Rychlý nárůst váhy v 2.trimestru

zirafa8
19. srp 2018

Zdravím vás, mám takový dotaz. Zítra vstupuji do 21tt ,ale od 18 TT je můj váhový nárůst 1kg týdně. Ze začátku mi váha stoupala pomalu, byla sem spokojená ale od 18tt bác a najednou mám už 3 kg nahoře.Asi to není žádné drama , samozřejmě hlavně že jsme s miminkem v pořádku , nicméně se děsím, když to tak roste, jestli je to normální a kolik s takovou budu mít na konci. Už před těhotenstvím jsem měla nějaké kila navíc a podle mě na moji postavu dost a teď takový nárůst trošku mě to děsí. Musím ještě říct že se neprejidam, spíš v těchto horkách až tolik nejím , protože nemám chuť na jídlo.Vim, že každá to má jinak, spíš sem si chtěla postěžovat. Děkuji, že jste dočetli až sem 😊

iva_kucerova
19. srp 2018

@zirafa8 Ahoj, zrovna včera jsem četla článek, že zhruba od 6.měsíce (což za chvilku budeš) je normální přibírat půl kila až kilo týdně. No já se mám taky na co těšit, lezlo to u mě rychle nahoru i teď, a to dneska začínám 20.týden. Zatím jsem přibrala 4 a půl kila a jestli za chvíli půjde kilo týdně, tak to bude mazec. Taky se nepřejídám a snažím se mít v rámci možností aspoň trochu pohyb. První 4 měsíce jsem každou chvíli zvracela a stejně jsem nabrala tolik. U prvního jsem přibrala 16 kilo a zdálo se mi to moc, teď u druhýho jsem už začínala s pár kily navíc, tak mám taky strach.

klea81
19. srp 2018

To může být i voda, nejenom tuk

whocares
19. srp 2018

V tomhle pocasi je dost mozny, ze zadrzujes vodu. Taky muzes mit tehotenskou cukrovku. Ja mam uplne stejny rezim i jidelnicek jako v prvnim tehotenstvi i stejnou vychozi vahu a ted mam o tri kila vic nez minule v 35. tt. Prisuzuju to tomu, ze minule jsem neotikala a rodila v dubnu.

kachna001
19. srp 2018

@zirafa8 já na poslední poradně přibrala 6kg za 4 týdny...myslím, že v tomhle vedru je to normální, nikdo se nad tím nepozastavoval, jsem hodně oteklá...a tuk to fakt není, to bych se musela nonstop cpát hamburgerama 😀 buď v klidu, já pořád říkala, že se přibírání dá ovlivnit, ale sama jsem zjistila, že fakt ne, jím poměrně zdravě, hodnekrat denně, malé porce a stejně jsem nabrala 20kg...hlavně, že jste zdraví 🙂

ester34
19. srp 2018

V těchto vedrech to bude pravděpodobně zadržování vody, taky to tak mám. Sama cítím, že mám lehce oteklé prsty na rukou a kotníky...

kukulinek87
19. srp 2018

Neboj, já taky přibírala takhle skokově a pak se to zastavilo. Jsem v 34.tt a zatím mám nahoře 9kg s tím, že 7 jsem nabrala v 2.trimestru.

martinka_33
19. srp 2018

Hodně záleží, jestli je to voda nebo tuk a pokud nejíš nějak víc než jindy, bude to spíš voda, to jsou pak holky pár měsíců po porodu zpět na původní váze 🙂 Já jsem si svých dvacet kilo poctivě vyžrala a to se pak hubne hůř ☹

zirafa8
autor
19. srp 2018

Holky moc děkuji za odpovědi, je pravda že sem celé léto oteklá.... právě jim tak jak doteď, občas si něco dobrého dopřeju ale neprejidam se, snažím se pravidelně jíst ale nejím nijak víc, mě to přijde že pribiram už že vzduchu 😂včera sem třeba jedla opravdu hodně málo ( ne teda schválně) a říkám si no to myslím něco bude dole a ono skoro 1 kg navíc za den ? No to sem se fakt nas***a😂ta voda mě napadla taky ale že by to dělalo tolik až teď 😨

emirateshills
19. srp 2018

Celkem jsem pribrala 37kg a to jsem zacala na 62. Pulka z toho byla zadrzena voda, nekdo to ma v rodine, nekdo nepribere vic nez 12 kg. Pokud se clovek vylozene neprejida s kazdym jidlem, rozhodne bych se nebala ze je to tuk.

xkalisto
19. srp 2018

Já měla párkrát takové skokové nárůsty a pak zas nějakou dobu nic. Tak třeba se to zas srovná.

junkka
19. srp 2018

Ja tak pribirala snad od 18 tt co tyden to kilo. Jedla jsem tak nejak normalne a nakonec 24 kg nahore. Po porodu jsem dostala vsechno dolu do par mesicu a ted 9 mesicu po mam jeste o dalsi dve kila min. Jez normalne a nestresuj se. Stejne to moc neovlivnis a pak to pujde dolu, uvidis. (S první jsem pribrala 19 kg a dva mesice po porodu to bylo vsechno pryc)

cilkat
20. srp 2018

Měla jsem těhotenskou cukrovku. Asi jediný příznak (krom výsledku OGTT), bylo právě ryclé přibírání. Relativně pomohla cukrovkářská "dieta" (spočívá vpodstatě v tom, že člověk jí po dvou hodinách v malýh porcíh a zároveň si hlídá množství saharidů a vyhýbá e jednoduhému cukru). Když jsem ji držela, přiírala jsem zhruba půl kg týdně, když jsem ji u kámošky na svatbě porušila, vyletěla váha o 5 kg z víkend (byla to hlavně voda, když jsem se vrátila k dietě, tak váha o něo spadla).

preiba
20. srp 2018

Já jsem ve 21.tt a mám nahoře 7kg a doktor to neřeší. Mám teď 58kg, ale je mi to jedno. Čekám druhé miminko a i s prvním jsem přibrala velmi rychle a následně velmi rychle shodila... 🙂

zirafa8
autor
20. srp 2018

@preiba já měla startovací váhu 70kg na 163 cm, takže proto mě to trápí jinak bych to taky neřešila... hlavně na gynekologii ,, kulaté" maminky za to sestřička šíleně drbe...už tak sem z toho vykulena že to tak šíleně letí nahoru snad i ze vzduchu a ještě mě někdo bude buzerovat že sem tlustá....

lucluuc
21. srp 2018

Měla jsem to stejně. Přibírala jsem pomalu a pak najednou od 20 do 26tt jsem přibrala 6 kg ( taky 1kg na týden). Byla jsem z toho špatná a vůbec se mi u doktorky nechtělo vážit 😀. Pak se to ale zastavilo, měsíc jsem nepřibrala nic a teď v 36tt to jde zase pomalu nahoru. Jím pořád stejně, mám nahoře 15kg a hlavu už si z toho nedělám, za dva rozhodně nejím a stejně to neovlivním.

terez07
29. srp 2018

@zirafa8 ja som to tak mala,neskôr sa to spomalilo,spolu som pribrala 18kg. Keďže som kojila,tak už po 4mesiacoch som mala váhu ako pred tehotenstvom,teraz rok po pôrode mám ešte 4kg dole. Teraz neries váhu,pokiaľ ješ normálne a nejes za dvoch a hlavne sladkosti,ale podľa potreby,bude to dobré. Vyhýbaj sa sladenym nápojom,pi hlavne vodu a jedz viac ovocia a zeleniny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru