Hubnou se kila po porodu těžko a zůstávají napořád?

lekorka453
15. kvě 2016

Hubnou se kila po porodu velice těžko a zůstávají napořád?

carmilla
15. kvě 2016

Hele, to bude asi strašně individuální záležitost...Mám kamarádku, která na podzim porodila a teď je hubenější, než byla před těhotenstvím! Říká se, že žena hodně zhubne kojením...Známá zase říkala, že už když jela z porodnice, měla mínus jedno kilo, všechno tam nechala...(Za celé těhotenství ale přibrala asi jen 8 kg). Také by mě to zajímalo, protože jsem takový nesportovní typ, ke cvičení se musím vyloženě nutit, žádný sport neprovozuju, takže mám poměrně obavy...

dundee88
15. kvě 2016

Já přibrala v těhotenství 19kg, v porodnici jsem nechala cca 5kg, doma to šlo ještě trochu dolu kojením, ale ještě rok po porodu jsem měla nějakých 7kg oproti váze před otěhotněním. Na původní váze jsem až teď, díky tomu, že se hodně krotím, jím často a malé porce, miluju sladký a to je problém 😀

bajana
15. kvě 2016

@lekorka453 prvú som rodila ako 33r, prirodzene, kojila som, kila išli dolu samé, do pár mesiacov som bola na pôvodnej váhe, pribrala som 14kg.... druhé som rodila o 15,5mesiaca nato, cisárskym, tiež plne kojim, a kilá sa má držia - takých 5 ešte mám a to som pribrala asi 11kg.... nechodím na dlhé prechádzky, jem blbosti, nemám na seba toľko času ako pri prvej.... takže záver - môže to závisieť od !mnohých faktorov a aj tak je to individuálne

lucizal
15. kvě 2016

Take si myslim,ze to je individualni. Take mam kamaradku,co je po porodu stihlejsi nez kdy jindy. Ale take znam spoustu zen,ktere ac se snazi,dolu to nejde. Ja v tehotenstvi nabrala 13kg. 10 jsem nechala v porodnici,takze jsem jela domu jen +3kg. Behem kojeni jsem 7kg pribrala a to podotykam,ze jsem jedla zdrave,mirny hrich jen obcas. Malemu je 20 mesicu a ja jsem porad +10kg,jim dobre,cvicim,hodne pohybu a dolu to jde pomalilinku. Ale nevzdavam se

izz76
15. kvě 2016

@lekorka453 To je hodně individuální. Já například v prvním těhotenství přibrala 14kg,8nechala v porodnici,těch 6 zhubla asi za dva měsíce a pak asi ještě dalších 5kilo šlo dolu,musela jsem obměnit šatník. V druhém těhotenství přibrala 16kg,porodem šlo dolů jen 6kilo,zbytek mizel postupně asi čtyři měsíce a pak ještě nějaké to kilo z původní váhy ubylo. Teď je dceři 20měsíců,stále kojím v jídle se nejak moc neomezuju a vážim tolik co před otěhotněním 48kg. Myslím,že kojení dělá hodně a taky frmol kolem miminka,já se na začátku kolikrát ani pořádně nestíhala najíst,každý den dlouhé procházky s kočárkem a kila šly dolu jak nic,pak zase lítání venku za chodícím neposlušným utíkajícím batoletem.... 😀 Upřímně docela nechápu,že někdo na mateřské ještě přibere,kdy se to dá stihnout 😅

olga_
15. kvě 2016

Souhlasím s tím, že to je individuální. Já nabrala 23 kilo, asi 6 jsem nechala v porodnici, pak to ještě zhruba týden po porodu šlo skoro co den to kilo, pak se to protáhlo na týden a zhruba půl roku po porodu se to zastavilo a nešlo dál dolů vůbec. Zbývala mi asi 4 kila do původní váhy a bylo to na mě hodně vidět (břicho, boky). Byla jsem hodně vytížená pracovně, kojila jsem a měla velkou chuť na sladké. Vyhodnotila jsem to tak, že na pravidelný pohyb čas moc nemám, ale velké rezervy byly v jídle. Šla jsem k výživovému poradci a za tři měsíce jsem jen jídlem dala dolů dalších pět kilo - čistě na tuku. A to jím v podstatě vše, co předtím, ale přeházeno do správného pořadí během dne a pravidelně. Teď jsem spokojená. Mám asi o čtyři kila míň než před těhotenstvím a začínám cvičit, abych zpevnila břicho a třeba ještě půjde něco dolů, protože by stále mohlo.

karlajasmine
15. kvě 2016

@lekorka453 já nabrala v těhotenství 16kg a půl roku po porodu mám všechno beze snahy dole.

veraga
15. kvě 2016

Nabrala jsem 15kg, 7 nechala v porodce a tři týdny po porodu mám dole další 3. Nekojím, ale pravda je, že už nemám takové chutě a nežeru jak prokopnutá, jak tomu bylo v těhotenství. A taky si dám denně tak 30x12 schodů do pokojíčku (když vypadne dudlík, má hlad nebo plnou plínu... 😅 )

iveta93
15. kvě 2016

Tehotenstvi jsem zacinala s 68 kg sla jsem rodit s 84 kg. Necely pul rok po porodu jsem na 72 kilech, ale nekojim takze to jde hur. Jinak je to zase individualni. Nekdo schodi vse jeste v sestinedeli a potom zhubne nekdo se toho nezbavi. Urcite je ale potreba pocitat s tim ze se telo do tohodle stavu dostavalo 9. mesicu tak to chce nejaky cas nez se zase vrati telo do normalu.

netanel
15. kvě 2016

Já pribrala 8 kilo a domů jela lehčí o 10, teď, devět dní po porodu, jsem -12 kilo, malej mi dává zabrat. Jsem ráda, protože jsem před otehotnenim nebyla s váhou spokojená a teď to vypadá, že budu letos vypadat v plavkách líp než před rokem.🙂

lucysmidkova
15. kvě 2016

Jde to lehce dolů nabrala jsem 16kg a shodila jsem víc jak 20kg

terka_85
15. kvě 2016

U obou dětí jsem nabrala cca 15 kg a asi 6 nechala v porodnici. Prvního syna jsem kojila 4 měsíce a dolů to šlo hned. Druhého synka jsem kojila 10 měsíců. Bude mu rok, těhotenská kila už sice nemám, ale dalo mi to velkou práci je shodit 🙂

margarithka
15. kvě 2016

Jak u koho. Já v těhotenství nabrala 18 kilo. V porodnici jsem nechala 10. Všichni říkali, jak to s dvojčaty vyběhám. Zhubla jsem 1 kilo a ten zbytek se mě držel, dokud jsem nepřestala kojit. I 6 měsíců po porodu jsem měla břicho, jako by mi tam jedno nechali. Je to měsíc a půl, co nekojím, a o 3 kila jsem přišla ani nevím jak. Je pravda, že jsem začala cvičit a běhat, ale hubnu i během nemoci, kdy se nehýbu a jídelníček nic moc.

Je to individuální a mě hrozně sr...ly ty komentáře, že kojením samo...není to vždy pravda.

martina468
15. kvě 2016

Noo.koukam holky,jak vam to jde pekne po porodu dolu!tise zavidim...Ja u prvniho ditete nabrala 30kg,2 roky nez jsem to dala kojenim dolu(co.mesic -1kg dolu)ted podruhem porodu se me to drzi jako kliste.15kg mi zustalo z 20kg a to.jsem 10m po porodu a kojim!!

karlajasmine
15. kvě 2016

Je fakt ze je to invididualni - taky znam jednu holku, ktera kojenim pribirala.

netanel
15. kvě 2016

Já pribrala 8 kilo a domů jela lehčí o 10, teď, devět dní po porodu, jsem -12 kilo, malej mi dává zabrat. Jsem ráda, protože jsem před otehotnenim nebyla s váhou spokojená a teď to vypadá, že budu letos vypadat v plavkách líp než před rokem.🙂

veraga
15. kvě 2016

@netanel Lehká závist. 😃

gracinka7
15. kvě 2016

Já jsem nabrala 13. 5 jsem nechala v porodnici, kojím, sportuju a za 5 měsíců jsem shodila jen kilo. Všem, co tvrdí, že se kojením hubne, bych nejradši nabančila :-/

netanel
15. kvě 2016

@veraga já měla ''štěstí'', že jsem měla těhotenskou cukrovku, jinak bych se svou slabostí pro jídlo přibrala aspoň 15 kilo. Možná i 20 bych dala.😀

latulipe1
15. kvě 2016

Ja jsem pribrala 30kg, v porodnici jsem nechala nejakych deset, dalsich deset zmizelo pak doma ani nevim jak behem par dni a poslednich deset se me teda furt drzi, a to jsem vic jak pul roku po porodu a kojim.. Tak nevim, snad se to trichu rozhybe, hodne mi to vadi :/

mikilenka
15. kvě 2016

Ahoj, já nabrala s dvojčaty 15 kg, v porodnici jsem nechala asi 7 kg. Kojila jsem jen 3 měsíce a to jsem přibírala, protože jsem z nedostatku energie jedla i v noci. Byla jsem na ty broučky totiž většinou sama a moc mi nespali. Potom už šla kila dolů - sama. Dnes mají kluci téměř 2 roky a až na 1 kg mám svou původní váhu. Ale postava se změnila. Zůstalo mi bříško, trošku boky - asi památka na pěkné těhotenství 🙂

monikagurthova
15. kvě 2016

@lekorka453 to je u každého jiné. Ja přibrala 17 kilo a ted 6 týdnu po porodu mam stejne jako před tehotenstvim. Ale ja mam rychlý metabolismus.

vojato
23. kvě 2016

Já byla těhotná 3x za pět let. Pokaždé jsem nabrala tak 25 kg určitě... po každém porodu šlo vždy vše postupně dolů. Hodně jsem Teda nosila v šátku, jedla zdravěj skrz kojení. Teď mám nějakých 55kg při 176cm. Ale to už je zase moc velký extrém, jsem kost a kůže. Asi se to na mě trocha podepsalo. Takze radim pohyb, pohyb, pohyb. To dělá hrozně moc. 😀 Až se zhubne zpět na původní váhu je to jako velká odměna, pokaždé jsem se pak cítila mnohem lépe 😀

olga_
23. kvě 2016

@vojato Tyjo, to už je podvýživa, ne? Měříme stejně, mám od deset kilo víc a při mém množství tuku v těle, které je taky v zelených číslech, bych mohla mít podle výživového poradce minimální váhu 59 kg. Mně to šlo dolů jen jídlem a teď přidávám pohyb na nabrání svalů plus asi půjdou nějaké tuky ještě dolů...

wenduliks
23. kvě 2016

Ja přibrala 17kg a 5 měsíců po porodu shodila 20kg. Na cviiceni nebyl cas ani sila.

finist
23. kvě 2016

První těhotenství plus 25,hned po porodu zůstalo 12 kilo,které se me drzelo po celou dobu kojení,t.j. 8 mes.,pak nastup diety a cca 8 kilo dole,zbytek zůstal.Druhe těhotenství plus 15,zůstalo 5,kojim a přibrala jsem dalsi 4 kila,takže ,takže u me kojení bez efektu,bohužel zas bude dietka plus pohyb.Zavidim tem,co hubnou kojenim

vojato
23. kvě 2016

@olga_ jj, vím že je to podvýživa. Ale rok a půl kojim. Malý je co chvíli nemocný, je třetí,takze to chytá od těch starších, takže tohoto se vzdávat nechci. Navíc mě chytly nějaké deprese něbo co. Manžel je pořád v práci a já jsem na děti sama. Hrabě mi, no 😀 . Vím, to snažím se s tím něco dělat, ale nejde to hned. Na druhou stranu si nepřipadám fyzicky nějak špatně, vysílená nebo tak. 😉

olga_
23. kvě 2016

@vojato Chápu - taky takto dlouho kojím a ještě to zdaleka nevypadá na konec. Mám horňáka 😀. Držím pěsti, ať to jde všechno líp.

vojato
23. kvě 2016

@olga_ Je, tak to mě těší, že se najde někdo další... 😀. Další dítě už naplánujeme, tak ještě posledních pár měsíců a pak už nikdy. Chjo 😎

markyska88
23. kvě 2016

Já jsem po porodu 3 a půl měsíce. Nabrala jsem 22kg 😒 asi 10 zůstalo v porodnici s zbytek se mě vesele drží dál 🙄 naopak mi přijde, že trochu nabírám (nevážím se radši..) kvůli plnému kojení to na žádnej redukční jídelníček nevidim 🙄 ach jo.. Cejtim se jak prasnice 🤐