Po vysazení HA mám pravidelný cyklus a mimčo nikde

kackabis
25. říj 2017

Zdravím holky, mám asi takový blbý dotaz, ale stejně.
HAK jsem brala asi šest let, vysadila jsem s tím, že se s přítelem začneme pomalu snažit o drobka. Rok jsme souložili víceméně bez kontroly, ale jen párkrát do měsíce (cca3x bydleli jsme tenkrát každý jinde kvůli práci a málo se viděli) úplně bez ochrany, přítel vždy ejakuloval do mě.
Teď se změnily podmínky, zařizujeme bydlení, svatbu a tak, tak jsme si řekli, že to zkusíme trošku oddálit. Stáhla jsem si aplikaci menstuační kalendář, kde nějaká automatická kalkulačka počítá plodné dny. Děláme to teda tak, že přítel ejakuluje vždycky do mě, jenom v plodné dny probíhá přerušovaná soulož. Souložíme 3-4x týdně. Cyklus mám pravidelný jak hodinky, 30dní. menses je vždycky 3 dny přesně. Vím, že tady ty virtuální kalkulačky nejsou stopro spolehlivé, a taky už nám to několikrát ,,ujelo'' i během plodných dní. Ale je to možné? Mám obavu, jestli je opravdu všechno v pořádku, když se pořád nic neděje. Máte někdo podobnou zkušenost? Že po vysazení HA máte pravidelný cyklus ale mimčo pořád nikde?

voleskap
25. říj 2017

Ahoj, tak teď tomu moc nerozumím. Říkáš, že si hlídáš plodné dny, v plodné dny se hlídáte a divíš se, že těhotná nejsi? 🙂

voleskap
25. říj 2017

Jinak se neboj, všechno je určitě v pořádku a až se začnete opravdu snažit, určitě otěhotníš cobydup 🙂 To, že se zatím nezadařilo ještě nic nemusí znamenat. Ještě ke všemu, když si dáváte pozor (přestože to občas ujelo 😀 )

prcekverunka
25. říj 2017

@kackabis No zaprvé ty kalkulačky jsou hodně nespolehlivé, mám podle ní cca o týden dřív ony plodné dny, než je mám opravdu 🙂
Zadruhé, Pokud si dáváte pozor a občas ,,to ujede,´´ ještě neznamená, že bys nemohla otěhotnět..

barbarra
25. říj 2017

Na kalkulačku bych fakt nespoléhala. Pokud to chceš vědět přesně, kdy máš plodné dny, zkus měřit bazální teplotu (což je teda podle mě dost náročný) a nebo ovulační testy. Ty jsou spolehlivější a my díky nim čekáme druhé dítko.

robin92
26. říj 2017

@kackabis Ja takovou kalkulacku pouzivam a jsem s ni spokojena, vychazi vse jak ma. Pokud si davate v plodne dny poroz, tak je jasne ze nejsi tehotna a to ze nekdy ujedete, tak zalezi v jakem stadiu bylo vajicko a pokud mas obavy, tak si zajdete s pritelem na vysetreni.

apple_tree
27. říj 2017

Ja jsem vysadila HA v unoru, cyklus dlouhy 29 dnu mi najel okamzite, chodi presne jako hodinky, o dite se intenzivne snazime a stejne tehotna stale nejsem. Takze pokud se hlidate a jen vam to parkrat ujelo, tak opravdu to jeste neznamena, ze je neco v neporadku.

fallingstars
27. říj 2017

Taky moc nerozumím tomu, proč se divíš, že když se hlídáte, ještě tehotná nejsi. Ani většina lidí, co se snaží, do ovulace se trefí, tak neotěhotní hned, šamce zdravého páru na otěhotnění během jednoho vyklu je asi 30%. Pouze.
A k těm kalkulačkám - v nich bývá defaultně nastaveno, že ovulace je uprostřed cyklu. Ale to spoustu žen nemá. Já jsem měla třeba delší cyklus (33 dní) a ovulaci jsem měla kolem 19.-20. dne...

barussska1
27. říj 2017

@kackabis Ahoj, měli jsme to stejně. 10 let jsem brala antikoncepci, řekli jsme si že začneme pomalu, ale nechtěli jsme to hned. Tak jsem si taky stáhla menstruační kalendář (takovou kočičku). Dělali jsme to normálně, ale tak 3x týdně, jen v ty dny kdy jsem měla před a po ovulaci jsme praktikovali to stejný co vy. Ale jednou jsme byli moc vášnivý nestihli to a teď jsem v osmým týdnu 🙂