Vypouklé bříško po porodu-účinné cviky na doma

luci_ela
11. kvě 2021

Zdravím maminky. Určitě nejsem jediná které zůstalo po porodu velké bříško. A tím velké, myslím opravdu velké. Jsem 9 týdnů po druhém porodu, ale stále vypadám jako bych byla nejméně v 6 měsíci 😔 a tak se chci zeptat zda je tu některá z vás, která cvičila sama doma a povedlo se jí posílit břišní stěnu a bříško se opět stáhlo. Bohužel nemám možnost s 2 dětmi bez hlídání chodit někam cvičit a podobně, proto hledám touto cestou radu. A hlavně bych nerada začala s nějakými neověřenými cviky, které by mohli naopak uškodit. Jen dodám, že bříško je můj jediný problém, jinak jsem vysoká a hubená.

2hanah
11. kvě 2021

Mrkni na youtube a do vyhledávače napiš "cviky na diastázu" nebo "po porodu", je tam hodně hezkého a účinného cvičení s dostatečným vysvětlením a vidíš to, ublížit by sis tím pádem nemusela.

malinkaelinka
12. kvě 2021

Jedna dvě návštěvy fyzio. Jsou to dvě hodiny času, které se ti maximálně znásobí. Může tam být diastaza, pupecni kyla atd. Možná se ti jeste nesrovnalo držení těla po těhotenství, může tam být nějaké přepětí v zádech. Než tapat a zkoušet cviky podle internetu, zorganizuj hlídání a k té fyzio si dojdi. Možná ti tady můžeme poradit perfektní cvičení na diastazu, ale ty ji možná vůbec nemáš. Nemusíš tam chodit dvakrát třikrát týdně, opravdu stačí jedna dve návštěvy, diagnostika problému a je to. A naučíš se nejen nějaké cviky, ale taky praktické rady pro každodenní činnosti ,co dělat, co nedělat.

cilkat
12. kvě 2021

Za první konzultaci mi fyzioterapeutka vysvětlila, že mi zůstalo těhotenské držení těla a že stačí vlastně jednoduchý trik: těhotná nemůže používat břišní svaly, tak přenese váhu na paty, propne kolena a zavěsí se do zad. Správný postoj je naopak na celém chodidle, lehounce pokrcenych (odemcenych) kolenou a do siroka roztaženými rameny... To břicho se tím zapojí automaticky.
Začala bych jen tím... Opravit postoj je práce na několik měsíců a teprve až bude ok ten, tak začít třeba posilovat.

maki90
12. kvě 2021

@luci_ela patrně budeš mít diastazu, tak pozor na ty cviky,ať si to ještě nezhorsis. Nejlépe fakt zajít k fyzioterapeutovi. Já chodila jednou týdně na půl hodky, vždycky se to nějak udělalo. Klidně aspoň jedna dvě návštěvy. Potom je dobrý na Instagramu profil kinisi fyzioterapie - pěkně vysvětlené cviky s ukázkami.

aniea
12. kvě 2021

Mamasport.cz