Jsem baculka a chci zhubnout. Pojďme se navzájem podpořit.

katy166
4. kvě 2021

Ahoj všem. Vím, že je tu plno diskuzí, ale všechny jsou vesměs staré. Najde se tu nějaká baculka, která se, stejně jako já, snaží dostat dolů nějaké to kilo? Pokud ano, přidej se a můžeme se navzájem podporovat a vyměňovat si zkušenosti 😊

margriet
6. kvě 2021

@blondynka400 Tak ono nejenom ovoce a sladká zelenina může být zrádná. I z listového salátu se dá udělat pěkná kalorická bomba, když se k němu přidá hodně olivového oleje nebo třeba nějaký dresink. A z vlastní zkušenosti vím, že některé věci se od oka prostě neodhadnou, je potřeba vážit nebo jiným způsobem kontrolovat množství.

katy166
autor
6. kvě 2021

Ahoj. Omlouvám se, že jsem jednotlivě nepodepsala, ale nějak nebyl čas. Abych to shrnula: ano, zvýšila jsem příjem ovoce i zeleniny, ale zvýšila jsem to oproti mému "normálu". Dřív jsme ovoci i i zelenině moc nedávala. Vím, že všechno musím s mírou a ovoce jen dopoledne. Ano, vím, že není dobré mít přehnané nároky a čekat, že například zhubnu 15 kilo za měsíc. Ohledně kalorií a jejich tabulek jsem se dozvěděla velice užitečné informace díky skupině na FB, tudíž jsem se poučila a vím už,.kde jsem poslední týden dělala obrovskou chybu. Dřív jsem jedla jak jsem chtěla, někdy skoro celý den, někdy pro změnu zase jen 1-2x za den. Teď jsem se naučila jíst opravdu 5x denně menší porce. Opravdu si dávám záležet a poctivě si zapisuji každý gram. A můžu říct po dnešku, že opravdu stačí správně vyvážit jednotlivé složky jídla a zařadit dostatek bílkovin, aby mě to nasytil a neměla jsem během chvilky hlad. Co se týče cvičení, jde bohužel omezená bolestí zad, kterou již řeším, ale snažím se denně chodit, samozřejmě rychlejší chůzí a ne procházkovou. I když mám omezené vycházkové hodiny (jsem na PN), denně nachodím 12 tisíc kroků a víc, tj pro mě cca 8,5 až 12 km. Párkrát se mi povedlo už i daleko víc. Což pro mě je úplný zázrak, když jsem nikdy takhle úmyslně nechodila. A pokud je venku opravdu hnusné počasí, pořídila jsem si domu starší rotoped. Sice na něm nevydržím tak dlouho jako zvládnu chodit kvůli těm zádům, snažím se i přesto několikrát denně aspoň po několika minutách. A samozřejmě se snažím cvičit. A věřím tomu, že až se mi dají záda dokupy, bude to mnohem jednodušší a půjde všechno lépe. Jinak jím téměř vše, jen jsem vynechala veškeré bílé pečivo, umělé cukry (kafe si místo cukru sladím sacharinem), vepřové maso a hlídám si obsah tuku v jogurtech a sýrech. A samozřejmě se snažím vyhýbat smaženým jídlům. No.. Snad jsem to vystihla všechno 😁

katy166
autor
6. kvě 2021

@supermatka ahoj, vítej mezi námi 😊