Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

misicka455
14. led 2009

Marmeláda se může, ale jen bez cukru nebo dia 😉

misicka455
14. led 2009

Taky do nich asi půjdu na véču 🙂

misicka455
14. led 2009

Další receptíky:

misicka455
14. led 2009

Tofu bramborové placky

Suroviny:
Smícháme: 8 středně velkých postrouhaných brambor, 250 g rozdrobeného tofu, 1 velkou postrouhanou cibuli, petrželovou nať, 1 čaj. lžičku soli, 1/4 čaj. lžičky pepře, 1/2 čaj. lžičky česnekového prášku nebo utřený stroužek česneku, 3 pol. lžíce bílé mouky

Postup:
Vymastíme pánev a smažíme placky silné asi 0,7 cm 5-7 minut z obou stran do zlatova. Podáváme teplé s kysaným zelím.

misicka455
14. led 2009

Jahodový koktejl - kytičky

Suroviny:
1 porce
4 lžíce čerstvé jahodové šťávy,
6 menších jahod,
0,15 l sojového mléka,
1 lžíce medu,
led a citrónová šťáva

Postup:
Čerstvou jahodovou šťávu nalijeme do mixéru, přidáme očištěné nakrájené jahody, sojové mléko, rozpuštěný med a jednu kostku ledu. Mixujeme do pěny a poté přidáme citronovou šťávu podle chuti. Nalijeme do připravené sklenice a podle chuti zchladíme ještě kostkami ledu. Nakonec zdobíme plátky citronu

misicka455
14. led 2009

Svíčková omáčka bez svíčky

Suroviny:
600 ml masového vývaru , 1 celer, 2-3 petržele, 4 mrkve, pár kuliček pepře a nového koření, 2 bobkové listy, 2-3 deci sladké smetany nebo šlehačky, sůl, citronová šťáva, sladidlo;

Postup:
Nejdříve si uvaříme vývar z hovězího masa, které pak k omáčce krájíme na plátky.
Pokud maso nemusíte mít, stačí vývar z kostky.

Do velkého hrnce nakrájíme všechnu zeleninu na kostičky, přidáme pepř a nové koření, bobkový list a zalijeme vývarem. Zeleninu dusíme až do měkka, abychom ji mohli dobře rozmixovat. V případě potřeby ještě podléváme vývarem nebo vodou.(před mixováním vyndáme koření).
Do v robotu rozmixované nebo přes cedník propasírované směsi přidáme smetanu, dosolíme, přidáme citronovou šťávu a sladidlo podle chuti.

misicka455
14. led 2009

Mikesa napiš jak dopadly lívanečky?

misicka455
14. led 2009

Falešný tatarák

200 g uvařených brambor nebo dušené cukety
1 cibule
1 lžíce kečupu
1 lžíce worčestru
1 lžíce sójové omáčky
sůl
mletý pepř
Brambory nastrouháme a se vším ostatním promícháme.Je dobré použít místo brambor cukinu,tu dusím už nastrouhanou.

misicka455
14. led 2009

Ještě jedno těato na palačinky
Palačinkové těsto

200 ml sójového mléka
10 g ovocného cukru
1 lžíce medu
120 g hladké mouky
(můžeme přidat 2 nastouhané menší jablka)
Smícháme a smažíme na teflonové pánvi

misicka455
14. led 2009

Kynuté knedlíky

220 g hrubé mouky
80 g sójové mouky
15 g droždí
špetka ovocného cukru
2 dcl sójového mléka
ovoce na plnění
Mléko ohřejeme na tělesnou teplotu, přidáme cukr a droždí a počkáme až kvásek vzejde.Smícháme s moukou a necháme kynout.Potom lžící vykrajujeme bochánky a plníme ovocem.Vaříme v páře 10 minut.

misicka455
14. led 2009

Tady je něco co se dá dávat na ty placky

Sladký tvaroh na knedlíky,nudle,rýži,palačinky...
3

250g tofu
1 lžíce medu
1 lžíce sójového mléka a 1/4 dcl vody
2 lžíce sekaných rozinek,nebo jiné ovoce
citrónová kůra
3-4 lžíce ovocného cukru(já ho tam nedávám, med je sladký dost).

mikesa
14. led 2009

Misicko, Ty jsi fakt šikulka 😉 😉 😉 už teď vím, že vyzkouším tofu bramborové placky 😉

Palačinky dopadly skvěle, takto jsem je dělala: špaldová mouka, soj. mléko a žloutek (píšou, že je neutrál) a po usmažení namazala s medíkem. A výsledek??? Jsou móóóc dobré 😀

mikesa
14. led 2009

Pomóc pomóc jsem pěkně napapaná, až přejedená 😉 ufffffff 😀

misicka455
14. led 2009

No tak já je dělala s celozrné ječné a na půl žitné a jsem tedy přežranáá taky jakto prasátko 😀 Jen se mi trochu trhali tak jse je dělala menší a s medem byly mňamozní 🙂

misicka455
14. led 2009

Takse tu mejte holky zase zítra 🙂

tezka
14. led 2009

Zdravím...
teda vyvyvarujete, to ja to mam takove jdnoduche a nepestre:( ale nastesti mi nevadi jist neco porad do kolecka🙂
MIKESO : jeste vyšku a datum zahajeni Tveho snazeni🙂

tezka
14. led 2009

Jméno Zahajeno Výchozí váhaPrsa/pas/boky-výchozí Výška BMI -výchozí Cíl 1.týd. 2.týd. Akt.váha

--Tezka---12.1.09 88 98/95/121 180 27,1 70 x x x
-Misicka---5.1.09 75 xx/xx/xxx 160 29,2 65 -1 x 74
---Nalka---12.1.09 68 95/84,5/102,5 169 23,8 58 x x x
-Mikesa ---??????? 75 99/91/107 ??? ??? 65 x x x
Petyfox---12.1.09 70 xx/xx/xxx 174 23,12 60 x x x

mikesa
15. led 2009

Pohodové ránko, holky 🙂
Jééé, tak honem připojuji: výška 168cm a datum? Radši, až 12.1. 😉

mikesa
15. led 2009

Dnes jsem na zvířátkách a těším se na masíčko 😉
K snídani si dám bílý jogurtík a zkusím s trochou medu, svačina kousek sýra, oběd zaskočím s kolegy k číńanům na masíčko, svačina nejspíš zeleninka a večeře nějaká šunčička či jiný dobrý salámek 😀 a opět zeleninka 😀

mikesa
15. led 2009

Prosím o radu:
Kde najdu nějakou dobrou prodejnu se zdravou výživou? Nejlépe někde v centru a nebo na jižńáku!
V centru na Chodově je jedna dole u Hypernovy, ale nemají tam jogurty, tofu zkrátka jsou bez lednic 😒

tezka
15. led 2009

Hezký den...
Tak jsme si udelala k snidani zavin z listoveho testa se špenatem a to je takova pochoutka, ze bych ho nejradeji snedla cely:(
Doufam, ze muzu listove testo?

misicka455
15. led 2009

Ahojky, jasně že můžes listové těsto taky se chystám něco udělat 😉

misicka455
15. led 2009

Já dneska mám zase kytičky 😉 Ráno snídaně chlebík s tofu, na oběd jsem si udělala zapečené brambory s brokolicí 🙂

tezka
15. led 2009

Holky, mate doma knizky Dieta pro vášnivé megajedlíky od Kořínkové? A Dělená strava od Jiřiny Ullmannové? Pokud ne, výpíšu sem postupně nějaké recepty...

mikesa
15. led 2009

A listové těsto je samozřejmě kytičkové? 😒

mikesa
15. led 2009

Holky a co ta prodejna, poraďte prosím prosím 😀 😀 😀

mikesa
15. led 2009

Knížky bohužel nemám žádné ☹

tezka
15. led 2009

já neporadím, nejsem z phy...
Nedava se do nej vajicko? ja nevim, nejsem moc kuchařka🙂

tezka
15. led 2009

BRAMBOROVÁ POLÉVKA S RAJČATY
INGREDIENCE:
100g rajčat, 1lžíce oleje, 1cibule, 200g brambor, 1/2 lžíce rajčatového protlaku, 300ml zeleninovéhop vývaru, 1/2 hrnku sojoveho mleka, 1 strouřek česneku, bazalka, sůl, mletý pepř, voda
POSTUP:
rajčata spaříme a oloupeme, nakrájíme nadrobno. Oloupanou cibuli a brambory nakrájíme na ksotky. na oleji zpěníme cibuli, vložíme protlak a krátce prohřejeme. brambory, rajčata a zeleninový vývar přidámek protlaku a vaříme do změknutí brambor. Na závěr vlijeme sojové mléko, vsypeme nakrájenou bazalku, rozmixujeme a do krémové polévky prolisujeme česnek a dochutíme dle chuti pepřem a solí.

tezka
15. led 2009

FAZOLOVÁ POLÉVKA
INGREDIENCE:
150g bílých fazolí, 100g kořeněné zeleniny, 1hrst zelené petrželky, sůl, mletý pepř, muškátový květ, voda
POSTUP:
Přebrané fazole namočíme do studené vody do druhého dne. Potom přilijeme vodu, přidáme očištěnou zeleninu ( celer, mrkev, petržel) a vaříme do měkka, Fazole umeleme, zeleninu rozmačkáme vidličkou a vše zředíme vývarem do vzniku hustšího krému. Okořeníme muškátovým květem, solí a pepřem. Nakonec vsypeme nakrájenou zelenou petrželku.