Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

misicka455
6. únor 2011

Jak je to se zeleninouz a ovocem

Je to myšlený tak, že maso (zvěř) trávíš 5 hodin a do tý doby, než ho strávíš, nesmíš teda sníst žádný ovoce, protože by se to vyskytlo v žaludku ve stejnou chvíli!!!

taktéž ovoce a zelenina dohromady. neznamená to, že si smícháš rajče s pomerančem, ale že pokjud sníš rajče (nebo jakoukoliv zeleninu), pak NESMÍŠ hodinu a půl žádný ovoce, stejně tak i pokud sníš pomeranč (nebo jakýkoliv ovoce), nesmíš pak dvě hodiny žádnou zeleninu.

stále se tu ptáte na naprosto jasný kombinace, tak si myslim, že asi ste si nevšimly těch intervalů, nebo jestli sem to napsala nejasně, tak vám to sem radši šoupnu znova.

doby trávení
Zvíře - 5 hodin
Kytka - 3
Zelenina - 1, 5
Ovoce - 2
neutrál - 0 (tj může se se všim, kdykoliv)

a teď - zakázaný kombinace, aneb co se NESMÍ v žaludku potkat ve stejnou chvíli

ovoce se zeleninou

zvíře s kytkou

zvíře s ovocem

TAKŽE: NEZNAMENÁ TO, ŽE ZAKÁZANÝ JE POUZE ZAKUSOVAT MASO OVOCEM, ALE MÍT TO VE STEJNOU CHVÍLI V ŽALUDKU, TO JE ROZDÍL. BACHA NA TO!!!!

ivanas11
6. únor 2011

@misicka455 Moc děkuju 🙂 Manžel tam občas zajede, tak aspoň budu vědět, že se tam koupit dá. A můžu se zeptat, jak to sojové mléko chutná? Je to hodně zvláštní chuť? 😅
Hned jdu pročíst ty otázky 🙂

misicka455
6. únor 2011
misicka455
6. únor 2011

Ona napsala více knih jako první díl, druhej atd..... a jen se to jemenuje podobně

http://www.obrazky.cz/detail?q=Lenka Kořínková ...

ivanas11
6. únor 2011

@misicka455 Miško moc se omlouvám, ale ty odkazy hlásí chybu 😒
A moc díky za to rozložení času při trávení určitých skupin - další věc, která mě to naučí zase víc chápat. 🙂

misicka455
6. únor 2011

Ajo fakt to nejde načíst 😠

triowax
6. únor 2011

Já teda trocha mlíka do kafe dávám. je to minimum.

ivanas11
6. únor 2011

@misicka455 Prosím prosím, až budeš mít čas, stačí napsat jen název tý knihy s recepty. Moc děkuju 😵

radusv
6. únor 2011

@misicka455 ty jsi naše spása 🙂

misicka455
6. únor 2011

@ivanas11 Kuchařka Já vím ?

snajecka
6. únor 2011

@misicka455 moc děkujeme za receptíky 🙂 zapečená brokolice se šunkovo-sýrovou omáčkou - mňamííííí 🙂

korchy
6. únor 2011

@ivanas11 Tak to nevím,já je nikde neviděla.

korchy
6. únor 2011

Holky prosím o nějakou radu či receptík jak mám připravit tofu.

triowax
6. únor 2011

@korchy jáj sem kořeněné tofu nakrájela na kostky a jen opekla na panvičce

misicka455
6. únor 2011

recept v houbové sezóně:[/b

Nakrájím cibuli na půl kolečka,houby na větší kostky a dám do trouby péct na trošce oleje. Pekáč zakryju. Peču cca půl hodiny na 150 st. Potom zaliju buď šlehačkou nebo sojovým mlékem,podle toho jaký mám den. V kytičkách to jím s bramborem a ve zvířátkách s rajčatovým salátem...třeba

misicka455
6. únor 2011

rostlinky: sojové karbenátky

Namočí se sojový granulát a zvlášť 2 tmavé rohlíky. až jsou měké tak se granulát nasype na sítko, aby odtekla voda a přidají se rozmočené rohlíky. Zahustit strouhankou a ochutit. Česnekem, trochou majoránky. Udělají se placičky a na teflonce se smaží. Teflonku lehce pošimrat margarinem. K bramborám je to bašt

misicka455
6. únor 2011

Sojové kostky pikantní
kostky uvařím v rostliném bujonu, osoleném, 30 min. potom zcedím a dám do kastrolu. Podliji trochou oleje, posypat kmínem, čer. mletou paprikou, špetkou soli, trochu soj, omáčky. Behem pečení podberkou obracím a ke konci pečení přidám rozdrcený česnek. Nenechat moc vysmahnout, bylo by to tvrdé. K rýži i k bramborám. K tomu zeleninový salát, okurka

ivanas11
6. únor 2011

@misicka455 Moc děkuju 🙂

Holky mám trošku dilema s kytkama.... když si udělám zeleninový salát, dělám si teď zálivku "šťavnatou" - trochu vody, lžíce medu, půlka citronu, zakapat oliv. olejem.... a hromadu zeleniny s tím zaleju. Je to mňamka a býborný! Vím, že med se může kombinovat (dala bych ho teda míň), ale co ten citron, když je to vlastně ovoce?

ivanas11
6. únor 2011

A ještě se zeptám na zvířátkový den - co polívky, tam teda vůbec zeleninu, ani vyvařit ani nudle teda? Jak je děláte (jestli vůbec).

triowax
6. únor 2011

@ivanas11 v kytkový den zeleninové polívky, čočková, fazolová.
v masový vývyr, ale bez nudlí.
zeleninu mužeš,ta je neutral.

ivanas11
6. únor 2011

@triowax A jo vlastně... já už jsem z toho tak zmatená 😀 díky!

triowax
6. únor 2011

@ivanas11 to časem pobereš a nebudeš nad tím muset ani moc přemýšlet.

misicka455
6. únor 2011

Jejda s citronem do salátu jsi mě asi dostala, no třošku by asi vadit nemuselo, ale asi bych ho vynechala . Pokusím vyhledat v chytrejch knihách.

ivanas11
6. únor 2011

@triowax Asi jo, chce to cvik jako všechno 😉

@misicka455 No tak holt budu jíst zeleninku samotnou a je 😉

misicka455
6. únor 2011

No tak zeleninou samotnou nemusíš já mám třeba ráda salát a lžičku zakysané smetany light ve zviřatcích a nebo kytkách tu sojanézu, či lžičku hořčice nebo zakápnout olivovím olejem atd......

radusv
7. únor 2011

Holky musím se pochlubit - dneska ráno mi váha ukázala 61,7 - takovou váhu jsem naposledy viděla 1,5 rokem 🙂

ivanas11
7. únor 2011

@radusv Moooc gratuluju! 🙂 Abych měla přehled, k čemu vlastně, tak na jaký váze jsi začínala a kdy? To víš, motivace 😅 ... Já dnes na počáteční váze našla 66,7 😒 ... Mazec teda! Byla jsem sice po snídani, protože dřív jsem si na to nevzpomněla, ale tak nějak tam možná bude... Hrůza! když jsem mívala 60, tak jsem si připadala tlustá, po porodu jsem měla i 63,8.... to asi ty svátky, zima... 😖 Musím zpátky na těch 60! Měřím totiž jen 165, takže 60 je ideál (i dkyž dle tabulem bych měla ideál asi 58 nebo míň, tak to by fakt byla už hrůza - mám zřejmě i těžký kosti, protože na svou váhu si myslím že vypadám ještě dobře).

radusv
7. únor 2011

@ivanas11 začala jsem 2.1. s váhou 64,7 = takže prostě 65kg děs běs, mívala jsem 59kg a kdyby to šlo, ráda bych na 55kg při výšce 169cm 😉
a děkuju 🙂

ivanas11
7. únor 2011

@radusv Jé tak to je super! 🙂 Tak to já bych dle tvého propočtu měla jít tak na 53 - no i těch 55 bych byla kost a kůže 😅 . Mám fakt divnou postavu (teda spíš váhu).
Třeba na týhle fotce z 2007 mám myslím těch 60 (nejmíň jsem měla 58 a to jsem byla z nervama z rozchodu, tak jsem nemohla jíst. Taky jednou 54 po nemocnici, ale to byla hrůza!)

ivanas11
7. únor 2011

Ještě dodám, že to jsem nosila vel. 36 (většinou trička atd) a 38 kalhoty a bundy - takže vesměs M věci. Teď jsem ráda, když se vejdu do 38 až 40 vršku a občas i 42 kalhoty 😠