Hubnutí po dětech. Jak jste hubly Vy?

21. srp 2020

Ahoj holky, možná se dotaz opakuje, nicméně už jsem fakt zoufalá... Snažím se už pár let zhubnout, aktuálně ve 31 letech vážím cca 83kg na 163 cm a ráda bych docílila 70 kg. Ovšem vůbec nevím jak na to. Kila se mě po dvou dětech drží jak klíště...sladký jim málo, chipsy a podobný slaný kraviny vůbec..snažím se jíst zdravě...asi mám moc velké porce nebo už vážně nevím (

Jak jste zhubli vy? Co vás nakoplo?

loylii
21. srp 2020

Nizkosacharidova dieta.. není to vlastně dieta, jen je potřeba vynechat určite potraviny. Ale nehlida se mnozstvi ani kolikrát denně jíš. Proste jen vyradis “prasarny” a tím pádem ti odpadne spousta kalorií a věcí, který ti nedavaj žádný živiny, jen energii. Z těla odpadne voda, proto je na začátku velký úbytek kilo.

autor
21. srp 2020

@loylii jako že bez příloh? Nebo co vyřadit 🙂

lv
21. srp 2020

Nakopla me fotka, kdyz jsem se videla.. Prestala jsem jist mezi jidly (treba dojist par lzicek pribinaku, pulku rohliku, x malých zbytečnych věci za den) a taky jsem mela brigadu, kde jsem se nezastavila.

klokanka31
21. srp 2020

Mně pomohla aplikace na mobil, zapisovala jsem si tam každý den co jsem snědla, a jaké jsem měla aktivity. Nad doporučený denní limit kalorií jsem nešla, do toho aspoň ob den chůze 5-8 km, a nejíst po 17.hodině. A nejedla jsem bílé pečivo, a pila jsem čistou vodu. A jak šly kila dolů 😊

loylii
21. srp 2020
zelenaesmolda
21. srp 2020

@klokanka31
jak se jmenuje ta aplikace?

loylii
Autor odpověď smazal
Zobraz
suzief
21. srp 2020

Mě pomáhá toto, sladké jíst jen dopoledne,zmenšit porce a nepřidávat si, je jedno kolikrát denně jim, sledují orientačně kalorie, když je moc velký hlad piju přes jídlem i po jídle. Největší porcí mám obedovou,večeře pak malé a lehké na bílkovinách, přestala sem jíst pečivo a místo toho jim kukuřičné plátky. Abych to shrnul a jim všechno ale hlídám si přes den to jim a jak velké porce. Hubnu pomalu ale jistě bez jojo efektu dejme tomu kilo za 10 dní. KdBChk tomu ještě měla pohyb a cvičila šlo by to rychleji.

lachtanice86
21. srp 2020

Kdyz jsem se videla na fotce. Kalorické tabulky, pohyb a omezení sacharidů, hubnu pomalu, ale ja chci dát dolů tak 6kg.

podaji
21. srp 2020

Trpět nechutenstvím po porodu 😂 to má já už dva roky. Ale obecně...přestala jsem jíst pečivo, chleba hodně málo spíš jen kousek kvaskoveho či žitného. Hlídám si porce, vyhýbám se obecně sacharidům. Když už tak pořádnou porci zeleniny. Hodně bílkovin, největší porcí mám na oběd. K večeři pak už jen třeba zeleninu s trochou cottage.

dulmich
21. srp 2020

Také doporučuji nízkosacharidovou v kombinaci s aplikací kalorické tabulky. Držela jsem sacharidy pod 30 g a denní příjem okolo 5000 kJ. Jsem malá, nemám ani 160 cm, tak toho moc nemůžu. Ale za 6 měsíců 15 kg. Pak jsem si dala léto voraz, 1 kg hore. Teď se zase držím, ale není to tragický, grilovačky v klidu, akorát zmrzlinky no 😀

jjasmina
21. srp 2020

Viděla jsem se na fotce, no hrůza. U mě jím méně, žádné sladké, žádné praseni, žádné bílé a pšeničné pečivo.Hodně číst složení, pohyb. U mě je snídaně například zitny chléb( číst složení, kolikrát píší zitny, kde zito je 51% a zbytek pšenice)cottage, platek sýra, šunky, oběd jim vlastně skoro všechno menší porce, kolem 17.00 večeře.V den porodu 98kg, malé je 6'měsíců a momentálně 71. Vyhybam se bilemu pečivu, soli, uzeniny minimálně, tavene sýry, hermeliny, prostě vše tučné

misulkaa1
22. srp 2020

Podívejte se na transformers42.cz, zhubla jsem od února 15 kg. Není to dieta, je to změna životního stylu, jídelníčku

klokanka31
22. srp 2020

@zelenaesmolda Kalorické tabulky

leniczka23
22. srp 2020

Na mě skvělé platí pravidlo..snidej sám, obedvej s pritelem, večeři nech nepříteli. Takže mám obří snídaně, piju jen vodu s citronem, k obědu si dám normálně co chci a k večeři maximálně zeleninu. Poslední jídlo mám kolem 17h. Pak už nejím a minimálně 3x týdne hodina rychle chůze (chodím v aerobní zóně pro maximální spalování). Pak hubnu.

nat
22. srp 2020

Mě nakoplo to že jsem v obchodě do ničeho nevešla ☹ V malém same luxus věci ve vel 46 nic....Po 3 ditku jsem měla 84 kg a prostě jen se hecla a za rok a půl se dostala na 49 kg 🙂

goovana
22. srp 2020

Najděte si na Facebooku stránku LowCarb nizkosacharidove stravování. Najdete tam všechny informace o této stravě jídelníček,recepty
Přidejte se k nim do skupiny aby jste viděla i výsledky lidi jak hubnou

ruzova_pastelka
22. srp 2020

Ono je to vlastně prosté, snížit příjem a zvýšit výdej, ne dramaticky, ale o trochu, aby šly kila postupně dolů a nevrátily se.

Na ty nízkosacharidové a keto diety pozor, sice rychle zhubneš, pro někoho je to i pohodlné, ale poškozuje to zdraví. Ono asi žádná dieta, která ti slíbí takhle rychlé hubnutí nebude “zadarmo”, ale tohle je ze zdravotního hlediska fakt zlo.

odula
22. srp 2020

Určitě upravit stravu, to jo. Příloh, pokud nemáš vyloženě velkou nadváhu (a to ty nemáš), se zbavovat nemusíš. Spíš jen hleď na to jaký si dáváš a jaký jídla obecně připravujes. Pokud si uděláš svíčkovou zahuštěnou moukou, tak je jedno že si k tomu nedáš knedlík, váha stejně dolů moc nepůjde. Chce to hodně bílkovin, zeleniny. Když si dáš řekneme restovanej kureci plátek s pečenou zeleninou (třeba mrkev, řepa, pastynak, cuketa -co tě napadne) s
Jogurtovym dipem, tak tě lžíce kuskusu nebo batata k tomu vůbec nemusí strašit. Jde o celkový složení stravy. A pak jsou samozřejmě hnusy jako kupovaný bílý pečivo, sladkosti, který člověk nemusí vůbec - a výživové to udělá hodně. Striktní keto dietu bych taky nedržela. Může to opravdu poškodit zdraví. Low carb ok, pokud má člověk opravdu velkou nadváhu, ale tam se třeba ji i minimálně ovoce, což si myslím že je taky pitomost. Mno -a pohyb. Po dětech je pro metabolismus , po všech těch hormonálních veletocich, naprosto zásadní pravidelněji pohyb.aby se metabolismus rozjel. Dělej co tě baví, klidně jenom chod, ale pravidelně. Bez toho zdrave a dlouhodobě nezhubnes. Tož tak. Ať to jde 🤞

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
loylii
22. srp 2020

@ruzova_pastelka zdraví to rozhodne neposkozuje.. po porodu jsem měla 82kg a dostala na 65. Když člověk logicky vyřadí potraviny s vysokým podílem sacharidů a nahradí zdravejsimi potravinami nemůže si zničit zdraví. A dokud se to nejmenovalo Lowcarb, tak takhle jedlo spoustu lidi a ani to nevěděli.. princip - 3x denně jidlo. Půlka talíře ovoce a zelenina. Zbytek bílkoviny. Tělo má dostatek času na trávení. Zlepší se peristaltika, člověk pije i vic tekutin. A co je hlavní - tyto potraviny drží chutě na uzdě, nezveda se krevní cukr a to je u spousta žen se slabou vůlí nejvíc důležité.. u mě tez.. nevyspani po dvojcatech jsem doháněla cukrem a to mi na LC úplně odpadlo🙂

odula
22. srp 2020

@loylii kdyby byli na low carb, tak by neměli půlku talíře ovoce. Striktní low carb totiž nepovoluje ani to ovoce. Maximálně tak půlku jablka denně ráno.to co popisujes je normální zdravá vyvážená strava. Bílkoviny, vláknina. Trochu cukrů je taky potřeba (když se chceš hejbat i když chceš myslet). Ale cukrů nerovná se sladkostí. Myslím tím právě třeba batáty, rýží s nízkým glykemickym indexem atd).

nattt
22. srp 2020

Ke vsem zminenym doporucenim ohledne stravy, ktera je zaklad, urcite pridat pohyb. Ale ne pohyb z nutnosti, ale z radosti. Ten, ktery ti bude vyhovovat a budes vedet, ze to delas pro svoje zdravi a u ktereho dokazes vydrzet dlouhodobe, treba i cely zivot (zacit treba prochazkama a postupne vyzkouset nejake lekce, treba aerobik nebo trampoliny, jezdit na kole, proste cokoliv, k cemu mas blizko). Hlavne mit k tomu procesu hubnuti pozitivni pristup, rict si, ze to delas, protoze chces, ne protoze musis. Pak se prestanes stresovat (a vylucovat kortizol, ktery spomaluje metabolismus), nemluve o tom, ze po pohybu se cloveku vyplavi endorfiny a zase te to namotivuje 🙂 a samozrejme hodne pit vody. Urcite to zvladnes! 🙂

drakenn
22. srp 2020

Za mě přidat pohyb! A nemusíš držet diety! Moje čerstvá zkusenost

antoinet
22. srp 2020

Jestli se s tím dlouhodobě trápíš, doporučuju najít dobrou nutriční terapeutku (ne výživového poradce!), pomůže ti a bude tě doprovázet. Módní keto a low carb není pro každého, je třeba najít řešení na míru tvým chutím, zvyklostem, zdravotnímu stavu...a najet na dlouhodobé příjemné hubnutí.

loylii
22. srp 2020

@odula byla jsem 2 mesice na striktní keto a rok a půl na Lowcarb a ano, umím si k snídani dat polovinu misky povoleného ovoce a půlku jogurtu. Každému vyhovuje něco jiného a já poprvé v životě zjistila, jak je super jist jen 3x denně bez svacin a uzobavani. Dojidani po dětech atd.

zizibou
22. srp 2020

Začít sportovat a zmenšit porce. Chcete-li zhubnout, vždy je nutné mít vyšší vydej energie oproti příjmu 😉

petaska
22. srp 2020

Pokud vydržíš do konce života držet dietu, ať už nizkosacharidovou nebo jakoukoli jinou, pak hurá do toho. Ale upřímně, pro většinu populace je to nemyslitelné 🙂 Takže, jak doporučil manželovi i lékař, vyhýbat se vyloženým prasárnám, jíst pravidelně a především se hýbat 😉
I podle sebe vím, že jakmile nejdu pár dnů na svou každodenní pěti až osmikilometrovou procházku, je kilo hore...

odula
22. srp 2020

@petaska přesně. Upravit stravu to chce, ale ten pohyb je zásadní.

loylii
22. srp 2020

@odula říct někomu kdo řeší kila navíc, aby se hýbal, to je objev😉... ono jinak se hýbe bezdětný ženě, která si odkrouti 8h v praci a pak nemá co dělat, než někomu, kdo z prace běží domu rychle uvarit, obstarat deti, manžela, připravit školu, atd.. a pak jít ještě třeba v 21h na jógu? Nebo ven běhat, rychlochuze 5km, kolo atd.. Vím o čem mluvím a energii na venkovní pohyb mám jen o víkendu. Cvičení doma u TV to nevytrhne. Takže si myslím, ze nejvíc důležité je úprava stravy. Odbourat potraviny, který dodávají pouze energii a žádný živiny.. Koblihy, všechny sladkosti, pochutiny, kecupy, pivo atd..