Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

krystynakrysty
1. črc 2017

Milé dukanky,

mám velkou prosbu! Nevíte náhodou jak se to má s cukry?
I nízkotučné výrobky obsahují nějaký ten cukřík, jaká je tedy povolená míra?
Nemůžu se toho nikde dopátrat, ale když jsou v normě tuky, nezdají se mi cukry :/
Jestli někdo ví, poraďte prosím 🙂 Nerada bych zastavila prosec hubnutí 🙂
Setrvala jsem v 1. fázy 4 dny, jsem nováček, tak jsem si nebyla jistá, jestli vše dodržuji správně, ale asi 2,5 kilo zmizlo, tak snad něco dělám opravdu dobře! 🙂

dianee777
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eli021
6. črc 2017

@krystynakrysty uprimne tohle neresim 🙂 kupuji nizkotucne tvarohy, jogurty a mleko a konzumuji podle chuti..neomezuji se 🙂 jak dlouho uz jsi ve druhe fazi?

eli021
8. črc 2017

@krystynakrysty tak jsem se nekde docetla, ze by se nemelo prekrocit 800g mlecnych vyrobku denne, ale jak rikam, ja se neomezuji...a dole mam s dukanem 11kg 🙂

peetulkka
8. črc 2017

@eli021 Ahoj,a muzuse zeptat za jak dlouho jsi zhubla?Od pondelka se chci take na ni vrhnout,jen se placam v tech fazich a zatim to nejak nepobiram.Co treba bastis?Byla by jsi tak hodna a poradila mi?

vrabcak0007
8. črc 2017

ahoj... mlecne vyrobky max 1kg nebo 1l na den... ve vyrobcich by nemelo byt vice nez 3%tuku a 5%sacharidu..co je pod to, je povoleno... ja mela na podzim dole 15kg za 2.5 mesice... pak jsem sla na operaci nosu a krku a uplne jsem z toho vypadla... ☹

vrabcak0007
8. črc 2017

@vrabcak0007 ty procenta jsou na 100g...

eli021
8. črc 2017

@peetulkka ahoj, zacinala jsem 7.dubna..takze jde to pomalu, ale jiste...ono ja taky zacinala z pomerne nizke vahy (69,7kg), takze to jde po kousickach...faze jsou jednoduche - 1.faze jen bilkoviny (libove maso, ryby, nizkotucne mlecne vyrobky, vejce) + 1,5 polevkove lzice ovesnych otrub denne + min. 1,5 l vody, ve 2.fazi stridas bilkovinove dny a bilkovinovozeleninove, takze bilkoviny jis porad, jen nektere dny pridavas i vybranou zeleninu - a dny by mely byt ve stejnem pomeru + 2 polevkove lzice ovesnych otrub denne, min. 1,5 l vody zustava..co jim, mas na mysli v bilkovinovych dnech, nebo obecne? 🙂

peetulkka
9. črc 2017

@eli021 jj dekuji,no tak nak vseobecno co si treba davas k obedu..nebo k vece.To je ten problem co s toho jidla vymyslet kdyz jen bilkoviny zatim tedy bez zeleninove prilohy.

peetulkka
9. črc 2017

@vrabcak0007 Ty jooo tak to je pekne,jsi sikulka.Ja si moc velke nadeje nedelam ze zhubnu,tak ale za zkousku nic nedam.Snad uz je to lepsi po te operaci,a neboj brzy se zas do toho dostanes😉

shine2015
9. črc 2017

@vrabcak0007 ze jsi z toho vypadla....nabrala jsi něco zpět?? Pokud ano mužu se zeptat kolik??

vrabcak0007
9. črc 2017

@peetulkka hele, ono to fakt jde samo...a čím víc vážíš, tím rychleji to jde - většinou..alespoň ze začátku...paradoxně - nesmíš hladovět...tohle je ideální dieta pro masoužrouty jako jsem já...čím víc masa sníš, tím je to lepší...a hodně pít...a ze začátku se hodně sledovat, přecijen to není pro každého...kvůli střevům je třeba určitě dodržovat ty otruby a i to psylium a mít nějaké vitamínové doplňky...jj..opercae je v pohodě, děkuju moc 😉 ale já jsem se zas rozežrala a mám miliony výmluv, prtoč to nejde..přitom jsem hloupá...tahle dieta je přesně pro mě jak dělaná...sedí mi, nehladoví se u ní i skladba jídla mi víceméně vyhovuje..trochu trpím nedostatkem klasického pečiva..ale to je tak všechno...
posílám ti odkaz na fb stránku o dukanově dietě - zkoukni jí...pořádně detailně - máš tam přehledné tabulky co a kdy...a hromadu receptů od šikulek, co si s tím vyhrály v přiložených albech i s fotkama jídel 😉
https://www.facebook.com/groups/350661488408011...

vrabcak0007
9. črc 2017

@shine2015 všechno 😂 😢 ale překvapivě to trvalo o dost dýl než to shazování....přes půl roku...

shine2015
9. črc 2017

@vrabcak0007 toho se prave bojím - ze když už to vydrzim tak to na beru zpět....navíc si myslím ze postavu jako když někdo cvičí tím nezískam - kamoska to držela a shodila bylo to na ni vidět hlavně obličej a ruce a trochu nohy i břicho ale něco nabrala zpět a za další byla mi přišlo strašne rosoloidni - plandaly ji paže apod.
Mě by se líbilo shodit ale nevím zda tahle dieta je vhodná.... i kdybych pak cvičila abych si nerozhodila organismus a pak neshodila vůbec - teď cvicim 40minut denně kardio plus jízdy na kole procházky s dětmi apod

vrabcak0007
9. črc 2017

@shine2015 tak to asi u kazdy diety nebo zmeny zivotniho stylu je stejny, ze kdyz porusis a vratis se ke stary zivotosprave, ze opet priberes... dukanka ma urcity faze.. prvni dve jsou dost specificke ohledne jidelnicku.. a musi se drzet dokud nedojdes k vaze, ktere jsi chtela dosahnout... ty dalsi jsou pak upevnovaci, aby prave nedoslo opet k pribirani.. takze dukan neni jen o tom to shodit, ale radi i jak si to udrzet i s "normalnejsim" jidelnickem... a i tam se samozrejme dozvis, ze pohyb je treba, i kdyz az v tech pozdejsich fazich, kdy telo prijima vic sacharidu apod... v tech prvnich dvou jen mirna hodinova prochazka... ale pokud to nekdo dava i s vetsim pohybem, braneno mu neni

vrabcak0007
9. črc 2017

@shine2015 jo a k tomu mymu preruseni.. ja prave prerusila v nejlepsim... mela jsem pred sebou min jeste dalsich 15 kg.. takze i kdybych shodila cvicenim a vyvazenym jidelnickem a najednou se na fo vyprdla, vysledek by byl stejny..

shine2015
9. črc 2017

@vrabcak0007 děkuji moc za odpověď

vrabcak0007
9. črc 2017

@shine2015 neni vubec zac 😉

eli021
10. črc 2017

@peetulkka tak v te 1.fazi jsem nic moc nevymyslela..jedla jsem jen varene nebo pecene maso, jagurt nebo tvaroh oslazeny stevii, kavu s odtucnenym mlekem, dukanuv chleba... 🙂 ve druhe uz jsem si zacala delat veci jako tofu pizzu, neco peceneho sladkeho, pudink, leco, pecene a uzene rybky, atd.... 🙂

velalu
29. črc 2017

Ahojky holky,prosím o radu ,podle Dukana jim 5tydnu,mám dole 5kg. Teď se ale váha zastavila,už 2 týdny stojí,jeden den jsem tedy přerušila.....ale pak hned zas znovu BD,BD,BZ,BD,BZ....mám začít od začátku nebo pokračovat ve střídání 1a 1den?Rada bych jela dál,ale odrazuje mě , že se váha nehne...díky😁

velalu
29. črc 2017

Ahoj holky, prosím o radu,jim s Dukanem 5 týdnů,5kg dole,ale teď váha stojí druhý týden.....jeden den jsem tedy přerušila,pak jela dál,tak nevím jestli začít znovu nebo pokračovat v BD,BZ....díky.

eli021
29. črc 2017

@velalu ja bych jala dal a zkusila stridat treba 3/3...

zorizeli
8. kvě 2023

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na nějaké aktuální tipy na dlouhodobě udržitelné stravování, spíš bez sacharidů, moc je nejím a ani mi nesedí, tak spíše nějaké proteiny a bílkoviny. Léto se blíží. Díky

aidi2
10. kvě 2023

@zorizeli
Ahoj, tak to bych asi zkusila nízkosacharidovou dietu, pokud se chceš zaměřit spíše na bílkoviny a proteiny, tam je i rychlý startovací efekt a je to udržitelné. Asi si to vyzkoušej a uvidíš.

zorizeli
17. kvě 2023

@aidi2
Ahoj, díky. Jo, už jsem tak nějak po tom koukala, zkusím keto pro start, jen bych spíš chtěla nějaký balíčky na start, nejsem moc na chystání jídla a vaření, tak abych to moc nemusela řešit.

zlato89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz