Brno - soukromá porodní asistentka, dula. Doporučíte?

andaaa
23. srp 2019

Dobrý den všem,
mám termín porodu začátkem února, jsem prvorodička (takže klasicky ze všeho vystresovaná :D ). Hledám dulu nebo soukromou porodní asistentku v Brně, nejlépe která pracuje na Obilňáku - tady bych ráda rodila.
Nejraději bych nějakou starší a hlavně zkušenou. Pokud máte doporučení na někoho takového, budu moc ráda.
A pokud byste přidali i doporučení porodnice (společně s důvody), tak budu ještě raději :D

Moc děkuji za odpovědi 🙂 :dance:

jituli84
24. srp 2019

Asi budu mít hloupou otázku, ale k čemu je tam vlastně porodní dula, ona stejně nesmí zasahovat do průběhu porodu ne?

m_tina
24. srp 2019

podivejte se na stranky asociace porodnich asistentek pripadne na stranky ambulantniporod.cz tam je mapa asistentek, je i stejne jmenujici se skupina na FB, kde najdete plno referenci a dulu taky poradi

m_tina
24. srp 2019

jinak hodne si chvali Ladku z mamicentra, ja unibyla na konzultaci a je fakt moc fajn... chce to si projit fb a webovky jednotlivych PA a zjistite, kdo vam vyhovuje 🙂

dora13
24. srp 2019

Ja se rozhodovala mezi Jarmilou Kovarikovou a Ladkou Rysavou, a nakonec vyhrala Jarmila, prisla mi energictejsi. Jen teda nevim, jak to maji s Obilnakem, ty tri roky zpatky obe rodily jen ve Vyskove, Obilnak tenkrat smlouvu se soukromyma PA nemel.

andaaa
autor
25. srp 2019

@m_tina Moc děkuji, na tuto stránku jsem vůbec nenarazila, ač jsem hledala jak jsem hledala 🙂

jipe
25. srp 2019

Blanka Čermáková z agentury Větrník - není úplně eko/ezo/alternativní za každou cenu, ale zkušenosti má myslím slušné. Já chodila jen na kurz, takže s přítomností u porodu zkušenost nemám (PA na Obilnáku můžu chválit 🙂 )

andaaa
autor
26. srp 2019

@jipe Jo, Blanku si chválí všichni, ale ta už nebere ☹ Jinak já nepotřebuju žádnou eko ezo nebo něco, chci úplně klasický porod, jen budu klidnější ,když budu mít jistotu, že ke mně nepřijde žádná studentka nebo protivná stará baba 😀

jipe
27. srp 2019

@andaaa já na obilnáku rodila 2x + 1x revize a krom jedné doktorky (zjevně jsem ji na pohotovosti okrádala o čas), všichni v pohodě 🙂 A s přítomností studentky jsem u obou porodů souhlasila, holky byly fakt milé

fitzyk1987
27. srp 2019

Na Obilňáku funguje Zuzana Veselá. Já měla u prvního porodu dulu. Byla fajn, dělala, co se dá, ale je to jen doprovod... Podruhé chci opravdu asistentku.

krupka3
24. srp 2020

@andaaa Tak ja si treba Blanku Cermakovou nechvalim vubec. Tvrdi o sobe, ze je pro prirozeny porod, ale pak z ni vypadne, ze te s radosti napicha vsemi moznymi leky a urychlovaky, proste typicka nemocnicni PA. Za me z dul urcite Vendula Sramkova, Veronika Matyskova (ty jsou z Jemneho zrozeni), pak Dagmar Ludvickova, Anna Fiľova, vsechny je najdes na FB. Z PA pak Ladka Rysava, Simona Pochyla, Jana Riedlova... Vyber je velky, ale je treba se s nekterou z nich domluvit cim drive, tim lepe, mivaji velmi brzy plno.

bublici
24. srp 2020

@andaaa já doporučuji Simonu Pochylou. Rodila jsem tedy ve Vyškově. Za mne je výborná;) Ale Ladku Rysavou taky hodně lidi doporučuje.🙂

krupka3
24. srp 2020

PA jeste Viktorie Sieczkova

janatkc
20. říj 2020

Mate prosim nekdo kontakt na Zuzanu Veselou z Obilnaku! Diky!