Qlaira vs. Zlynda. Máte zkušenosti s těmito antikoncepcemi?

dexxi
16. únor 2021

Ráda bych se zeptala, jestli má někdo zkušenost s těmito dvěma antikoncepcemi. Několik let jsem měla cerazette /torri.. Bez ms, naprostá spokojenost. Bohužel poslední rok zacla dělat to, že si ms chodila jak chtěla, většinou týden ano, týden ne.. Po dohodě s dr mi dal Qlairu, která toto sice upravila, ale na to, že by měla zlepšit pleť a snížit intenzitu ms udělala spíš pravý opak.. Pleť jak v pubertě, přijde mi, že pomaleji trávím, ne skzr kila hore, ale takový vnitřní pocit že se občas cítím jak husa do které se futruje jídlo a jen se ve mně vrsi.. Navíc má mám pravidelnou ale silnou a bolestivou ms a přesně v půlce platicka. Teď jsme s dr domluveni, že budu jist ty žluté tabletky i z nového platicka a zkusíme to srovnat aby chodila v době neaktivních. Nicméně i kvůli silné ms a pms pokukuju po Zlynde, jen mám obavy, aby se neopakovaly problémy se špiněním atd.. Neřešil jste někdo něco podobného? Klasickou Ha skrze bolesti hlavy nechci.. Moc děkuji zabtioy

adel2507
17. únor 2021

Beru Zlyndu skoro rok a jsem celkem spokojená. Po druhém porodu jsem měla hrozně silnou ms, hrozila mi i kyretáž. Klasickou kombinovanou ha nemůžu kvůli trombofilii, tak mi doktorka doporučila Zlyndu.🙂
Sice mám pocit, že jsem po ní lehce náladová a pleť taky nic moc, ale od té doby co ji beru, jsem dvakrát jenom trošku špinila, jinak ms žádná.🙂

nelinkaaaaa
17. únor 2021

Já měla bolestivou a silnou ms, doktor mi napsal qlairu a ms úžasná, bez bolesti, slabá, ale přibrala jsem 5kg a pořád mě bolí prsa, mám je pořád nafouklé.. Takže si po půl roce nechám zase asi opět změnit antikoncepci a doufám, že už nepřiberu..

denikaci
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
basko206
15. pro 2021

@dexxi
@adel2507 Mohu obnovit diskuzi ? Dr mi včera předepsal zlyndu, prosím, kdo s ní máte už zkušenosti , přibírá se po ní ? Já právě beru antikoncepci od 15 a s tou jsem za 3 roky přibrala 25kg které prostě nejdou dolů. Ať dělám co dělám .
Mám dvě děti po porodech jsem zpět na váhu před tehu. Ale prostě níž to nejde . Tak mě zajímá zkušenosti 😊

adel2507
15. pro 2021

@basko206 Já celý život tak nějak bojuju s váhou, vždycky jsem měla pocit, že přibírám snad i ze vzduchu.😀 Ale Zlynda mi váhu nijak neovlivnila, nepřibrala jsem po ní ani kilo. Dokonce se mi v poslední době povedlo dostat dolů 8 kg. Mně celkově vyhovuje.🙂

te_reza
15. pro 2021

@basko206 po antine jako takový nepriberes, jen tě ovlivňují ty hormony v ní a víc žereš. Taky to teď mám.

basko206
15. pro 2021

@te_reza
@adel2507
Děkuji moc 😊 no mě třeba neovlivní že víc jim. Já nějak extra nejím. Ale tak uvidíme 😁 maximálně že mě bude koule 😁

adel2507
15. pro 2021

@basko206 Věřím, že to bude v pohdě.😉

hojda
15. pro 2021

Ježíííííš, já na hlavní stránce neviděla celý název diskuze a myslela jsem, že někdo vybírá jméno pro dítě Qlaira vs. Zlynda, tak jsem se hodně vyděsila 😂😂😂

basko206
20. pro 2021

@hojda 😁 to je dobrý 😁 to by mě nenapadlo 😁

hojda
20. pro 2021

@basko206 Já kroutila hlavou, jaká jména jsou teď v módě, než jsem si to rozklikla😂😂😂