Manželská poradna Brno. Máte tip?

2. únor 2023

Dobrý den, prosila bych tip na manželskou poradnu v Brně a okolí. Pohádali jsme se hnusně s manželem, v podstatě kvůli kravině. Asi je to můj problém, připadám si nedocenena. Můj život se motá práce,kuchyň, děti, domácí práce. A on přišel s tím,že pojede s kámošem na týden na motorky. Připadám si zrazená, že o tom vůbec uvažoval. Já jak blbec chystám jídlo na naší dovolenou,vařím sama,takže nic moc relax a on své peníze,ale hlavně čas vrazí do sebe. A ještě nechápe co mi vadí. Urazil se,včera odjel a opět nechal vše na mě a někde si trucuje. Jsem nenormální že mi to vadí. Jinak jsme spokojena rodina,jenže to asi pořád hrnu před sebou a někdy už bouchnu. A pak jsem ta špatná hysterka. Co s tím?

exbordelar
2. únor 2023

Nejsi hysterka. Byla jsem kdysi v te same situaci 😊 nebudu se dlouze rozepisovat, ptz nic neni cernobile, ale zkracene - jednim z duvodu nasi krize bylo to, ze jsem sebe davala az na posledni misto. On se taky musel naucit byt tatou. Po par letech jsme se dostali do brutalni krize a malem jsme se rozvedli. Nastesti jsme to diky parove terapii neudelali. Ja mam ted daleko vyssi sebevedomi a umim si rict a zaridit si svoje potreby. On se taky uklidnil s bez nas by uz na motorky nejel 😂 cely ten pribeh je spis na roman, ale ve zkratce to tak nejak bylo 🙂

zrzinda
2. únor 2023

Můžeš jít někam ty sama? Udělat si víkend s kamarádkou třeba? Nebo ses “uvězněna” doma a manžel má pohodicku?
Pokud je manžel sobec a tráví volný čas sám podle libosti, tak hysterka opravdu nejsi.
Pokud ale s dětmi tráví čas, tak aby sis i ty mohla dopřát klid o samotě, tak bych mu výlet s kamarády tedy dopřála. 😊

autor
2. únor 2023

U nás je to ještě trochu složitější, mladší není úplně zdravý. Ale mě to přišlo rak strašně líto že on by si dal volno. A zároveň mě to hrozně naštvalo. Teď už je doma a prý jak jsem ho svým chováním zklamala...

jenseptam
2. únor 2023

Je to debil a jsi nastvana opravnene.

squezy
2. únor 2023

Promiň, ale ja manžela chápu. Taky jsem se tak citila, znam ten pocit, ale tebe to hlavně štve, že ty sama "nemůžeš", je to čistá závist. Ale hlavní je si uvědomit, že i ty můžeš odjet na týden pryč!!!!! ANO, MŮŽEŠ!!!!! Píšeš, že jedno dítě není úplně zdravé a že děláš vše pro rodinu, ale to neni úplně zdravé pro tebe. Jsi unavena, vyšťavena, to taky dlouho nejde vydržet!!!! Oba dva si plánujte takovyhle "vylety" - vem kámošky nekam na welness, nebo prostě nějakou zábavu, stridej se s manželem, aby tvuj život nebyl jen o dětech a domácnosti. A neboj, on by to s detma taky v pohodě zvladnul. Třeba s pomocí babiček, ale věřím, že každý dobrý táta je schopný se perfektně postarat o své děti.

autor
2. únor 2023

@squezy máš pravdu. Je to tak. Babička nám strašně pomáhá, hlídá děti vlastně půlku pracovního týdne i jim uvaří když jsem v práci. Je mi proto blbý chtít hlídání i o víkendu. Manžel hodně pomáhá. Ale musím mu říct co a jak. Takže pořád musím myslet a organizovat. Je to takové 100 krát nic umorilo osla.

autor
2. únor 2023

@exbordelar u nás dost podobně, hodil by se asi kontakt na tu terapii 🙂

zrzinda
2. únor 2023

To si ale myslím, že takto to má většina maminek. Můj manžel je uzasnej, dětem se věnuje, ALE! Samozřejmě má nachystane kopicky s oblečením, uvarene jídlo. Proste veškerá logistika je na mě.
Pokud mas takovou pomoc, tak bych fakt neváhala a manželovi čas pro sebe dopřála. Já vím, ze je to těžký a ze ta zavist tam je (taky ji cítím), ale jestli je fungující rodič, tak volno a oddych taky potřebuje. 😊

martt
2. únor 2023

Chápu tebe, ale chápu i tvého manžela. Pokud funguje tak se spolu domluvte, že on pojede na motorky. A ty až se vrátí pojedeš třeba s kamarádkama na welnes víkend. Takhle funguje spoustu rodin a jsou spokojený všichni. A neboj ten chlap to doma s dětmi zvládne i když se tváří, že ne 😉

korin
2. únor 2023

Chápu tvoje pocity... Když bylo nejmladší ratolesti něco přes rok, měli jsme jet všichni na hory. Měla jsem po mnoha letech možnost jít na běžky, sehnala jsem ubytování, měla jsem novou výbavu, těšila jsem se jak malá. Ale nejstarší potomek onemocněl, antibiotika, lékařka cestování "zakázala", nejmladší dítě taky nalomené, tak jel manžel sám s prostředním dítětem. Zůstala jsem doma s dvěma marody. Nechtěla jsem slyšet, co dělali, jak si užívali (jela i jeho sestra s rodinou), prostě to bylo silnější než já, obrečela jsem to několikrát. Dneska, když mám občas možnost vypadnout (pravda, zdaleka ne v takovém rozsahu jako manžel), jsem schopná určitého nadhledu. Dopřej si čas pro sebe a zvládneš to taky 😉 Mluv s mužem o tom, že i ty potřebuješ relax, dotlač ho k tomu.

lv
2. únor 2023

Na Taborske, pomohli nám, manželství nám funguje

squezy
4. únor 2023

Nic mu nerikej, co a jak. Budes se divit, e ti chlapi si prostě taky umi poradit. Určitě na vikend nekam vypadni s nejakyma kámoškama, domluvte se na tom dopředu s manželem a necekej, že az v neděli přijedeš, ze bude vytreno, vyzehlino a tak, jooo, možná tam bude bordel, ale to neřeš. Hlavně se takhle čas od času vystridejte nebo využijte i tu babičku i na ten víkend, ono se to taky nepo.. Deti jsou opravdu velká zkouška vztahu 🙂