Roztroušená skleróza - jak z toho ven?

terkater
29. črc 2017

Ahoj,
Nedávno mi diagnostikovali roztroušenou sklerozu. 😢 Po prvotním šoku a zkoumání webu jsem se rozhodla bojovat, mám jen 20let a doufám, celý život před sebou. Ráda bych se seznámila s dalšími lidmi se stejným onemocněním 😎 a zároveň se zeptala, nevíte jak nejlépe proti tomu bojovat? Co dokáže chorobu zastavit? Všem moc děkuji přeji spousty sil! 😉

setba
29. črc 2017

Zdravím, doporučuji web mladisklerotici.cz najdete tam spoustu užitečných informací, včetně toho seznamování atd... GL

terkater
autor
29. črc 2017

Děkuji moc za odpověď, určitě to tam zkusím🙂 ty máš rs?

monenta
29. črc 2017

ahoj, vím, že na fb je nějaká skupinka..bohužel ji má švagrová :( drž se!

terkater
autor
29. črc 2017

@monenta asi nevíš název vid? Nějak ji nemůžu najit🙂 jak dlouho už? Přeju ji hodně sil a moc děkuji🙂

monenta
29. črc 2017

@terkater název netuším, ale když jsem zadala normálně do vyhledávače roztroušená skleróza, tak mi to najelo asi 5 skupinek..tuším od puberty už, takže tak těch 20let.

guinea
29. črc 2017

@terkater Ahoj, vím že to je šok, ale neházej flintu do žita! Správnou životosprávou můžeš předejít veškerým příznakům. Bývalé spolužačce také diagnostikovali RS po dvacítce. Už je to téměř dvacet let a není na ní skoro nic znát. Každý den cvičí jógu a jí kvalitní bio potraviny (myslím, že je vegetariánka). A je spousty let bez jakékoli medikace.

terkater
autor
30. črc 2017

@guinea opravdu? Tak to jsi mě ted vážně potěšila🙂 nad jogou jsem také uvažovala, takže uz zbývá jen začít:D moc děkuji🙂

no_title
30. črc 2017

ahoj,
já mám Myasthenia Gravis, to je něco podobného, projevuje se svalovou slabostí a také je příčina v autoimunitě. Mám ji od 14 let. Nebudu lhát, že to je jednoduché. Není. Nejdůležitější u těchto nemocí je jednak včasná léčba a psychická pohoda. Tím si můžeš hodně pomoct.

guinea
30. črc 2017

@terkater Snaž se o tom na internetu najít co nejvíc, a hlavně se spojit s těmi, co už podobný přístup praktikují - tj. OPRAVDU zdravá strava plus cvičení. A od těch pak získávej informace. Ono je to trochu "proti" klasické léčbě, človek se musí sám za sebe rozhodnout, jaké cestě uvěří a jakou se vydá. Za mě, nejlepší na rozhodování je podívat se na pacienty klasické medicíny, a na ty, co vzali věci aktivně do svých rukou

malenka3
30. črc 2017

Pokud tam ještě nejsi, dostaň se do nějakého centra léčby RS, nezůstávej v péči běžného doktora. Znám z praxe pár případů, kdy to obyčejný doktor dost zanedbal a po letech už nebylo cesty zpět. Těch center je jen 15, ale jen tam bych měla jistotu, že nikdo nic nepodcení a dostaneš se včas ke správné léčbě a pak budeš moci žít i s RS plnohodnotný život. Určitě tam jezdi i za cenu dojíždění.
http://www.ereska-aktivne.cz/novinky/centra-pro...

barbiel
30. črc 2017

Mi ji diagnostikovali loni a bylo mi doporuceno nehledat info na netu, vetsinou jsou to bludy, pokud to nejsou weby typu jak uvedla @malenka3 . Chodim behat a posilovat nekdy i 5x tydne. Co mas za lecbu?

terkater
autor
30. črc 2017

@no_title to je taky radost, přeju hodně zdraví a určitě budeme v pohodě🙂

@guinea jo, pokud najdu někoho jako je tvoje kamarádka bude to super, rozhodně chci začít zdrave teď v začátcích abych byla v pohodě co nejdéle to bude možné🙂 alternativu hledám co můžu, uz mam objednanou knihu od terry wahls (wahls protokol) která se díky te zdravé strave dostala z rs, tak snad to bude ta správná cesta. Moc děkuji za odpověď a povzbuzení🙂

setba
30. črc 2017

Pokud vím tak RS centra automaticky nepřebírají všechny pacienty s nově diagnostikovanou RS, musí splnit kritéria pro indikaci specializovane léčby. Jinak samozřejmě platí to co napsala @barbiel, ostatně to platí i o jiných nemocech. Info ze specializovanych webu které píší lidi se stejným postižením a doporučení lékaře, ne informace typu má známá má známou a ta to má taky.... 🙂
Navíc RS je nemoc která má u každého pacienta úplně jiný průběh takže to co pomůže u jednoho, u druhého fungovat nemusí.

terkater
autor
30. črc 2017

@malenka3 jsem v Motole naštěstí a jsou tam všichni super tak jim budu věřit a do toho zkusím ještě nějakou tu alternativní cestu🙂
@barbiel
Lecim se copaxonem. Po atace mi trochu zeslably svaly na nohou tak taky budu muset začít posilovat plus ještě běh a jogu. Co ty?🙂

barbiel
30. črc 2017

@terkater ja mam avonex. Jsem spokojena, bez vedlejsich ucinku. Ja pred atakou behala kolem 10 km, tak ted sotva polovinu. Ale je to lepsi a lepsi. A zacala jsem plavat, to je taky super 😉

malenka3
30. črc 2017

@terkater tak to je super, lepší už to nemohlo být 🙂 přeji už žádnou ataku, zvládneš to!

terkater
autor
30. črc 2017

@barbiel no to se ti určitě ještě zlepší 🙂 na netu jsem našla nějakou japonskou houbu kterej je prý dobře jíst po atace, Protože pomáhá vytvořit nova nervová vlakna, tak se ti pak stav spraví rychleji. Pokud chceš, můžu to zkusit zpětně ještě nějak najit🙂

terkater
autor
30. črc 2017

@malenka3 děkuju moc, taky přeju do života jen to nejlepší! 🙂 jsi zlatá🙂

barbiel
30. črc 2017

@terkater klidne muzes, dekuju 🙂 Hlavne na sebe davat pozor, at jsi co nejvic ok a v pohode 😉

terkater
autor
30. črc 2017

@barbiel je to yamabushitake v česku pod názvem Hericium. Je pry ale důležité aby v tablete byl obsah alespoň 90% a konzumovala se s tukem🙂 tak snad ti to pomůže a bude vse jako dřív🙂

barbiel
30. črc 2017

@terkater dekuju. Dej se co nejvic do poradku 🙂

terkater
autor
30. črc 2017

@barbiel taky moc děkuji a ty také🙂

gita17
30. črc 2017

@guinea nesir bludy,na internete. Zdrava strava a cvicenie su 'proti' klasickej liecbe?? Si ty normalna? Preco sa vobec vyjadrujes ked si uplne mimo?

guinea
31. črc 2017

@gita17 Nenapadej, neurážej 😉 Jedna ze zásad diskuze. Jen píšu co jsem viděla.

terkater
autor
31. črc 2017

@gita17 myslím, že to nebude myšleno přímo proti, ale tak, že klasická medicína těmito metodami neléči a když budeš věřit spíše pohybu a stravě, je to svým způsobem "proti" důvěře v klasickou medicínu🙂

jablecna
13. led 2018

Smím se zeptat, jaké máš příznaky? Ve zprávách bych k tomu něco málo napsala ;)

martin_123
16. led 2018

podnetné sú stránky Overcoming Multiple Sclerosis prof.Jelineka. Je to lekár, ktorý pôsobí na univerzite. Sám sklerózou trpí. Už v r.1999 urobil prieskum vedeckých článkov a na ich základe navrhol opatrenia na zmenu životného štýlu: strava, obmedzenie nasýtených tukov, omega3, vitamín D, pohyb a zvládanie stresu (napr. meditáciou, joda a pod.). Prvých 7 rokov bral Copaxone, teraz je 11 rokov bez liekov. S ním stabilizovalo ochorenie mnoho ďalších ľudí. Pre tých, čo nevedia dobre anglicky sú dostupné aj slovenské preklady jeho stránok s názvom Ako prekonat SM (akoprekonatsm.wordpress.com).

verusky
16. led 2018

@terkater svagrova ji MELA, "vylecila" ji s nejakym kineziologem a praci na sobe. roztr. skleroza je hodne o ambicich, mas je prehnane... takze prehodnotit i zivotni postoje, nazor na stezejni veci. nemoc je rec duse, jdes spatnou cestou, proto jsi onemocnela. tak je treba se dostat trochu hloubeji k sobe, hledej y priznej treba nejake sve minusy a hledej dal... drzim palce! svagrova ma tri deti, ale velkou oporu v brachovi, ktery ji k vyleceni pomohl, nebo spise privedl 🙂 onemocnela pred detmi, ve 26 cca.

verusky
16. led 2018

@gita17 i lekari uz zacinaji vedet o PSYCHOSOMATICE, tzn. ze je spojeni mezi nasi psychikou a telesnym stavem...

terkater
autor
17. led 2018

@verusky a chodila k nejakemu psyhosomatikovi? Tahle cesta mi prijde jako fakt, naroky na sebe urcite kladu porad:/ ... a kolik švagrové je let, pokud se mohu zeptat?🙂