Těhotenství a fyzicky náročná rekonstrukce bytu

tercasv
21. čer 2018

Ahoj všem 🙂
Na konci dubna jsme začali rekonstruovat byt - elektřina, nové jádro, malování stěn. Stěhovat se budeme první 2 týdny v červenci.

S manželem jsme se bavili, že až dokončíme rekonstrukci, začali bychom se snažit o miminko. Vysadila bych antikoncepci cca v červenci, v srpnu.

Máme finanční rezervu, která ale bude nakonec využita na rekonstrukci. A ještě budeme vracet půjčené peníze od rodičů. Tak jsme si s manželem popovídali a shodli se, že nejdřív vše splatíme, případně něco našetříme a o miminko se začneme snažit příští rok. Mě je 25 a manželovi 27, jsme mladí 😃

Moje otázka zní 🙂
5 týdnů jsem brala kyselinu listovou a teď beru 2 týdny Femibion 1 (plánování a 1. trimestr). Mám Femibion vysadit a začít ho brát až příští rok (cca květen), nebo ho brát celý rok každý den? HA budu nadále užívat.

Na gynekologii jdu až v říjnu, tak se doktora zeptat nemůžu.

Děkuji všem za odpověď 🙂

xkalisto
21. čer 2018

Femibion stačí až se začnete snažit. Já otěhotněla celkem hned takže jsem ho moc dlouho neměla a vpoho. Ale počítej vždycky že vám to třeba nějakou dobu může trvat tak trvá jestli nezačít už za půl roku. 🙂

Taky jsem zabrezla na konci 25. a jsem docela ráda že snad do 30tky bude i druhý 😛 rekonstrukce nas čeká tedka s novorozenetem tak zavidim :'D

tercasv
autor
21. čer 2018

@xkalisto Původně jsme se chtěli začít snažit teď v létě, tak jsem Femibion a kyselinu listovou začala brát s předstihem 🙂 Ale situace se změnila 🙂 Tak ho vysadím a asi začnu brát od nového roku. Bylo by to fajn, kdyby se nám to pak povedlo hned, ale jsme si vědomi, že to může nějakou dobu trvat 🙂 A co se týče rekonstrukce, tak nezávidím :D :D

xkalisto
21. čer 2018

@tercasv jinak nemusíš brát extra kyselinu listovou. Femibion už ji tam má spolu s ostatními věcmi co na těhu potřeba.

bartakova_veronika
21. čer 2018

mě osobně příjde zbytečné brát před otěhotněním femibion a kyselinu listovou ... já osobně jsem nic takového nebrala a nechala vše náhodě ... 🙂 je to lepší než plánovat miminko .. to se potom většinou každý snaží dost dlouho a jde to hůře ... dle mého názoru ... já vysadila antikoncepci už asi půl roku až rok předem s tím že jsme měli chráněný sex až asi po půl roce či roce jsem to nechala náhodě a do dvou měsíců se zadařilo a to jsme už starší pár kdy malé bude rok a mě 30 let takže bude sice jedináček ale hlavní je, že alespoň jedno se poštěstilo .. s tou rekontrukcí nezávidím .. my jsme to naštěstí vše stihly před mimčem neboŤ už 4 roky předtím jsme se stěhovali a vše hned udělali + rovnou i dětský pokojík takže nám naštěstí zůstaly i nějaké ty rezervy ... ty jsou asi v dnešní době opravdu důležité .. proto jsme se také nesnažili o miminko dřív než nějaká rezerva bude + nějaké to zázemí + jisté zaměstnání ... pak jsme teprve do toho šli ...

duckie
21. čer 2018

@bartakova_veronika Já bych klidně doporučila tu kyselinu listovou brát hned a Femibion až otěhotní. Sama jsem to tak měla. HA jsem vysadila v prosinci 2016 a chránili jsme se jinak (já brala kyselinu listovou). Od září 2017 jsme se chránit přestali a v prosinci 2017 jsem otěhotněla.
Je mi momentálně 32 let a nemyslím si, že je nutné, aby to byl jedináček (respektive to neplánujeme). Prostě do dvou tří let to zkusíme zase a uvidíme 😉

@tercasv Přijde mi úplně zbytečný brát antikoncepci a ještě k tomu femibion nebo i tu kyselinu listovou.
Nicméně jste mladí a podle mě je "zbytečný" případně otěhotnět do rekonstrukce. Nikdy nevíš, jak ti bude. Může to být všechno v cajku, ale můžeš taky blít jak šakal čtvrt roku v kuse, nedejbože strávit i x měsíců v nemocnici na udržování.

Takže záleží na vás, ale já bych asi přestala HA užívat třeba v zimě, chránila se pak jinak a tak cca za půl roku začala brát listovku, abys jí brala cca dva až tři měsíce před snažením 😉

bartakova_veronika
21. čer 2018

@duckie je pravda, že kyselinou listovou nic nezkazí ale ten Femibion my příjde zbytečný 🙂 přesně už si nepamatuji, kdy jsem vysadila a kdy jsme se přestali chránit .. nechali jsme to náhodě ... chtěli jsme miminko ale vysloveně jsme to úplně neplánovaly o to větší překvapení bylo, když jsem zjistila že jsem těhotná 🙂 vlastně jsem to zjistila hned asi 4 dny od termínu aniž bych si test udělala, nedalo mi to a po týdnu jsem si ho nakonec udělala a vyšel hned pozitivní ... bylo to docela rychle všechno ... nakonec jsem ale měla komplikace a malá měla špatné průchody, musela jít císařským řezem o pár dní dříve ... no vlastně šla ještě o den dříve než bylo plánované, protože mi odtekla plodová voda .... takže to bylo všechno na mě rychlé ... žádné poslíčky jsem neměla ani kontrakce .. ty nastali až od odtečení plodové vody ... musela jsem ještě 5 hodin čekat než jsem šla na operační sál ... malá se nakonec narodila 42 cm a 2150 gramů což se o další miminko docela bojím a také dřív jak za 2 roky po císařském řezu bych neměla ... je možné že do té doby se rozhodneme jinak ale zatím jsme rozhodnuté mít jenom jedno tak uvidíme časem ... já jsem tu kyselinu listovou začala brát až když jsem měla potvrzené od gynekologa že jsem těhotná a moje sestra to má úplně stejné ... neboť to také neplánovaly teď hned .. zrovna se nedávno přestěhovali a rekonstruují byt takže to také mají náročné .. ale kyselinu listovou též začala brát až když měla potvrzené těhotenství ... mě momentálně bude 30 let ale s tím že jsem měla komplikace se o další těhotenství bojím

tercasv
autor
21. čer 2018

Holky moc děkuji 🙂 chceme nejdřív rekonstrukci a pak miminko, v tom máme jasno. Ta rekonstrukce je hodně náročná, z části to děláme svépomocí.

Doktor mi právě řekl, že můžu začít brát Femibion min. 3 mšice před plánováním, tak jsem myslela, že ho mám brát, ikdyz jsem HA nevysadila😀

Dohodli jsme se s manželem, že HA budu brát do konce roku a pak uvidíme 🙂

bartakova_veronika
21. čer 2018

@tercasv jak už bylo zmíněno ... pokud berete HA je úplně zbytečné ten Femibion a myslím že i ta kyselina listová je zbytečně brzy pokud nechcete dřív jak do konce roku otěhotnět 🙂 když už kyselinu listovou tak bych klidně brala tak 3 měsíce před plánováním .. i když tu bych taky klidně brala až po vysazení HA ... jak jsem již říkala .. kyselinu listovou jsem začala brát až když jsem zjistila že jsem těhotná a ničemu to nevadilo 🙂 to že malá se narodila maličká a měla špatné průchody a také musela plánovaným císařským řezem i když mi nakonec o den dříve odtekla plodová voda tak to už bylo způsobeno úplně něčím jiným

malinkaelinka
21. čer 2018

My jsme nedávno svépomocí dostaveli domek... o dítěti jsme se dost bavili od loňských vánoc, pak jsem si v dubnu nechala vyjmout Mirenu a pořád v duchu premitala co by kdyby, jste není dostaveno, co kdybych otěhotněla a pak zase, že bych vlastně chtěla... zbytečně úvahy, je to 14 měsíců, co máme nechraneny styk a kde nic tu nic... tak jsme se na to vyprdli, čeká nás po dvou letech pořádná a náročná dovolená a druhá na podzim... pustila jsem to z hlavy, to je prostě příroda a nějaké plánování na ni prostě neplatí...na tvém místě bych už antikoncepci nebrala a nechala všemu volný průběh...

tercasv
autor
21. čer 2018

@malinkaelinka teď v neděli budeme slavit 1. rok manželství a na líbánkách jsme nebyli 😀 tak jsem přemýšlela, že tu antikoncepci vysadím třeba na jaře a v létě někam pojedeme 🙂 ale to je ještě za dlouho 🙂 teď je pro nás nejdůležitější dokončit rekonstrukci, přestěhovat se a vrátit aspoň část peněz. Pak vysadím antikoncepci a necháme tomu volný průběh 🙂 ale dřív jak na začátku novýho roku to asi nebude.. ale kdo ví 🙂

bartakova_veronika
21. čer 2018

@malinkaelinka ten volný průběh je opravdu lepší než když plánovat .. to máte pravdu .. taky jsme to tak nechali a máme doma krásnou a šikovnou 8 měsíční dcerku 🙂 známá plánovala, vermomocí chtěla .. dokonce si zaváděla ty injekce na otěhotnění a nakonec šla na umělé oplodnění kde nakonec byla mimoděložní a tak musela na potrat no a nakonec se podařilo přirozeně ... a to podotýkám že je ještě hodně mladá .. strašně to uspěchali všechno zbytečně ... prostě vermomocí chtěla otěhotnět ... takže je lepší to nechat volný průběh a vysadila bych taky už HA .... já otěhotněla asi rok po vysezení a to jsme zkoušeli asi až tak za tři čtvrtě roku a povedlo se asi do tří měsíců .... moje sestra též neplánovala, rekonstruují byt a otěhotněla .. hold se to musí zvládnout vše do listopadu .... a to rekonstruují úplně samy a peněz taky moc nemají takže se musí udělat alespoň to nejdůležitější ...

duckie
22. čer 2018

@tercasv Když mi bylo cca tolik, co tobě, tak jsme stavěli dům. Byly to starosti, práce a nervy. Jako jo jasně, byly to krásný starosti a určitě bych do toho těhotenství zvládla, ale asi bych si ani jedno neužila "na plno". Mně bavilo se prostě totálně ponořit do tý přípravy - dali jsme si s mužem fakt moc záležet, aby jsme z toho vybudovali domov podle našich představ. Než to bylo komplet, strávili jsme nad tím od "první myšlenky" po "vařím večeři ve svojí kuchyni" necelý dva roky. A ty dva roky jsem tomu obětovala všechen čas i energii.

Nemyslím si, že teď o 7 let později jsem nějaká stará - naopak bych řekla že od třicítky se cítím úplně nejlíp v životě 🙂 a jsem opravdu moc ráda, že je to takhle. Strašně si to těhotenství užívám. Mám dost času na takový ty koniny jako brouzdat po netu a hledat, kde mi ušijou nejlepší mantinel do postýlky, vybírat z tý záplavy rozkošných oblečků ten nejrozkošnější, strávit hodiny čtením recenzí na kočárek a tak.
V neposlední řadě máme taky už úplně jinou finanční situaci, než bychom měli v kombu barák+dítě před sedmi lety, takže i v tomhle ohledu mi to přijde lepší.

Tvoje výhoda je, že chcete miminko už teď (já po něm v pětadvaceti fakt netoužila), takže si myslím že za rok dva nebudou tvoje vaječníky za zenitem, jak jsem se mohla třeba já bát u sebe, když na mě v jednatřiceti přišla touha po dítěti 😈

lobella
22. čer 2018

My te rekonstruujem byt, kupovali jsme v polovine brezna, asi 2 tydny pred jsem zjistilaze cekame mrne...byt jsme platili z poloviny ze sveho a z poloviny si pujcili, takze splacime, rekonstruujem a jeste mrne na ceste, mno vydaju bude dost, ale jsme oba minimalisti a sposutu radoby dulezitych veci pro prcka ja nechci, vsude mi cpou prebalovaci pulty, ohrivacky, sterilizatory atd ale mne to prijde zbytecne, prcek bude mot postylku po mne, sezenem kocar a ja chci urcite kojit, jako vydaje urco budou, ale je otazka, jak je kdo narocny...dalsi vec je, ze mame porad penize stranou, byt se platil z manzelovych uspor a me uspory jsou na prcka a rekonstrukci, takze finance jsou, setrili jsme co jsme spolu co to slo, abychom prave decko nemeli po 30,my jsme tedy starsi, manzel 30 ja 26,ale i tak uz jsme s mrnousem cekat nechteli

priefi
22. čer 2018

@tercasv doporucuje se brat kyselinu 3m pred planovanym pocetim, takze ji klidne vysad. Ale pocitej i s alternativou, ze mimi se muze, ale taky nemusi, podarit hned 😉
Mimochodem femibion je listovka + navic vitaminy. Neber oboji

kreatura
22. čer 2018

Také bych to vysadila, je zbytečné to užívat, když budeš brát HA a neplánujete miminko, jestli se o miminko chcete začít snažit v květnu, tak stačí, aby jsi to začala zpátky brát 3 měsíce předem 🙂

Jinak rekonstrukce před těhotenstvím je super věc, my jsme začali rekonstruovat patro u rodičů až když jsem byla v 5 - tém měsíci a ještě před štědrým dnem, jsme uklízeli a sestavovali kuchyň do 4 rána, aby jsme měli kam dát štědrovečerní večeři a hlavně, kde ji uvařit, no bylo to chaotické, cukroví jsem pekla v provizoriu, k tchýni se mi nechtělo 😀
No a kluci se narodili 9.1. takže to bylo celkem náročné, no a teď se do toho budeme pouštět znovu, protože jdeme do svého, kluci jsou už větší budou mít rok a půl a teď se snažíme o "druhé" miminko, takže možná bude scénář stejný 😀 😀 😀

lobella
22. čer 2018

Jinak na vitaminy bych se take vykaslala, ja tedy nebrala ani tak pred tehu ani ted behem, beru jen listovku, tu jsem nasadila 3 mesice pred vysazenim antiko a podarilo se po pul roce, takze jsem ji zobala vlastne 9 mesicu pred, beru ji dal, v prvnim trimestru jsem brala 800,ted 400,beru tu obyc za 70 kacek, jim vsechno, tak nevidim duvod jinych vitaminu, nehlede na to, ze pokud nechces vysadit antiko, tak ke to zbytecne a i drahe ten femibion...

tercasv
autor
22. čer 2018

Moc všem děkuji 🙂

tercasv
autor
22. čer 2018

Nejdřív jsem brala listovku a až pak Femibion 🙂 původně jsme plánovali snažení už teď, tak jsem brala ten Femibion, ale teď se to 'odkládá", tak Femibion vysadím 🙂

hanulkaha
22. čer 2018

Ahojky 🙂 My mimi stále odkládali, až se našetří, až budeme ve svém, až zrekonstruujeme... Nakonec to dopadlo tak, že po 14 letech vztahu a 5 letech manželství máme baráček na hypotéku, který rekonstruujeme z penízků, co se zadaří vždy za ten měsíc našetřit, já jsem na mateřské s 13měsíčním rošťákem a snažíme se o druhé mimi. Je to náročné, především finančně, ale pokud se člověk uskromní a nedělá mu to problém, není nač čekat 🙂
Jinak já brala před prvním otěhotněním pouze listovku a vit.D (mnoho lidí to neví, ale i ten je při snaze o miminko důležitý!) a mimi se nám zadařilo napoprvé ❤
Přeji hodně štěstíčka!🍀

priefi
22. čer 2018

@hanulkaha tehu vitaminy obsahuji vit.D, teda femibion a chytre miminko superfolin urcite. A s D se nesmi prehnet, udajne je vinikem alergii u deti

lobella
22. čer 2018

Tak hlavne pro prckanje dulezita listovka, v uvozovkach ty tehu votaminy jsoupro matku, ne pro decko, jelikoz decko si bere vse co potrebuje od matky a ta pak pripadne strada...

dc2015
22. čer 2018

Já bych doporučila nebrat antikoncepci a chránit se zatím jinak a brát listovku...