Ryanair a příruční zavazadlo. Opravdu to kontrolují?
Za pár týdnů letíme s Ryanairem a řeším klasické dilema. 😅
Mám batoh, který je jen o pár centimetrů větší, než uvádějí v podmínkách. Když není úplně naplněný, vypadá menší, ale technicky vzato limit nesplňuje.
Máte někdo čerstvou zkušenost? Kontrolovali vám velikost příručního zavazadla, nebo to většinou neřeší?
Ano, zrovna Ryanair to často kontroluje. ALe pokud jde batoh trochu zmáčknout a nebude narvaný, tak Ti asi projde...
Ano, kontrolujou. Ale přesně, mikinu bych si na chvíli vzala na sebe a batoh namačkala do šablony
@anonym_autor Ryanair je v zavazadlech nejhorší bych řekla, nejraději lítám se Smartwings
Pokud se vleze do té jejich pixle, tak v pohodě. Mám Aevor batoh, který je taky dost na hraně, ale do pixle ho narvu 🙂 Maximálně vytáhnu větší věc (mikina, bunda) a dám si ji na sebe / do odkladačů ke kontrole. Nás zatím nekontrolovali, ale jiné lidi z fronty občas ano.
@anonym_autor Ryanair je v zavazadlech nejhorší bych řekla, nejraději lítám se Smartwings
@petrakaluzi92 tak to nedokazu pochopit 🙂 za me jsou milionkrat horsi nez Ryan.
Pokud je to batuzek, ktery vypada v pohode, tak te spis nikdo kontrolovat nebude. Ale pozor at nevypadas ze to mas na hrane - pokud u nastupu stoji nekdo kdo ma kolem pasu 2 mikiny, bundu a vetrovku, v ruce lahev a na hlave klobouk, tak si o kontrolu koleduje 🙂 Litam s nima casto a kvuli notasu mam batoh, ktery rozmer precuhuje, problem jsem nikdy nemela
Nekontroluji vše,ale podle oka vybírají.Nekdy jde zavazadlo zmáčknout a projde to,někdy může přesahovat popruh,zapínání… Personal ma příplatek za vybrané poplatky 🤑

Poku ho vmáčneš do té jejich konstrukce, tedy ne úplně naplněný, bude to ok. Vyndávám třeba mikinu, uvážu do pasu, po kontrole vracím,