Kompresní legíny, máte zkušenost?

dagin
4. led 2015

Máte zkušenost s kompresními leginami? Po porodu mi zůstalo hodně kil. Jsem po sekci, divočit ještě moc nemůžu, zatím spíše jen aktivní procházky s kočárkem. Hubnutí bych chtěla podpořit právě těmi leginami, mám co vypotit ... ale fakt to funguje? A jaké konkrétně?

bianca_86
21. led 2015

Také by mě zajímali osobní zkušenosti. Četla jsem, že úkolem legín je prohřát problémové partie, které pak při aktivitě efektivněji spalují tuky. Ale jestli to takhle v reálu funguje, těžko říci.

palkovaadela
21. led 2015

Tohle by mě tady zajímalo zda takové legíny mají nějaký smysl nebo jsou k ničemu tak doufám že se tu objeví nějaká maminka co má zkušenost a poradí 🙂

bianca_86
23. led 2015

Přesně. Zvažuji zda koupit, nebo je to blbost. Je mi jasný, že po jejich oblečení najednou nezačnu zázračně hubnout, ale pravidelně cvičím, tak by mě zajímalo, jestli to ty leginy ještě nezefektivní

frufrunka
23. led 2015

@dagin
@bianca_86
@palkovaadela
Ahoj holky, ano, zkušenost mám. Se značkou Solidea, jsou super. Jasně, zázračně se po nich nezhubne, ale zredukují celulitidu a celkově bych řekla, že dost zvyšují účinek pohybu. Také po nich nejsou tak namožené svaly, ostatně proto se doporučují i na běhání.... 🙂

palkovaadela
23. led 2015

@frufrunka tak to ráda slyším 🙂 až budu po porodu moct začít cvičit tak si je zkusím pořídit moc děkuji 🙂

mat_ova
23. led 2015

Jsem tři měsíce po porodu, bez cvičení (jen procházky). A "udělal" se mi zánět podkoží, takže bez úmyslu hubnout jsem od doktorky vyfasovala mastičky, klid na lůžku a kompresní punčochy (70Den) - světe div se, kromě vyléčených zánícených fleků jsme i přes nicnedělání zhubla - 2 kila za 10 dní na váze, pocitově i objemově přes stehna, zadek a břicho. A mám příjemnější a hladší kůži. Takže na tom asi něco bude, zrovna zvažuju, jestli po pondělní kontrole mi doktorka schválí "standartní" provoz, jestli ty punčochy ještě nebudu ráda nosit i bez léčby 🙂
Punčochy koupeny ve zdravotnických potřebách.

frufrunka
23. led 2015

@bianca_86 Jo a ještě jen dodatek - je to přesně jak píšeš, legíny prohřejou. Ale nejen to, většina z nich je i masážní a právě ta mikromasáž odbourává celulitidu. Ty legíny, které mám já, tak mají z vnitřní strany dost velké vlnky, takže nejen prohřívají, ale i masírují - a čím víc se člověk hýbe, tím víc! 🙂
@mat_ova - ano, ano. Mám hodně podobnou zkušenost. Díky kompresním punčochám v těhotenství (původně koupeny kvůli křečovým žilám - na DEN nevím kolik, ale třída komprese 2) se mi krásně vyhladila celulitida na nohou. Proto jsem teď už neváhala dát poměrně velký peníz za celé legíny, jen ať hezky stáhnou i břicho a zadek! 🙂

bianca_86
23. led 2015

@frufrunka Tak to je chci určitě vyzkoušet. Máš nějaký typ na stránky nebo konkrétní model? Našla jsem jich mnoho. Ty levné mi už z obrázku připadaly nekvalitní a ty dražší zas nebyly až pod prsa. Taky jsem nenašla, že by psaly o masážních bodech. Nebo se dá koupit i v kamenném obchodě?

teriszek
23. led 2015

Teda jsem si ne myslela ze funguji ale co asi je zkusím.Jaké tedy ale aby zas nestaly hodne.dekuju za info

frufrunka
23. led 2015

@bianca_86 Já mám vyzkoušené konkrétně Solidea - model Silver Wave Long, jsou dlouhé a podle obrázku do pasu, ale není to pravda, prakticky je natáhnu přes břicho. Mají tam i přímo ty vysoké, ale ty zase mají krátké nohavice, to já jsem nechtěla, protože mám hooodně tlustá stehna a ty by se mi asi na nich zařezávaly, což by nebylo dobré na křečáky, takže jsem vzala ty dlouhé a spokojenost. Oni nemají masážní body, ale je to taková speciální pletenina, vlnky po celém obvodu, na jejich stránkách ve ve ve punčochy-zdravotni tečka cézet je i video, jak to funguje. Stejný princip nabízela ještě jedna značka, ale ta byla o dost dražší - Solucel. Na těmi jsem taky uvažovala, ale ty mají vyloženě nízký pas (u dlouhých nohavic). U těch Solidea jsem to v pohodě přetáhla přes celé břicho, takže po porodu to bylo i místo břišního pásu (který jsem si tím pádem kupovala zbytečně, ale to jsem netušila, že ty legíny ho nahradí, ty jsem kupovala až pak). Myslím, že v určitých kamenných obchodech je budou mít taky. Ale na co upozorňuju předem - je dost umění se do nich obléci. Jsou hrozně příjemné, člověk se cítí štíhlejší, pevnější. Ale chození na záchod je za trest, pokaždé se pak do nich soukat není nic moc.... ☹ Přesto mi ten jejich účinek za to stojí. To však neznamená, že budou působit na každého, je to jen moje osobní zkušenost.... Bohužel neznám ani po kamarádkách nikoho, kdo by je vyzkoušel. Buď je nepotřebujou a nebo je odradila cena, takže další reference nemám...

bianca_86
23. led 2015

Uf, tak to je ale jiná liga. Já koukala na tříčtvrteční za cca 600,- a přišlo mi to moc drahý. Pak jsem viděla na aukru za 160,- ale o těch zas nemám valné mínění. S některými z těch "levnějších" nemá nikdo zkušenost?

ji_tuli
2. únor 2015

@frufrunka díky za tip taky to zkusím 🙂

pisisvori
3. únor 2015

ahoj @frufrunka a ty nekojíš nebo jo? Píšou, že se nemají používat při kojení.

frufrunka
3. únor 2015

@pisisvori Ahojky, no, kojení jsem utnula teprve tento týden... Vidíš, to jsem nevěděla, nikde jsem to nečetla, že by se neměly používat. Naopak mi je doporučila fyzioterapeutka v návaznosti na lymfatické masáže, že to zesílí a prodlouží jejich účinek. Já to beru tak, že mají stejný účinek a vliv jako punčochy proti křečovým žilám, jen s tím, že tohle je až do pasu a tudíž to účinkuje i na břicho a zadek. No nic, teď už je na to stejně pozdě! 🙂 Holt jsem odkojila i s legínama... 🙂

frufrunka
3. únor 2015

@pisisvori A u kterých punčoch to prosím psali? U tý značky Solidea jsem nic nenašla... Tam to je popsaný čiště jen jako na odbourávání celulitidy, žádné kontraindikace... ☹ Tak nevím...

pisisvori
3. únor 2015

@frufrunka tady u těch Solucel:
http://www.solucel.cz/products-page/leginy-prot...

u těch Solidea jsme nic nenašla, tak nevím, jestli je v tom rozdíl. A omlouvám se, jestli jsem tě "vyděsila" asi jde jen o to pocení v nich, že ubývá vody v těle....jinak nevím co by při kojení mohlo vadit.
A tys mě naopak potěšila, taky to zkusím. celulitida je hrozná☹. Zajímavé je, že v šestinedělí jsme byla jako by úplně odvodněná a celulitida byla lepší ...podle mne je to hormony☹...jak jsem 11týdnů po porodu dostala MS tak zase vše jak dříve PMS a otékání, tloustnutí....

frufrunka
3. únor 2015

@pisisvori Teda to jsem blázen... No fakt to tam píšou! Přitom celulitidu to likviduje lehkou masáží a povzbuzením lymfy... Což je věc celkem neškodná.. Nebo že by se tím vylučovaly nějaký škodlivosti do mlíka? Na pohled mi ty solucel přijdou stejný jako solidea (jen cena je jiná), tak nevím. Zaráží mě tam i ten kartiostimulátor. Že by ta na první pohled lehká masáš byla natolik intenzivní? No možný to je, protože na celulitidu to vliv fakt má - tedy aspoň u mě. No a já si jinak taky vesele tloustnu - ukončení kojení je strašná věc, protože to byl velký odbourávač nadbytečných kalorií! Nějak se pořád nemůžu srovnat s tím, že teď je potřeba dost ubrat na jídle... ☹

kasim886
21. led 2017
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@dagin Já třeba nosím anticelulitidní leginy...Napřed jsem je měla právě na ty procházky a až jsem se začala trochu víc hábat, tak i na cvičení. Mě osobně přijde, že pomáhají 🙂

mysakzuza
11. črc 2017

Prodám dlouhé kompresní leginy Solidea, skvelé na odbourání celulitidy a tvarování postavy. jen odzkoušené, bohužel spatne zvolená velikost ML. PC 1790 nyní 500