Sedavé zaměstnání a hubnutí po porodu

mirikata
22. čer 2018

Holky, máte nějaké osvědčené tipy na zhubnutí při sedavém zaměstnání a také po porodu?

lv
22. čer 2018

Me paradoxně konec rodičovské doma pomohl, v práci není tolik času na dojidani svačin, zobani po malu, ale často.. zhubla jsem 🙂

23363
22. čer 2018

Mně opravdu hodně pomohla knížka Břicháče Toma. Nikdy jsem podle něho nevařila, ale ta filozofie, rady kdy, co... jsou super!

xkalisto
22. čer 2018

Ne po porodu ale hubnutí funguje vždycky stejně.

Zmenšit porce.

Jedla jsem pořád to stejné, ale proste jsem si naložila o trochu min. Třeba půlku nebo 2/3. Zasycena jsem byla v poho ale sporadala jsem míň kalorií. Ono se to nastrada.

Pomáhá ubrat na pečivu. A dávat si bacha na další kalorická jídla jako ořechy nebo olivac.

dora13
22. čer 2018

Po porodu jsem docela dlouho hubla sama od sebe diky kojeni, dlouhym prochazkam s kocarkem a celkove skakani kolem ditete. Po druhem porodu jsem zhubla strasne rychle kvuli nedobrovolne bezmlecne diete, kterou jsem musela kvuli zdravotnim problemum drzet. To kojeni ale muze byt osemetne, nektere zeny naopak pri kojeni nezhubnou. A pokud zena nekoji, tak plati to, co kdykoliv jindy — kaloricky deficit, proste vyssi vydej nez prijem🤷‍♀️

Jinak moje osvedcene tipy jsou nejist pecivo, nejist sladkosti, nepit sladke limonady a dzusy, hodne zeleniny, nepit alkohol, neprehanet to s ovocem a hybat se. Pri sedavem zamestnani je dobre chystat si vecer predem jidlo do krabicek, aby se clovek vyhnul kupovani baget a tycinek z automatu🙂

xkalisto
23. čer 2018

@dora13 Jak vidíš tekuté kalorie to je fakt prevít. Nesladit a pit vodu je nej 🙂

lenkas1982
23. čer 2018

Doporučuju knížky Co vám výživoví poradci neříkají a Projezte se k novému tělu.
Jinak za mě, před mateřskou jsem při kancelářské sedavé práci hrozně nakynula, protože jsem si z hladu a stresu kupovala blbosti a sladké snídaně. Nejhorší bylo pekařství u práce a automat se sladkostmi na chodbě. Na RD jsem pak hodně zhubla. Teď se postupně vracím a co je u mě nejdůležitější, abych si vzala dost jídla na svačiny. Bohužel jsem zjistila, že mám pořád v sobě zabudované, že když sedím u toho počítače, mám nutkání něco strkat do pusy. Takže jsem vybavená nějakou rozumnou svačinou, aby mě nenapadlo si někde kupovat kraviny.
Zatím chodím jen jednou týdně, na podzim/v zimě začnu chodit naplno, tak jsem taky zvědavá. To dlouhé sezení je zničující pro zdraví, mívala jsem problémy s otékáním nohou. Musím si vytipovat nějakou jednoduchou sadu protahovacích cviků a jednou třeba za půl hodiny se povinně zvednout a protáhnout se.
A z toho, co tu zaznělo, bych určitě nesnižovala jednoduše porce o polovinu nebo třetinu, to by ses pravděpodobně dostala pod bazální metabolismus. Pro začátek hubnutí lze doporučit snížit příjem o cca 15 %, ale to jedině za předpokladu, že máš momentálně příjem odpovídající tvému výdeji. Určitě se nedá jednoduše říct sniž porce o třetinu. Záleží na tom, jak jíš teď. Část lidí jí už tak málo, mají zdecimovaný metabolismus a ještě snižovat porce je cesta do pekel. Další část lidí zase má kalorický příjem přestřelený, ale z blbostí (slazené pití, džusy, alkohol, sladkosti, apod.), kvalitního jídla mají málo a tím pádem se dojídají blbostma. Takže hrozně záleží, jaké je teď tvé stravování.
A ještě - každý pohyb se počítá, při sedavém zaměstnání o to víc. Co nejvíc chodit pěšky, po schodech, jakýkoliv sport, pohyb navíc je dobrý.

blahova_andrea
23. čer 2018

@xkalisto já si zkoušela taky nakládat méně, ale umírám pak hlady. upřímně, já jsem schopná si kolikrát naložit druhý talíř, abych byla fakt sytá. natož dát si jen půlku prvního ☹ u mě by tedy pomohlo dost ubrat soli a cukru, ale pít nesladké vůbec nezvládám. no a jídlo bez soli by mi nikdo nejedl. už tak mám problém do rodiny něco dostat ☹ taky se trošku upínám na nástup do práce, když na jídlo vlastně nebude moc čas, ale bojím se, že pak budu celodenní deficit dohánět večer na rychlo prasárnama ☹ kéž by mi pomohla rodina. potřebovala bych, aby doma některé věci vůbec nebyly a jiných bylo více

xkalisto
23. čer 2018

@blahova_andrea tak možná by stačilo pak držet se toho jednoho talíře. 🙂 a když se chceš dojist tak zeleninou. V lednici permanentně rajčatový, mrkvový nebo okurkovy salát a dáš si kdy chceš.
Já se tedka cpu melounem ten je na tom kaloricky taky celkem dobře a je to hodně vody takže hydratace a s tím cukrem to není zas tak hrozný.

Pití neslazeneho se že začátku zda náročné ale po měsíci dvou už pak člověk na nic moc krom vody ani nemá chuť. Sladké v pití je to nejhorší co do kalorií a BMR tím přepisknes hnedka. Tedka jsou krásné letní měsíce tak si nachystat džbán s voda+citron+máta hodně pomáhá pokud je potřeba tomu nějakou příchuť dát.

@lenkas1982 já jedla zbytečně velké porce proto mi to pomohlo. Záleží jak to kdo má, ale většinou bývá problém že se lidi spíš přejídaji.

blahova_andrea
24. čer 2018

@xkalisto jojo, na ten jeden talíř už jsem se zaměřila a fakt jsem si přestala přidávat. teď jsem začala o něco méně sladit čaj a kafe. jako je to málo, ale každá kostka cukru se počítá a nesladké to prostě nedám. taky si víc hlídám tekutiny. jsem zavodněná, protože nedodržuju pitný režim ☹ na sezonu zeleniny ze zahrádky se těším, celkově bude salátů víc, ale sezona teprve začíná. teď jsem dva dny měla zelný s mrkví, no a zelenina nám tak nějak veškerá doma došla. dneska půjdu na lup okurky ke tchánovcům do skleníku 😀 samotné vody se bohužel vůbec nenapiju. mám po ní pořád žízeň a i nepříjemně v ústech. takže spíš asi koupím fakt citron, pomeranč a vymačkám do džbánu. ale teď mám sirup z aloe vera a dávám si ho fakt malinko. spíš vodu ovoní než osladí. že by mi to chutnalo, to ne, ale pocucávám a několik skleniček za den si prostě ohlídám. já ale s tím pitím byla na štíru od dětství :-/

eldam3
21. črc 2018

Já mám zamestnani take sedave, ale to potom zalezi na cloveku jake ma spalovani a jaky byl uz pred porodem, ja mela stesti a jsem nabrala po porodu jen 4 kila, ale ty uz jsou pomalu dole, snazim se chodit do fitka takze snad to bude ok.

michaelaromanova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz