Váha maminky po porodu

katievee
19. srp 2016

Holky, jakou jste mely váhu cca 3 měsíce po porodu? Ja jsem 2,5 měsíce po a furt mam 10 kg navíc :( V těhotenství jsem nabrala asi 22 kilo, v prvních 14 dnech to slezlo nejvíc a ted stojím v podstatě na místě, spis pribiram.. Je pravda, ze uz zhruba mesic nekojim, může to byt tim, ze uz se te vaze dolů nechce?

evilin
19. srp 2016

Mam to úplně stejně. Jsem z toho nešťastná, asi 10kg pořád navíc. S tim rozdílem, že jsem 9 měsíců po porodu a pořád kojím. Snažím se občas hýbat, ale mam po těhotenství pupeční kýlu a až dokojím, tak mě nejspíš čeká operace. Dost to bolí a znesnadňuje život. Cvičení je těžko proveditelné a ani na něj nemám pri péči o mimi čas. Navíc jsem osvč, takze od konce šestinedělí uz zase pracuju(doma). Tak snad ta kila někdy půjdou dolu. Musíme doufat. Teď jak mimi pořád lozí všude možně tak je to občas pořádná rozcvička, navíc každodenní úklid, hlavně vysávání a podlahy když malá ocucavá zem 😁. Neni možné aby to nešlo dolů ☺

brokovich
19. srp 2016

Stejnou jako po porodu. Všechna tehotenske kila mi trvalo shodit rok. Šlo to dolů úpravou jídelníčku a behanim.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
19. srp 2016

Ja jsem opak, vse dole po 3m (16kg) a co mesic kojeni kilo dolu, kojim devaty mesuc a jsem -6 pred tehu. Vazim 46kg, zeru desne a furt to jde dolu.

sisstin
19. srp 2016

Ale nikdy jsem teda nebyla silna, moje bezna vaha je 45-52 kg.

olga_
19. srp 2016

Záleží také na poměru k výšce...

sisstin
19. srp 2016

Jo jasne, 156 🙂 pri 52 jsem normos, ted pri 46 uz dost stihla. Ja se prave bojim, ze kdyz budu hubnout furt stejne, tak bude pruser... Budu muset mrknout na nejakej jidelnicek...

petty84
19. srp 2016

@sisstin při obouch tehu jsem nebrala cca 25kg a pokaždé to shodila ale pod váhu než jsem měla před tehu a mohla jsem se zak y cpát čímkoliv kdykoliv

sisstin
19. srp 2016

@petty84 a zastavilo se to pak? Hodlam kojit dlouhodobe ;)

sisstin
19. srp 2016

Prvniho jsem nekojila a to jsem teda mela ty kg desne vydrena, na svy vaze jsem byla za 9m a pak asi jeste 3 minus, ale fitko 14h tydne a dost drsny jidelnicek.

lutu11
19. srp 2016

Ja pribrala 10 kg. Tyden po porodu jsem byla na sve vaze. Pak zacali zrejme opozdene tehotenske chute a 2 roky po porodu jsem byla +3 kg. Pak jsem utla kojeni a razem jsem byla zase na sve vaze. Ted jsem v 5tem mesici a jsem -1kg. Tak snad se to vahove do konce tehotenstvi nezblazni.

junkka
19. srp 2016

Já nabrala 19kg a 2 měsíce po porodu vše dole. Teď deset měsíců po mám minus 5 kg. Malá byla hrozná přísavka, kojila jsem co hodinu ze začátku tak si myslím, že to bylo tim. Teď kojim v noci co dvě hodiny a hodně mě to vyčerpává

evulina77
19. srp 2016

holky tichá závist, já kojím stále a dost, ale moc dolů to nejde. Teď už asi měsíc nekojím v noci a cítím, že mám něco nahoře podle oblečení, ikdyž váha zatím ukazuje stejně. U mě platí jen tvrdá dřina a hlídání se v jídle...

barumat
19. srp 2016

Já myslím, že jen kojením to taky není... Ségra (celkově přibrala deset kilo) přijela z porodnice s +4 a za rok při kojení přibrala zase deset. Já kojila od začátku s dokrmem a jen dva měsíce. Z porodnice jsem přijela s +7 a za dva týdny jsem měla +1. Teď jsem tři a půl kila pod předtěhotenskou váhou a nehýbe se to vzhůru, spíš to pořád ještě pomalinku klesá. V těhotenství jsem přibrala 13. Prostě kojení neznamená automaticky hubnutí a to, že je žena po těhotenství, nemění podle mě nic na pravidlech příjem/výdej energie. Já třeba první dva trimestry neměla vůbec chuť na sladké a kdybych první trimestr blila jako ostatní, přibrala bych podle mě tak šest kilo. Jenže mi bylo prostě celou dobu dobře. Tak jsem přibírala pomalinku a postupně přesně podle tabulek, kolik jsem měla. No a po porodu jsem jednak měla hned starosti (malá nechtěla vůbec jíst ani polykat, do toho nám nevyšel test na ouška (OAE) a ještě nález na ledvině. Do toho jsem se přestěhovala a najednou přestala po večerech u televize chroustat brambůrky a hltat pizzu a hranolky, a ejhle, váha šla dolů pomalinku sama.

sisstin
19. srp 2016

Ja kojim temer vyhradne, v noci cca co hodinu, i castejc. Ale citim se teda ok 🙂

sisstin
19. srp 2016

@barumat u me to je kojenim, pry je to az 2000 kcal denne vydej tim, ale asi ne u kazdeho ;)

barumat
19. srp 2016

@sisstin To tě teda obdivuju, já kojit ve dne v noci každou hodinu, tak do týdne zkolabuju 😀

sisstin
19. srp 2016

@barumat ja u toho spim v noci a pres den to je rychlovka 🙂 v tomhle veku uz 🙂

sisstin
19. srp 2016

Mrknu na nejakej jidelnicek na udrzeni vahy, ted jsem spokojena, ale nejak extra vic hubnout uz nechci...

barumat
19. srp 2016

@sisstin No nevím teda... 😀 Pravda je, že mě kojení nějak "nechytlo". Od začátku jsme s ním měli problémy, od začátku bylo s dokrmem a neustálými problémy a po dvou měsících jsem si fakt vydechla, když jsme toho nechali definitivně.

sisstin
19. srp 2016

A teda malou vyhradne nosim od 3 tydnu, kocarek vubec nepouzivam a dost toho denne nachodime... Jinak necvicim..,

sisstin
19. srp 2016

@barumat ja chci kojit do samoodstavu, my si to uzivame 🙂 celkove ted s malou jsem nejstastnejsi v zivote 🙂 ale to uz plevelim 🙂 at se holky dari mit vahu dle vasich predstav 🙂

petty84
19. srp 2016

@sisstin zastavilo to az třetí těhotenství 😂 a doufám zw mi po porodu něco zůstane

verucz
20. srp 2016

Tak ja nabrala 20kg a 3 mesic po porodu byla kila dole. Uz z porodnice jsem prisla o 10kg lehci. Ted jsem se ale zasekla a ne a ne jit jeste nize🙂

astyna
20. srp 2016

Já jsem kojila 3 měsíce a během té doby mi spadlo 10kg dolů. Nyní 9 měsíců po porodu a mám -2 kg před těhotenstvím. Prostě to dítě a pohyb s ním dělá hodně. Nabrala jsem 16kg.

astyna
20. srp 2016

@sisstin

kila mi šla taky hodně dolů nošením - něco na tom bude 🙂

veronika182
20. srp 2016

Za těhu jsem nabrala 33 kg (takže při 174cm váha 93kg), 9 kg jsem nechala v porodnici a tři měsíce po jsem byla zhruba na 75kg, takže minus 18kg. Nyní je to skoro 10m po porodu a zbývá už jenom 5. Kojila jsem jenom tři měsíce, necvičila, jen se starala o malou a chodila ven.

kaja2016
20. srp 2016

@katievee Podobnej prubeh. Nabrala jsem 20kg, fakt jsem se prejidala, priste si na to dam pozor. Delala jsem to pro mimi, ne ze bych mela chute a byla to blbost🙂 Prvni vazeni doma v sestinedeli 10kg dole. Pak jsem se trosicku zacala omezovat (nejist tabulku cokosky na vecer atd) a spadlo to jeste o 5kg dolu. Ale tech poslednich pet me fakt nejde. Ale to je tim, ze jsem se pred tehotenstvim fakt omezovala v jidle a davala pozor, co jim. Ted jsem to zkusila a slo to jeste o dve kg dolu, ale nemam na to se 4.mesicni dcerou cas a jak krmim v noci, jsem desne unavena a obcas i v noci neco snim, abych nezkolabovala. Jinak janekojim od zacatku. Proste vic jim a min se hybu, proto to nemuzu shodit na puvodni.

veronika182
21. srp 2016

@kaja2016 ono si nevybereš, já těch 33kg nabrala aniž bych jedla víc jak netěhu, spíš méně. Ale domácí pohoda bez nervů v práci udělala svoje a voda taky. Nebyl problém nabrat 5 kg za tři týdny mezi poradnami.

kaja2016
21. srp 2016

@veronika182 fakt jo? Tak to je sila. Ja mam nastesti metabolismus dost transparentni-vydej prijem, nadavat muzu maximalne sobe🙂