Jak rychle po porodu jste se dostaly do formy?

ester_ka
11. srp 2023

Zdravím maminky... dnes mě nějak nadzvedl článek o moderátorce, co na konci šestinedělí má postavu jak před těhotenstvím...😂...a tak pro ukrácení dlouhé chvíle vznáším dotaz:
Za jak dlouho po porodu jste měly zase předtěhotenskou figuru či váhu?😉 Hezký den 🍀

emillyhk
11. srp 2023

@ester_ka Tak já šla rodit a měla jsem jen o 7 kg víc než před porodem (kombinace nevolností do konce druhého trimestru a GDM). Všechno jsem nechala v porodnici, dokonce i břicho jsem neměla nějak vytahané. Takže ano, po šestinedělí by se dalo říct, že jsem měla postavu jako před těhotenstvím. Ale za první rok se synem jsem přibrala 10 kg. 🤦‍♀️ To už šlo dolů hůř, no...
Takže podle mě je to prostě individuální jako všechno. A přiznejme si, že kdyby paní moderátorka přibrala v těhotenství 20 kg a po šestinedělí jí pořád ještě dobrých 12 kg zůstalo, tak o tom nikde článek nebude a fotkama se asi taky moc chlubit nebude 😄

patypresdevaty
11. srp 2023

Mně šla kila po obou porodech kojením dolu sama, i když jsem pokaždé přibrala 16kg. Stejnou postavu jsem ale rozhodně hned nemela (protože diastaza) ani mit nebudu (protože pokojici prsa a trochu roztazena panev)
Aneb kila jsou jen jedna věc a vše ani nelze ovlivnit

nesii123
11. srp 2023

Synovi je pět a nemám ji doteď 🤣

orangutan123
11. srp 2023

@ester_ka Já teda tlustá sem furt 🤣 ale po porodu za 3 měsíce sem zhubla 25 kg...jenom pak už to tak nějak kolísalo a rok po porodu sem znovu těhotná 🙈 Takže říkám že jestli během následujícího roku nějak opravdu razantně nezhubnu s 1,5 letým dítětem a mimčem k tomu, tak už fakt nevím kde je chyba 😀

zmrzlinka
11. srp 2023

Nikdy 😂

areh
11. srp 2023

Já jsem měla štěstí. Přibrala jsem 15 kg a u prvního na konci 6n jsem měla+1 kg, ale nic kromě kojení a procházek jsem navíc nedělala. Pak jsem ještě hubla. U druhého víceméně to stejné. Ale je to prostě o nějakých predispozicích. To člověk v 6n vůbec neovlivní... Neřeš váhu a ňuněj se s miminkem ♥️

urtica
11. srp 2023

rok...u obou dětí, i když po druhém, jak píše @patypresdevaty, už ta postava nebyla co bývala...ale je fakt, že jsem s sebou nic moc nedělala, necvičila..

eviicka
11. srp 2023

Ani já neměla po dětech nějak změněnou postavu, šlo to samo. Průšvih přišel až kolem odstavu (2,5-3,5 roku), tam jsem musela dávat hodně bacha.

cilkat
11. srp 2023

Čtyři roky po druhém porodu a +15 kg stále.
Není to jen o figuře, ale o postoji, hormonech a podobně.

daasqua
11. srp 2023

Já měla před těhotenstvím 61 kg, hned po porodu 65 a po dvou měsících 54, dcera mě úplně vysávala (i když to na ní nebylo vidět, byla hubeňour). Po roce cca 56 kg a drželo to. Po porodu syna mám opět 61 kg 😀 Takže to modelkovske období bohužel nevydrželo 😀

elesse
11. srp 2023

Vahu v obou pripadech asi po pul roce, kvuli kojeni si ji telo proste drzelo. Ale zbytek… po prvnim krome prsou vsechno vratilo do puvodniho stavu, druhe dceri bude rok a obavam se, ze bricho uz nikdy nepovolene mit nebudu

blondynka400
11. srp 2023

@ester_ka u první jsem vypadala cca měsíc stejně jako před porodem. Nepoznala jsem vůbec žádnou změnu. Po druhém těhotenství už to bylo horší a nikdy se to nedostalo do původního stavu. Váha tedy jo,ale tělo už bylo jiné, použité... Stále se mi ale dařilo mít tělo dvacítky,takže celkem spokojenost. Co je za mne horší než všechny těhotenství je 40, nikdy jsem tomu nevěřila, že to může být taková změna , ale bohužel je 🙈🤷‍♀️

ferda90
11. srp 2023

@ester_ka
Ahooj, před těhotenstvím jsem vážila 56 kg, v těhotenství jsem přibrala 15 kg. V porodnici jsem nechala 8 kg a těch 7 kg šlo dolů do 6 měsíců. Bříško se stáhlo docela rychle, po pár týdnech bylo jako před těhotenstvím. Do roka jsem byla na váze 54 kg. Nyní má syn 2 roky a 6 měsíců a vážím pořád 54 kg.

angelchild
11. srp 2023

Ahoj, tak ja v tehotenstvi pribrala 16 kg a ted pul roku po porodu mam -6 kg vahu pred tehotenstvim😊 ale kazdy to bude mit jine 🙂

zekrt
11. srp 2023

Během půl roku jsem se prokojila do podváhy a pak pracně nabírala na svou původní, aby mi bylo dobře. To se mi povedlo a držím si ji už roky, jen prsa jsou níž. Jím pravidelně, cvičím.

erchia
11. srp 2023

U mě to je tak, že jsem před těhotenstvím byla trochu při těle, pak během těhotenství jsem prakticky nepřibrala, jen pár kilo. No a teď, tedy od porodu, který byl před jedenácti měsíci, jsem v podstatě výrazně štíhlejší, než za poslední roky.
Takže já opravdu těhotenstvím zhubla :D

Ale tím nechci nikoho uvést do rozpaků, spíš tím chci říct, že každá to má jinak a jak jsou právě ty články, že ta a ta celebrita po porodu vypadá tak a tak, tak jsem si sama na sobě ověřila, že to může být prostě příroda a ne že hned po porodu naběhla dotyčná do posilovny ;)

cherie24
11. srp 2023

@ester_ka já před těhotenstvím 53 kilo a 172 cm, vysportovaná a nasvalená postava, piercing v pupíku, vyloženě jsem se vyžívala v úplých tílkách a krátkých topech. A v těhu jsem přibrala 23 kilo (zadržovala jsem dost vodu) 🙈 Do 2 měsíců jsem sice měla 52 kilo, ale k tomu diastáza, pupeční kýla a císař. Kýla = vylezlý pupík = sbohem piercing a díky diastáze jsem x měsíců vypadala jako těhotná, za jizvu se styděla (považovala jsem to za připomínku mého selhání). Diastáza je sice pryč díky cvičení, trvalo to víc jak půl roku, ale kýla se nakonec ukázala poměrně velká a vlastně mám kvůli tomu trochu vypouklé břicho pořád. Jediné řešení by byla operace... Při pohledu na pózovací fotku z fitka před dětmi je mi do pláče, řeším to čokoládou. Z čehož mám pak další deprese. Váhově jsem na tom sice stejně, ale připadám si taková rosolovitá a divně tvarovaná. 😆Fyzicky i psychicky jsem se z toho tudíž nedostala nikdy. 😂😂

ajamerci
11. srp 2023

@ester_ka ja jsem rok po porodu a do formy se dostavam teprve az ted :D ale u me to udelala velka diastaza ze mi to tak trva 🤪

evculinda
11. srp 2023

@ester_ka to je individuální. Po prvním porodu (já 29let) jsem po šestinedělí byla -5kg méně a na váze než před těhotenstvím, druhý porod (32let) jsem pořád na stejné váze jako před těhotenstvím, ale postava je totálně jiná, nejsem spokojená sama se sebou. Dávám se už dva roky dohromady , cvičím minimálně třikrát týdně, nepřejídám se (spíš jsem doted jedla pod Bazal), nechápu to. Nechci se smířit, jak to je teď a že by to mělo být už nastálo. Mám poslední rok na RD, chci se do toho obout. Hlídat jídlo přes kalorické tabulky, silový trénink (cardio nehne s centimetry ani s kg) , změřit se na inbody, jsem ochotná zaplatit nutriční poradkyní a také krabičky, nechci to vzdát.

pilzzee
12. srp 2023

@ester_ka Plus 12kg, na puvodni vaze za 2 mesice, a dalsich minus 8kg do roka 🙂 Ale makala jsem jak sroubek teda.

drep
12. srp 2023

Otěhotněla jsem s 60kg, porodila s 65kg, hned po porodu mi předtěhotenské kalhoty padaly, v roce dcery jsem měla 50kilo a byla jsem teda už dost vyhublá. Teď to zas pomalu nabírám. Byla jsem fakt extra poctivá těhotná co se zdravé stravy a fyzické aktivity týká, takže si troufám říct, že ani po porodu jsem nebyla až tak moc rozkydlá.

malinkata
12. srp 2023

Jsem rok po čtvrtém porodu. Váhu mám dávno stejnou, ale břicho jak ve 4 měsíci. Musela bych cvičit a na to fakt nemám vůli, ani moc čas.
Nechápu, kde berou ty herečky a moderátorky atd. Ta plochá bříška

lenerka1
12. srp 2023

1. těhotenství po půl roce na své váze, postava -+ jako před těhotenstvím, 2. těhotenství po půl roce váha - 11 kg, ale díky diastaze vzhledově postava těhotné v 5. měsíci, 3. těhotenství po půl roce váha + 5 kg a postava jako v 7. měsíci...láká mě nafotit ty těhotenské fotky, na které jsem neměla čas 😂🤣

pampelina18
12. srp 2023

Měsíc po porodu jsem byla jak když jsem nikdy nerodila....

pampelina18
12. srp 2023

@malinkata já měla ploché břicho hned do měsíce od porodu, je to taky o věku, genetice, o velikosti břicha... Mě nikdo nevěřil, že to měsíční mimino je moje 😂

ester_ka
autor
12. srp 2023

@lenerka1 vítej v klubu😄 jsi správná srandistka👍🏻

gdpr
12. srp 2023

Ja som pribrala len 8kg za celé tehu (neprejedala som sa a nezvalovala to, že kvôli dieťaťu v bruchu neviem odolať 😂) a z nemocnice som isla s +3kg, ktore do 2 mesiacov išli dole..

andelka
12. srp 2023

U prvních dvou velmi rychle. To jsem asi vypadala nejlíp v dosavadním životě, třicítka s dvěma dětmi. Ovšem po třetím se mě " kila po dítěti" drží doteď, malému už je ale 4,5 ( let). A mně 40. Musím s tím něco dělat, kojit jsem dávno přestala, už chodím rok a půl do práce.. nedá se na nic vymluvit.

te_reza
12. srp 2023

Tak já jsem nikdy nebyla moc ve formě. Tím porodem jsem se spíš dostala do formy na bábovku 😂

patypresdevaty
12. srp 2023

@gdpr hele já jsem se taky nepřejidala, celé těhotenství jsem se hodně hybala a přibrala jsem 16kg ani nevím jak... takže ne vždy je to o přejídání
Ale je fakt, že to šlo samo zase dolu. Nicméně jak jsem psala výše, postava se po druhém prostě změnila nehledě na kila