• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dělená strava. Máte zkušenost?

21. ledna 2014 
12. únor 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 dělá, ale v obchodě je třeba pohlídat složení, protože ve většině ty vajíčka jsou.

A já mám dotaz na ty, kdo používají vajahit.

Mají 40ml vody na jednu lžíci vajahitu.
Ale mi přijde že je toho strasne moc.
když budu pect buchtu a dávat vajahit místo vajec, nebude to teso moc rídké
12. únor 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax , nebo udělat domácí ale to je docela náročné ale prý chutově nesrovnatelné :grinning: . Tak zkus nasypat do misky kolik potřebuješ lžic a pak přilívej vodu dle hustoty a nebo dej jak píšou a pak o to méně tekutiny do buchty :wink:
12. únor 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137

no ono to nahrazuje to co jsem psala jedno vejce. takže když mám na bábovku 4 vajíčka tady bude na smíchání 160ml vody. mně to přijde strasne moc.
Tolik tekutiny v bábovce není.
12. únor 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třeba nakoukne Mišička a poradí.
12. únor 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to vejce tolik nemá, možná tak 80-100ml? Do bábovky se dává určitě 200ml mlíka tak bych pak mlíka dala dle hustoty. nebo si rozklepni 1 vejce a uvidíš kolik bude mít obsahově :wink: , nebo použít jen žloutky :wink:
12. únor 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 no dyt vím, vajíčka je strasně málo.
12. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
áá tak nééé.
už vím kde je chyba.
chlap místo 40ml, naměřil 4 deci. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jsem si říkala.
12. únor 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax já ybch dala jen žloutky,a le je otázka jak ta bábovka bude vypadat, protože já etda do každé dávam sníh z bílků a dávam i PDP tak je otázka aby nebyla moc tuhá :unamused: . Já až ěnkdy budu mít fakt chut tak plánuju udělat perník a dam tam jen žloutky a tam vim že se sníh nedává takže to bude ok a nebo do muffinů se asi taky sníh nedává.
12. únor 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax :grinning: :grinning: :grinning: takže s chutí do toho a pak dej vědět jak to dopadlo. Já vajahit nikdy nepoužívala :wink:
12. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 no do některých bábovek se sníh nedává.
12. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale hlavně že číšník.
Jsem se mu smála, že jestli tak na baru nalívá i chlast, tak musí přijít na buben
12. únor 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax :grinning: :grinning: :grinning: , ymslim že by se hosti ozvali :grinning:

dneska máme k obědu všichni to samé ejn trošku v úpravě. manžel a Viki mají kuřecí polévku s nudlema, já jen kuřecí polévku s masem a víc zeleniny a tomášk jako manžel a viki ale bez soli :grinning:
12. únor 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 jako myslíš,že by se hosti ozvali, že lije vetší množství než má.
no já nevím. jsou tací, kteří si to nechají líbit
12. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak koukám, že sjte už otázku kolem Vajahitu rozluštily sami :wink:

Někdy to dělám i tak , že vejce nahrazuji lžičkou oleje takže když se někam davají 4 vejce tak dám 3 vajahitové a jednu lžičku oleje. :wink:
12. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misicka455

tudíž každá buchta, kam se dává sníh je scifi??nebo proste sníh nedávat??
12. únor 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax ebo dělat buchty kde se sníh nedavá tak to dělám já :grinning:
12. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misicka455 já vím.
ale třeba mám osvědčenou olejovou bábovku a tam se dává sníh.

Ted teda ale nevím, jestli v receptu sníh byl, nebo jsem si ho takl rozdělila já - na žloutky a bílky
12. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak hlasím 1kg úbytek......už mám jen 65,5kg :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korchy gratuluju a tu váhu závidím.
to je muj první mezník. Váha 65kg. Nu ještě zbývá 7kg
12. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax koukni na MMB ale mylsim že právě olejové jsou bez sněhu, ty se řadí emzi ty nejednodušší a většinou s eto jen vše zamíchá ale já sníh dávam taky všude :wink:

@korchy to je super, za jak dlouho? Já s ebudu vážit zase v pondělí tak sjme sama zvědavá jestli ěnco šlo dolů :sunglasses:
12. únor 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 No od začátku roku.Ze začátku to šlo rychle,za týden 2kg dole,další týden to samé a pak už to klesá pomalu.Ale klesá :slight_smile: a jsem opravdu ráda.
12. únor 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korchy to je snad vždycky že ze začátku to klesá rychle a pak už ne tolik ale já se teda cítím lépe ale zjištuju že vždycky během toho týdne ta váha lítá nahoru a dolů ale když ybch s evážila jen v pondělí tak tam rozdíly jsou což je super :slight_smile:
12. únor 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zhřešila.
Pekla jsem na zítra tu bábovku a neodolala jsem a musela zkusit.
Ale je výýborná. Chlap se sice šklebil, že je malo sladka a ja nevim co. At si nakasle. Už radši jel do práce
12. únor 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax Taky bych si dala nejakou babovku,přitel jí peče strašně rád a strašně dobrou :slight_smile:
12. únor 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@korchy já dělala hrnkovou, protože se i rozbila váha.
Ale dělala jsem z celozrnné mouky, sojového mléka, třtinového cukru (uplně ten černý a dávala jsem ho jen půl hrnku) a toho vajahitu.

Se šklebil, že je málo sladká.

Ale na mě čeká až na zítra.
12. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax a co ta celozrná mouka? To asi nebude tak jemná ne? Já totiž vše dělam z hladké :wink: a oblíbenou máme tvarohoovu což ted nemůžu a nebo jsme dělala často šlehačkovou což je taky nereálné. ale ta tvarohová byla super a hlavně se tam dává i málo mouky :wink: . Tak mu to polej čokoládou
12. únor 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 nepoleju. když nechce, nemusí. žádné ustupky a specializace mit nebude, to bych pak jen vsechno delala dvakrat.

mouka je uplne v pohode
12. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@triowax :grinning: :grinning: :grinning: , já tu celozrnou právě moc neznam, já kupuju max na chleba aprávě mě přijde taková hrubší. Já od ledna nic nepeču. jen teda v lednu dort k anrozeninám Vikimu a ted v únoru zase Tomíkovi ale z toho sjme neměla ani kousek :wink:
12. únor 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 té bábovce ta jiná mouka nic neudělá. Možná jen víc mléka, když děláš těsto
12. únor 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek