Těhotenství s nehormonálním nitroděložním tělískem

865408
25. únor 2014

Zdravím všechny,potřebovala bych nějaké zkušenosti maminek s daným problémem:
Mám 2 děti a po druhém porodu jsem si nechala zavést nehormonální tělísko.Před pár dny jsem ale zjistila,že jsem těhotná.Dr.mi řekla,že ať se rozhodnem,zda si miminko budem chtít nechat.A že pokud by se tělísko vytáhlo,že je riziko,že s tělískem odejde i plod a když se tam nechá až do porodu,tak je zezačátku větší riziko potratu než tělísko přiroste k placentě.Rozhodly jsme se že by jsme si miminko asi nechaly,ale mám ztrach,aby to tělísko nedělalo ve mě nějaký problémy a nemělo to na dítě nějaké následky.A z vyndání mám taky obavu,aby jsme o malý zas zbytečně nepříšli,když už jsme se pro něj teda rozhodly.Má něko nějaké zkušenosti s těhotenstvím s tělískem nebo s těhotenstvím při kterým se tělísko vyndalo?

natanelaaa
29. bře 2023

@865408 můžu se zeptat, jak to dopadlo? Také jsem takto otěhotněla a také jsme se rozhodli dítě si nechat. Jsem v 9.týdnu,tělísko vytáhnout nelze protože nejsou hmatatelna vlákna. Mám silné bolesti a křeče v břiše, ale mimi je zatím dle všeho pořádku. Nemám tam ani hematom, takže je vše reakce těla v tehu na tělísko. Mám obavy aby to nemohlo mít negativní dopad na zdraví miminka.