Rychlý nárůst váhy. Jak to máte vy?

30. lis 2020

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak to máte s přibíráním v těhu. Zítra začínám 26tt a mám nahoře 8-10kg (nejsem si, jistá výchozí váhou). Doktor mě dost prudí, že se mám začít hlídat atd., jenže já prostě nevím jak. Mám od začátku neschopenku kvůli srdeční vadě, takže krom procházek se psem v době vycházek a úklidu domácnosti nemám žádný jiný pohyb a o to víc mám chutě. Zkouším je ovládnout, ale třeba 2 dny to vydržím, jenže pak žeru o to víc. Bojím se, abych nenabrala třeba 20kg a po porodu neměla problém to dát dolů. Je tu některá, která to má stejně? Nebo nějaká rada, jak zaměstnat hlavu, abych neměla pořád potřebu jíst?

blondynka400
30. lis 2020

Když jsi doma, je to těžké.... Člověk hodně často jí z nudy a když je pohybu málo. Každopádně já u prvního těhu přibrala 20 kg (a to jsem na začátku asi 6 zhubla), u druhého jsem se někdy u 20 navíc v 8 měsíci přestala vážit, už jsem tu cifru nemohla vidět. A to jsem měla pohybu fakt hodně a nikdy jsem se extra nepřežírala... Doktor mi tedy nikdy nic neřekl (je fakt, že to na mne nějak extra vidět nebylo, u toho prvního vůbec, a u druhého jsem pak vždy nějakou váhu řekla - na konci). V porodnici jsem nechala vždy tak max 3 kila, takže žádná voda 😀 A i tak jsem měla svojí váhu vždy relativně rychle zpět. Prostě to tak tělo chtělo (jsem vysoká a vždy jsem byla štíhlá, prý tyto ženy přiberou nejvíc, ale těžko říct 😀 ). Takže za mne se s tím nestresuj, spíš zkus nejíst ty vyloženě prasárny a vycházku si venku prodluž a trošku přijde na tempu. U porodu se ti to bude hodit .-)

jjasmina
30. lis 2020

Já přibrala kolem 23kg, takže asi tak :( a to si můj dělal ze mě srandu jestli to bylo z té mrkve nebo ředkviček, protoze jen z těch mi nebylo zle . Váhu jsem srovnala, vše v klidu ;)

me_druhe_ja
30. lis 2020

V prvním těhotenství jsem měla čas a od začátku do konce sportovala téměř denně: nordic walking, plavání, jóga. Jedla jsem normálně - žádný za dva. A přesto jsem přibrala 18kg. Po porodu jsem chodila hodně s kočárkem: skoro denně 6-8km opravdu rychlou chůzí a cvičila jsem mamacore. Do dvou měsíců jsem měla vše dole až na 1,5kg. 🙂 Takže se neboj, těhotenstvi vůbec je prostě divný: někdo žere jak prokopnutej a nabere 5kg a někdo naopak. 🙂

luhana
1. pro 2020

Tak to jsme na tom podobne. Jsem 24tt a mam + 7 kg a doktor me teda neprudi 😊 Take jsem kvuli problemum od zacatku doma. Sice se snazim denne jit na prochazku, ale aktivni jako pred tehu nejsem ani z casti, takze ani ten vydej neni. A doma me take honi mlsna..

malvinz
1. pro 2020

Buď v klidu, mám to stejne🤦‍♀️ 25 tt a + 9kg, taky se bojím kam až to dotáhnu.. Ale Dr. Mí teda neřekl nic a okolí mi svorně tvrdí ze to pak zhubnu😀🤷‍♀️ Takže nezbývá než doufat. Proste hormony, méně pohybu, navíc nevím jak ty ale já mám neustále hlad🤷‍♀️ Proste to tak má být 😀

te_reza
1. pro 2020

Já jsem chodila jenom na procházky, do práce (sedavý) do poslední chvíle a taky jsem nabrala 20 kilo. Výchozí váha 70. Doktorka mi nikdy nic neřekla, ještě podotknu, že jsem furt žrala, protože jsem byla úplně bezedná.

autor
1. pro 2020

No, i když je to ode mě hnusný, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. 😁 Přítel mě uklidňuje, že jsem pořád krásná a že po porodu se vše vrátí do normálu... Ale co jiného mu taky zbývá, kdyby řekl něco jiného, taky bych ho snědla 😁😁 jak zde zaznělo, neustále mám pocit, že mám hlad a nejde to zastavit. Když si něco nedám jsem nepříjemná a hadavá nebo naopak smutná. Tak asi budu muset doufat, že to vše nějak půjde dolů s pohybem kolem dítka apod. 😊😍

tynka9
1. pro 2020

U obou tehotenstvi jsem měla nahoře cca 16 kg. A krom pupíku skoro nikde nic. U prvního jsem měla víc přehled a víc si to pamatuju - za první 2 trimestry jsem přibrala 8kg a za poslední dalších 8 🙈 u prvního to šlo dolů rychle a samo, cca 10 kg zůstalo v nemocnici a s jedním jdou hezky dělat dlouho svižné procházky, takže tam šel zbytek pryč opravdu ani nevím jak. Po druhem porodu se mě teda tak 2-3 kg drží i rok a půl poté, ale je fakt, že nějaký aktivnější pohyb nemám. Jen litam kolem děti, domu, zahrady.

hasara33
1. pro 2020

Ahoj, 8-10 kg ve 26tt není zase taková tragédie si myslím 😉 navíc ono čím bude dítě větší tak tím víc ti bude utiskovat žaludek a nebudeš už tolik jíst, protože na to prostě nebude prostor takže pak už ta váha tak moc nahoru nepůjde, já jsem nejvíc přibrala do nějakého toho 30tt, pak už to do porodu bylo asi jen kilo až dvě.
Jinak pokud se tedy chceš nějak hlídat a jsi ten typ, co rád něčeho uzobává tak doporučuji si nakrájet na větší talíř druhý zeleniny a ovoce, které máš ráda a uzobávat celý den tohle 😉 nebudeš mít takový hlad a uspokojíš takové to nutkání a ještě do sebe dostaneš dávku vitamínů😉 a pak taky doporučuji nekupovat zbytečnosti typu sušenky, čokoládky, brambůrky, křupky atd....víš, co mám na mysli 😉 když to nebudeš mít doma, nemůžeš to sežrat 😁😁😁
Jo a na to, že pohybem kolem dítka půjdou kila dolů se moc nespoléhej 😂 pokud budeš mít líné dítě jako já tak se moc nenalítáš 😁

viky3293
2. pro 2020

Já jsem 30+1 a mám nahore 15kg 🤷‍♀️ Co nadelas 🙂
Na gynde mě s ničím neprudí🤷‍♀️ A prej poslední měsíc - dva se přibírá nejvíc 🤷‍♀️ Ale dolu to jde většinou samo po porodu prej 😂🤷‍♀️

janedv
2. pro 2020

Ja v obou tehotenstvich nabrala 23kg. Ale bylo to i vodou, byla jsem hodne otekla. Slo dolu pak rychle. Vychozi vaha cca 60, pred porodem fakt vorvan c 83kg...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru