Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

prochi
13. srp 2008

Holky, tady jeden typ na oběd nebo večeři. Vařim to teda i normálně, protože to máme všichni moc rádi. Těstoviny s brokolicí a tuňákem. Tuňák ve vlastní šťávě i se štávou zamíchat s uvařenýma těstovinama a uvařenou rozmačkanou brokolicí. Je to hned a je to vynííííkačka. Počítám 100g = 700 KJ. Protože uvař. těstoviny mají na 100g ca. 600 KJ, brokolice má maloučko a ten tuňák taky, když je z toho celá mísa a máme to na dva dny... Měla jsem 200g, což byla slušná porce a ještě jsem si k tomu dala okurku a rajčata. A samo ke kávičce nezbytný kousek čokošky 😅

kometka5
13. srp 2008

tak to já jsem taky kojila jen tři měsíce, ale já vlastně neměla skoro žádný nervy...samo, že jsem nevěděla kam dřív skočit, společně jsme se sžívaly, ale malá byla a je úplně zlaťounká už od narození, když už brečí, tak se fakt něco děje a spíme celou noc už od porodnice, takže já ani noční kojení neznám, to bylo spíš vyjímečně.

caira
13. srp 2008

holky tak dost, zadne takove, ze se tady nekdo stydi priznat vahu, prece proto jsme vsechny tady, protoze chceme shodit a nikdo se prece nebude nikomu posmivat, ne??

takze si nelamte hlavu, hele ja kdybych se mela ridit podle vahy ostatnich tak zblbnu, treba moje nejlepsi kamaradka nabrala v tehu pres dvacet kilo a pul roku po porodu mela min nez pred tehu.. Ona je prirozene desne hubena, takze se s ni nema cenu srovnavat, ona kdyz mela 60kg tak byla "tlusta" a ja si presne rikala, co bych za to dala, takze tak se na to fakt koukat neda. Kazda mame svuj cil a za tim jdeme, kolik maji ostatni je prece jedno, dulezite je, ze jsme se rozhodli s vahou bojovat spolecne a tak tahneme za jeden spagat 😀

jdu ted krmit dravou zver, pak zase napisu 🙂

binki
13. srp 2008

prochi: dám na tebe 😉 , zkusím zatím nepřibírat, mám pocit, že mne stojí hodně úsilí i zůstat na stejném čísle
ale mám radost, dneska jsem se vešla do kalhot, které jsem koupila před měsícem a byly mi malé, huráááááááááá

caira
13. srp 2008

holky ja mam dneska desny den, mala uz od rana knoura a vzteka se. Jist nechce, ani mi k flasce necuchla, jen vodu si dala. A porad se vzteka a vzteka, jak nejsem u ni tak se muze pos*at.. zavislak jeden 😠

rozela
13. srp 2008

ahoj holky, tak jsem se konečně dostalal ke kompu. stále se držím, nehřeším a zkouším přidat pohyb. máme doma orbitrek, cvíčko na něm je docela zábavné, jenom najít ten čas.
abych pravdu řekla, docela vám zavidím, že si můžete dát něco sladkého. já si taky občas dopřeju kousek něčeho, ale pak za to trpím ☹ . bývá mi po tom zle od žaludku a po čokoládě jsem schopná i hodit tyčku. ono je to dobře,aspoň nemůžu mlsat, ale ty muka za prohřešek jsou neadekvátní. vynahrazuju si to jinak. jsem masovo sýrová a hřešim uzeninama.

pro tabulku jsem taky. asi se propadnu hanbou až do vesmíru, až dodám míry a váhy, ale budiž to odstrašujícím příkladem. stydim se za to, kam až jsem se dokázala "vyžrat".

kometka5
13. srp 2008

Jsem stejného názoru na tabulku jako Roz a Caira....stydím se už teď, ani na ty míry nemůžu koukat já, ale ať se stydím, když jsem se tak vyžrala... ☹

caira
13. srp 2008

rozela jakto, ze je ti po sladkem tak blbe? holky ja mam dneska desnou chut mlsat, jak me mala dneska cely den vytaci tak mam desnou chut na nejake sladke pecivo, treba koblihu s pudinkem nebo tak neco..pri te predstave se mi chce fakt brecet 😢

leninn
13. srp 2008

tak já už jsem si hřích vybrala, naši se vrátili z dovolené a přivezli zákusek ke kávě....tak jsem si vzala, ale jen půlku, aspoň to, ale nelituju, teď jsem se držela a jednou za čas je to třeba, ty prázdné kalorie, ne?
Já jsem to ani nikomu neřekla, že držím dietu, chci si to nechat pro sebe a pro Vás a pak jen oslnit stíhlostí 😀 😀 😀
Caira: buď v poho a něco malého si dej...

caira
13. srp 2008

lennin, nemuzu, ceka me nezdrava vecere tak si setrim KJ na to ;-} mame k veceri grilovaci klobasy, hranolky a heinz fazole { to bude pekna bomba} ale dneska jsem zatim dala "jen" 2000KJ takze mi jeste tak 2500 zvyba 😀
zato se cely den prolejvam vodou s citronem 😉

sisstin
13. srp 2008

já dneska sežrala asi sto tisíc kalorií 😅

kristi
13. srp 2008

cos mela?

sisstin
13. srp 2008

kristi: se radši ani n eptej..vepřovou panenku na grilu s okurkovým salátem a pak double chees se zahradním salátem 😅

kristi
13. srp 2008

to neni tak strasny, ne? panenku bez prilohy a jednu housku? blazne. Ja mela rano chleba/maslo/rajce, pak jeste jeden chleba se syrem a sunkou, pak jednoho cheese a maly hranolky a tedka se mi dela v troube cela pizza. Seru na to, mam proste hlad...

rozela
13. srp 2008

caira: to vůbec nevím. vlastně ani nevím, kdy to začalo. nejspíš v dobách, kdy jsem si začala zakládat na sádlo. vysvětluju si to jako obrannou reakci organismu 😀 . někdy mě to pěkně se....., ale na druhou stranu jsem za to ráda, aspoň nezvalim tolik sladkostí, jako kdysi 🙂

holky nedělejte mi tu chutě s grilováním! 😀 čeká mě dovolená koncem srpna a už teď si pečlivě plánuju den, kdy budu chroupat jenom zeleninu, abych se večer odměnila pořádnou flákotou. a rozhodně nebudu řešit kj. prostě hřešící den 😀 . a do té doby musím dodržovat režim. to zvládnu, s vámi jo 😉

leninn
13. srp 2008

Sisstin: myslím, že to nebude tak hrozné...hoď to do flóry a uvidíš....

Rozela: je to možná i výhoda, ale stejně je to teda děs, abych si dala čokošku a bylo mi po ní tak zle? Chudáčku... 😉

paseky
autor
14. srp 2008

ahojky holky, tak jak se držíte? říkám si , že když dodržuju přesně ty 2 hodiny je to lepší, jak vynechám, když něco dělám mám pak velikej hlad a sežr.. bych všechno. achjo takhle si ty správný stravovací návyky asi nevybuduju 😠 bohužel budu se muset víc snažit. minulý týden byl v poho fakt jsem koukala pořád na hodiny a nesnědla jsem toho tolik

ale i tak se držím , doufám, že v po bude další kilo páááááááááááááááá

jofiel
14. srp 2008

paula: ja se hlavne snazim sesezobnout co vidim, premyslet nad tim, co mam na taliri. Nez si dam neco spatnyho, tak si to poradne potrebuju oduvodnit. Totalne jsem si zakazala kupovat v praci sladky. Nic. Po seste uz nejim a do prace jsem zacala jezdit na kole. Ted musim odbourat to, ze si porad sladim caj / a to ho vypiju i tri litry denne/ ☹

Kdo je pro tabulku, tak at mi napise do IP, hodim to na nejake stranky, ktere budou pod nasim heslem, ktere tu nebudeme zverejnovat. Budu pravidelne doplnovat udaje, slibuji 😉

vek
vaha soucasna
vaha ktere chci dosahnout do konce tohoto roku
vaha ,,vysnena"
plus komu vic vyhovuji miry, tak miry

caira
14. srp 2008

tak holky hlasim, ze jsem od vcera zase nabrala...vcera jsem mela tech 67.6 a dneska uz 68.1 tak nevim jestli je to tim, ze jsem to dostala nebo jsem proste pres noc pribrala pul kila? ☹

takze dneska zadna nezdrava vecere, pekne kuskus a k veceri suchary a bude to!

Jofiel ja to klidne napisu verejne 😀

vek: 27
vaha soucasna : 68.1 { k dnesnimu dni}
vaha do konce roku : 58
vaha vysnena ; 58
miry nevim,ale zjistim..myslis jako miry prsa pas boky? nebo stehna atd atd

sisstin
14. srp 2008

24
48,9
47
45
😝

jofiel
14. srp 2008

no spis nez miry, tak vidim, ze by to potrebovalo vysku 😀 pro srovnani
miry jsou spolehlivejsi nez vaha, pokud treba sportujete, ale tu si muzem hlidat samy a bude asi stacit ta vaha 😉
peclive zapsano, tak kdo se chce pridat, at pripisuje

jinak ja:
22
70,1
68
65

vyska 172

a mimiochodem, co chystate na obed? 😝

paseky
autor
14. srp 2008

cairo. neměla by ses vážit každý den, jednou týdně maximálně se doporučeje ve všech známých dietách denně to je nesmysl 😉

fakt zkus to 1* týdně já to dělám při pondělku 🙂

když jsem zakládala tohle téme, měla jsem na mysli, že tady budou holky, který potřebujou shodit třeba 10 kilo, a nemají vůli, že bysme se tady podpořily atd.

zatím se to tu mění na klub anorektiček bohužel a to jsem nechtěla ☹ ☹ je mi z toho smutno

sisstin
14. srp 2008

jofiel:jo výška je hodně podstatná...156cm 😝

paseky: já rozhodně anorektička nejsem...jsem prostě malá, tak ta váha je trošku jiná než u holek, co maj třeba 172cm....jsem nevěděla, že hubnout musej jen ty, co maj nadváhu 20kg 😉

jofiel
14. srp 2008

to neni klub anorekticek, pro nekoho se hrozne shazuje 10kilo, pro nekoho treba pet. Kazdemu to jde jinak tezko a kazda se s tim pere jinou dobu, ne? Vule je potreba pri jakekoli vaze. Mne treba neskutecne vadi, ze mam boky jako kobyla.. 😔 a bricho jako tehotna.. 😒 a pomaha mi, at jsem mezi lidmi, kteri potrebuji shodit 3 nebo 30kg

paseky
autor
14. srp 2008

nemám co bych k tomu dodala

sisstin
14. srp 2008

jofiel: souhlas..mně vadí děsně břicho...jinak jsem spokojená..chci zhubnout ty dvě kg..a bude to...víc to určitě nepůjde..ale snít můžu jak chci ne 😝

jofiel
14. srp 2008

sisstin: a mas nejake tipy, jak se vyhnout potravinam, ktere jsou zvlast na to bricho haklive? Teda krom activie 😀 . Ja slysela ze veskere mlecne vyrobky a bile testoviny se hned objevi na brise.. 😒

jofiel
14. srp 2008

paseky: pokud ti tady vadim /-e tak ja se klidne presunu do jine debaty. 😒

sisstin
14. srp 2008

jofiel: čéče..tak to vůbec nevim..to jsem nikdy neslyšela ani 😅 já to mám vcelku dědičné..nikdy jsem neměla úplně ploché břísko..a ted po porodu to je teda síla 🤐 visí mi tam vytahanej pytlik...i když cvičim...takže u mě fakt ještě dál dolů ty 2kilča..a bude to jakž takž 🙂

jofiel
14. srp 2008

sisstin: no ja mimi jeste nemam, tak to bude asi sila potom 😝

ted jsem nasla:

Jak na vystouplé bříško?

Vystouplé břicho se neobjevuje jen při nadváze, ale i při poruše trávení nebo konzumaci nadýmavých jídel. Pokud se Vám po každém jídle břicho nafoukne, je nutné upravit pořadí některých jídel při jejich konzumaci.

Ovoce
Ovoce je potravina, která se velmi rychle stráví. Když se ovoce podává až po nějakém větším jídle, zvětší obsah střev i žaludku. Ve střevech začne kvasit a vytvoří se plyny. Ty břicho nafouknou a vznikne bolest.

Některé tekutiny
Pokud u snídaně vypijete kávu, černý čaj nebo některé silně kyselé ovocné nápoje, tak vysoce podpoříte nadýmání. Naopak bylinný, mátový nebo zelený čaj trávení podporují a urychlují. Důležitý je samozřejmě i správný pitný režim. Nepijte velké množství najednou, ale třeba během dvou hodin, sklenici po doušcích. Lze tak vypít dva litry tekutin, potřebných pro odplavení škodlivých látek z těla.

Draslík a sodík
Důležitý je také poměr mezi sodíkem a draslíkem. Sodík, který je obsažený např. v kuchyňské soli, váže v těle vodu a způsobuje otoky. Draslík zase umožňuje vylučování vody z organismu. To znamená, že je třeba omezit příjem sodíku a zvýšit příjem potravin, bohatých na draslík (banány, špenát, kuřata, fazole).

Posílení břicha
Pro posílení břišní stěny je účinná masáž břicha, která se provádí plochou dlaně ve směru hodinových ručiček. Osvědčují se i cviky, u nichž se břicho rychle stahuje a uvolňuje (např. prudkými a krátkými nádechy). Svaly na bříšku zpevníte třeba sedy lehy.