Přerušovaná soulož - komu selhala?

nikca94
24. srp 2018

Ahoj holky 🙂
jelikož už od listopadu neberu HA, rozhodli jsme se pro přerušovanou soulož s tím, že když se "povede" tak budeme rádi. Na druhou stranu jsme mladí (24) a rádi bysme se ještě někam jako bezdětné podívali a užívali si života. Zkrátka to necháváme náhodě 🙂
Spíme spolu cca každý druhý den, někdy každý den, někdy jednou týdně. Vždy přerušovaně, bez kondomu apod. Dost často spolu spíme vícekrát - opakovaná soulož s tím, že přítel se jen "otře" a jedeme dál. Vždy přítel přeruší, sem tam se strefíme i do ovulace - poznám podle bolesti vaječníků. A včera jsme tak přemýšleli nad tím, jestli není někde něco špatně. Z okolí mám spoustu známých, kterým to vyšlo a to nemuseli ani opakovat a i spolu spali mimo plodné dny a ovulaci. Jedni dokonce při menstruaci :D
Kdo z vás tady přerušuje a jak vám to vychází? 🙂

carmenz
24. srp 2018

Muj muz tvrdi,ze je expert 😀 a vychazi nam to uz skoro 6 let,s prestavkou na tvorbu nasi Madlenky.

vendelinka08
24. srp 2018

@nikca94 provozujeme uz 10 let ...no mozna i vice a nikdy jsem z toho tehotna nebyla...otehotnela jsem vzdy az kdyz jsme neprerusovali...

vendelinka08
24. srp 2018

@nikca94 jo..a to jsme velmi plodni....

kizii
24. srp 2018

@vendelinka08 Ty brdo, tak to bych ani nerekla, ze to jde 🙂 my to praktikujem uz 1,5 roku a zatim uspesne :D snad nam to dale vydrzi.. I kdyz dalsimu miminki bych se nebranila 🙂

kizii
24. srp 2018

@vendelinka08 Jeste se zeptam, zaznamenavas si i plodne dny?

bemo
24. srp 2018

Nám to nevyšlo 2x. Poprvé když jsme neplánovaně otěhotněli a měli jsme doma roční dceru, samozřejmě jsme druhé plánovali, ale s větším věkovým rozestupem. A podruhé, když už jsme žádné další dítě neplánovali a to teď. Takže čekáme páté miminko 😀. Byl to celkem šok, já už pomalu připravovala do práce a vůbec už se těšila že nám ty dětičky pomalu rostou, no a hold se mi to posune. Ale co má být se stane, jsme jen lidi a prostě to tak má být. Samozřejmě se na miminko všichni, především děti moc těšíme. Nikdy jsem si nezapisovala plodné dny, tak nějak jsem cítila kdy je mám. Ale vím přesně kdy jsme miminko vytvořili, protože hned po tom jsem si uvědomila že jsme si vybrali ten nejhorší možný čas, v půli cyklu 🙂 no, když je chuť

tensorflow
24. srp 2018

Nam to vychazelo dobre. Cca 6 let uspesneho prerusovani, az jsem se bala, jestli jsme vubec plodni, ze to prece nemuze byt tak spolehlive... 🙂 Ale pak se miminko povedlo na prvni pokus, tak ted znova prerusujem.

morinka7
24. srp 2018

Nám snad taky nezklamala 😊 2 a půl roku bez problémů, pak na první pokus máme dcerku. Teď rok a půl a zatím snad dobrý. Důležité je aby se mezi dalším sexem došel vyčůrat ( spermie prý zůstávají v močové trubici ) 😉

oveckaluky
24. srp 2018

8 let nám to vycházelo tak, jak jsme chtěli - a když jsme pak chtěli miminko, povedlo se taky hned, jak jsme chtěli 🙂 Bohužel to nedopadlo, ale to už je jiný příběh...

nikca94
autor
24. srp 2018

Děkuji za reakce. Fakt jsem se bála, že je něco špatně. I gynekolog mi řekl, že pokud přerušujeme tak za chvíli přijdu za ním, že jsem těhotná 😀
Co se má stát se stane. Tak uvidíme. 🙂
Jinak přítel mezi styky nechodí na wc a souložíme i v době ovulace, plodných dnů apod. Prostě vždy když je chuť 😁

nikca94
autor
24. srp 2018

@oveckaluky to je mi líto. Držte se a ať je další těhotenství úspěšné!

oveckaluky
24. srp 2018

@nikca94 Děkuji, teď už je - po sedmi měsících od potratu se nám povedla dvojčátka a už jsme pomalu ve finále, 35. tt a zatím bez jediné komplikace 🙂

viki999
24. srp 2018

My jsme další případ kdy to fungovalo.. 8 let bez HA jen s přerušovanou souloži a otehotnela jsem až teď plánované v podstatě na poprvé..

vendelinka08
24. srp 2018

@kizii ano..plodne dnyna sibe poznam...a vim plus minus kdy je mam...ale i tak jsem neotehotnela...protoze v tomto obdobi mam na sex nejvetsi chut....a kdyz se do me chtel udelat..tak s kondomem.

klea81
24. srp 2018

všechny neplánované děti mých kamarádek jsou z přerušované soulože, za mě to není antikoncepční metoda

klea81
24. srp 2018

@tensorflow to mě taky napadlo, známá se taky chlubila, jak jsou šikovní a pak se zjistilo, že jsou neplodní...;o)

kajsav
24. srp 2018

Za mě to taky není 100%, povedlo se nám takto neplánovaně druhé mimčo, trošku dřív než bylo v plánu 😁

zavodnice
24. srp 2018

12 let bezpečně fungovala. A když jsem otěhotnět chtěla, šlo to hned.

jaja01k
24. srp 2018

Nam to spolehlive funguje 3,5 roku, a to i v dobe ovulace a plodnych dnu. A neplodnosti to neni, mame planovane dve deti.

martiniquest
24. srp 2018

Pouzivame ji 3 roky s prestavkou jednoho tehotenstvi a bez problemu. Behem ovulace to radeji resime i kondomem, ale jen ty dva/tri dny. Otehotnela jsem az jsme chteli a napoprve (uz dvakrat)

jednaholkaa
24. srp 2018

@nikca94 Me to tak 15 let cca neselhalo 🙂 A pak do 4 mesicu jsem otehotnela kdyz jsme se snazili.. Za me nejlepsi metoda 🙂

sarka1985
24. srp 2018

Tak nějak tomu dotazu nerozumím, není mi úplně jasné, co čekáte. Přerušovaná soulož je způsobem jak předejít nechtěnému otěhotnění. Tento způsob není zdaleka tak spolehlivý, jako jiné metody, ale jak si můžete přečíst z dalších příspěvků, tak u někoho to jde. My praktikujeme cca 6 let a je to ok. Ale malé množství sperma se vylučuje i během styku ne jen při ejakulaci, proto tato metoda není stoprocentně spolehlivá. Jestli máte strach z neplodnosti, tak to je blbost, to poznáte teprve, až se budete skutečně snažit a nebudete přerušovat...

misa1106
24. srp 2018

Nám to zatím funguje 3 a půl roku. Taky s vědomím, že kdybych náhodou přecejen otehotnela, neni to žádná katastrofa. Ale záměrně druhé mimco neplánujem. Tak kdyžtak rozhodne osud 🙂

nikca94
autor
26. srp 2018

Včera jsme na toto téma diskutovali s kamarádkou. Jak dlouho přežijí spermie? Tvrdí mi, že je to spolehlivé i v případě, že spolu spi každý den. Což mi přijde jako blbost 😀
Oni teda dítě nechtějí v nejbližších 5ti letech, takže mě jejich přístup celkem zaráží, ale to už je na jinou diskuzi..
Kdybych věděla, že dítě 100% nechci tak se přeci chráním jinak. 🙈

kristyn.g
26. srp 2018

@nikca94 no když jen otře a jedete dal tak to asi jednou vyjde.... sperma se drží v močové trubici ... my přerušovali hodně let ale davali si pozor

zelenaesmolda
26. srp 2018

No ja nevim ale dite je obrovska zodpovednost a zmena na cely zivot,tohle by se nemelo nechavat nahode ale meli byste si byt 100% jisti,ze ho opravdu chcete.Aby pristi tvuj dotaz nebyl "jsem tehotna,pritel dite nechce,co mam delat"

bonulinka
26. srp 2018

Nám selhala po 23 letech 🙂. Do té doby vše ok, ale ne vícekrát po sobě, to by asi selhala dříve. Dítě počato vždy hned první měsíc, co jsme chtěli. Za nás tedy fajn, ale jen pro toho, kdo spíše počítá s tím, že se neplánovaně může zadařit a dítě by si stejně nechal.

nikca94
autor
26. srp 2018

U nás to je spíš o tom, že to necháme osudu. Víme, jaké je riziko a jaké jsou následky. 😊
Chceme se ještě někam podívat, ale také chceme být mladí rodiče. Takže osud ať rozhodne za nás.

marcicek84
26. srp 2018

@nikca94 můj názor je ten, že ano, pokud by si člvoěk v případě nehody to dítě nechal, tedy mám jedno, můžu praktikovat, vím,že bych si druhé nechala, ještě bych to možná riskla i při dvou , ale kdybych měla tři, tak v žádném případě, nechápu ženy, co si takhkle upíchnou víc jak 3 děti, totální nerozum v dnešní době....
Jo a taky bych nechce mít děti dřív než aby jednomu z nich byly 3 roky, takže po porodu první 2 roky, bych se taky chránila více...

nikca94
autor
27. srp 2018

@marcicek84 Ano, s timhle souhlasím. U nás je to prostě otevřené a za to malé bysme nyli určitě šťastní. Prostě příroda rozhodne.
Ale jak je řečeno, někdo, kdo na tuhle metodu spoléhá a má z ní X dětí a pak jde i na potrat je prostě nezodpovědný. A ještě se diví ve finále, jak je to vlastně možný.
My kdybychom věděli, že nechceme tak nevysazuji HA. Případně se dá chránit i jinak a levněji pro ty, co nechtějí nebo nemají peníze na antikoncepci.