Hubnutí začíná v hlavě - co vás motivovalo zhubnout?

evcamonca
3. říj 2017

Také znáte ten nekonečný kolotoč "Začnu hubnout, ale až zítra. Teď si dám ještě tenhle krásný větrníček"
Pořád se v tom plácám. Vím, že bych měla. Chci. Ale prostě asi potřebuji nějaký impuls. Nebo parťáka, co do toho půjde se mnou?
Co nakoplo vás k hubnutí? Nejedná se mi o 5kg, ale třeba od 20kg, 25kg,...

Díky

zulubo
3. říj 2017

Ahoj, musíš se rozhodnout a udělat to fakt ze dne na den, tak jako by jsi chtěla třeba přestat kouřit. První dny nebo týdny jsou nejhorší ale to je tak skoro u všeho. Já jsem se takhle rozhodla loni na podzim, měla jsem sedave zaměstnání, takže kila sama přibývala... Jednoho dne jsem se přestala líbit sama sobě, řekla jsem si ve když se přestanu líbit i chlapovi? Tak jsem se naštvala a začala jsem hubnout. A hodně chodit na procházky. V zimě jsem otěhotněla, a jsem zvědavá jak půjdou kila dolů po porodu...

zuzineckah
3. říj 2017

@evcamonca to je stejně jako s odhodláním přestat kouřit😉 žádné kecy jakože dnes o 5 méně, zítra o 7 atd... Kdo chce (cokoliv), tak musí najít skutečný důvod ve své hlavě. Nic jiného nefunguje. Mluvím z vlastní zkušenosti. Kuřačka, hodně let, cca 20 cigaret denně. Konec ze dne na den. Letos je to 10 let, co jsem típla poslední a nikdy jsem si další nezapálila 👍 Ani jsem nepřibrala, ani nic z obvyklých příznaků 🙂 Prostě hlava 😀 Stejně to funguje i u hubnutí. Kdo chce a má motivaci, ten žádné "zítra" nezná a prostě se do toho opře😉

brrbrr
3. říj 2017

Taky bych potřebovala motivaci,chuť,vůli a pořádný bič nad sebou. Chtěla bych zhubnout ideálně tak 15kg....ale má vůle na to je slabá a vždycky zvítězila lenost :(

kecalka2
3. říj 2017

Jo holky,tak já to mám naopak.S cigaretou se rozloučit nedokážu,ale hubnutí mám v hlavě nastavené dobře.Vážila jsem 88kg,momentálně 70kg/168cm.Je ale pravda,že já jsem se po porodu v silném těle cítila špatně.Už od dětství mám problémy s váhou.Jeden čas jsem měla i obezitu,až do puberty,kde jsem krásně vytáhla a byla kočka 🙂 Nikdy se mi nepodařilo zhubnout tolik jako teď.Prostě jsem se kousla a jedla zdraveji.Problém mi tedy dělá sport,víc jak 3x týdně se nedonutim.Už to jídlo mám v hlavě srovnany,že když přede mě postaví někdo nějakou super kalorickou bombu,nedám si.Klidně na něj koukám jak si pochutnava a nechá mě to chladnou.Ale já už bych si přála dolů jen 5 kg,které jsou pro mě nejtěžší.Takže se snažím teď ani nehresit.Jinak jsem přesně zazivala ze začátku to co ty.Taky jsem stále odkládala,pak jsem vydržela 3 dny jíst správně a pak sem zas 4 dny prasila :/ Možná proto mi to hubnutí trvá skoro 2 roky.Co pomohlo mě:Vydržet alespoň měsíc a vidět první výsledky,to mě nakoplo nepřestat,představovat si pořád sebe samotnou,jak budu hezky štíhlá,pak taky jez tak,abys neměla hlad,tím jsem nejvíce porušovala a pak si to vyčítala.Držím ti moc palce

dvlenka
4. říj 2017

Ja mam a budu mit jako motivaci manzela.Sam se drzi ve forme a znam jeho postoj k povadlemu a nezpevnenemu telu....nyni jsem 30tt, tak to jeste neni na poradu dne, ale pocitam, ze jak se po porodu zmatorim, tak pujdu do sebe.Jen nevim, jestli mi pak stejne nezustane nekde vytahana kuze....uvidime no.A druhou motivaci je moje oblibene obleceni pred tehu, nechci si kupovat nove, chci se dostat do toho puvodniho.

apple_tree
4. říj 2017

Jak pisou holky vyse, musis se rozhodnout a prastit do toho ze dne na den, nic neodkladat. Pro me je motivace to, ze si rikam, kdyz zhubnu, snaze otehotnim. A zacnu se zase libit sama sobe. Zapomen na nejake drasticke diety, to je k nicemu, cele je to o zmene zivotniho stylu a jidelnich navyku. Ja jsem zacala hubnout v cervenci, s cilem zhubnout 20 kg. Za tri mesice mam dole 8 kg, nekomu se to muze zdat malo, ale je to zdrave hubnuti. Nechala jsem si vypracovat jidelnicek od vyzivove poradkyne a nejlepsi na tom je, ze podle jidelnicku musim jist mnohem vic, nez jsem byla zvykla. Spousta lidi, kteri maji nadvahu, trpi ve skutecnosti podvyzivou. Dulezity je vyvazeny prijem sacharidu, tuku, bilkovin. A jednou tydne si dam nejakou prasarnu za odmenu a nemusim mit kvuli tomu vycitky svedomi.

fandysek_1
4. říj 2017

@evcamonca zkus si nechat napsat žádanku na obezitologii. Mojí máme to hrozně pomohlo. Věděla, že za měsíc bude vážení a doktor by jí huboval, že nehubne správně. Kontrolují zda hubneš tuk a ne svaly. Za rok má dole 15 kg. Taky se musela odvodnit pod dohledem lékaře. Začala zdravě jíst, plavat a chodí. Víc nemůže kvůli tlaku a stejně jí jdou kila dolů. Šla prostě do sebe a hned se cítí lépe. Taky se podivej na stobklub.cz najdeš tam i zapisovací tabulky na jídlo a pak uvidíš, kde děláš chyby.

swetlusska
4. říj 2017

já přestala kouřit, pak i pít uplně alkohol a zhubla jsem. Ted jsem začla sama od sebe cvičit, protože mě pohyb baví! Chodím do kurzu, kde se o motivaci postará okolí, je to daleko lepší než se mořit doma se cvičením sama 🙂 A jsem spokojená.

jezz1e
4. říj 2017

Já to mám naopak - nesmím chtít "zhubnou 20 kg do ledna" a týrat se. U mě naopak funguje, když se na to nesoustředím, nenakupuju extra dietní věci (protože je pak sním za den) a tak. Prostě si řeknu "shodím 2 kila za měsíc". Ta představa pro tělo není tak stresující, klidně si dám jeden den na co mám chuť a druhý den se hlídám. Snažím se nedojídat celé porce, nemít doma nezdravé jídlo, nedávám si sladké po obědě jako normálně, večeřím dušenou zeleninu ...
Sportuju celý život hodně, takže to u mě moc nefunguje.

westie
4. říj 2017

@evcamonca Ja zhubla po porodu 35kg prave proto, ze jsem to uplne predtala resit a uplne se soustredila na miminko - rekla jsem si, ze pro nej udelam maximum a ze mu pres kojeni chci dat co nejzdravejsi zaklad. Tak jsem zacala hodne pit, vynechala automaticky sladke (aby kvuli me cokolade netepel na zacpy a boleni bricha), vynechala jsem vse s orisky a jedla ovoce (byla jsem zavisla na jablkach) a pila hodne Caro. Hodne mi pomohlo, ze jsem ze sedaveho zamestnani zacala behat doma okolo ditete - mame patrovy dum a za den to zvladnu i 20x, coz se asi taky projevilo. No a pak jsem po celem tehotenstvi, kdy jsem pohybu moc nemela, hrozne zatouzila po pohybu a kazdy den jsem chodila na prochazku (4 az 7 km podle aktualni nalady a pocasi). A taky si teda pisu kazdy den, co snim do aplikace, kde pak vidim celkovy prijem a vydej za den - tam me vzdycky namotivuje, kdyz vidim, ze jsem zase"prasila" a ze timto tempem akorat budu pribirat. Ale nic z toho jsem nedelala, abych zhubla, ale protoze mi to prislo prirozene. Ale nutno rict, ze mi jeste chybi ten dlouhodoby efekt a spousta lidi me varuje, ze to zase naberu, cehoz se samozrejme bojim:(

evcamonca
autor
4. říj 2017

Před otěhotněním se mi podařilo během roku zhubnout 20kg. Bohužel pak vše bylo zpět a dolů téměř po porodu nic 😑

lenkas1982
5. říj 2017

Moje motivace byla:
1. Sama jsem byla obézní dítě (od 4 let), prošla jsem si dětství a dospívání jako tlouštík, posměchem spolužáků, ne zájmem kluků v pubertě a dospívání, když spolužačky randily, atd. Narodila se mi dcera. Bylo mi jasné, že stravovací návyky si dítě utváří v rodině odmala a že co bude vidět jíst mě, bude chtít taky a bude to pro ni vzor. Chtěla jsem/chci jí dát jiné návyky, než jsem si odnesla z domova já, aby si neprošla v dětství tím čím já.
2. Dlouhé roky nadváhy a obezity se mi začaly projevovat na zdraví. Krátce po porodu mě začaly hodně bolet kolena, otékat, sotva jsem se belhala. Chtěla jsem/ chci být fit a zdravá pro svou rodinu.
3. Moje mamka má velkou obezitu celý dospělý život (přibrala hodně "po dětech"). Teď v důchodovém věku má úplně odepsaná kolena, skoro nemůže chodit. Děsila mě představa, že bych takhle dopadla taky, ne-li ještě dřív, když jsem začala mít problémy s koleny už po třicítce.
Můj cíl byl primárně změnit svou životosprávu, žít a jíst lépe a zdravěji, ne zhubnout XY kilo.

Nakopla mě knížka, na kterou jsem náhodou natrefila v knihkupectví: Co vám výživoví poradci neříkají. Od stejných autorů vyšlo letos ještě Projezte se k novému tělu (aneb hladovění nikam nevede). Obě mi daly co se týče stravy a hubnutí hrozně moc. Za necelý rok mám dole 18-20 kg, kolena nebolí (i když 100% to není a asi už nikdy nebude), nabrala jsem svaly, cítím se skvěle.

lenkas1982
5. říj 2017

@fandysek_1 V tomhle jen pozor na kvalitu. Bohužel nejen různí prodejci doplňků jako Naturhouse nebo Svět zdraví, ale i některé obezitologie rozhodně nevedou ke zdravému hubnutí. Viděla jsem hrůzostrašné "hladojídelníčky", které rozdávají pacientům doktoři v některých nemocničních obezitologiích. ☹

eloise02
5. říj 2017

Zhubla jsem vlastně díky nemoci. Celý život jsem vážila někde mezi 93 - 98kg. No a v 36 letech mi zjistili cukrovku. Vím, že si za ní můžu sama, že to bylo těmi roky nezdravé stravy a minima pohybu. Od té doby jsem zhubla 24kg, opravdu dneska řeším každé sousto, všecko si odvažuju, možná to zase ženu do opačného extrému. Tahle nemoc je na celý život, mohu se ji jen snažit držet pod kontrolou, tak se o to teda snažím a moc mě mrzí, že jsem si to neuvědomovala dřív a nechala to dojít tak daleko. Když jsem vážila skoro metrák, tak jsem si tlustá nepřipadala, neviděla jsem to, nebo nechtěla vidět....

olga_
5. říj 2017

@evcamonca Já jsem nabrala během těhotenství 23 kg. Po porodu jsem dala bez jakýchkoli opatření dolů vše až na poslední 4 kg, která se mě ale držela urputně a byla hodně vidět (boky, břicho).
Vyhodnotila jsem svoje možnosti a zjistila jsem, že na pravidelný extra pohyb nedávám a že mám největší rezervy v jídle. Jedla jsem nepravidelně, složení celkem ok, ale někdy prasárny z důvodu zmatků kolem mimča, stresu z práce apod.
Šla jsem k výživovému poradci, který mi pomohl dostat se na původní váhu i lehce pod. Ale začal mi vadit stereotyp v jídle, který mi to nastavilo.

Mojí největší inspirací mi pak bylo vlastní dítě - začala jsem se o jídlo z hlediska správné skladby, množství, úpravy apod. zajímat více hlavně kvůli němu. Nejvíce mi v tom pomohla kniha "Radost ze zdravých dětí" , tu dále doplňuji fajn kuchařkami, jako jsou Bioabecedář, Radost z jídla a kuchařky ze Svatojánu.

silamila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silamila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bianca_86
15. lis 2017

Ahoj holky, já jsem nikdy nebyla hubeňour, ale vrchol byl, kdy po posledním porodu kila místo dolů šla nahoru. Prostě jsem pořád žrala (obhajovala jsem se tím, že kojím a nemůžu držet diety). Skladba mého jídelníčku byla katastrofální, samé pečivo, sladké a žádná zelenina. Ještě 3 měsíce po porodu jsem nosila těhotenské kalhoty, protože jsem se do ničeho nevešla. Měla jsem 92 kg a řekla si, že se musím konečně rozhoupat...buď si zcela obnovím šatník co do rozměrů nebo zhubnu do starého oblečení.
Další motivací jsou pro mě moje holky...nechci aby se jim děti smály, že mají tlustou maminku a nedej Bože, aby dopadly jako já! Stačilo změnit jídelníček. Přidat zeleninu, úplně jsem vypustila cukr (a vůbec mi nechybí), pečivo spíš vyjímečně a podařilo se. Teď mám 66 kg a šatník stejně musím postupně obnovovat, protože z velikosti 44 jsem za 9 měsíců přešla na 38 💃

kecalka2
16. lis 2017

@bianca_86 Super,mohu se zeptat,jestli se ti stalo,že se ti váha sekla a nešla už dolů?Já potřebuji ještě 4kg,ale musím být hodně přísná.Nejsem ten typ,který shodí do roka 30kg:( Oni ty 4kg jdou i blbě,že jsem teď poslední dobou hřešila a porušovala:(

kecalka2
16. lis 2017

Holky,jinak ještě dobrá motivace je,jestli máte v okolí někoho kdo hodně zhubl a teď je z ní kost 🙂

bianca_86
16. lis 2017

@kecalka2 mě to se změnou stravy šlo samo dolů a seklo se to až po těch devíti měsících. Teď mi už asi 3 měsíce váha stojí, ale prý to je úplně normální. Buď už máš svoji ideální váhu, nebo se to zase samo rozjede nebo je třeba udělat ještě nějakou změnu v jídelníčku. Třeba teď na to docela prdím, pořád mě honí mlsná a tak hodně používám med, ale od Novýho roku chci zase zpřísnit a pokusit se dát dolů tak 5-6 kg.

nat
16. lis 2017

Tak ja jsrm taky nekolikrat zkousela ruzne diety.Pak po druhem ditku jsem nastiupila do prace a vaha sla pochopytelne dolu Jiny zvyky mene jidla.No a pak prisli 3 ditko a cca pred 8 mesici jsem se jednoho rana probudila a bylo mi mooc zle,zkusila jsem lehci jidlo a takhle jsem pokracovala dal a uz to drzim 8 mesicu a mam 23 kg dole 😉 Proste me to vyhovuje vice strava je pestrejsi a clovek je jiny ma vice energii a pozitivni nalady 😉

bekyc
16. lis 2017

Představujte si při každém jídle, co do těla posíláte, jestli je to pro něj dobrý, nebo ne. Pokud máte ale u hranolek pocit, že je to pro vaše tělo to nejlepší, pak je něco špatně. 😀 Hlavně omezit pečivo a cukr a ochucený vody nepít! Já mám vždycky největší problém po obědě, mám chuť na něco sladkýho. Takže pro mě je nejlepší doma nic nemít. Nekupuju čokolády. Místo toho tady mám sušený ovoce a ořechy.

silamila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kolibrikjari
5. led 2018

Ahojky,tak já jsem začala v polovině prosince. Potřebuju do dubna 2019 zhubnout ještě 36 kg. A motivaci mi dal manžel. Mám totiž velký prsa a jsem z nich, nešťastná. Takže když něco do té doby hodím dolů tak mi zaplatí zmenšení prsou. A já jsem si stanovila hranici. 70kg, mám na to 15 měsíců 💪😎😁. Tak mito držte palce,Jarka 🙂

ladyhacek
5. led 2018

Fotka. Před a po 20 kg. Ze zácatku je fajn si udělat hříšný den jednou týdně si třeba ten větrník dopřát. Mě v hubnutí zastavilo další těhotenství, ale nemám na nic chuť a moc toho nesmím 🙂. Když čoko tak kvalitní 70% jeden čtvereček a cucat

everme
Odpověď byla odstraněná
Zobraz