Otočení života o 180 stupňů. Jak začít?

klchudik
3. led 2020

Ahoj všem.
Mám po operaci mimodelozniho těhotenství, dost mě to vzalo. S manželem se snažíme 3 roky a teď tohle. Nicméně mě to nakopl v tom, otočit svůj život o 180 stupňů. Mám nadváhu, nesportuji a nežiju zdravě.
Chci to všechno změnit...chtěla bych dát dolů aspoň 30 kg, začít sportovat.
Nicméně nevím jak, nemám s kým, nevím jak si upravit jídelníček, jak začít cvičit...
Měla jste, nebo máte některá zkušenosti?
Vůli mám , v hlavě precvaknuto také...Ale jak začít?? Poradite?

Rypalky bez komentářů prosím

mia255
3. led 2020

Buď si najdi dobrého nutričního terapeuta anebo tě čeká studování materiálu na internetu/v knihách. Základní mantra je: nižší kalorický příjem než výdej. Radim stáhnout kalorické tabulky a aspoň první týden/dva zapisovat ať máš ponětí o tom, co má jakou kalorickou hodnotu, podíl tuku, cukru... Já jsem teď na léto stravování tak kdybyses rozhodla jít tímto směrem tak klidně napiš, mám teď hodně nastudováno 😁

mia255
3. led 2020

*keto stravovani

mia255
3. led 2020

Co se sportu týče tak záleží co tě baví a co jsi schopna a ochotná dělat. Jestli běh, rychlochuze, chůze do schodů, videa na YT.... No a jak začít... Prostě začít :D u kardia si držet tepovku ve spalovací úrovni, nezničit se na začátek ale raději každý den nebo třeba 5x týdne než se jednou zničit a týden se trápit v bolestech

jjasmina
3. led 2020

Já si tehdy našla schopneho trenera, který poradil i s jidelníčkem, za mě TOP. Nikdo neříká, že s tebou bude cvičit do aleluja, ale do začátku je to fakt sparing partner k nezaplacení 🙂

klchudik
autor
3. led 2020

@mia255 tabulky mám stažené a na netu hledám teď pořád

alassel
3. led 2020

Ja mam keto a nizkosacharidovku..za 3/4 roku mam pres 30kg dole😊

hanka_333
3. led 2020

@klchudik Pro zacatek bude mozna stacit prestat jist sladke, uzeniny a mastnejsi veci. Kdyz ma clovek velkou chut, tak sahnout maxilmalne po dilku kvalitni cokolady. A samozrejme jist pravidelne, a ne v noci. A zaradit kazdy den nejaky pobyb. Jinak dobrou inspiraci lze najit v poradu Jste to, co jite.

alilali
3. led 2020

@klchudik Doporučuji NETUCNI.CZ (jsou i na fb), ve všem poradí a pomůžou, já zhubla díky nim že 70kg na 50kg. Doporučuji je všude, moje nejlepší zkušenost, viz. foto, a cvičit HIIT, myslím, že Tě to bude bavit, je to zahul, ale na 10 min. denně. Mě moc pomohlo.

mia255
3. led 2020

@klchudik tak si jen stačí najít co ti bude vyhovovat 🙂 ale úplně nej, pokud začínáš a nevíš kudy kam, je někdo, kdo ti jídelníček sestaví. Případně i ten trenér ale záleží no... Ti dobří jsou hodně drazí

mia255
3. led 2020

@alilali promiň jestli je to nemístná otazka, ale kam ti zmizlo tetování cos měla na boku na té fotce vlevo? 🤷

sudylichozrout
3. led 2020

@mia255 to je naopak naprosto mistna otazka! 😀

alilali
3. led 2020

@mia255 Foto foceno v zrcadle - to na boku je napůl překryto kraťasy a na ruce jde vidět, jen jakoby na levé 🙂 viz. ->

mia255
3. led 2020

@alilali jo už to vidím 👍

alilali
3. led 2020

@mia255 No, fake reklamu nikomu nedělám 😃

sudylichozrout
3. led 2020

@alilali Ale sundalas to pekne, to se uznat musi 🙂

mia255
3. led 2020

@alilali no, na internetu člověk nikdy neví tak snad mě omluvis za mou nedůvěřivost :D jinak dobrá práce 👍

ebak
3. led 2020

S tím jídlem, doporučuji jste to, co jíte, pár dílů bylo i na YouTube... najdeš tam takový všeobecný základ zdravého životního stylu.

eithelwing
3. led 2020

Taky můžu doporučit kalorické tabulky. Minimálně napoví, kde děláš chyby, co je moc, čeho je malo. Já měla vzdy problém ve stravě s tuky, no, mám, miluji sýry.
Ze sportu záleží na tvé nadváze, na případných zdravotních problémech. Osobně mám problémy s koleny, k tomu nadváha, takze jsem volila plavání, kolo a chůzí. A brusle kolečkové. Běhání šlo mimo mě, to kolena trpěla.
O stravě bych se pobavila s nutričním terapeutem. 😊 Třeba aspoň do začátku. 😊

mia255
Autor odpověď smazal
Zobraz
fyii
3. led 2020

@alilali super vysledek, muzes mi jen rict v jakych castkach se pohybuje sestaveni jidelnicku? diky

alilali
3. led 2020

@fyii Já měla za 399,- (cena stále stejná), není to klasický jídelníček s daným jídlem, ale spoustu výběru. Mrkněte na jejich fb, myslím,že tam mají ukázku.

amazonkajanik
3. led 2020

@klchudik mamka chtěla bandaz žaludku, ale musela něco shodit. Dali jí něco jako talirkovou dietu. Spočívá v min 5 jidlech denně. Člověk nesmí pocítit hlad. Vypustit bílé pečivo,smažené,uzeniny . Jinak mohla všechno, s tím,jez do polosyta pij do polopita. V kabelce pořád něco k zakousnutí (kneckenbröt,bebe sušenky ) a k tomu pohyb jako procházky s vnuckou. Za rok 24kg dole. Pokud bys k tomu zapojila i výrazné cvičení, mohlo by se stejného výsledku dosáhnout podstatně rychleji, ale zároveň v takovém časovém úseku, aby se stihla stáhnout i kůže

baruz
3. led 2020

@klchudik ahoj, koukam, ze jsme blizko. Jsem z Pisku. Zacala jsem ted jezdit do CB do centra pro lecbu obezity. Po detech na me zustalo viset 20 kilo a uz jsem ze sebe opravdu nestastna. Jezdim tam od listopadu, ted me v pulce ledna ceka kontrolni vazeni a mereni, ale citim podle obleceni, ze to asi celkem funguje... dulezite je, ze jsi rozhodnuta. Kdybys chtela, napis zpravu. A je mi moc lito tve zkusenosti s mimodeloznim. Zmena zivot iho stylu urcite prospeje

petulejan
4. led 2020

@alilali vypadáte úžasně! Jak dlouho to prosím trvalo? Já jsem po porodu půl roku a váha stojí na místě. Chci začít cvičit,jen ten hiit se mi zdá dost těžký na zátěž,kterou mám 😩

alilali
4. led 2020

@petulejan Cca 5 měsíců 🙂

hipposkin
9. led 2020

@alilali Můžu se zeptat, podle jakých jste jela workoutů? Já začínám teď cvičit s Jillien, to je pro lemply jako já, co právě vstali z gauče, ideální 🙂 ale až se trochu rozhybu a naberu svaly, tak bych ráda nějakou změnu..

te_reza
9. led 2020

@alilali za 5 měsíců 20 kilo dole 👏taky bych chtěla, mě by stačilo 10😂

kacenka115
9. led 2020

@klchudik Hodně dobré recenze mají kuchařky Břicháč Tom, ale já jsem nikdy dietu nedržela, tak osobně neřeknu. Ohledně cvičení doporučuje se udělat 10 tis. kroků za den, což není tak hrozné jak to vypadá. ;) Cvičení mám hodně ráda od Boba Harpera na youtube, kamarádka při těle začala s Bob Harper for losers, já začala díky lepší kondičce rovnou pokročilejším Totally ripped core. Jinak hodně ženských cvičí Jillien, ale ta mě štvala jak se u toho usmívá a celkově to mělo menší šťávu. 🙂

pratensis
9. led 2020

@baruz Ahoj, v PI jsou (matně tuším) asi 2 centra výživového poradenství. Mohu se prosím zeptat, proč jsi zvolila ČB? Taky na mě pořád visí 20 kg navíc po dětech a vážně uvažuji, že si nechám poradit. Nemohu se ale dlouhodobě dostat ze zdravotních problémů, takže zatím jsem žádnou akci nezahajovala, jen samodomo úpravy jídelníčku po vlastní ose. Jakmile to bude k tomu, někam se vydám. Reference na místní poradce zatím nemám skoro žádné, takže budu vděčná i za info, proč třeba v PI ne a proč jít do ČB (což by pro mě nebyl problém, bývám tam často...). Děkuji moc!
Jinak zakladatelce se omlouvám za spamování. Držím moc palce a přeji hodně úspěchů a šťastný obrat v životě, i tom rodinném.