Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

katka82
25. črc 2008

Ahoj holky mám dva měsíce po vysazení a minulí týden mi tak boleli bradavky-hrůza 😒 Před hak jsem to nikdy neměla.Ted každým dnem očekávám ms (nebo žeby //) uvidíme 🙂

monulkab
1. zář 2008

Holky jak jste měli dlouho MS po vysazení? Já teď mám první MS po měsíci nebrání HAK, a mám to takové divoké, silné a spíš to vypadá jako sražená krev...už to mám 4 dny docela dos silné, pozorovali jste taky něco takového?

andelka
1. zář 2008

monulka: Moje první MS ta opravdová a všechny potom byly naopak dlouhé a slabší. Myslím, že každý to má jinak.

blka
16. říj 2008

Tak první MS po vysazení HA dorazila na 52. den. Sice pozdě, ale přece 🙂 . V pondělí jsem se objednala k doktorovi na injekci a teď to musím odvolat. Asi se moje tělo zaleklo pohrození injekcí a dalo si říct 😀

lucik23
19. říj 2008

Taky se připojuju. Po vysazení HA je to jedna velká nejistota. Měla jsem 5 let Logest a teď mám nepravidelný cyklus (5t, 4t, 5t a 3 týdny - nevím, ale z nějakého důvodu se mrška hlásí vždy v pondělí 🙂 No dnes je 42DC a stále nic. Čekala jsem jí už před 14 dni, protože mě bolelo v podbříšku a tak jsme si s partnerem ten týden nedávali pozor, v domnění, že nic nehrozí. Minulý týden mě popichovalo v podbříšku, ale test negativní. Máte některá podpobný zážitek? A s jakým koncem? 🙂

pablinka
19. říj 2008

Já dostala MS zatím 2x po vysazení - poprvé po 31 dnech, nyní po 30 dnech, pokaždé daleko slabší - než při braní HA - a bez bolestí (při braní HA jsem byla vždy první 4 dny na brufenech). Kdybych to věděla dřív, že to takhle dopadne, tak bych tu HA už dávno nebrala 🙂.

sssassscha
9. lis 2008

Pro ty, kteří do sebe nechtějí nebo nemůžou ládovat hormony: Alternativy HA jsou, jen vám je nejspíš gynekolog neřekne, případně je může prezentovat jako nespolehlivé-neoprávněně... moje zkušenost. Tzv. symptotermální metoda je úplně zdarma (když nepočítám jednorázovou investici do teploměru a záznamových tabulek), takže pro svět byznysu výhodná není a moc se o tom neví a když ví, tak se má za to, že je nespolehlivá... Jenže záleží, jak k tomu kdo přistupuje. Já ji úspěšně používám zatím dva roky a jsou lidé, kteří mají téměř celoživotní praxi... Hlavní podmínky ale jsou - mít stálého partnera a pravidelně zodpovědně zjišťovat znaky plodnosti. Kdyby měl kdokoliv zájem, ráda napíšu víc: malacernaoliva@centrum.cz

estrellita
9. lis 2008

sascha: je tu i diskuze o STM 😉

krista
19. lis 2008

zuzanahu • Včera v 10:11
Dobrý deň.Mám problém s ktorým si neviem rady.Mám 25 rokov.Posledné dva roky som používala vaginalny krúžok NUVARING.Z dôvodu zmeny antikoncepcie som pred dvoma mesiacmi skončila s Nuvaringom.Prvý mesiac bez krúžku som dostala menštráciu presne v čase ako ked som používala.Tento mesiac som menštruáciu ešte nedostala.Meška mi 4 deň.Neviem či sa mám začať obávať alebo je to normálne keď sa skončí s Nuvaringom?Pred začatím používania krúžku som mávala cyklus na 28-30 deň.Počas tychto dvoch mesiacov som sa chránila pri pohlavnom styku kondómom.Ďakujem.

mamina • 5d • Včera ve 12:13
Není nic jednoduššího,než si udělat těhotenský test.Ty nejlevnější stojej kolem 20-30,-.A chtěla bys mimčo?Držím palečky a písni výsledek,jo?

nokula • snž • Včera v 16:45
no ahoj, ja mam tento mesiac podobny problem, pred mesiacom som vysadila antiku a tento mesiac som to dostala o tyžden skorej a tak, že rano krvacam, poobede nič, a v noci je to zasa silne, už je to 4 den a bola som aj na gynde a tam mi povedala, že je to normalne, síce ja sa snažím s priateľom o babo

jarka82 • 1d, 24tt • Včera v 17:46
ahojky ja si myslim ze antikoncepcii je to normalne no ja som junebrala 2 mesiace a na 3 mesiac sa nam poradilo urobit dvojicky 😖 😀 tym som chcela povedat len to ze sme mysleli ze ani nie som tehotna pretoze tehotensky test mi stale ukazoval ze tehotna nie som az po 16 dnoch mi konecne ukazal ze ano som tehotna a to som si robila kazde dva dni test

nokula • snž • Včera v 19:48
no my sa s priateľom teraz tiež snažíme o babo, po vysadení antiky, ale normalne sa už začínam bať, ak by to mali byť dvojičky, lebo hned tak na prvy šup mať dvojičky, tak to si ani neviem predstaviť, všetko kupovať dvojmo, dvojnasobny plač, krmenie......

zuzanahu • Včera ve 20:13
Fu tak na toto by som nerada myslela ach...Ešte veru na babo nie som pripravena....Mna hlavne zaujíma ze ci po vysadeni antikoncepcie možu nastat taketo problemy s menštruáciu .

andelka • Včera ve 20:18
Můžou a je to úplně běžné, klid.

sima08
8. led 2009

Ahoj,
chci se zeptat, kdy jít k doktorce a co mě čeká? V listopadu jsem vysadila HA a MS jsem měla 12.11. asi 4 dny.
Dnes už je 8.1. a moje první MS vůbec nedorazila. HA jsem brala asi 10 let a před tím jsem takové problémy neměla... 😒 Těhotenské testy vychází negativní.

mishmash
8. led 2009

simo, vyrazila bych hned a po doktorce bych chtěla hormonální profil z krve, máš na něj nárok. A kdyby ti ho nechtěl udělat, prý lze nechat si vzít krev a jako samoplátce asi kolem 200 Ti to udělají(nemám ověřeno). Pak podle výsledků další léčba, podle toho jaký hormon ti chybí nebo co je v nepořádku. Ultrazvuk atd.

kadlecka007
9. led 2009

Ahojky, tak to tady pročítám a asi se k vám přidám. HA jsem vysadila 7.10.2007 téměř po deseti letech. Brala jsem mercilon a byla jsem naprosto spokojená. Po vysazení to byla, teda je dost katastrofa. Asi do března to bylo vcelku ready. Pak jsem to skoro tři měsíce vůbec nedostala, potom to ale přišlo, a měla jsem to 35 dní v jednom kuse a strašně silný. Lezla jsem už málem po zdi a byla jak zombík. Dr. mě léčila citrusama a studenou vodou 😠 . Tak jsem se naštvala a změnila doktora. Ten mě hned nahnal na ultrazvuk, našel mi cystu. Prostě horor. Takže jsem byla asi na třech provokačkách, teď beru nějaký prášky na srovnání. V únoru mám jít na nějaký stěry nebo co a snižovat dávku těch prášků takže jsem na to zvědavá.

govinda
9. led 2009

sima, ja som také problémy mávala bežne. Takže šup k lekárovi, ak nič, tak ti aspoň pichne vyvolávačku, nech mrcha dorazí a potom si vyžiadaj hormonálny profil - tam sa ukáže, ktorý hormón ti robí problémy. A samozrejme by ti mali urobiť ultrazvuk, či nemáš nejaké cysty alebo niečo také. Ja som kvôli tomu tiež menila lekára, dokonca 2 krát a teraz som u takého, ktorý vie, čo má robiť 😉

pipiii
12. led 2009

Ahojky holky, mam problemek!:( na zacatku prosince jsem dobrala HA a ted mam za sebou 1.menstruaic bez HA, cyklus byl 26 dni, coz je temer uzasne! ale me proste behem snad tydne ted zmizely prsa...mela jsem trojky ted mam dvojky ...ja vubec nevim duvod:( ...stalo se vam to?? ja jsem ted docela dost pribrala cca 2-3 kilo jenom pres Vanoce:(chjoo...poradte, zda se vam to nekomu stalo:(

irafa
12. led 2009

ahojta holky du se svami podělit taky o skušenost ja brala HA injekce každí 3 měsíce depoprovera brala sem to 4 roky po vysazeni neboť bych taky rada 4 ditě tak sem dva roky čekala než semi spusti vyvolavačky nezabírali
až pak sem dostala napad že když sem brala před deseti lety cilest že po něm mi chodila menzes pravidelně a tak sme to i tak vyřešili a zabralo to tak od minuleho roku tj července mi po vysazeni chodi pravidelně ale zato se mi objevilo co sem neměla ato cisty mam na jednom vaj vodovou tak koncem měsicu du na ultrazvuk do nemocnice atam poví co a jak a jak budou postupovat akorad mam dojem ze ty cysty zřejmě způsobuji neplodnost neboť vubec se nedaři těhu teda to fakt nechapu neboť mam tři děti a nikda nebyl problem dokonce s třetim to byl fofr na poprve a zadařilo se ale asi sem si vybrala štěstičko a nbo osud řika že by mi měli tři děti stačit ale co ty biol.hodiny když zas tikaj achjo uvidime jestli dřiv nebudu babičkou tak čauky mějte se a ať se vam daři
🙂 😉

irafa
12. led 2009

jjo pipiii tak ten tvuj problem taky znam po vysazení HA mi tež zmenšili prsa to je těma hormonama je jich miň a každe tělo reaguje jinak po svém snad tě uklidnim tim že až se ti zadaři otěhu tak tě mohu ujistit ze se to spraví
a snažite se o prvni mimi?

nany123
21. led 2009

Ahojky, tak ja vysadila 18/12 a MS zatim nikde, od SO jsem byla presvedcena, ze "je to tady", pac jsem mela bolesti bricha a nic. V PO jsem byla na pravidelny prohlidce u doktora a rekl mi, ze podle zv.sliznice by to melo prijit kazdym okamzikem..bolesti vymizeli a ja porad cekam 😠 Jinak se citim v poho az na ty mastny vlasy 😒

schnucki
21. led 2009

ahoj holky,
taky se podelim o svuj pribeh, jestli mohu 😀 ja brala HA 7 let, pred dvema roky jsem ji vysadila, rok jsem mela ms jak se zachtelo, nekdy treba i 3 mesice nic, po roce jsem to zacala resit s doktorem, protoze jsme zacali mluvit o miminku, doktor mi dal kyselinu listovou a vitamin E a rek, at to beru pul roku a pak se uvidi, tenhle rok mam sice ms kazdy mesic, ale moc dlouhy cyklus (38-42), takze to vypada, ze mi to pekne rozhazelo hormony 😝

jinak pipi, uz jsem casto slysela, ze holky po vysazeni pribrali, ja teda nic a prsa mi nastesti zustaly, uz takhle tam skoro nic nemam 😀

sima08
22. led 2009

Ahoj holky, potřebuju poradit. V listopadu jsem vysadila HA a první opravdová MS dorazila až teď v10.1. cca na 6 dní, dnes mám 13DC a najednou jsem začala zase krvácet, ale krev je jako hodně světlá a sytá, vůbec nevím, co se vlestně se mnou děje. To, že První MS dorazí až za delší dobu, to se po vysazení stát může, ale většinou další cykly jsou také delší. Mně ale přišla MS po 13 dnech, nebo nevím, co jiného by to mohlo být

schnucki
22. led 2009

ahoj sima,
je to opravdu krvaceni, a nebo spis spineni? Me bylo receno, ze kdyz mas ovu, tak muzes trosku spinit, ale krvacet ne
jinak nevim cim by to mohlo byt. Ja mela po vysazeni cykly dlouho po sobe, nekdy i 3 mesice nic

andelka
22. led 2009

sima: Pokud to není vyloženě jasná krev, třeba i s kousky odlučující se sliznice a netrvá to déle jak 3 dny, pak to opravdu může být ovulační krvácení. Je to dost pravděpodobné, pokud jsi vysadila a na MS déle čekala, mohl být ten první cyklus anovulační (neměříš BT?) a teprve teď mohlo dojít k první "akci" dlouho utlumených vaječníků a proto by mohla být tahle první ovulace dramatičtější.

sima08
23. led 2009

Díky, že jste mi napsaly, jsem z toho už trochu smutná, myslela jsem si, že jen vysadím prášky a bude vše v poho 😒 No taky mě napadla ta ovu, ale dělala jsem si test a byl negativní, jen slabá čárka ( ale je pravda, že při ovu už ten LH hormon je zase už nízko ), test jsem si dělala ve st kolem 12 :00 ( druhá řárka byla, ale slabší ) a potom ve čt kolem 17:00 a to jsem už krvácela) druhá čárka hodně slabá ), je možné, že jsem ten vzestup LH před ovu promeškala, nevím, jestli je možné, aby stoupnul a klesl tak rychle...
Asi nad tím vším moc přemýšlím, ale znáte to... 😉

schnucki
23. led 2009

jojo, to zname 😀 meris si BT jak se ptala andelka? ta by ti to ukazala, jestli to je ovu nebo ne, kazdopadne pokud to je jen tak lehce a ne jak 3 dny, tak to asi bude ovu 😉 me se to taky jednou stalo, ja sla dokonce k doktorovi 😀 ale byla to ovu, tak me uklidnil
ono si to telo s nama nekdy dela co chce, kort po vysazeni 🙂

sima08
23. led 2009

zatím si ji neměřím, bojím se, že bych z toho už úplně zmagořila 😀 , už takhle na to všechno myslim dost často

andelka
23. led 2009

sima: On někdy člověk víc magoří z toho, že neví. Ty ovu testy nemusí být u každého průkazné. Navíc hladina hormonů se mění a u každého je jinak vysoká. A hlavně po vysazení dělá tělo psí kusy. Taky jsem si myslela, že vysadím a ok, ale chyba lávky, potýkám se s problémy už rok.
Pokud krvácení přestane a zhruba po 14 dnech přijde MS, tak to ovulační krvácení pravděpodobně bylo. Pokud by to vypadalo divně, doporučuju navštívit pro jistotu gynekologa. Buď tě uklidní, nebo se na problém přijde brzy.

schnucki
23. led 2009

to jo, ono je sileny se snazit a celou dobu nic a ani nevedet proc to nejde .... ja bt merim, jinak bych ani nevedela kdy mam ovu 😝
jinak zajit k doktorovi neni spatnej napad, ja tam sla az po roce po vysazeni, a mohlo bejt mozna uz vse v poho, do pul roku by se to melo srovnat, ale klidne si k nemu zajdi i driv, ono je lepsi tam zajit a vedet ze je vse v poho (nebo ne a zacit to resit) nez cekat 😉

jinak me lezej jedny ovu testy uz dlouho v supliku 😅

andelka
23. led 2009

schnucki: No to já bych taky nevěděla. A kdybych to měla zjišťovat testama, tak jich vyplácám strašně moc.
A každopádně pokud jsou nějaké pochybnosti, tak je lepší se jít nechat prohlédnout. Kamarádka měla taky tohle krvácení, taky dost krátce po vysazení, šla na gyndu a doktor jí potvrdil, že je to ovulační.
Pokud jsou po vysazení problémy a snažení "spěchá", není od věci navštívit gynekologa dřív než po roce. Ne každý má čas trpělivě sledovat cykly a upravovat je bylinkama nebo stravou nebo cvičením apod. To bývá běh na delší trať.

andelka
23. led 2009

Ještě mě napadlo, že jsem byla na prohlídce náhodou asi 2 měsíce po vysazení (ještě to vypadalo, že ok) a doktor se ptal, jak na tom jsem, jestli MS došla, jestli nejsou problémy a že tělu může trvat 3-5 měsíců, než se srovná. Bezpoblémové naskočení cyklu a snadné a úspěšné otěhotnění je krásná věc, ale není to pravidlo.

schnucki
23. led 2009

to jo, malokomu se to povede kratce po vysazeni
ja jsem si ten test koupila uz driv, ale nejak jsem se k nemu nedostala a pak jsem zacala merit BT, tak se mi tam furt vali 😀 ja zasla taky driv jak po roce k doktorovi, rekla jsem ale, ze se uz pres rok snazime, jinak by to neresil .... sice nejak moc nespechame, ale asi u nas bude nekde problem, tak jsme chteli vedet kde, aby se s tim mohlo neco delat, ono totiz nevedet co, je na palici 😝

margitule
23. led 2009

No mně doktorka říkala, že se mám objevit pokud první normální MS nedorazí do 14 dnů od očekávaného termínu, i když jsem jí říkala, že ještě mímo nechceme. A taky mě upozorňovala, ať si dáváme teď fakt pozor, že po vysezení to jde často dost rychle. A pak dodala - anebo taky vůbec...