icon

Ryanair a příruční zavazadlo. Opravdu to kontrolují?

22. čer 2026

Za pár týdnů letíme s Ryanairem a řeším klasické dilema. 😅

Mám batoh, který je jen o pár centimetrů větší, než uvádějí v podmínkách. Když není úplně naplněný, vypadá menší, ale technicky vzato limit nesplňuje.

Máte někdo čerstvou zkušenost? Kontrolovali vám velikost příručního zavazadla, nebo to většinou neřeší?

avatar
lv
22. čer 2026

Poku ho vmáčneš do té jejich konstrukce, tedy ne úplně naplněný, bude to ok. Vyndávám třeba mikinu, uvážu do pasu, po kontrole vracím,

avatar
patypresdevaty
22. čer 2026

Ano, zrovna Ryanair to často kontroluje. ALe pokud jde batoh trochu zmáčknout a nebude narvaný, tak Ti asi projde...

avatar
drep
22. čer 2026

Ano, kontrolujou. Ale přesně, mikinu bych si na chvíli vzala na sebe a batoh namačkala do šablony

avatar
petrakaluzi92
22. čer 2026

@anonym_autor Ryanair je v zavazadlech nejhorší bych řekla, nejraději lítám se Smartwings

avatar
kayty
Včera v 05:29

Pokud se vleze do té jejich pixle, tak v pohodě. Mám Aevor batoh, který je taky dost na hraně, ale do pixle ho narvu 🙂 Maximálně vytáhnu větší věc (mikina, bunda) a dám si ji na sebe / do odkladačů ke kontrole. Nás zatím nekontrolovali, ale jiné lidi z fronty občas ano.

avatar
tereza0111
Včera v 06:16
@petrakaluzi92

@anonym_autor Ryanair je v zavazadlech nejhorší bych řekla, nejraději lítám se Smartwings

@petrakaluzi92 tak to nedokazu pochopit 🙂 za me jsou milionkrat horsi nez Ryan.

Pokud je to batuzek, ktery vypada v pohode, tak te spis nikdo kontrolovat nebude. Ale pozor at nevypadas ze to mas na hrane - pokud u nastupu stoji nekdo kdo ma kolem pasu 2 mikiny, bundu a vetrovku, v ruce lahev a na hlave klobouk, tak si o kontrolu koleduje 🙂 Litam s nima casto a kvuli notasu mam batoh, ktery rozmer precuhuje, problem jsem nikdy nemela

avatar
berynka
Včera v 09:03

Nekontroluji vše,ale podle oka vybírají.Nekdy jde zavazadlo zmáčknout a projde to,někdy může přesahovat popruh,zapínání… Personal ma příplatek za vybrané poplatky 🤑