Hubnutí po porodu. Jak jste to měly vy?

jaroslava350
22. zář 2023

Ahoj chci se zeptat jak ste to měly zhubnutim po porodu před otěhotněním sem měla 66 kilo a během těhotenství sem nabrala 30 kilo a teď už je to 7 měsíců po porodu a nemůžu to schodit

sinicka
24. zář 2023

@lichozroutsudy tak teď si ale trošku protiřečíš, mě jsi tu obvinila, že jsem se vyžrala o 30kg v těhotenství. Já jsem to ale měla do 5 měsíců dole. Teď zase píšeš, že je to v pořádku do jednoho roku od porodu.. podle mě ses v tom trošku zamotala, ale neumíš říct “jasně, to jsem přehanala, takhle jsem to nemyslela..”.
Obvykle s tebou souhlasím, jsi nesmírně inteligentní žena, dřív jsi dokázala v diskuzích napsat konstruktivni kritiku vtipně, trefně. Teď mi přijde, že jsi trošku zapšklá a jeduješ. Chodím sem roky, takže vím, co od tebe čekat, ale tady se to nepovedlo..

lichozroutsudy
24. zář 2023

@odula To same antikoncepce. Spoluzacka na fakulte si stezovala, ze po praskach nabrala 10 kg, ale jedla silene. Kdyz jsem si nechavala predepisovat prasky, resila jsem, aby mi dala nejake, po kterych se nenabira. A doktorka mi odpovedela, ze se nenabira po zadnych, pokud clovek ji normalne. Verim spis temhle lidem, nez babam s colou v ruce.

lichozroutsudy
Autor odpověď smazal
Zobraz
lichozroutsudy
24. zář 2023

@sinicka Tak znovu, zcela naposledy. Ja jsem te neobvinila, ty sama jsi rikala, ze jsi shodila cast a cast jsi musela vycvicit. A ano, telo se po porodu dava dohromady az rok, ale to je medicinsky limit, vetsinou to jde rychleji. Cili i po porodu zenske shazuji tehotenska kila rychleji. Nicmene ano, muze to trvat az rok, jenomze to ta vaha jde kontinualne dolu, sic pomalu. Neni to o tom, ze rok mas napr 100 kg a pak za tri dny shodis tech 15.

Stojim si za tim, ze tehotne mnohdy zerou jak malej tank a pak si po porodu stezuji, ze jsou tluste. A ano, vnimam i to, ze nekdy muze byt problem zdravotni. Nicmene pokud nabira zena moc a opravdu ji normalne, lekar uz za tehotenstvi musi takovy narust hmotnosti resit a take jej resi.

Dal me to nebavi uz resit, cyklite se a ja mam dost prace.

pampelina18
25. zář 2023

Před otěhotněním 50, při porodu 63 po porodu 48. Svoji postavu jsem měla do měsíce zpět.

kristyneckaa27
25. zář 2023

@jaroslava350 ahoj,každý organismus je jiný. Já při prvním tehu nabrala 25kg,ale to sem se nehlídala. 8 mes po porodu jsem měla ještě o 3kg méně než původní váha. U druhého jsem nabrala jen "15kg" a to jsem měla hodně pohybu a zdravou výživu. Po porodu sem zhubla asi 10kg,no pak se to začalo vracet,a nedávno mi zjistila ze mam štítnou v háji. Takže jak začnou účinkovat léky půjde váha dolů. A to jedu tabulky, cvičím,piju vodu. Držím palce

evelin1251
25. zář 2023

Dej si čas. Já jsem skoro rok po 2.porodu a rozhodně nejsem na svoji váze, natož na váze před 1.těhotenstvím 🤣😅😅. Já to mám prostě tak, že dokud kojím neshodím ani deko.

fatal_error
25. zář 2023

Ja nahodou castecne soucitim. 🙂 Jsem 3 mesice po 3. porodu a docela s tim taky bojuju. Mam teda "jen" 63kg/164cm, rodit jsem sla se 74, z porodnice jsem prisla asi se 69, 6 slo dolu uplne samo, ale jeste bych 3 dolu chtela a ty chute nekdy, to je masakr!
Fakt se tomu tezko odolava. 🙂 Je to asi pekne debilni primer, ale narkoman na heroinu si taky jen tak snadno nerekne ted si prestanu pichat, stejne jako kdejaka kojici matka (treba ja) si uplne lehko taky nerekne nebudu zrat. 🤷‍♀️
A to bych nerekla, ze se prejidam a jim hnusy, ono i 150gr mandli ke svacince je docela kaloricka bomba a podobne a je fakt tezky si pulku nechat na potom. 🙂
Chci rict, ze to, ze ma nekdo silnou vuli a ovlada sebedisciplinu, neznamena, ze pro nekoho jineho to nemuze byt opravdu obtizne, i kdyz se treba snazi.

optimistic
2. pro 2023

@honatko092 Mám to stejně 🙂

honatko092
2. pro 2023

@optimistic Ale co s tím, že? Já pořád kojím, pořád jím sladké kvůli nevyspání a už jsem nešťastná ze sebe 😞

kubesovaadelka
2. pro 2023

@jaroslava350 až začne dítě chodit, běhat, všude vylézat, tak to vybehas raz dva. Já si s tím hlavu nedělala, před těhotenstvím jsem měla 54kg , k porodu jsem šla se 72kg a z porodnice odcházela se 62kg. Zhubla jsem po šestinedělí na 60-58kg a víc to nešlo a šlo to dolů až se malá opravdu rozchodila. 29.1. ji budou dva a už mám dokonce jen 52kg🤣. Nijak jsem necvičila, nedržela dietu, jen je pravda, že tím jak je malá furt nosící a mazlici, chce se furt nosit a že je už co nosit (skoro 15kg), tak přes den moc nejím, jen dojidam zbytky po malé a najím se až večer, jak malá spí. Chce to čas, nestresuj, to půjde dolů samo. 9 měsíců v tobě rostl novej život, tělo se tomu přizpůsobovalo, tak teď se zas pomalu dává dokupy, nechtěj po něm zázraky, odvedlo kus práce ♥️

aedoss
2. pro 2023

Ja bych rekla, ze to nejde pausalizovat. Taky znam holky, co v porodnici nechaly vic, nez pred otehotnenim nebo byly rychle s vahou dole. Ja pribirala asi rok/dva pred otehotnenim kontinualne, protoze do te doby jsem byla studentka zijici na nudlovych polevkach za 2,5 kc. 🤦 No, pak jsem zacala pracovat, takze jsem konecne mela na normalni jidlo a zacala jsem po letech hladoveni jist standardne a letelo to nahoru. V prvnim tehotenstvi jsem nijak extra neprasila a bylo to +20 kg. A dolu jsem dala jen malinko porodem a pak nic. Stop stav. Prislo druhe tehotenstvi. To uz jsem tolik nenabrala. Ale taky jsem moc v porodnici nenechala. Nicmene po druhem porodu jsem dostala jinou lecbu na stitnou zlazu, kterou resim od puberty a jelo to pryc samo, ani nevim jak. Tim nerikam, ze za veskerou obezitu muze stitna zlaza, ale ja neudelala zadnou vyraznou zmenu a dejme tomu kazdy mesic to bylo -1 kg samo od sebe. Treti tehotenstvi bylo uz presne takove, ze co jsem pribrala, zustalo v porodnici. Nikdy jsem nedrzela zadnou extra dietu, jim zdrave, pohyb mam jen kolem deti a domacnosti. Ted mam taky zasek, ale na vaze, kterou jsem mela pred prvnim tehotenstvim. Nicmene tehotenstvi mi vytahala bricho a potrebovala bych ho nejak splasknout, jinak jsem spokojena, ale to bricho je jak, kdyby tam bylo jeste jedno mimi. 🤦