Problémy s hubnutím po porodu

monikabans
10. dub 2017

Holky prosim Vas, poradte mi - jsem 2 roky po porodu, a potrebuju dat dolu minimalne 15kg (nejlepe 20kg).Merim 173cm a vazim 75kg, chci zpatky svoji predporodni vahu ☹ Po porodu jsem behem kojeni zhubla na 70kg, ale misto toho aby to dal slo dolu, mi to vylezlo zas nahoru, coz je v podstate moje porodni vaha.
Neprejidam se, jim relativne normalne, nevyhledavam sladke ani smazene, veci typu chipsy atd nejim vubec. Cilene tedy necvicim(to me proste nebavi a bavit nikdy nebude) jen tedy chodim na jogu, ale pohybu mam dost, temer cely den jsem venku s malym... mela jste to taky nektera? Co vam kdyztak pomohlo? Uz uvazuji, ze zajdu k dr at me objedna na obezitologii... zadne hubnouci firmy nechci, aby do me cpali ty jejich pripravky... prosim o vase zkusenosti. Dekuji! 🙂

kulistice
12. dub 2017

@nikolatje já to myslela jako dobrou radu 🙂 mám přítele, který se cvičení vyhýbá zuby nehty :D naštěstí aspoň to kolo ho chytlo 🙂 jinak jestli máš ochablé zádové svalstvo, tak se napřed zaměř na cvičení na záda a pak můžeš dělat další cvičení 🙂 pokud ti trenér dělal problémy, tak zkus ženské studio, nebo posilovnu, kde ti poradí, jak cviky provádět a pohlídají tě 🙂 dost posiloven dělá zároveň i nutriční poradenství, takže se to dá skloubit dohromady 🙂

nikolatje
12. dub 2017

@kulistice ja na to pujdu fikane! 🙂 seznamila jsem se s holkou a ta je nutricni expert a zaroven kouc pres fyzicku....a pozor! Bydli vedle a dochazi i k lidem....takze s jidlem si necham rozhodne poradit, pac uz vim, ze dobre zamysleny obed muze byt spatne kombinovan; a ta zalezitost s fyzickou uz se pak automaticky nabizi ;) vymluv ma clovek hodne, ale kdyz se chce, tak jde vse

letadlo13
12. dub 2017

@monikabans hele začni v malém, prostě si vezmi na procházku s děckem litrovou flašku vody a jak se nudíš někde na pískovišti, pij a pij. Voda, trošku citronové šťávy a trocha máty nebo meduňky, mateřídoušky... roste nám to u baráku 🙂
Pokud máš trojkolku s vodící tyčí, děcka milujou, když je tam posadíš a běháš tam a zpátky, to se rozcvičíš 😉
Jez... počítání knedlíků je cesta do pekel, já jím jak chlap, ale dobré věci.

Tak třeba halušky, pro 2 lidi a malé dítě.
4-6 větších brambor, 1 vajíčko, mouka od oka, nedá se vážit, záleží na vodnatosti brambor, prostě dohustit, po první várce hned zjistíte, jestli to bylo řídké 🙂 když se halušky slepí nebo rozpadnou.
Mouku dávám pohankovou, někdy i kukuřičnou a bílou (jinak to hůř lepí), poměr neřeším. Trocha kurkumy a mají i hezkou barvu, pohanková mouka barví do šeda. Přes cedník na halušky Hodím do hrnce, uvařené jsou hned 😉
Jednu cibulku na troše oleje osmažím a promíchám je s tím, aby se neslepily, pořídila jsem si sprej na olej, je to supr.
Listový špenát jenom rozmrazím a okořením, scedím z něho tu vodu. Na talíř pak dám ještě nahoru brynzu, kdo nerad, stačí nastrouhaný balkánský sýr. Je to rychlovka. Dítko to jí bez toho špenátu jenom s cibulkou a sýrem. Dohromady je v tom opravdu jen pár kapek oleje, ač to tak na talíři nevypadá 🙂

Fakt doporučuju nahradit část bílé mouky ve všech jídlech tou pohankovou, dávám to i do třených buchet, zahušťuju polívky... nebo je i hraška (kojím tak teď nepoužívám).

Ideální snídaně je pro mě omeleta ze 3 vajec a chleba s máslem, to aspoň člověka zasytí, a dopoledne nemám pak hlad. Mám miminko a dvouleťáka a nemám čas si chystat furt nějaké jídla. Děti jí se mnou. Pak jdem ven a berem s sebou ovoce a "polystyrenové" chlebíčky bez polevy a soli, pro případ hladu. Syn je má radši než piškoty.

V létě snídáme jogurt s ovocem a domácí musli, rýžovou kaši s ovocem.

Znáte šmakoun? Bezva potravina a moc dobrá ultrarychlovka.

letadlo13
12. dub 2017

Nemám ráda žádné potravinové doplňky, vyjma čínské medicíny v tom smyslu, že řeším zdravotní problém a mám to jakoby místo léků.
Hodně z nich se dá přirozeně nahradit. Třeba kulturisti používají jako spalovače před tréninkem, nemá smysl jíst je, pokud pak nemáte fyzickou zátěž.
Do praxe se to dá uvést tak, že si člověk dá ráno kafe a třeba kus grepu a pak rychlým tempem vyrazí rychlým tempem s kočárem (ten můj tandem na 2 děti má plně naložený skoro 50 kilo), aby nám neujel vláček, moc jich tu neprojíždí a malý se na ně rád dívá. Je to kilák z kopce do kopce. Jak to tu píšu, už se nedivím, že jsem jak lunt 😉

nikolatje
12. dub 2017

dalsi vec, ktera me osobne hodne zasysti jsou lusteniny - mam stesti, a zadne 'komplikace' s travenim mi po nich nehrozi....cervena cocka - uvareno za 10 minut, pohanka - dopo namocis a za 15 minut uvareno. Pridavam lusteniny i do salatu. Takovy salat se da pripravit i na dva dny (zalivku bokem)...jsem hodne planovaci clovek, takze uz vecer vim, jakou svacu potahnem sebou na vylet. Ale kazdy by mel delat tak, aby mu to bylo prirozene - hlavne na zacatku hodne lidi odradi naprosto radikalni zmeny; takze dle sve natury jit na zmeny klidne postupne - jakakoliv zmena k dobremu je lepsi nez zadna ;)

letadlo13
12. dub 2017

@nikolatje to znám, měla jsem kolem 15 let tak silnou skoliózu, málem na korzet, kyfózu, ochablé všechno a ploché nohy a nevím co. Kolena mě bolely, že jsem ani neklekla. Slabé vazy, rodina má genetickou zátěž na silnou artrózu.
Spravila to trojkombinace břišních tanců (jednu dobu jsem i vyučovala), a lezení po stěnách/skalách, později i posilovny (v nejvyšším zápřahu 6x týdně). Ale měla jsem za sebou vždycky nějakého "učitele". A pomalu, byla jsem jediná, kdo tam cvičil s prázdným strojem a půlkilovými činkami 😉 když někdo dostane "záchvat zdravého žití" a vtrhne tam jak tornádo do dobře fungujícího JZD, jak to asi může dopadnout 😀 tím teda nemyslím nikoho konkrétního, ani tebe 😉 je to těžké.
Teď nedělám nic, taky mě bolí záda, jak nosím malého, to se časem spraví. Nevím, kde bych našla 2 hodiny denně na tréninky 😉

yerry
12. dub 2017

@monikabans první konzultace 500 Kč zvážení a zálohování na další konzultaci. Každá další návštěva mne stala asi 400 Kč... Cele mne to vyslo asi na 2000 kc... Už nevím přesně...
Byla to soukromá nutriční poradkyně...