Rychlý úbytek váhy půl roku po porodu

valkyra222
28. únor 2018

Dobrý den maminky, chtěla bych se vás na něco zeptat. Samozřejmě zítra mažu k doktorovi a všechno s nim skonzultuji. Jsem pul roku po porodu.Plně kojím. Před tím než jsem otěhotněla jsem se zajímala o zdravé stravování cvičení a další věci, které k tomu patří. Už 10 let se lecim na manifestni tetanii s panickou poruchou úzkosti. Ale teď mam momentálně klid. Mam už v pořadí druhé dítě. Od ledna jsem začala s procházkami a lehčím cvičením doma. Můj problém je že jsem se vážila 9.2 a moje váha ukazovala 74kg před porodem jsem vážila 64 a k porodu jsem šla se 76kg a dlouho po porodu se mě ta kila držela. Teď jsem zničeho nic během 3tydnu shodila 6kg a já nevím jestli je to tou stravou a cvičením nebo tím kojením anebo mám vážný problém se zdravím. Podařilo se tu někomu během tří týdnů zhubnout taky tak aniž by se nějak pretrhnul?

ivuska1986
28. únor 2018

Zdravím, no, resim to same, vzdy jsem byla hubena, zacinala jsem na 58 kily, pribrala jsem v tehu 15 kilo a v sobotu bude tomu nasemu drobeckovi pet mesicu a mam 54 kilo. Tez plne kojim, myslim, ze co mala pribere, ja zhubnu, navic zacala ted fakt blbe spát, rekla bych, ze to nase hubnuti je zpusobene kojenim aa zaroven nevyspanim a péči o ty nase zlaticka. U me je blby, ze mam fakt rucicky jako hulcicky a mala uz ma pres sedm kilo, takze je pro me tezky nosit cely den to naše stesticko😇 takze uz se tesim az zacne lezt, ale to uz bude mit asi deset kilo😂 byla bych klidná, pro jistotu si nech zkontrolovat stitnou zlazu, obcas se po porodu rozjede.

snahnah
28. únor 2018

Já po porodu během 2 měsíců zhubla 12 kg. Léčím se se štítnou žlázou, byla to kombinace vyšší dávek léků, kojení a neschopnosti se najíst. Po úpravě dávky léku jsem pak zhubla už jen 2 kg za měsíc (bez jakékoliv snahy). S tím, že v porodnici zůstalo ještě asi 8 kg. Tak štíhlá jsem v životě nebyla :D Máme to v rodině, mamka i babička vždy po porodu rychle zhubly, ale ne tak moc. Takže doporučuju, ať ti vezmou krev na tu štítnou žlázu a pak se uvidí.

absintka19
28. únor 2018

Znama kojenim a jen kojenim za 3m zhubla 25kg, takze mozne to je, kdyz clovek prida cviceni a zdravou stravu, jde to samo 🙂

absintka19
28. únor 2018

Ja nekojim, cvicim, lepe jim, mam 9,5m holcicku a za 57dni driny mam 15kg dole tuku a sajrajtu a+3kg svalu navic 🙂 jde to kdyz se chce 🙂

priefi
28. únor 2018

@valkyra222 kojeni je zahul pro telo,.v urcite fazi jde vaha rapidne dolu, pokud jsi zacala cvicit a jina se stravovat, pomohla jsi tomu, ze vaha sla rychleji dolu 😉

Mimochodem, jak se Ti projevovala Tva tetanie?

barumat
28. únor 2018

Myslím, že je to normální, víc kamarádek mi potvrdilo to, vo se stalo mně - půl roku po porodu jsem měla bez jakékoliv snahy, diety, cvičení o šest kilo míň než před otěhotněním. Do říká po porodu se to zase srovnalo, bohužel. Teď mám o dvě kila víc než před otěhotněním a se slzou v oku vzpomínám na ten půlrok po porodu 😉

barumat
28. únor 2018

Mimochodem, já v tu dobu už čtyři měsíce nekojila.

barumat
28. únor 2018

Ehm, ne vo, ale co, a ne do říká po porodu, ale do roka. Blbej telefon.

zara11
28. únor 2018

@barumat taky to mam stejne vc.tech2kil nahore ted ktere nejdou dolu :/

ajja87
28. únor 2018

@zara11
@barumat přesně holky, jak já si libovala, že mám o šest kg míň než před otěhotněním a teď o tři víc než před tehu.Ach jooo

valkyra222
autor
11. bře 2018

@priefi no.co si tak pamatuji je ze jsem chodila jak opilá. Měla jsem tělesnou rovnováhu rozhozenou.neposlouchaly mě nervy ani na rukou ani na nohou. Po tmě jsem narazela do věcí zakopavala o prahy a při zavřených očích a natazenych rukách jsem se ukazováčkem nikdy netrefila do špičky nosu.pak mě jednoho krásného dne přepadla tetanicka ataka náhlá slabost bušení srdce zatmění před očima pocit knedlíku v krku trpnuti svalů a prstů na rukách hned pro mě přijela rychlá. Do hodiny jsem byla doma a na zadku pichanec dali mi magnéziu a poslali mě domů. Podruhé mě odvezli s tím samým ale už si mě tam nechali a udělali veškerá vyšetření. Diagnóza manifestni tetanie s panickou poruchou úzkosti. Já vyvazla ještě dobře. Znám lidi kteří při manifestni tetanii omdlevaji nebo zvrací či skončili na antideptesivech :/

priefi
12. bře 2018

@valkyra222 takze preventivne pijes magnosolv? A delali Ti i nejake krevni testy?

valkyra222
autor
12. bře 2018

@priefi ze začátku když mi na to přišli prali do mě Magnosolv a na panickou poruchu se snažili nasadit antidepresiva. Ale u všech jsem měla vedlejší účinky. Nevím jestli podvědomě tou panickou poruchou anebo fakt...každopádně jsem se jim na to vykvakla a nechala si psát jen neurol a snažila se z toho dostat sama. Nebýt tehdy mého kluka a rodiny nedostala bych se z toho jen tak lehce. Teď

valkyra222
autor
12. bře 2018

@priefi teď už beru jen tabletky magnesii lactici s magnosolvu mám průjem a zkoušela jsem sypací sáčky do pusy magnetrans ale z toho taky průjem :/ a snažím se relaxovat a nestrrsovat.i když na mateřské to vypadá ze je klid jsem věčně v nervech 🙂

priefi
13. bře 2018

@valkyra222 neuron.. to je taky svinstvo... je dobre, ze ses toho zbavila. Mi prijde, ze md jsou sice stresy, ale behem kojeni hormony taky zafunguji a pomahaji. Mela jsem sice nekdy uzkostne stavy a pocit, ze nemuzu diky tomu ani dychat, ale to nebyly problemy s ditetem, ale mezilidske vztahy... nastesti manzel zasahl a bylo lepe. Nicmene pred nedavnem mi zacaly mzitky pred ocima opet. Problem byl v tom, ze kdyz mi kdysi rekli, ze mam tetanii, tak nijak neresili. Kdyz jsem prisla ted s tim, ze je mi zle, zda by mi predepsali magnosolv, tak po nadopovani mg mi udelali krevni testy a tetanie z krve negativni a tim to skoncilo... no ok... dokud jsem psychicky ok, tak to je ok. Kdyz dostanu krece do nohou, dam si horcik. V puberte jsem jednou omdlela, ale tehdy dr.nenapadlo, ze by to mohla byt tetanie, i kdyz to podle priznaku bylo jasne jako facka (a ja nevedela, ze neco jako tetanie je). Mela jsem mzitky pred ocima, krece v nohou, jakoby neco v krku, buseni srdce, zvyseny tep a fakt hodne, uzkost diky ktere jsme mela pocit, ze nemuzu dychat a jako bonus i nekdy prujem ze stresu, ktere by normalni clovek nebral jako stresy. Az v doslelosti jina dr.na to prisla a kdyz jsem zacala dodrzovat hlavne dychaci opatreni + horcik bylo mi lip a naucila jsem se lepe zit. Behem tehu jsem se docela zlepsila a po narozeni prcka, kdyz jsem se nestresovala blbostma navic, bylo taky dobre.

valkyra222
autor
19. bře 2018

@priefi u kazdeho se tetanie projevuje jinak. fakt znam lidi mezi nimi jsou i chlapi kteri z tetanie omdlevaji. me taky kdysi panicka uzkost dost potrapila nemohla jsem dychat knedlik v krku. ale ted po druhem porodu se to vraci uplne v jine podobe. po dlooooouhe dobe (rekla bych i letech) me to naposledy chytlo koncem ledna letos na kazdotydennim nakupu v kauflandu. chodila jsem mezi regaly a nemohla jsem si vzpomenout co tam delam co vlastne hledam. mela jsem hlavu plnou myslenek ale nemohla jsem si vzpomenout co ze to vlastne potrebuju i kdyz jsem pred sebou mela seznam absolutne jsem se nedokazala soustredit na to co delm. radeji jsem sla jako namesicna k pokladne tam to vylozila a nejak zaplatila a po prichodu domu jsem zjistila ze jsem polovinu veci nekoupila. a v noci me probudil sileny strach! ja nevedela co se semnou deje mela jsem strach ze spadnu z postele strach ze se mi neco stane strach ze neusnu strach z toho ze se rano vzbudim a bude to horsi...no co vam budu povidat. bylo to priserne. okamzite jsem si na tri dny davala magnosolv rano i vecer prujem neprujem :( uz to nechci nikdy zazit :(

priefi
19. bře 2018

@valkyra222 bohuzel, ja to taky znam 😔 ale i kdyz mi rekli pred x lety, ze to mam, ted mi vzali krev a horcik v norme a tim to pro ne hasne. Takze asi budu muset si pak vyzadat zadanku na neurologii, slysela jsem, ze i oni na to maji nejaky test, ktery sice neni moc prijemny, ale je spolehlivejsi nez odber krve. Ale to, co popisujes, moc dobre znam.

valkyra222
autor
19. bře 2018

@priefi na tetanii jsou jenom vysetreni na neurologii. Me tetanii nikdy nevysetrovali pres odbery. kdyz me podruhe zavreli tak mi delali vysetreni srdce davali mi na hrudnik takove prisavky pak na hlavu mi napatlali nejaky gel a dali mi takovou cepici pak me dali lezet na lehatko a hlavou dali do takoveho oblouku jakoby tunelu pak me dali uplne do velkeho tunelu se sluchatky a vsude to triskalo vibrovalo a oni kontrolovali jak mi reaguji nervy a pak me vzali na neurologii takovym pasem co vypadal jakoby na mereni tlaku mi obepnuli levou ruku a poradne nafoukli a musela jsem vydrzet deset minut a behem tech deseti minut ten tlak povolovali a pri lehke tetanii ma clovek lehke zaskuby a trnuti v rukou ja se svou manifestni tetanii a tou panikou nevydrzela napocitat ani do dvaceti a uz jsem se to tam ze sebe snazila servat pryc a ruku jsem vubec necitila. bylo to hrozny. ja byla vydesena protoze jsem nevedela v te dobe co to ta tetanie je. i kdyz se tomu rika nemoc lidstva nemoc dnesni civilizace tak se stale setkavam s tim ze lide nevedi o co se jedna a srovnavaji to s tetanusem. :/

priefi
19. bře 2018

Jo jo... srovnavaji to s tetanusem a nevedi, co je tetanie... a to vysestreni bylo vse na jednou a jak dlouho to cca trvalo? Jinak moc dekuji za info

valkyra222
autor
20. bře 2018

@priefi celkove jsem vyla v nemocnici tri dny tak behem tech tri dnu mi delali vsechny vysetreni. vsechno najednou neslo jelikoz me na nektere vysetreni museli objednavat dopredu.pak me vozili po nemocnici na voziku. abych se jim nekde nevyboulela