Místo hubnutí po skončení kojení přibírám

valkyra222
14. črc 2019

Ahoj maminky. Jsem už zoufalá. Jsem už pomalu dva roky po druhém porodu měsíc zpátky jsem už přestala kojit a moje váha se nechce hnout. Mám 10kg nadváhu která mi po porodu zůstala. Na mou výšku 174cm mám 70kg a nechce to dolů :( ještě před druhým těhotenstvím jsem se rozhodla pro zdravou stravu a cvičení a šlo to úplně lehce vysadila jsem bílou mouku cukr slazené minerálky a tělo jsem krásně zlevnila během a cvičením. Ale letos už to nejde. Nevím proč a co dělám špatně. I když už jim minimálně váha se ani nehne :( vůbec nevím co jíst co cvičit jídelníčku se bojím a nemám na to :( počítání kalorií mi nikdy nešlo i když jsem to už jednou zkoušela výsledek se vůbec nedostavil. :( už cvičím v kuse co druhý den od dubna a nemohu se zbavit oblych ramen a stehen. O povislem zadku a širokých bocích ani nemluvím :( přikládám foto mě proměny v roce 2016 rok po porodu prvního a fotku teď :/

sudylichozrout
14. črc 2019

@valkyra222 nemas nadvahu, nemas ani nic povisleho, mas hezkou postavu. Ale je videt, ze jsi byla tehotna a rodila. To je uplne normalni. Neblazni... 🙂

pavlinar
14. črc 2019

Souhlasím s tím, že máš pěknou postavu. Pěknější, než leckterá baba před dětma! Takže já bych řekla, že to vidět není 🙂
K tématu mě napadá taková ta klasika, že jíš až moc málo, a tělo si dělá zásoby.

nafuka
14. črc 2019

Ta poslední spodní fotka je nejhezčejší. Závidím krásný stehna a bříško taky.

nazka
14. črc 2019

@valkyra222 co bych za tuhle postavu dala😊

martiniquest
14. črc 2019

Chapu, ze se svou postavou nejsi spokojena. Ne ze bys vypadala spatne, to vubec ne (co ja bych za takove telo dala), ale kazdy to citi po svem. Myslim, ze dotazy podobneho typu na MK nemaji moc sanci uspet. Protoze vetsina zen ti bude tvrdit, ze mas byt spokojena jaka jsi (coz te nedovede k cili, kdyz to potrebujes mit jinak) a cast zen bude radit nesmyslne preparaty a diety.
Z toho co pises - napada me, jestli pod strachem z pribirani nejis az prilis malo a telo pak hospodari podle toho. Nejlepsi, co muzes udelat, je najit si dobreho vyzivoveho poradce - tedy nekoho, kdo se zameruje na hubnuti s prirozenymi potravinami a ne s pomoci zazracnych hubnoucich pripravku.

zizibou
14. črc 2019

Doporučuji přečíst knihu od Margit Slimákové Velmi osobní kniha o zdraví 😉
Možná trochu otevře oči a pomůže 🤗.

nekiaxy
14. črc 2019

@valkyra222 ja na fotkach nic spatneho nevidim. Jsi ja myslim, ze to je v hlave. Mam to tam totiz taky. Po porodu druheho si pripadam nezpevnena, tlusta, rozkydla... nosim jednodilne plavky, zustaly mi trochu sirsi boky, bricho je jeste trochu vytahane, touhle dobou s prvnim to uz bylo skoro v poradku. Proste to je tim druhym ditetem, u me po dvou letech, telo se nestacilo dat dokupy. Tak proste to asi potrva dyl. A hlavne se musi vratit sebevedomi. Zkus zajit do obchodu, koupit si neco noveho, kadernice, kosmetika... Taky na tom pracuji. Vaha mi minuly tyden rekla, ze na 173cm mam 57kilo. Ti je stejne jako pred prvnim tehotenstvim, ale stejne se proste vnumam jinak a nektere veci holt i jinak jsou. Verim tomu, ze to spolu s cvicenim zlepsi hlavne cas a sebevedomi se vrati.

lery92
15. črc 2019

@valkyra222 ty si krásnej případ toho , co dokáže mysl ☺ , neber to zle .Po dvou dětech vypadáš tak , že kdybys s nima kolem mě prošla , tak bych nevěřila , že jsou tvoje 😃jinak já mám 162 cm a 52 kilo a to jsem ve 22 týdnů těhotenství , mám celý život opačný problém , neustále hubnu ...píšu to proto abys věděla , že i hubená ženská tě vidí opravdu jako hubenou , protože ty opravdu hubená ses 😉

zadovicek
15. črc 2019

Buď si z nás děláte srandu, potřebujete slyšet jak jste krásně hubená nebo už je nemocná psychika.

llluckaaa
15. črc 2019

Nadváhu nemáš, postavu máš pěknou, tak neblbni a pěkně zdravě jez. Pohyb zařaď takový, který tě bude bavit a pomůže ti cítit se dobře bez ohledu na to, jaké číslo ti napíše váha 😉

lalalanka
15. črc 2019

Jsem na tom obdobně,tělo mě nechce moc pustit,ale moc zdravě nejím,ale stále kojím..tak to neřeším.Zaměřila bych se na tu pohybovou aktivitu..jak často a co cvičíš..co tepová frekvence.není moc vysoká...jídlo..nejíš málo?Zkus mrknout v tvém okolí..na nějakého fitnes trenéra..či trenérku..většinou sestavují i jídelníčky..neříkám..že bych to dodržovala striktně,ale spíše budeš vědět..kolik toho máš sníst..já se třeba vyhýbám pěčivu obecně..jím teď jen bílkovinové chleby..a zdravější sladkosti..ráno kaše..ovoce..ale ve všem jsou cukry..i když zdravé🙂 neb se mi líbí low carb,ale jen něco..úplně striktně bych ji nedodržovala,jen převzala některé recepty..hlavně na večeře a svačiny

aklin
15. črc 2019

Stres, ze nemuzes zhubnout, zpusobi ze budes pribirat. Nemej obavy z jidelnicku. Vybirej potraviny z vysokym obsahem bilkovin.

biedronka10
15. črc 2019

Mozna je to mimo tema.... Ale jedno ti doporucim... Bacha na to hele. Hubnuti a videni se jinak nez jsem je jen krucek od poruchy prijmu potravy a mentalni anorexie. A to ti muzu dovolit napsat ja. Rozkydla, neforemna, nezpevnena objemnejsi mamina 2 malych deti, ale paradoxne byvala anorekticka, ktera jeste pred 12 lety umirala na podvahu..Jinak za me postava super, doporucuju so radsi dat praci se sebevedomim a hlavne nedopustit, aby onemocnel mozek.

ejmate
15. črc 2019

Ahoj, jez pravidelně pestrou stravu a po čase stridej pohybové aktivity, tělo si totiž po nějaké době na daný pohyb zvykne a už nebude hubnout. Takže napr. běh vystridej za posilovnu a pak posilovnu třeba za kruhový trénink. Ale hlavně buď v klidu a nestresuj se. To je největší zabiják. Doporučuji knihu: Co vam vyzivovy poradci nerikaji...Je super! Jinak já jsem nejvíc zhubla jízdou na koni. Přestala jsem i běhat- nebylo třeba, kůň postacil na tělo i nervy 😉 Přeji hodně zdaru 😉

bledulka84
15. črc 2019

Mě taky po druhém dítěti zůstalo skoro 10 kg a v podstatě podobná výška i váha 176 cm a 70 kg, drželo se to rok a půl a pak jsem zhubla na stejnou váhu, co jsem měla po prvním dítěti - 62 kg, za zhruba měsíc stresem po rozchodu. Přestože si z toho dělám srandu, že jsem "zase na své váze", zdravé hubnutí to fakt nebylo a asi bych ho nikomu moc nedoporučila, stejně tak to tvoje "přestat jíst" zrovna zdravé hubnutí není. Zkus raději normálně jíst a přidat více pohybu, teď v létě se dá třeba jezdit na kole, chodit s děckama na dlouhé procházky, plavat,... pokud máte barák, posekat trávu na zahradě taky "dá práci"... Nebo třeba doma vymaluj, umyj okna. Já třeba nejsem moc zastáncem posiloven a podobných aktivit, doma je vždycky dost fyzické práce, která tohle nahradí...

urtica
15. črc 2019

Nemáš 10 kg nadváhy, nemáš vůbec nadváhu. 70 kg na 174 cm není nadváha, ale váha v normě - i podle BMI. Chápala bych - kdybys neuvedla fotku - že můžeš mít třeba nevyvážený poměr svalů a tuku, ale minimálně podle obrázku to tak nevypadá. Neber si to zle, ale forma úvodního příspěvku a ty fotky každý měsíc...spíš mi to evokuje psychický problém.

astyna88
16. črc 2019

Vypadas hezky. Nevidim nic,co by bylo treba zlepsovat...ja jsem zhubla pohybem,starsi syn je nyni doma,takze rano 3h venku,pak uvarit obed a zase ven...doma mame vahu na celkovou analyzu tela,tak vim,ze jsem zhubla min sval a hodne tuk. Hlavne hodne jez, fakt,ja se taky zasekla,kdyz jsem malo jedla...

ninive211
16. črc 2019

Nemáš nadvahu a už vůbec ne 10 kg, máš normalni váhu a jsi normální ženská s děckama po porodu, máš hezkou postavu, jasně že bříško už nebude prostě tak hubené jako dřív (max. mi přijde, jestli nemáš trochu diastazu, rozestupy svalů, která může způsobit lehce vypouklé a ne zcela ploché bříško, nech zkontrolovat u nějaké fyzio a pokud ji máš, tak NECVIČ klasické cviky na břicho, protože tím si ji akorát zafixujes. Na stehna pomůže pohyb a zase pohyb, rychlá chůze, běh, kolo...stravu rozhodně neomezuje, jak píšeš, že jíš už úplně minimálně a nehubnes, to je špatně. Spíš se zaměř na změnu stravy, častěji a méně, odpoledne a večer méně sacharidů a hodně bílkovin. A zaměř se na centimetry, ne váhu, ta může klamat.Treba po tom kojení se to dočasně zastavilo a jen chvilku trvá, než se začne něco dít, není to hned(navíc s věkem se prostě hubne hůř, neříkám, že to nejde, ale je to větší dřina než bezdětná ve 20). Hlavně ale neblbni s dietama a hladovkou, dlouhodobě to člověk nevydrží a po návratu k běžné stravě letí kila ještě víc nahoru. A ty to nemáš rozhodně zapotrebi, tobě stačí max. zpevnit postavu a bude to perfektní.

alisebk1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rosaliia
11. únor 2020

A jak jsi to mela pri kojeni, hubla jsi nebo pribirala? Ja resim to same, ale po prvnim diteti 😄 Ja ale pri kojeni pribirala, takze po skonceni to jde dolu, ale zatim pomalu... myslim si, ze na vine je taky zcasti hormon prolaktin a jeho vyse pri kojeni, nektere zeny pribiraji a jine hubnou a po skonceni kojeni je to naopak 😉 takze jestli se ti jeste tvori mleko, mwlo by to jit dolu, az se laktace uplne zastavi a telo prestane jakoby uplne kojit 👍🏻