Posunutí tělíska, stalo se vám to?

Ahoj děvčata!
Hledala jsem na netu, ale nic kloudného jsem nenašla.
Před měsícem jsem si nechala zavést nehormonální nitroděložní tělísko Multiload a vše bylo ok. Menstruace trvala jen o den déle. Vše bylo bez potíží až do minulého pondělí. To jsem začala mít bolesti jako při ms. Tu jsem dostala v sobotu, o dva dny dřív, ale byla slabá. V pondělí se to ale rozjelo. Tampon hned plný, vložka taky, tak jsem včera volala na gyndu, že mám hooodně silné krvácení a padají ze mě kusy. Dnes jsem tedy byla na kontrole, kde mi mudra oznámila, že se tělísko posunulo, proto ty bolesti a silné krvácení. Vzala mi kultivaci, jelikož říkala, že tam mám nějaké zánětlivé změny a za týden si mám zavolat na výsledky. Jestli to bude zánět, přeléčíme jej, a pak musím na posunutí tělíska.
Stalo se vám to? Jak se dá tělísko posunout, aniž by ho vytáhla? To zažiju asi třetí porod, co? Mám z toho docela nerva, protože jinou antikoncepci mít nemůžu, a jelikož třetí dítě nechci ani za nic, tak si tělísko vyndat nechci.
deyana
3. dub 2014
@cinky já díky posunutému tělísku opravdu třetí porod za chvíli zažiju 😃 v plánu to nebylo, nejlépe už nikdy, s malým jsme si docela užili a máme dost ještě ted, i když už je to lepší 😃
nesnáším se s hormonama, takže jsem volila stejný typ jako ty.. Krvácení bylo hrozný celou dobu, nicméně tělísko bylo ok, až nějakých 8měsíců po zavedení už se to nedalo, skrz tu sílu a bolesti jsem nemohla jít ani na půl hodiny od záchodu, takže jsem teda asi po dvou týdnech silného krvácení konečně šla, tam mi řekla, že tělísko je posunuté a že ho vyndá. Vyndala. U toho mi sdělila, že tento typ antikoncepce zřejmě pro mě spolehlivý nebude, že se to může stát znovu a znovu, a že i u tělíska hormonálního by mohl být problém.. což je drahá sranda.. Jelikož jsme měli problémy s početím už dřív, nikoho ani nenapadlo, že bych mohla být těhotná, o to méně doktorku, ta se jen smála, že opravdu my ten případ nebudeme..A byli 🙂 teď to budu řešit injekcema, prostě ty hormony přežiju, musím, další dítě nepřichází v úvahu.. a když bude další císař, jakože šance je docela velká, tak si dopředu vyjednám podvázání (nejlíp kdyby mě vykuchali, už to potřebovat nebudu, ale to asi nepůjde).
Ještě mi teda nabízela přerušení těhotenství, že to v tomto případě hradí pojišťovna. Tak to jsem odmítla.
cinkyautor
3. dub 2014
@deyana děkuji za reakci, už jsem si říkala, že se to asi nikomu nestalo 😃
My jsme si taky s malým užili. Do jeho 9 měsíců to byl masakr. Pak přišel zlom, ale stejně už NIKDY další dítě nechci. Nemohli bychom si to dovolit ani finančně. Už teď je to síla a manžel musí chodit na fušky, aby jsme se jakož takož měli a občas si něco mohli dovolit. A psychicky bych nezvládla ani těhotenství, natož novorozeně a uřvaného kojence 😞 Chci teď hlavně zhubnout, užívat si život. Teď už konečně trochu žijeme. Dřív jsem s dětma mohla jezdit tak akorát po dědině. Ten malý terorista kočárek nesnášel. Když už sedí, tak se to už dá někam vyrazit.
Po třetím císaři se podvázat asi můžeš nechat, ale já bych za to musela dát pálku, jelikož nemám žádné problémy. Hormony nemůžu a bez antikoncepce taky být nemůžu. Doufám, že mi tělísko posune a bude vše v normě. Četla jsem, že se při první ms může posunout.
Jaké bylo vyndání? Asi horší než zavádění, co?
deyana
3. dub 2014
@cinky Já budu mít císaře teprve druhého, u toho už to jde. Jinak je tam (pokud není žádný císař) podmínka - vážný zdravotní důvod, nebo splnění určitých podmínek co se týče věku a porodů.
Je možnost, že půjde tedy tvůj partner na vasektomii, je to záležitost dvaceti minut a jde se hned domů.. takže ve vaší situaci bych se snažila, aby si to partner zajistil takhle, když ty už máš prakticky možnosti vyčerpané. Zase už jsi se obětovala dost, tak ted by mohl on 😉 Ale třeba můj by na to asi nešel.. jenže my o třetím uvažovali, že možná někdy, potom.. takže to třetí ještě bereme, že by stejně možná bylo.. Kdybych to ted nemohla řešit za sebe já, tak bych ho k tomu dotlačila, vytrpěla jsem si myslím už dost, nevím proč by to chlap měl mít v něčem jednodušší 😉
Vyndání tělíska jsem necítila, jen takové slabé štípnutí, ale horší je braní krve, to štípne víc. Zavedení bolelo dost.
Osobně bych se už na tělísko nespoléhala - posune se jednou, posune se znovu - a nemusíš to vůbec poznat a je to pak průšvih, pokud tedy těhu nechceš být.. zbytečný potrat. Dle mě.
deyana
3. dub 2014
ještě jsem chtěla dodat, že jakmile jsem začala pátrat, tak pomalu každé páté dítě co znám, je tělískové 😃 nebo jinačí antikoncepční, i tady na MK jich je mrak.. takže.. nikdy člověk asi neví, což nerada strašim, ale to je můj poznatek 😃
kaca08
3. dub 2014
Já měla s tělískem také problémy - bolestivá menstruace, která trvala týden i déle, ale co mě nejvíc vadilo, byla bolest při sexu. Kdyz to trvalo 2 mêsíce, tak jsem šla k lékařce a ta mi potvrdila, že se posunulo, tak jsem si ho nechala vyndat. No a následující měsíc jsme si nedávali pozor,(proč také, o syna jsme se snažili 4 roky a i v CAR nám říkali, že to jen tak nepůjde) a nyní čekáme druhé miminko. Už začínám uvažovat, co budeme používat pak.

Začni psát odpověď...

Odešli