Barvení vlasů. Poradíte, prosím?

mari90
13. pro 2023

Zdravím, potřebovala bych poradit...x let si nechávám dělat od kadeřnice světlý hustý melír, poslední rok jsem si nechala dělat melír světlý i tmavý. Nějakou dobu ale přemýšlím o změně, chtěla bych si zkusit nechat obarvit celou hlavu klasicky jednou barvou. Dříve jsem si vlasy barvila doma sama barvami z drogerie, ale po jednom nevydařeném pokusu, kdy ze světle hnědé vznikla černá, jsem do toho již nikdy nešla a raději chodím ke kadeřnici. Mě by zajímalo co je lepší klasika melír s tím, že většinou chodím vždycky tak nějak dvakrát do roka...odrosty nejsou tak extrémně vidět tak se to dá a nebo zkusit nechat obarvit celou hlavu. Mám takové plavé vlasy, odstín nic moc a ráda bych asi nejspíš blond, ale to už chce pak asi ty odrosty barvit častěji, že? A ještě otázka nakolik vyjde barvení u kadeřnice celé hlavy? Děkuji za zkušenosti

mamikry
13. pro 2023

@mari90 Na odrosty jsem chodila cca po 6 - 8 tydnech. Zalezi na odstinu, ale pocitej, ze vlasy vlasy rostou +- 1 cm za mesic, nekomu mozna rychleji. A barva se vymyva, takze uz po delsi dobe neni tak pekna, taky to zalezi na frekvenci myti. Vlasy si nebarvim uz par let, takze ceny budou asi jine a zalezet bude na lokalite, ale ja jsem za barvu a strih platila kolem 2 tisic.

mari90
autor
13. pro 2023

@mamikry hm, takže ten melír bude asi stejně nejlepší, co?

mamikry
13. pro 2023

@mari90 Existuji i jine metody, balayage, ombre.. chce to najit sikovnou kaderni, a pak vypadaji moc pekne a prirozene. Meliry se daji udelat decentne a pekne, ne v silnych pruzich. Ja jsem mela leta meliry i barvu, a nakonec jsem nejvic spokojena se svou barvou, me to chozeni na dobarveni strasne stvalo. Vzdycky jsem si myslela, ze mam mysi hnedou a nakonec to tak neni. 🙂

alice345
13. pro 2023

Melír je na odrosty lepší - nejsou tak rušivé a vypadá to líp. Já jsem přešla z plné blond barvy na balayage a je to lepší - vypadá to přirozeně, odrosty nejsou rušivé - vypadá to, že je to záměr - a na odrosty chodím jednou za 3-4 měsíce. S plnou barvou (i když budeš mít celé vlasy blond) počítej tak jednou za 6 týdnů. Cena u kadeřnice se opravdu strašně liší, v Pze rozmezí 2tis ("obyčejná" kadeřnice) do klidně 10tis v prestižnějších salonech (pokud si třeba ještě do barvy dáš nějaké ty proužky atd.).