsem shodila 6 kg, ale na původní váhu jsem se už nikdy nedostala.Po vysazení HA hned 2 kg nahoru a nemůžu se jich zbavit. Pleť dobrá, sex paráááda!
HA jsem věčná za to,že jsem prožila 10 let bez těch šílených bolestí každý měsíc. A za ten klid v duši,když máte strach z otěhotnění. Ale jinak nic. Mimochodem, měla jsem takové premenstruální tenze (s HA), že bych byla schopná zabít..to je teď pryč
hezký slunečný den všem

kacabacka
5. čer 2007

ava: kvůli ničemu jinýmu než aby člověk neotěhotněl se antikoncepce nebere... 😉 možná tak kvůli pleti, ale to pak stejně pozvolna přejde v to, aby jsme neotěhotněly.

Já jsem po HA zhubla zhruba 5 kg, takže teď mam strach, že až vysadim, tak je naberu zpátky, nebo ještě víc 😖

zup
5. čer 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat vás zkušenějších jestli má význam papkat listovku v tabletkách a pít kontryhelový čaj, když ještě beru HA. Zajímalo by mě jestli to i přes HA působí pro tělo dobře a připravuje krásný domeček pro mimi a nebo jestli je to zbytečné a mám začít až po vysazení HA. Četla jsem tu na diskuzi že kontryhelový čaj působí až po 2 měsících, tak si myslím, že by se mělo začít v předstihu. Díky za odpovědi Zup.

zup
5. čer 2007

Jo a Len díky za tabulku co se týká listovky, než se začnu papkat tu v tabletkách, tak se budu snažit jíst od teď, alespoň některé mňamky, které jí obsahují. Koukala jsem, že nejvíc jí je v droždí, no doufám, že se nemusí jíst syrové, to bych asi nezvládla, už jen ta jejich "vůně" je odpudivá, raděj si budu hrát na zajíčka a křoupat zeleninku.

kacabacka
18. čer 2007

zup: ten kontryhel je na co?
Jo jasně, určitě je lepší si z toho droždí udělat buchty, než ho jíst jen tak.. 😀 😀 😀 😉

zup
18. čer 2007

Ahoj Kacabacka, o kontryhelovém čaji se hodně dočteš v tématu - Snažení a bylinky - má někdo zkušenost a možná i v jiných. Musíš hledat trochu dozadu 🙂 . Píší tam, že kontryhel je základem všech těhotenských čajů a čajů pro snadnější početí, a měl by obsahovat hormony, které pomáhají držet cyklus v normě a zmírňovat MS bolesti. Prý také pomáhá k pravidelné ovulaci a k lepšímu hlenu a růstu sliznice. Najdi si to je to fakt zajímavé, holky tam píšou i o dávkování. Pokud se ti nechce hledat ručně, tak zadej do vyhledávače - kontryhelový čaj a ono ti to nabídne spoustu témat.¨
Tak hodně úspěchu a pěkný den.