Zkušenosti po vysazení hormonální antikoncepce

kacerda
3. čer 2006

Ahoj, docela by me zajimalo, jake mate zkusenosti po vysazeni HA. na co se pripadne muzu "tesit". Vy, ktere ste pri jejim uzivani pribraly nejake ty kila a nejdou dolu, zlepsi se to po vysazeni nebo ne. diky za rady a info
🙂

syslik
29. dub 2007

Tak ja vysadila antikoncepci v zari 2006, od te doby jsem byla 2x na vyvolavacce, protoze cyklus ne a ne najet.Takze volny prubeh je sice fajn,ale kdyz cekas 60 dni a ono porad nic,tak uz je to problem. Jinak jsem se zarekla,ze s antikoncepci uz nechci mit nikdy nic spolecneho.Rozhozeny cyklus a nefungujici vajecniky nejsou zrovna to prave orechove pro tehotenstvi

sylvka
29. dub 2007

Ahoj holčiny,já mám vysazeno od prosince,první MS asi po pěti týdnech,druhá po šesti a třetí už je spožděná o sedm týdnů.Těhotná nejsem,ale nevím co mám dělat a zda mám vůbc šanci otěhotnět,při takovém bordelu 😲Nevíte kdy s mi MS upraví?Dík

leilanni
29. dub 2007

Ahoj holky,diky za rady,nakonec se Ms dostavila s tydenim zpozdenim.Dalsi zkusenosti : uplne stejne jako Robi!

doubie
6. kvě 2007

Ahoj holky, já vysadila HA na konci ledna 07, protože jsme začali plánovat mimi. Bála jsem se jak to bude, protože před rokem jsem jí na pár měsíců taky vysadila a první asi 2 měsíce jsem to vždy nějak dostala, ale potom už MS nepřišla a tak jsem šla k doktorovi na vyvolávačku a něchala si HA zase radši napsat. Tenhle rok jsem dostala MS po vysazení první 2 měsíce tak do 30 dnů, pak jsme se přestali s přítelem chránit a 3.5. mi vyšel pozitivní těhu test. 🙂 Nějaké větší změny jsem po vysazení HA nezaznamenala, možná se mi trochu zhoršila pleť a byla sem trochu nevrla. 😒

zelvik
6. kvě 2007

Ahoj,
taky s epřidám. Já vysadila v listopadu 2006 po 7 letech brani HA.MS přišla naproto přesně po 28 dnech a od té doby je jak hodinky - střídá se 28 a 26 dní. Teď poslendí cyklus byl 27 dní. Až mě to překvapilo, protože před braním HA jsem nevěděla dne ani hodiny, kdy to dostanu. Ale jako negativní - zhoršení pleti. Nikdy jsem ji neměla nic moc, ale teď vypadám v 29 letech jak puberťák☹ No a z pravidelnosti MS už se taky neraduju, protože jsem byla na pravidelné kontrole a zrovna v polovině cyklu - a zjistilo se, že se ve mně vůůůůbec nic nedějě. Žádná ovulace - moc malé folikuly... Takže mě čekají krevní vyšetření na různé hormony a pak s euvidí☹ Ach jo...

martule20
7. kvě 2007

Ahoj holky, tak se taky přidávám do diskuze. Vysadila jsem HA na konci března, od té doby přišla zatím jen jedna MS a to po 31 dnech (až mě to překvapilo, před HA jsem měla v cyklu docela chaos) a další čekám tak za 10 dní. Co mi ale dělá starosti je špinění v půli cyklu. Ráda bych věřila, že jde o OVU, bolí mě při něm totiž v podbřišku, ale jistá si nejsem. Teď jsme se s milováním nevědomky trefili přímo do půlky cyklu, notabene ještě do toho mého pobolívání v podbřišku, tak jsem si říkala, že to třeba vyjde 🙂. Ale začala jsem ještě ten den trochu silněji krvavě špinit, tak nevím. Nemáte s tím některá zkušenost? Docela jsem se vyděsila... K MUDR. jdu až po MS.

dludli
7. kvě 2007

ahoj, diskusi jsem celou necetla, je toho dost, ja jsem vysadila HA v breznu po 8 letech a cyklus je zatim ok, akorat nezvladnutelne chute, mam za ty dva mesice 4 kila nahore ☹ coz je dost blbe jelikoz uz pred tim jsem byla "pekny kus" 😅 a prvni mesic se to da shrnout jako tehu priznaky 🙂 ale tehu nejsem, taky se mi vic masti vlasy, jak tu uz nekdo psal, ale mam dojem ze to trochu ustava (no nebo se mozna min sleduju 😉 )no a kazdopadne podstatne vetsi chut na sex, MS mam ted kratsi ale zato mam prvni den pekne bolesti bricha, kycli az zad

blka
3. říj 2008

Ahoj holky, obnovuji téma. Před měsícem jsem vysadila HA a čekám na MS. Dnes jsem už 39. DC a MS pořád nikde 😕 . Koupila jsem si těhotenský test, ale pořád nevím, jestli si ho udělat nebo ne. Když bych byla těhu, tak by už byl pozitivní? A jak dlouho bych měla čekat, než MS přijde sama od sebe bez pomocí vyvolávačky? Taky mám pořád jakýsi divný tlak v prsech a podbřišku 😔 .

Jinak změny jsem na sobě nepozorovala žádné - zatím. Pleť je trošku horší, prsa mi zatím zůstaly 😀, i když jsem čekala, že se mi zmenší, protože po HA se mi zvětšily.

andelka
3. říj 2008

blka: Test už by teoreticky ukázat něco měl, 39DC. Ale pochybuju, že by byl pozitivní. Spíš bych řekla, že je to klasická reakce na vysazení. Já bych ještě chvíli počkala, jestli MS přijde sama a když ne, zašla na gyndu. Já jsem vysadila v únoru a v dubnu jsem šla na preventicku a doktor se mě ptal, jak jsem na tom. Jestli Ms přišla, jestli nejsou problémy. Protože může trvat 3-5 měsíců, než se tělo naučí pracovat samo a srovná se.
V prvním cyklu bez HA bych nějaké velké změny nečekala, změnu ve velikosti prsou už vůbec ne. 😉

blka
4. říj 2008

Andelka: děkuji za odpověď 😉 . Test jsem si nakonec udělala a jak jsi správně předpokládala, je negativní. A do kolikátého DC bych měla asi tak čekat? Vím, že necelých 14 dní zpoždění je málo. Před braním HA jsem to vůbec neřešila, jestli mám zpoždění nebo ne, ale teď jsem nějak ovlivněná těmato stránkama 😅 , takže právě nevím, jak dlouho čekat. Kdybych neznala tyto stránky, ani bych neznala nějaké vyvolávací injekce, takže bych prostě čekala.

andelka
4. říj 2008

blka: to je těžko říct, já jsem to nikdy nezažila. Ale pro tvůj lepší pocit, zavolej na gynekologii, to by ti řekla i sestřička myslím. Já osobně, pokud by mě nic nebolelo nebo tak něco, bych asi čekala dobu odpovídající zhruba dvěma normálním cyklům. Pak bych to řešila určitě. Já jsem teď třeba 33DC, takže malinko přes můj průměr, ale jsem v klidu, neb těhu být nemůžu a jelikož ovulace byla pozdě, tak MS dřív jak v pondělí nečekám. Ty máš vysazeno ještě velmi krátce, to, že se tělo dlouho chystá na ovulaci a tudíž i MS přijde za dlouho, je v tomto případě normální.

karol84
4. říj 2008

blka: ahoj, ja mela po vysazeni prvni menstruaci asi za 6 tydnu, dalsi hned po 15 dnech a treti az po celych 8 tydnech, pak uz se to trosku srovnalo. Taky jsem v tomto obdobi zkousela nekolik tehotenskych testu, pro jistotu 😎

blka
4. říj 2008

Andelka, Karol84: děkuji 😉 . Tak já počkám jakoby 2 cykly a pak uvidím. A nepřibraly jste po vysazení? Já mám každý den o nějaké deko víc a furt to leze nahoru ☹ 😢

karol84
4. říj 2008

blbka: ja pribrala skoro 5 kg a dolu to moc nejde. Ja se teda ted ani moc nesnazim 😀 Ale casem bych to chtela shodit.

karol84
4. říj 2008

blka: jeee, moc se omlouvam za ten preklep, az to po sobe ted ctu a koukam, jak jsem te omylem nazvala. promin 😉

blka
5. říj 2008

Karol84: v pohodě, nic se nestalo 😉 . S tou váhou jsi mě moc nepotěšila ☹ . Včera jsem to řekla manželovi, tak mě málem seřval, že se mu líbím taková jaká su, že předtím jsem byla vychrtlá a tak. Že je důležity, abych se líbila mu.

andelka
5. říj 2008

blka: Já jsem přibrala předtím, po vysazení ne. Vážím pořád stejně. Chtělo by to spíš zhubnout, ale když já mám slabou vůli a nevím jak na to a tak. No, uvidíme. Třeba se na sebe naštvu a půjde to.

karol84
5. říj 2008

blka: ja si myslim, ze s tou vahou je to hodne individualni, presne jak pise andelka - ze pribrala predtim, potom uz ne; nekdo treba nema zmeny vahy zadne. ja treba pribrala jak na zacatku s HA, tak po vysazeni (ale je fakt, ze jsem byla kost a kuze, tak mi to, myslim, docela prospelo). Ale nerada bych ted pribirala dale, protoce planuju do roka, do dvou tehotenstvi a asi neni zrovna nejlepsi tloustnout uz predtim...
a tak me jeste napada, zda to pribirani ma na svedomi zrovna HA, jestli to neni jen shoda nahod.

karol84
5. říj 2008

andelka: ahoj, jestli chces neco zhubnout, tak doporucuju bezlepkovou dietu - jis kolik chces, jen nesmis jist psenici, zito, oves, jecmen. treba ale kukurici, ryzi, pohanku ano. Ja tuhle dietu zacala pred nekolika lety bohuzel nedobrovolne drzet a kila sla dolu velmi rychle (no pak mi to nahradilo to vysazeni HA 🙂). jeden muj znamy ji drzi vzdycky jednou za cas tak na 3-4 tydny a taky rika, ze nejenom vzdycky neco shodi, ale ze se mu vzdycky vylepsi zazivani a je mu pak tak nejak lepe

mischelinka1
5. říj 2008

ahoj, HA vysazena po devíti letech(Diane,Jeanine), nepřibrala jsem ani nezhubla, pleť zatím o.k., a rozhodně větší chuť na sex..

blka
5. říj 2008

Karol84: moje okolí z mých kil navíc bude mít taky radost, protože jsem podle nich hodně hubená. Ale je možné, že to je shoda náhod.

sylvar
5. říj 2008

já mám HA ještě na dva měsíce a pak už nechci, sex mi momentálně nic neříká, tak snad se to tím zlepší
jinak první vysazení HA, za 3měsíce jsem otěhotněla, tak jsem to chtěla 😵

andelka
5. říj 2008

karol: No, zkusit bych to mohla, což o to, mohla bych i dostávat od tchýně bezlepkový chleba a normální pečivo nejím, jen celozrnné, špaldové a tak. Ale nevím, co bych jedla, když mouka je všude. Třeba mám ráda těstoviny, celozrnné, bio. A taky kuskus. A co ta kukuřice, ta se jí jak? Víš, můj švagr má celiakii a je hubený jak lunt a občas si dá normální jídlo, jinak by to nepřežil.
Já jsem taky uvažovala, proč přibírám, když se nic nezměnilo. Nejvíc to bylo v průběhu dvou let po maturitě, tak si říkám, jestli ty 2 h tělocviku týdně neměly něco do sebe. I když jsme se dost flákaly. Jednu dobu, asi 3měsíce jsem chodila na aerobic a do posilovny, ale jednak jsem nezhubla ani deko a jednak mě to nebavilo. Je to těžké se mnou, no.
Já právě bych chtěla před těhu něco shodit, ne úplně před, ale tak rok předtím. Anebo hlavně potom teda. Jsem si jistá, že ze mě bude míša kulička.

karol84
5. říj 2008

andelka: ahoj, ja taky nejim lepkove pecivo atd. kvuli nesnasenlivosti lepku. Ale nechapu tveho švagra, jak říkáš, že si dá občas normální jídlo, jinak by to nepřežil... já když nechtěně pozřu něco s lepkem, tak je mi několik dní tak mizerně, křeče v břiše, průjem atd., že naopak bych řekla, že nejím jídlo s lepkem, "abych přežila". Ale jinak jím zcela normálně, vařím hodně doma, jen používám bezlepkovou mouku - normálně peču chleba, koláče, vařím omáčky atd. jen používám mouku kukuřičnou, rýžovou, sójovou a jinou bezlepkovou. to samé s těstovinami - bezlepkové. Kukuřici - někdy si dávám jen tak vařenou, mám ji docela ráda. Ale jinak hodně používám kukuřišnou mouku - na piškotové těsto, na sušenky atd. Hodně jím bramborová jídla, brambory v různé úpravě + maso + zeleninu. Ovoce kolik sním... jen hodně dávám pozor na to, co kupuju, protože lepek je někdy obsažen třeba i v jogurtech, v čokoládě atd. první dva měsíce této diety jsem zhubla asi 8kg, pak už se to nějak ustálilo (i když jsem i dál trošku ubírala) - nicméně vysazení HA to všechno zase vyrovnalo 😉
No a sport... to je téma 😀 Kdyby tak na něj byl čas a chuť 😎 (jediná aktivita, které jsem prozatím schopna, je občas se projet na rotopedu - kolo tu bohužel nemám, protože už není kam uskladnit)

andelka
5. říj 2008

karol: No, protože mu bezlepkové nechutná. Tak když je to dobré, tak si něco normálního dá. Nebo teda dal. On se s tou dietou nechtěl smířit, byl v nemocnici a naštěstí dostal rozum a dodržovat ji už bude lépe.
Je fajn, že teď už se toho dá hodně sehnat, ale je to dost drahé, ne? Pamatuju si, jak tchyňka musela hodně věcí objednávat z Prahy.
Já nejvíc miluju brambory, na všechny způsoby. Rýži jen celozrnnou a těstoviny bio nebo taky celozrnné. Jinou mouku než normální jsem nikdy nezkoušela. Ale v poslední době kupuju nové věci, tak možná zkusím. A peče se z toho jako normálně?
Jo jo, rotoped byl to jediné, co mě v posilce bavilo. Ale doma na něj nejsou ani peníze, ani místo. Ale koupila jsem si DVD Pilates, tak se na to vrhnu a aspoň se protáhnu. Kdysi jsem dělala jógu.

karol84
5. říj 2008

andelka: ja jsem si ted s tou dietou taky hooodne oblibila brambory na milion zpusobu. ted zrovna si chci koupit jednu kucharku, ktera se venuje jen bramboram.
ja pochazim z jesenicka a primo v meste jeseniku je uz delsi dobu skvely obchod, kde sezenu vsechno to, co v praze. docela vyber mivaji i v lekarnach. pro spoustu veci smeruju prave tam.
s tim pecenim - jak kde. treba vanocni cukrovi, korpusy na dorty - to pouzivam bud jizerku - coz je specialni bezlepkova mouka, ryzovou, nebo kukuricnou, ktera je trosku hrubsi - a pecu uplne stejne. kdyz delam chleba, tak casto pridavam misto casti vody treba podmasli, nebo do kolace dam jedno vejce navic... jak kdy. na slane pouzivam jizerku nebo sojovou, na zasmazky jen tu jizerku. Ja mivala hrozne rada krupici, kterou ted tu klasickou taky nemuzu, nicmene jsem diky tomu objevila krupici ryzovou, ktera mi chutna vic, nez ta puvodni, je takova jemnejsi - no a z te delam taky ruzne noky atd. hodne taky vyuzivam pohanku a polentu.

My na rotoped taky nemame zrovna moc misto 🙂 Ja jsem si ho koupila kdysi k vanocum - dala jsem dohromady vse, co jsem dostala od babicek, od rodicu za penize, neco jsem pridala a v lednu byl rotoped doma (teda tehdy na kolejich). A jsem rada, ze jsem do nej investovala, i kdyz tehdy to byla opravdu palka.
A co je to presne za cviceni to Pilates?

andelka
5. říj 2008

To je zajímavé, že když člověk nemůže "normální" věci, tak najde spoustu altenativ. Určitě něco vyzkouším.
Pilates je torchu náročnější jóga. Je to hodně na protažení, odblokování, ale i na posilování svalů. Udržuje a zlepšuje to kondici, ale není to rychlé a namáhavé jako normální sport. A je i Pilates pro těhotné a po porodu. Ještě jsem to nezkoušela, ale zítra se na to chystám.

karol84
5. říj 2008

andelka: tak to pak napis, jak ti to jde. Treba by to bylo i pro takoveho nesportovce, jako jsem ja 😀

andelka
5. říj 2008

karol: Já jsem taky nesportovec. Ale jóga mě bavila a skvěle jsem se vždycky protáhla, bylo to fajn. Tohle je trochu náročnější a víc to posiluje svaly a dá se to dělat fakt vždycky, i během těhu i po a to mě na tom zaujalo. Dám pak vědět. 🙂

karol84
5. říj 2008

andelka: tak hodne stesti pri prvnim pokusu!