Silné ženy a gynekologické vyšetření. Máte doporučení na super gynekoložku?

lola1234
28. čer 2023

Ahoj 👋 chci se zeptat , jsou tu ženy větších rozměrů 4xl a více. ideálně z Brna;) a pokud ano, máte doporučení na super gynekolozku? Která se na vás bude dívat jak na člověka a ne jen urážet a kritizovat? Bohužel každý jsme nějaký a každý prožíváme svůj vnitřní boj. K vůli tomu mám šílené trauma se někde ukazovat.. Díky za každou pozitivní odpověď ❤❤❤🌷🌷

pampeliska1313
28. čer 2023

Konkrétní radu nemám, ale kupuju 2xl - nemám rada upnuty oblečení. Taky mám vždycky strach když někam jdu, kdo začne řešit moji váhu. Naštěstí jsem se ani nikdy s ničím takhle nesetkala. Jediný co, tak v těhotenství ultrazvuk přes břicho - ale to jsem se sama zeptala, jestli je to i kvůli obezitě, že prcek nejde třeba vidět tak dobře, gynekolog mi shovivave odpověděl, ze to je jeden z faktoru, ale je jich tam víc. Snad na někoho narazíte a budete se tam cítit dobře.)

lvl16
28. čer 2023

@lola1234 Myslím, že se k tobě budou chovat hezky v jakékoli soukromé ordinaci 🙂. Sama jsem silnější a nikdy jsem se u doktora nesetkala s nějakou nepatřičnou poznámkou, ale chodím na soukromou kliniku.

palja
28. čer 2023

@lola1234 já chodím k normálních dr a nikdy mi neřekla, že jsem tlustá. Jen když se nám nedařilo 2 roky otěhotnět, tak mi slušně řekla, že to je i tou váhou, že by doporučovala několik kg shodit. Ale jak píšu, slušné jednání, žádné narážky.

orangutan123
28. čer 2023

@lola1234 já jsem sakra tlustá a nikdy nikdo neměl nějakou blbou poznámku...max u těhotenství na 1 screeningu sem měla napsáno že je to všechno přes sníženou viditelnost

merope
28. čer 2023

@orangutan123 Přesně, sama jsem měla problémy s váhou u doktorů jen v těhotenství a tam jsem pak měla problémy se vším, sestry nesnášely, když mi měly brát krev, cokoli - protože jsem neskutečně otekla a tudíž nebylo vidět nic. Ale to byly otoky.

Váhu teď řeší jen internistka a ta to řeší velmi velmi mile a vlastně v intencích její specializace - prostě přece jenom to má vliv na choroby.

@lola1234 Podle mě každá normální gynekoložka se bude chovat "normálně". Pokud má tato narážky na váhu, vyměň.

orangutan123
28. čer 2023

@merope tak to já mám problémy s krví už od mala a to si troufnu říct že sen předtím měla váhu jakštakš normální 🤣 jakmile začnu pumpovat rukou tak se mi všechny žíly schovají a nebo pro jistotu praskají

janule0123
28. čer 2023

@lola1234 neporadím … ale asi má paní problém se sebou… kamaráde akorát říkali; ze by mohlo pomoct zhubnout, když chce otěhotnět a nejde to.. ale řekli to nějak normálně, nic urážlivého …

lola1234
autor
29. čer 2023

Děkuji všem ☀

keysi90
29. čer 2023

@orangutan123 já jsem zas hubená a dost a také mám problém při braní krve. Buď to nejde nebo to praskne 🙉