Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak se donutit cvičit?

sey4
4. kvě 2016

Holky jak se donutit cvičit. Už jsem fakt zoufalá pořad to odkladam ☹ Jak ste začaly vy,ten první krok ? Tchýni sem před rokem sebrala rotoped,jela sem na něm pětkrát :-/ koupila sem si švihadlo a taky nic. Bavila by mě svižná procházka ale to s dvouletakem nedam sme bez kočáru :-/ Poraďte prosím 🙂

japona
4. kvě 2016

@sey4 Je to otázka silné vůle (taky nemam, nebojte🙂) a zařazení cvičení do programu. Např. když malej usne nebo večer, až bude hlídat partner a nevymlouvat se, proc to nejde🙂 Na procházky pořídit kočár..

adypro
4. kvě 2016

Už jsem to tu někde psala, doporučuju cvičení s Jill na you tube. Je to makačka, ale brzo uvidíš výsledky, už po pár dnech má člověk pocit, že je nějaký zpevněnější či co. A nenechat se odradit bolestí celého těla po prvním cvičení. je to vždy půl hoďka a zaměřeno na všechny partie. Ale také jsem se musela nutit, mě osobně baví asi jen turistika 20-30km tůry, ale to už jaksi s dítětem nedáváme. Taktéž svižná chůze s dítětem jaksi nejde, navíc jsem těhotná, tak se těším, jak pak budu zase cvičit s Jill. Jestli najdu čas se dvěma dětma.
Držím palce.

mrskato
5. kvě 2016

Když máš dvouleťáka, mohla bys začít jezdit na kole s cyklosedačkou. My byli v tuto dobu taky bez kočárku a začala jsem jezdit na kole, bylo to super 🙂

neyki
5. kvě 2016

Je to vždy o vůli, také s tím bojuji. 🙂 Na mě funguje pevně nastavený režim - například vím, že vždycky ve středu od 5 chci cvičit (ať už doma, nebo někde ve fitku). Pak to mám v hlavě automaticky nastavené a většinou nevynechám.
Narazila jsem na internetu na spoustu cvičení s dětmi, to by vás mohlo bavit obě dvě. Děti potom rády napodobují maminku, v některých cvicích vám můžou pomoct jako závaží apod. 🙂

lucysmidkova
5. kvě 2016

Ja se viděla v zrcadle a zvedl se mi ze sebe žaludek. Teď cvicim kazdy den pilates a uz bez cvičení nemůžu byt
kdyz mam den volna tak stejne aspon sumo drepy a kliky delat musím 😃

rousse
5. kvě 2016

@sey4 já takhle od porodu začínala víckrát, ale když nebyly vidět výsledky, nadšení velmi rychle opadlo. Po Vánocích už se má váha vyšplhala na, pro mě naprosto neúnosných a v zrcadle odporných, 64kg. Nevlezla jsem se do ničeho, co jsem oblékla, tak jsem v tom vypadala jak bečka. A v ten den jsem se rozhodla, že to je ta poslední kapka. Chtěla jsem jít k výživovému poradci, a koukala na netu po možnostech a vybafl na mě web výzvy 21 dní - 1. týden je zdarma, řekla jsem si za zkoušku nic nedám a frčím na tom doteď. Je to hlavně o hlavě a motivaci a když si prostě řekneš, že do toho jdeš natvrdo, tak s tím prostě nesekneš, když vidíš, že ta tvrdá práce nese opravdu viditelné plody🙂

lucysmidkova
5. kvě 2016

Jinak doporučuji pop pilates cvičím na břicho a nohy cítím ze jsem pevnější a to jedu teprv mesic

suzina08
6. kvě 2016

Stejně jako japona radím zařazení do programu. Prostě si pevně stanovit, kdy budu cvičit a neporušit to. Já dostala v k Vánocům permanentku na bazén a dokud jsem si neřekla, že pravidelně v sobotu dopoledne tam budu chodit, tak jsem se nebyla schopná rozhoupat 😀 A teď stačí, když někam jedeme, jednou vynechám a už se mi zase nechce :D Takže si fakt udělat program a mít vůli to dodržet 🙂

alkuska
6. kvě 2016

@sey4 Podle mě platí jediná věc - zkoušet různé sportovní aktivity tak dlouho, až najdeš něco co tě fakt baví a vyhovuje a nemusíš se do toho vůbec nutit, naopak se těšíš až si dáš do těla. Jinak to asi nemá moc smysl, pohyb musí bavit. Když mi nějaké cvičení nevyhovuje (a je jedno z jakého důvodu - necítím se dobře v určité tělocvičně, lezou mi na nervy lidi nebo cvičitelka nebo tam musím daleko dojíždět), vím, že tam prostě chodit nevydržím i kdybych si dala 100 předsevzetí. Permanentku nedochodím, program nedodělám... A necvičit doma, je potřeba vypadnout a udělat si tak čas jen sama pro sebe.

U mě to asi celoživotně vyhrál běh a power joga. U obojího bych vypustila duši, je to náročné, ale prostě mě baví ze sebe při tom vydat všechno a v obojím se dá stále pomalu zlepšovat. Takže vím, že příště to půjde líp a proto se na příště těším, že toho víc zmáknu a budu mít ze sebe dobrý pocit. Tak se nemusím nutit, těším se. A pokud myslíš, že třeba běh nedáš, tak dáš, je potřeba se nebát předem a dát tomu šanci, jak jsem psala, vyzkoušet všechno možné třeba dva týdny a pak hodnotit. Já mám po těhotenství přes 100 kilo, takže je to momentálně spíš pomalý jogging. A tím víc se mi chce jít znova protože ty kila co mi zůstaly jsou děs běs a kvůli tomu mi teď nejde běhat a jógovat jako dřív, to mě taky hodně motivuje, že mi to zavazí při cvičení které mě baví. Vyloženě mi fyzicky překáží břicho při té power józe a cítím jak jsem strašně ztěžkla...

gaba_h
6. kvě 2016

Já jsem v posledních dvou letech na RD začínala několikrát. Loni s nordic walkingem a pulsmetrem... po odpolednách... no a před 2,5 m jsem začala cvičit rutinu... www.rutina.cz Doporučuju: Jsou tam začátečnická videa kde máš 20 min sestavu + 15 min strečink, týdenní plán na cvičení 4x týdně... pestré, zábavné, intenzivní. Doma, bez pomůcek, max židle, lahev vody nebo švihadlo. Každou neděli se těším, co tam zase bude a pěstuju si návyk na cvičení. 40 minut do režimu vmáčknu, dám malýho do postele (dvouleťák) a ihned jdu pustit net. Když se mi nechce, tak se utluču argumentem, že 15 minut přece dám, že je to krátká doba. Je to placené, ale když to rozpočítáš, vyjde to cca na 150-200 za měsíc a to není žádná palba. Jsou tam různé úrovně pokročilosti, lektorka velmi dbá a neustále připomíná správnou techniku provedení cviku, vedení lekce je velmi pozitivní a motivuje mě. Fakt mě to baví a to jsem od přírody líná. Po dvou měsících cítím zpevněnější tělo, na váhu nevím, ale efekt to má, kondička leze pomalu nahoru.
jinak @rousse: 64 kg je moje vysněná cílová váha, které se mi už rok nedaří dosáhnout. Aktuálně mám ěco k 70 kg na 158cm a ne a ne to dolu, přebytečného tuku, že bych ho mohla rozdávat... ale konečně jsem našla něco, co mě zaujalo, baví a donutila jsem se k pohybu!

sannutri
30. črc 2016

Co takhle sparing partner? Chce to dlouhodobou motivaci a vědomí, že víš, proč to děláš. Cíl, na kterém ti skutečně záleží 🙂

wevik
30. črc 2016

Cauky, ja se taky dlouho dokopavala. Potom jsem prisla na super napad zacit behat - chci s psikem behat canicross, takze se i dostat do formy. Proste jsem si rekla, ze musim shodit a zpevnit 🙂 ono to jde. Mam 12ti hodinovky v praci a dnes je to 4. den co mam za sebou cviceni s jillian (na youtube - perfektni cviceni). No dodrzuju uz pres 2tydny stravu a do toho 3x tydne beham. Je to jen o tom, stanovit si cile ceho chcete dosahnout. Mit o xkg min? Vytvarovat brisko? Vse jde, ale davejte si male cile - napr. ze shodite 3kg (bude se vam lepe darit).

xvitk101
30. črc 2016

@alkuska Nesouhlasím, že se musí někam chodit. Já jsem zhubla 10 kg jen cvičením doma s Jill. Mám od ní odcvičeno skoro vše.
@sey4 Pro mě byl důležitý impulz, že jsem se sama sobě nelíbila v zrcadle a rozhodla se s tím něco dělat. Také jsem před tím vždy hodněkrát začínala a u ničeho pořádně nevydržela, ale tentokrát to vyšlo. Začala jsem na podzim roku 2014. Je to hlavně o tom, že cvičení a "lepší" jídlo není na měsíc, na čtvrt roku... tohle je na pořád. Docela mi trvalo, než jsem to pochopila. Takže radím žádné diety, ale pořádně se najíst (rozuměj racionálně). Jídlo a pohyb jde ruku v ruce.
Je dobré mít nějaký plán. Když jsem cvičila s Jill jelo se to 6x týdně, ale to mi ze začátku přišlo moc. Tak jsem cvičila ob den. Vždy dopoledne a z povinnosti se postupně stal zvyk, pak závislost a o tom to v podstatě je. Mám teď úplně jiný žebříček hodnot, prioritní je jít si zacvičit, pak dělám to ostatní. Hlavně výsledky přišly po měsíci a já byla nadšená. Sport, pro který se rozhodneš, tě musí bavit. Jinak u toho dlouho nevydržíš.
A poslední rada na závěr, pokud se sama sobě nelíbíš, tak s tím musíš udělat prvně něco ty sama. Tohle za tebe nikdo neudělá, samo to nepůjde a ani neexistují pilule, po kterých by se zázračně hublo. Ne, je to dřina a kdybys to třeba chtěla vzdát, tak se ohlídni a řekni si, že to přece nezahodíš, co jsi už do teď dokázala, že si jdeš za svým cílem a nic a nikdo ti ve tvé cestě nestojí. Chceš to ty, tak do toho jdi! Tady a teď a na konci buď spokojená sama se sebou, se svým výsledkem a užívej si ten pocit z "nového" atraktivního těla, po kterém jsi vždy tak toužila.
Snad jsem ti trochu pomohla. 😉

hejsa
30. črc 2016

Sey4 - v téhle době pro mě bylo nejlepší cvičit s jinýma holkama - chodila jsem na pilates,k tomu jsem přidala kolo s dětskou sedačkou - a to bylo ještě lepší!Špatné by nebylo ani plavání,na ,domácí,cvičení já nejsem,nedonutím se a hlavně mě to absolutně nebaví.Vídám na cyklo-stezce holky s kočárkama na inlinech a docela si to užívají.Musíš si vybrat co by bylo právě pro Tebe to nej. 🙂

dinushka00
21. srp 2016

@alkuska Dobře řečené 🙂 vy jste mně nakopla 🙂 dík

dinushka00
21. srp 2016

@xvitk101 máte naprostou pravdu 🙂 také děkuji za nakopnutí ono je třeba to asi slyšet " přečíst" si to z druhé strany tak jak to prostě je a né to falešné " na co budeš cvičit vždyť vypadáš dobře, jsi po porodu teprve 6 měsíců co bys chtěla hubnout " .. jenže realita je jiná tak vám ještě jednou díky za kopnutí.

urtica
21. srp 2016

@alkuska Přesně!!! Ne nutit se, ale bavit...pak to jde samo...

sromulenka
22. srp 2016

Moje motivace je , vždy, když na netu vidím, ty štíhlé celebrity těsně po porodu 😀 . Cvičím, tak 3 krát do týdne. I s tříletým synem. používám ho na nohy a zvedám ho místo činek a mám z toho pěkné ruce. Postava se mi pěkně formuje.
Já mám ale problém, že i když cvičím, váha je furt stejná. Mám sice svaly, ale potřebuji shodit ne nabrat svaly a to nevím, jak.

gabi_k
22. srp 2016

Mna by skor zaujimalo, ako sa to da vsetko sklbit s domacimi povinnostami, varenim obeda, upratovanim po nocnej sichte (flase od mlieka, pocikane plienky ), krmenim dietata (je to nejedlik) a tak podobne. A ked sa k tomu prida rast zubkov a neustale nocne budenie, tak su vsetky predsavzatia o cviceni viete kde :D

Je mi z toho teda viac smutno ale fakt si nejaksi neviem najst cas na uvarenie jedla pre maleho a este k tomu zdraveho jedla pre seba. A potom si najst kludnu chvilku sa sama najest..To je podla mna zaklad vsetkych problemov. Nespravny jedalnicek a hadzanie jedla do seba za 3 minuty, aby sa clovek vobec stihol najest.

Ak by vam niekto 5x denne naserviroval hotove zdrave jedlo a povedal "v klude sa najedz, ja ti maleho postrazim", tak si myslim, ze je vela z nas krasne stihlych.

messias
22. srp 2016

Podle me to ma kazdy jinak, ja treba cvicim rada a mam ze sebe potom dobry pocit. Bavi me, kdyz me druhy den boli cele telo a ja vim, ze jsem pro sebe neco udelala. Bavi me na sobe pozorovat zmeny. Ja na sobe uz od mladi rada makam a i kdyby jen doma. Sedy lehy, hluboky drepy atd zvladnes i se synkem. Ja chodila behat se psem (psa mam tez sportovne zalozeneho, delame bull sporty). Chodila jsem na stredni, kde byla fyzicka a kondicka zaklad. Jinak kdyby se mi nechtelo, tak bych se musela nejak premluvit, zacala bych asi lepsi stravou a pak tim, ze to delam hlavne pro SEBE !!! Pak se na sebe podivas do zrcadla a budes hrda 🙂 a nebo si najdi v nejake posilovne osobniho trenera ci trenerku a kdyz je budes platit, tak te to donuti tam dojit a makat na sobe 🙂

hejsa
22. srp 2016

@gabi_k Na to,aby sis vyjela na kole na 2 hodiny - to teď v létě,kdy je vidět parádne do 8 hodin - krásně lze. Stačí i hodinka...prostě vyrazit ven,jakmile zůstane holka doma,vždycky je co dělat a cvičení je v háji. 😕

hejsa
22. srp 2016

@dinushka00 Absolutně nedej na to , vždyť vypadáš dobře..jseš po porodu,co bys chtěla..atd. Začni s tím hned,pozvolna a nejlíp ven-ven- jinak doma je člověk vždycky zapřažený a cvičení je to poslední...in-lajny s kočárkem a jde se - může i manžel. 🙂 Když je to dál - autem dojet,nazout a během 10 min.je připraveno.Holky,co takhle potkávám na stezce vypadají parádně a ty, co ne - začínají. Držím pěsti! 🙂

sromulenka
22. srp 2016

@gabi_k je plno receptů na zdravé jídlo, které můžeš Ty i dítko zároveň. A když krmíš malé, můžeš při tom i sebe. Nač si přidělávat práci navíc a komplikovat si to? Musíš umět využít čas. Jak budou všechny zoubky venku, objeví se další problém. Maminka musí myslet i na sebe a umět skloubit čas svých aktivit a potřeb rodiny. Jde to, věř mi, že jde. Dnes je i plno center, kde můžou cvičit maminky s dětmi. Nebo jen maminka, zatím co dítko je hlídané. Pokud chodíš na procházky s kočárkem, můžeš cvičit u kočáru, zatím co prcek bude třeba spát...

magdalenax
22. srp 2016

@sey4 Ahoj, každá jsme jiná, ale u mně zabrala jedna jediná věc. Oblíkla jsem si gymnastické legíny a dres, v tom jsem prostě doma fungovala a každou volnou chvíli jsem byla na rotaně, nebo na stepru a to třeba i během vaření

gabi_k
22. srp 2016

@sromulenka Maly ma hrozne obmedzeny jedalnicek, takze cokolvek, co nie je maso na stave alebo chleba se sunkou proste nezje. A na chlebe so sunkou stale byt nemoze takze to dohanam masom na X sposobov. Jedno jedlo mu trva min. 30 minut a viac a papat musi (mame trosku iny rezim nez ine deti). No ale nebudem tu pisat dalsie vyhovorky 🙂 Raz do tyzdna by sme sa na bicykel asi dostali, uz povyrastol tak snad to nejak pojde 🙂

xvitk101
22. srp 2016

@gabi_k já jsem zavedla, že přes týden, kdy jsem byla s dětmi sama doma, jsem na přípravu oběda měla 30 min. Takže jsem si po desáté šla zacvičit, pak do sprchy, nachystat oběd a ve 12 jsme jedli. Mezi tím jsem zabavila oba kluky. Když jsem měla jen jednoho, tak jsem chodila na dlouhé procházky s kočárem.

magdalenax
22. srp 2016

@xvitk101 30 minut na přípravu oběda? Že jsem v kuchyni dost akční, tak to nevím ale, cos vařila. Jen provaření omáčky trvá nějakých 20 minut

xvitk101
22. srp 2016

@magdalenax polívky ani omáčky nevařím. Navíc se u nás jí jen jedno jídlo. Vždy zelenina, příloha a nějaké maso k tomu. Za 30 min mám hotovo. Na indukci to teda jde rychleji než na plynu.

gabi_k
22. srp 2016

@xvitk101 no a to je ono. Deti zjedia co navaris 🙂 môjho 1,5r lumpika nedonutis zjesť nič, co zrovna nechce 🙂

xvitk101
22. srp 2016

@gabi_k ano, to je pravda. Mladší syn není tolik vybíravý, preferuje kupodivu zeleninu před masem, ale taky jsem se s ním natrápila. Jako kojenec nejedl skoro ty první příkrmy. Vždy dal tak pár lžiček a hotovo, jídlo šlo do koše. Takže vím, co je za problémy s nejedlíkama nebo extrémně vybíravýma.