Od kdy už není tak lehké zhubnout🙂

magdanaty
8. dub 2020

Hezké odpoledne, zakládám téma trochu odlišné od těch ostatních. Plavková se zona se blíží a určitě už hodně z nás začíná řešit postavu🙂 já jsem stoupla na váhu a trochu jsem se zděsila a uvědomila jsem si, že už to tělo prostě není jako dřív, že už nestačí jen lehce upravit stravu, občas si zacvičit a kila jdou dolů..mám dojem, že poslední rok už to tak prostě nefuguje. A tak se chci zeptat i vás - kde vnímáte tu hranici, že už tělo nefuguje jako dřív? Někdo říká, že po třicítce, někdo, že po dětech...já měla samozřejmě nejlepší postavu jako singl, kdy jsem měla čas hlídat si jídelníček a několikrát týdně sportovat...ve 31 letech jsem porodila dceru a během kojení (skoro do 2 let) ještě v pohodě, jedno obobí jsem dokonce byla i hubenější než před těhotenstvím...ale poslední rok (je mi 34) mám pocit, že se začínám tak pozvolna zakulacovat a i když se snažím, tak ty špeky prostě moc nemizí🙂 ukládají se i tam kde dříve ne. Štve mě to, i ve svým věku chci vypadat dobře a nějak se nedokážu smířit s tím, že už to prostě není jako za mlada🙂 PS: Abych to uvedla na pravou míru, u mě se nejedná o nějakou velkou tragédii, aktuálně mi ručička na váze ukazuje 55kg, ideální váhu mám 52-53...ale o to víc mi přijde, že je to velkej rozdíl, když má někdo 80 a přibere na 85, tak to není tak vidět jako u někoho, kdo byl vždy zvyklý na štíhlou postavu.
A jak to máte vy?

llluckaaa
11. dub 2020

Obecně se dá říci, že s vyšším věkem se hubne hůř, protože se zpomaluje metabolismus. Obrovský vliv na postavu mají hormony a různé tělesné stavy - puberta, těhotenství, kojení, klimakterium... S vyšším věkem se nabalují i různé problémy - zpomalená funkce štítné žlázy, zadržování vody atd. Co bylo ve dvaceti pohodička, ve třiceti už to stojí nějakou práci a ve čtyřiceti to chce dřít znatelně víc. K tomu navíc ochabuje kůže, ukládání tuku směřuje do jiných partií než za mlada, při absenci cvičení ubývá svalovina...
ALE... kdo chce pro sebe něco udělat, určitě to zvládne i ve 40ti, jen není dobrý na sobě zkoušet nějaké experimenty, ale držet se pravidelného pohybu a zdravé stravy, to jediné funguje dlouhodobě 🙂

vendelinka08
11. dub 2020

@magdanaty letos jsem oslavila 40 a jsem rok po porodu. Nejde o kila, s tím jsem zatím nikdy neměla problém, spíše jsem vždy potřebovala přibrat. Ale o pružnost kůže určitě. Co si budeme povídat. Po dvou porodech to šlo samo, tělo se krásně srovnalo, bez cvičení. Ale to mi bylo 32. Teď tedy to samo nejde, takže jsem se pustila do zpevňování těla, cvičím jógu a každý den pár zpevňujících cviků. Takže jsem zahájila boj s časem. Bráno s nadsázkou. Jasně, chci vypadat dobře i za deset let a rok od roku to bude těžší. Na liftingy a botoxy nejsem, tak se musím snažit jinak. Už proto, že jsem starší máma, dcera má rok a ráda bych pro ni byla mladá máma. Takže pokud už teď vidíš, že se něco mění a jde to hůř, začni něco měnit. S přechodem to pak bude zase o něco těžší.

valia76
20. čer 2020

To je pro mě aktuální téma🙂 Celý život jsem štíhlá, ale hlídám se, nesnesu na sobě kila navíc.. ale teď po 40citce vidím, že musím i cvičit. Začaly se dělat faldiky na bocích, takove ty držátka🙂) no hrůza. DIKY dceři jím zdraveji- ona se zabývá zdravou výživou a tak- ,ale tyhle špíčky půjdou dolů jen cvičením. Tož jsem si minulý týden koupila rotační disk a denně jedu🙂) Prý je to výborné na pas a boky, tak uvidim. Večer nejim sacharidy, jen bílkoviny, alkohol nepiju, v práci se hodně naběhám..moje rada je hlavně bacha na ty sacharidy, pečivo..to dělá neplechu. A hýbat se🙂
Pro upřesnění, 170cm, váha 53.
Hezký den všem🙂 a cely víkend, i kdyz tady prší🙂

te_reza
20. čer 2020

Taky jsem nad tím tuhle přemýšlela, do těch 20 jsem se vůbec neomezovala, šlo to všechno nějak samo a měla jsem do 60, pak přišel úraz a byla jsem na 70, pak se mi podařilo na 65, nastoupila jsem do sedavé práce na konec. Teď je mi 32 a můžu se snažit jak chci, ale to tělo už prostě není jako za mlada 😀