Diety. Znáte takovou, která fakt funguje?

vilca
4. lis 2006

Ahoj holky! Neznáte nebo nezkoušely jste někdy dietu, o které můžete říct, že fakt funguje? V těhotenství jsem přibrala 16 kg. Podařilo se mi celkem brzy shodit 11, ale těch 5 posledních nějak nejde a nejde. No a jelikož nejsem žádné "tintítko", chtěla bych teď zhubnout ještě víc. Zatím nemám moc dobré zkušenosti s jakýmikoli dietami, tak mě zajímají taky vaše zkušenosti. Jaká dieta opravdu stojí za to? Díky za vaše příspěvky. Myslím, že je ocením nejen já 😉

macik
4. lis 2006

No, docela dobře funguje dieta, kdy jíš libové maso a nízkotučné mléčné výrobky a pak jen krajíc chleba denně a trochu (ale ne moc)zeleniny...funguje to dobře a rychle, ale zároveň je to velmi monotónní a pro zdraví nic moc...v lednu jsem tak zhubla sedm kilo, ale protože nejsem masovej typ, tak jsem nebyla schopná pokračovat...každopádně se zpátky nevrátilo ani deko, stejně tak i u mojí maminky, ta zhubla přes deset kilo...

andrealiskova
17. lis 2010

Mně se teda osvědčilo jenom nejíst po 19.00 a začít se víc hýbat 😉

vendulav22
17. říj 2011

Ahoj, mi se osvědčila hlavně změna životního stylu, odbourala špatné stravovací návyky a přidala pravidelný pohyb. Při porodu jsem totiž přibrala přes 15 kilo. A chtěla jsem se dostat na nižší váhu než jsem měla před porodem a to se mi povedlo úspěšně během roku a půl zrealizovat jsem shodila přes 20 kilo. Bez jojo efektu 🙂

pajenka
28. bře 2012

Detoxikační kúra podle Antonie Mačingové 😉

sonulkaaaa
28. bře 2012

Souhlasím s @pajenka, super detox, doporučuji 🙂 .

pucik
5. dub 2012

Ahojky, já chodila na dietologii, též mi po těhu hodně zbylo, napsali mi jídelníček, můžu zaslat, kdyby byl zájem do mailíku, je to redukční dieta, mě pomohla hodně, ale opravdu jsem to dodržovala, vážila přesně na g a zhubla jsem 28 kg tak za 3/4 roku, samozřejmě pohyb přidat a u mě hlavně nepít sladké a víc pít, člověk se i líp cítí, tak držím všem palečky, ať jsme krásný holky, které se hlavně cítí dobře 🙂 😉

slunicko26
24. čer 2012

@pucik dobrý večer, můžu poprosit o ten jídelák do mejlíku andreapazdiorova@seznam.cz děkuji moc

darjeeling
2. črc 2012

Ahojte, super, že je vás toľko, čo sa zaujímate o zdravú výživu, kuknite na facebook, nájdete tu veľa tipov a receptov k zdravej životospráve...stránku zatiaľ rozbieham, ale už teraz sa máte na čo tešiť http://www.facebook.com/tajemstvihubnuti.cz stačí dať like a všetky novinky sa vám zobrazia, pekný večer prajem.

P.S. diety nefungujú..určite nie dlhodobo..zaberá len trvalá zmena životného štýlu..a to mám vyskúšané nielen na sebe 🙂

Jana

sisix
2. črc 2012

Ahoj, me funguje Dukanova dieta.Je to zmena jidelnicku u ktereho musis zustat.

ladykiler
4. črc 2012

@pucik můžu poprosit taky o ten jídelníčeK?

pucik
5. črc 2012

@ladykiler posli mi mailíka já to pošlu, krásný den 🙂 😉

ladykiler
5. črc 2012

@pucik l.lekkiova@seznam.z
děkuji moc hezké léto přeju 🙂 😉

franzovka
5. led 2013

@pucik Můžu taky poprosit o ten jídelníček? Děkuji K.meg@seznam.cz

pucik
6. led 2013

@franzovka jídelníček by měl být na mailíku, držím palečky Lucík 🙂 😉

baileyssska
10. led 2013

dobrý den , mohu poprosit o jidelniček??? Dekuji mockrát 🙂 baileyssska@centrum.cz

bambulik
10. led 2013

@pucik prosím zaslat na mail: jirina.karmazinova@seznam.cz

pucik
10. led 2013

@bambulik,@maileyssska jídelníček by měl být na mailíku, držím palečky Lucík emoticon emoticon

kilonka
11. led 2013

@macik
Tak čtu ty nesmysly co zde některé píšete a nedá mi to nereagovat. Už na jiné diskuzi jsem psal holky neblbněte s doetami!!! Abych to nemusela psát znovu tak jsem to zkopírovala z mé reakce na jinou dietu. Uvědomte si, že žádná dieta na světě Vám nezajistí správnou váhu a zhubnutí. Základem úspěchu je vyvážená strava pokud možno ušitá na míru. Jakákoli dieta i když je pseudopopulární je nesmysl. Jednak může způsobit zdravotní potíže a navíc vyvolat jo-jo efekt. Pokud budete jíst pravidelně a vyváženou stravu pak zcela jistě si váhu upravíte. Kamarádka zkoušela diet hodně (i Dukanovu, mléčnou, Atkinoson atd.) a skončila na kapačkách. Pak si ji pod křídla vzal výživový poradce profesionál lékař a postupně se snaží napravit škody na zdraví co má. Neblbněte s dietami!!!! Když tak si o tom něco přečtěte odborného, ale ne knihy o dietách, nenoť ty jsou neobjektivní. Například nějakého Havlíčka s tou doktrokou nebo knihu Jak zhubnout krok za krokem. Pak nebudte blbnout s dietami.

leeloo16
21. led 2013

Podle mě stačí jen přemýšlet, co člověk jí. Žádné diety, jen nastolit zdravý životní styl. Přidat pohyb a to je vše. Souhlasím s kilonka, že je lepší svěřit se do rukou odborníkovi. Čtu ráda články od Petra Havlíčka, myslím, že jeho rady mají logiku. Kolegyně zhubla až s výživovou poradkyní a zdravý jídelníček se stal součástí jejího života.

ladykiler
7. srp 2013

@pucik prosím o jídelníček 🙂

simsim4
7. srp 2013

Ahojky, zkusila jsem dost diet ale u mě je problém, že mám ráda sladkosti. Při těhotenství jsem přibrala 20Kg ale před tím jsem brala silné hormony. Teď jsem začla tvrdě, míň jím a chodím cvičit. Schodila jsem zatím 2 kg za 5 dní. ale je to zatím voda tak uvidím

chesterbloom
7. srp 2013

Souhlas s Jančou, diety jsou blbost.... nebo krátkodobé, když potřebujete rychle zhubnout a potom vám nevadí, že naberete... jediné, co funguje, je žít tak, aby vaše tělo nemuselo ukládat tuk a bylo vyrovnané 🙂

llluckaaa
8. srp 2013

Ideální je dieta šitá na míru konkrétnímu člověku, která je přizpůsobená jeho zdravotnímu stavu, pohybu a stravovacím zvyklostem 😉 S tím pomůže dietolog nebo nutriční terapeut.

agneska7
8. srp 2013

me se osvedcily mensi porce jidla a sport

sarkad2856
17. srp 2013

@pucik mohla bych taky poprosit o jídelníček? na sarka.,divinova@seznam.cz děkuji

atarina
29. srp 2013

Mám kurz výživového poradce, kde do nás tlačili počítání kalorií v jednom programu. Nechci tyto kurzy cíleně shazovat, ale dělat jídelníček na míru podle kalorií mi přijde naprosto zcestné. Nemyslím si, že je přímá úměra mezi tím, že co je zdravé = je nízkokalorické. Vzpomínám si, že mi neseděl jídelníček na míru, přesahovala jsem počet kalorií, tak jsem namísto vloček vybrala cosi jiného, jen aby to tam sedělo 🙂.

Doporučuji jíst obiloviny, luštěniny a zeleninu. Jezte potraviny v co nejpřirozenějším stavu. Instantní věci a suroviny, jejichž složení fakt nerozumíte, jsou na nic.

A samozřejmě psychika! Zdravý duch ve zdravém těle. Občas si nejsem jistá, co je první, jestli ten duch nebo tělo 🙂. Kateřina

llluckaaa
31. srp 2013

@atarina Já jsem diplomovaný nutriční terapeut a sestavila jsem a propočítala desítky jídelníčků - a nejen co se týče energie, ale i množství jednotlivých živin a dalších látek. Dělat jídelníček na míru podle množství energie je při snaze zhubnout úplně zásadní, z toho pak i odvodíš, kolik kterých živin má klient sníst a můžeš mu dobrý jídelníček sestavit. Nemůžeš totiž dát stejný redukční jídelníček 30ti-letému 160ti-kilovému chlapovi a 50ti-leté ženě s váhou 80 kg.
To by mě teda zajímalo, co vás v tom kurzu učili 😅

veverka50
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cinka03
14. zář 2015

@pucik Prosím o jídelníček. Děkuji moc 😉 cinka03@seznam.cz