1. screening a obezita. Alespoň jedna těhotná bacule?

4. kvě 2020

Ahoj, najde se tady alespon jedna tehotna bacule? Desim se 1. screeningu. Pry se dela pres bricho. Bojim se, ze dostanu vynadano, ze jsem tlusta, tudis spatne vysetritelna.

jjasmina
4. kvě 2020

Dělá se přes břicho, ale můžou kdyžtak udělat vnitřní

tasimia
4. kvě 2020

Jeeee, toho se vůbec neboj. Jsem baculka a věř mi, tohle je tam vůbec nezajímá. Tak klid. Váhu tam sice zapisujes, ale to jen do dotazníku.

autor
4. kvě 2020

@tasimia
@jjasmina děkuju 🙂

jana21278
4. kvě 2020

úplně v pohodě. přes špek sice špatně viděli tak nakonec udělali vnitřní. nikdo neprudil.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
sister05
5. kvě 2020

A to si piš,že si na tom doktor zgustne. Bude možná neprijemnej, vyšetření bude trvat o chvíli dýl a rozhodně bude v zápisu věta pro obezitu nižší možnost vysetritelnosti nebo něco podobného. Ale neboj. Vidět se dá všechno,pokud se mimino natočí. A nenadavaj jakože vulgárně. Jen ti netaktně sdělí,že z důvodu tvoji váhy je horší viditelnost 😂 což ti při hormonech na pochodu stejně přijde jako by ti řekli,že jsi tlusté prase 😂😂😂 Fakt se neboj ❤😘😘😘

aselluska
5. kvě 2020

To záleží i na doktorovi. Jsem hubená a nadával, že nic nevidí, byl hrubý a necitlivý. Ani se neobtěžoval vnitřním ultrazvukem. Ale ostatní říkali to co holky tady, žádný problém 😉

kopretina0512
5. kvě 2020

Taky jsem obézní a první screening byl úplně v pohodě. Přes břicho, resp. podbřišek, a vidět bylo všechno. Maximálně se může zmínit o horší průhlednosti.

beatty
5. kvě 2020

@sister05 a jak bys to chtela sdelit taktne? Takto receno je to snad naprosto korektni.

martiniquest
5. kvě 2020

V prvnim tehotenstvi jsem sla na tento sceeening s asi 95 kily (171 cm) a uplne v pohode to slo.

sister05
5. kvě 2020

@beatty já se nehadam, nestěžuju si a rozhodně netvrdím,že to dělají špatně. Padla otázka,odpověděla jsem . Včetně konkrétních pocitů, které jsem u toho měla. Nic víc,nic míň 😘❤

maloira
5. kvě 2020

delali mi vnejsi i vnitrni.. pan doktor zlatej - ja se bala jak mi vynada a ani sluvkem se nezminil, ze by nemohl videt kvuli me vaze.. rekl, ze je miminko jeste schovane v hloubce a podivame se i spodkem 🙏

eva_marie
5. kvě 2020

mi rekl spatna viditelnost, tak nejak jsme na to byla pripravena. nicmene obezita je mozna jen jeden z faktoru...holcina z jineho fora pres dost pres 100kg a mela viditelnost dobrou a nekteri hubenouri maji viditelnost spatnou. u prvniho tehotnestvi jsem mela o 40kg a viditelnost taky spatnou, ted s druhym taky, delali nakonec vnitrni utz a stejne prcek misto , aby lezel stal, takze vysetreni skoro k nicemu. nenervuj se, kdyz bude doktor blbe kecat, tak jsem mu rekla, jsem tlusta no a hned vzal zpatecku, ze on to takhle nemyslel ...
proste bud na to pripravena a nic si z toho nedlej .-)
ono taky zalezi i na tom, jak to ten doktor umi

cerren
9. kvě 2020

Pokud je to ještě aktuální, tak se doporučuje pro lepší viditelnost pít hodně vody. Taky nejsem hubenour, v prvním těhotenství to nešlo dr. moc vidět, taky jsem měla nějakou poznámku v papírech o viditelnosti. Teď jsem stále na stejné váze jako v 1.tehotenstvi a viditelnost úplně v pohodě, dr. příjemnej a pochvaloval si, jak mimi hezky spolupracuje a že je vse krásně vidět. Neboj se toho a jak říkají holky, kdyztak ti udělají ultrazvuk spodkem, nebudeš první, ani poslední.

kristynafort
12. kvě 2020

U mě to prvně zkoušela přes břicho. Doktorka jen řekla, že je ta průhlednost horší, ať se ještě vysleču, že to vezme přes spodek. Byla úplně v pohodě a nějaké narážky na váhu vůbec neměla 😉není se čeho bát.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru