Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

marie_m
25. srp 2009

holly, no nekecejte, ze by to tu zase zacalo zit? 😀

ja jdu do finale s plus 15 kg a protoze na sobe nesetrim, desim se toho, s cim se vratim z porodnice 😔

usounek25
25. srp 2009

ahoj holky, můžu se k vám prosím přidat? Mám 7 měsíců po porodu, začínala jsem na 88 kg a rodit jsem šla se 105 kily ☹ , už jsem něco zhubla, ale mám stále šílených 90 kilo na 170 cm - jsem jak tučňák. Už nekojím, začala jsem chodit na aquaaerobik 1x týdně, posiluju břicho a od září bych chtěla začít chodit na normální aerobik apod. Doma cvičit nemůžu, víte jak to je, když je doma mimi, jednou se musí dělat to, podruhé zase přítel dělá tamto a cvíčo se furt odsouvá a odsouvá. Takže musím chodit někam pryč, je to pro mě i příjemný relax po celým dnu s naším Adámkem 🙂 . Jen nevím co s tím jídelníčkem - nejsem zase nějakej extra velkej jedlík a to možná bude můj problém. Nejím třeba půl dne a pak mě chytne žravá a dám si třeba nějakou sladkou tyčinku, který už raději nekupuju apod. Budu moc ráda, když poradíte co jíte vy, jak jste si upravili jídelníček, čemu se vyhýbáte apod. Strašně mě štve, že nemám žádnou kamošku, která by měla stejný problém a dali by jsme se do toho spolu. Jedna je těhu, druhá na nějaký cvičení kašle a směje se mi, že chci něco dělat apod. Díky moc za rady a za to, že bych se k vám mohla přidat. Ve dvou se to vždycky lépe táhne 🙂

amira55
25. srp 2009

ahojky tak já se k tobě usounku přidávám, jenom místo aerobiku budu jezdit na rotopedu páč mi aerobní pohyb dělá zle....
jinak já měla před těhu 62 kg teď mám 74kg ale brala bych tak 65kg páč jsem vysoká.tak můžeme ten jídelníček nějak probrat a napsat si co jsme zjistily páč já začínám od zítřka🙂nejdříve shromáždit data pak nákup a jdeme na to🙂

prochi
25. srp 2009

Jůůůůůůůůůůů holkýýýý, já mám takovou radost, že se to tady zase rozjíždí!!! fakt moc 😵
Jdu si vás dočíst.

prochi
25. srp 2009

Tak vítám všechny nové příchozí 🙂. Hlavně mi v hlavě utkvěl "Macíček" 😀

Maru, ale zas pokud si dobře pamatuju, tak u Kubíka jsi přibrala podstatně víc, tak nějaký 15 + co ještě přibereš mi nepřipadá zas taková hrůza 😉

Usounku, máš recht, že problém bude hlavně v tom, že nejíš. Nejdůležitější je jíst pravidělně a často. Minimálně pětkrát, klidně šestkrát denně. Jinak se tělo chová tak, že cokoli mu tam pošleš si hezky uloží do zásoby, protože už dopředu se bojí, že ho necháš zase hladovět. Jukni na www.stob.cz nebo na www.flora.cz kde najdeš i kalkulačku kalorií. Jsou tam určitě i fajn články.

No a jak to vypadá se mnou... tak nic moc ☹ Po porodu jsem měla sice dole hned deset kilo, ale pak se to kouslo. Dolů šly ještě asi dvě, ale ty už mám zas nahoře. Opakuje se můj problém, za celý den není moc čas ani klid se najíst, a večer, když děti usnou, mě chytne hrozná žravá. A taky strašně žeru sladký. Tak snad se tady s vámi trochu srovnám a udržím se, nejhorší jsou ty večery. Protože plně kojím, tak nechci a ani nemůžu držet nějaký diety nebo se nějak moc omezovat. Takže jsem najela prozatím na styl normálního jedení a uvidíme.
Snídaně okolo devátý: jogurt + křehký chléb nebo tm. rohlík s lučinou nebo šunkou nebo sýrem + rajče
Oběd: klasika co vařím, ale bez polívky (pokud je) a né nášup, jak když jsem dva týdny nežrala 😀
Po O. kávička + něco malýho sladkýho
Odpoledne: teď jsme celý odpoledne na zahradě, takže nějaký ovoce - buď hruška, nebo pár švestek, jablko, broskev...
Večeře: okolo šestý - křehký chléb, šunka, jogurt, sýr... zelenina
A pak večer, když je hlad třeba ještě jogurt nebo mrkev - dneska teda kousek čerstvého švestkového koláče 😅
Pohyb: teď máme ještě prázdniny, ale od září snad zase bude cvičení - aerobik a stepy, kam chodím už xlet, pokud zrovna nejsem těhotná 😀 Zatím jsem začala pomalu s posilováním doma, když je chvilka, tak se hned svalím na zem a morduju břicho a zadek a nohy.

A teď už jdu do duchen, jsem hotová, děti mi dávají zabrat 🙂

rogorca
25. srp 2009

Jejda holky vás tady ale přibývá 🙂 ,jestli můžu tak bych měla pár malých ale docela podstatných rad.
Když se dáte do hubnutí v první řadě jde o to aby vaše tělo nestrádalo na živiny,protože jinak vám začne hubnout svalovina / ta je dobře vyživena a tělu vlastně nic jiného nezbývá/ a tuková tkáň zůstane.Jakmile by jste přešli na normální stravu,tak si tu ztracenou tkáň tělo nahradí tukem /pokud necvičíte jak blázni/. 😅
Druhá hodně důležitá věc je protein / je obsažený ve tvarohu,tuňáku,kuřecí prsíčka,sojové oříšky,cotage.../ je třeba max.tělu dodávat,protože jednak protein vyživuje svalovinu a tudíž ji chrání,a navazuje pocit sytosti,takže není hlad a chutě.
Snad jsou tyto rady vhod 😉

safra
26. srp 2009

rogorca: tak jsem myslela, že bych přes den jedla docela normálně, ovšem méně než obvykle - ke snídani jeden krajíc místo dvou atd... a omezila bych se jen ve večeři - tedy žádné sacharidy, jen maso, sýr, zelenina apod. Vedlo by to k nějakému úspěchu, nebo je to málo? Pohyb mám zajištěn, neb mám loveckého psa a ten musí min. 3x týdně na slušný výšlap. Jo a bez pivka, samo sebou 😠

Jinak vážit se budu každé pondělí ráno. Na špatné zprávy času dost.

rogorca
26. srp 2009

ahoj safro 😵
určitě ano,je důležité,aby jsi měla pravidelnou stravu bohatou na živiny a proteiny.Je hloupost mít poslední jídlo v pět večer-začne se zpomalovat metabolismus.Rozděl si jídlo na pravidelných 5 - 6 dávek.Já nikdy nejdu spát hladová,ale večer už nejím pečivo - večeři mám kolem 19 hod ale bývám ještě dlouho do noci vzhůru,takže mám připravenou misku s rajčaty a cotage,nebo alespoň jogurt popíjím čaj.Pokud mě honí mlsná chroupu sojové oříšky/nesolené samozřejmě/.Nezapomínej na pitný režim - ten je jeden ze základních faktorů zdravé výživy,ať se tělo může čistit od toxických látek.Držím palečky 🙂 a do toho.Tento režim musí být přirozený,aby mohl trvat dlouhodobě a s trvalými výsledky.Zdravé hubnutí je 1/2 - 1 kg týdně - né více.

safra
26. srp 2009

Díky, zkusím to tak udělat. Ubíjelo by mě pořád něco vymýšlet k snědku, takhle budu moci jíst s rodinou.

Holky, kde se měříte? Doufám, že ne zadek, to by mi nestačil metr. Stehno a tam, kde dříve býval pas? Já mám trochu štěstí, že mám kosti jak dřevorubec. Když jsem zhubla po prvním porodu, měla jsem 73 kg a byla jsem docela kus 😉 U mě tedy nepřipadá váha menší než 70 kg, to bych nebyla macíček, ale spíš klacíček.

rogorca
26. srp 2009

Pokud máte optimální výživu - tak budete hubnout hlavně tam,kde jsou tukové polštáře a ty máme každá jinak.Tak sledujte míru tam kde máte nejvíce přibráno.Já jsem si zhubla 15cm přes boky,ale jen 5 cm v pase.Jedna moje klientka má po prvním měsíci fenomenálních 7 cm v pase dole,a přes boky 5cm. Pak už to jde samozřejmě pomaleji. 😉

prami
26. srp 2009

ahoj,

Vítám nově příchozí,to je fajn,aspon nám to půjde líp.

Safra- no měříme se prsa,pas, boky a stehna 😎 ,jinak já měřím 176 cm,chtěla bych mít tak 68 kg,bejvávalo i 58-62 a taky jsem byla krasavica 😎,ale ted si dávám reálné cíle 😀

Rogorco- ty by jsi mi mohla poradit.Už jsem asi 4 kg zhubla,ale ted se skoro 10 dní snažím jíst správně a cvičit a nějak to nejde.Může to souviset i s tím,že ještě jednou denně malou kojím? Třeba když jsem ji přestala kojit ve dne a přešla jsem jen na noční kojení,tak jsem naráz zhubla i bez vlastního přičinění.
Tak si říkám,jestli má to moje úsilí vůbec nějaký smyls,když si tělo dělá co chce 😠

rogorca
26. srp 2009

ahoj prami
to tělo si nedělá co chce,ani když jsme váhu přibíraly nešlo to souměrně 😉 . Můžeš klidně i měsíc stát na místě,důležité je dodržovat režim.Tu váhu,kterou máme si tělo taknějak zakoduje a když po prvních kilogramech polevíš,má tendenci se vrátit zpět.Dej mu čas,at si zvykne na nový režim.
A ještě jeden důležitý faktor:pokud hubnete na tucích/tak jak to má být a máte dostatek proteinu,tvoří se vám a posiluje svalovina / důsledkem jejího ochabnutí nás bolí záda..atd/.Ta je ale těžší než tuková hmota- proto se zdá,že na váze stojíte - více prozradí centimetry.Proto je důležitější se měřit než vážit.1cm=1kg i když to ručička neukazuje 😎 .

prami
26. srp 2009

Rogor- a myslíš,že to kojení teda vůbec nemůže mít nějaký vliv na neschopnosti hubnout?
to,že si tělo pamatuje kg a rádo se k nim vracím,jsem četla.Asi na tom něco bude.

rogorca
26. srp 2009

kojení na to nemá vliv /vliv na to může mít náhlá hormonální výchylka-takže se hůř hubne lidem s poruchou štítné žlázy,ale i to se dá ovlivnit/ já jsem po celou dobu kojila a kojím pořád dál.Při kojení není dobré hubnout rychle - kvůli detoxikaci - takže pozvolna,přirozenou cestou / absolutně žádné ,,zaručené diety" typu tukožroutská polévka atd..to jsou nesmysly!!! ničí to buňky v těle. A pitný režim - 2 až 2 1/2l denně - pozor na minerálky - ty s mírou,raději čistou vodu nebo ovocné a bylinné čaje.

bramburka
26. srp 2009

ahoj holky, vitam, zvlast ty co davaji cenne rady 🙂

Ja souhlasim se vsim 🙂

Zhubla jsem hodne diky rezimu který tady pSALA pRAMI, SNAZILA JSEM SE PREKKONAT A KVULI BILKOVINÁM SNIST I 1 bily jogurt denne, ten nemam rada.

Ted mi na to nejde najet, je to ale kvuli me neschopnisti vzdat se sladkeho, proste to na me prijde a je konec.

Ale najedu od zari (ale tak nejak tajne doufam, ze budu tehu a nebudu muset tolik, i kdyz chci i pri tehu najet na správný režim bez sladkeho), tak myslim, ze ve finale se svou vahou ani nemusim pribírat prý. Je to tak?

prami
26. srp 2009

jóo holky,řekla bych,že teorie nám jde 😀 😀 ,ale já to mám Bram, přesně jako ty,nejsem schopna zase na ten režim najet.resp.pokud tzo nejde rychle dolů,tak mám tedndence na to kašlat 😠

Rogo- dík,takže přesně to co člověk nerad slyší,přestat fňukat a začít na sobě pořádně makat a nenechat se odradit 😉

holky máte někdo zkušenosti s powerjógou?já mám doma už sto let DVD,ale teprve včera jsem si ho na radu kamarádky sjela.Dnes mě bolí svaly o kterých ani nevím,že jsem procvičovala.Jako cvičení je dost nudné,ale pokud bude schopno vytvarovat ten můj ovar,tak se budu nudit ráda 😀

prochi
26. srp 2009

Ahojky, hlásím celkem úspěšný den 🙂 Jídlo snad oki, hlad není a cvičení - posilování jsem zvládla dvakrát, tak jsem na sebe hrdá.
Mám radost, že se nám to tady zase rozjelo. Fakt jo, moc mi to pomáhá si to tady pročítat. Nepřipadám si jak chudinka největší, co se nemůže pořádně nažrat 😀

Bram, přeju, ať se miminko podaří co nejdřív. Já tady takhle začínala loni začátkem srpna a od podzimu jsme taky chtěli zapracovat na mimču. Vyšlo to trochu nečekaně dřív a teď už máme doma téměř dvouměsíční pokládek. Říkám si, že už mám snad odrozeno, tak se na sebe teď musím vrhnout s plnou vervou 😅

Pram, máš recht, teorii máme zmáknutou 😀

Já si myslím, že tak nějak všechno vím, co bych jako měla jak dělat a nedělat. Ale prostě ty chutě jsou někdy k nezvládnutí 😔 Nejhorší u mě je se zastavit v jídle. Celý den to krásně dodržuju, jím pravidelně, myslím si, že dobře... ale pak přijde večer a já se nemůžu dožrat 😠

kometka5
27. srp 2009

Ahooooooooojkyyyyyyyyy!

tedy nestíhám dočítat...hlásím se po dovolených atd., už jsem si myslela, že se to tady nerozjede nebo co... 😨

Prochi, a jak to zvládáš takhle se dvěma prcky? co malej? nezlobí tě, nežárlí? já jsem vždycky chtěla mít děti od sebe tak tři roky, ale teď když koukám na malinkou, tak někdy pochybuju, jestli vůbec dám to druhý, abych se nezbláznila... 😀
a do toho se trošku narušilo to moje plánování s otěhotněním to, že mi zlatíčko požádal o ruku...a tedy holky, nějak mi to nakoplo, začala jsem fakt dbát na jídlo a halvně tedy se hýbat, každý den sednu na rotoped a přijde mi, že je to největší kámoš...a ty kila jdou pryč...tak mám hend lepší náladu... 🙂

a jinak k tabulce...jistojistě můžu zase zapisovat, to není problém...takže bych ale potřebovala, aby nově příchozí mi napsali do IP výšku, váhu, míry - prsa, pas, boky, stehna...a klidně tam může být vysněná váha, co vy na to? a od září na to najedeme...
jen kdy se budeme vážit? opět v pondělí nebo to necháme na pátek?

lenka132
27. srp 2009

Ahoj holky, již několikrát jsem se k Vám chtěla přidat, ale bylo mi blbé nasednout do rozjetého vlaku 😉 ale nedá mi to a chci Vás poprosit, zda mě vezmete mezi sebe, když je tady několik nových příchozích, vím, jak to tady chodí, protože si Vás dost často čtu.....do tabulky bych také byla ráda přidána-jestli ti to Komet nebude vadit

Jinak jsem na tom podobně jako prochi-celý den v pohodě, jím tak nějak ¨pravidelně a menší porce, ale večer je to hrůza-pořád něco uzobávám 😠 to se chci idnaučit, ale bude to těžké......myslím si, že s váma by mi to mohlo jít lépe 😉

prami
27. srp 2009

ahoj,

Komet- no tak to je super zpráva.A kdy bude ten významný den?
To je fajn,že se ti dobře hubne,porad,jak se dokopat k tomu,aby to v palici přeskočilo a člověk jel v kuse a nazačínal x.krát od znova 😖 .

Leni-vítám tě, dobře,že jsi naskočila,budeme se navzájem povzbuzovat 😉 a ono to půjde 😎

lenka132
28. srp 2009

prami-díky moc, jsem ráda že mi vlak neujel 😀

Já jsem fakt strašná-třeba včera-přes den super režim-do 18hod-jídlo 4krát za den, pak jsem šla na volejbal, zařekla jsem se, že nebudu už jíst. Jenže jsem přišla ve 20hodin domů a manža uvařil výborné těstoviny s masíčkem, tak jsem samozřejmě jedla, no a jedla a jedla-snědla jsem aspoň 2porce ☹ Jelikož si myslel, že přijde i má sestra s manžou na večeři, tak toho udělal opravdu hodně, oni ale jeli do letňáku, takže jsme toho měli....no a přece to nevyhodím 😉 🙂 ach jo, to večerní jídlo, to mě zabije......

safra
28. srp 2009

Komet - já Ti pošlu své míry v neděli, nechci si teď kazit víkend. Stejně si na to budu muset dát asi panáka... Ach jo. Zrovna dnes mám blbej den, nějak mi ta váha vadí čím dál víc, jsem prostě pašikózní...

amira55
28. srp 2009

kometka nebude místo pasu lepší přes břicho pod pupíkem?já mám třeba pas hrozně vysoko a ten je v poho spíš ty řízečky na zádech 😀 😀 😀

leninn
30. srp 2009

Ahojky holky,
vidím, že se to tu hezky rozjíždí i s novými posilami, které tímto vítám 🙂
Mě už se to krátí, tak jsem u vás za chvíli jako na koni 🙂 A že budu mít co hubnout 😠 Ale s vámi to zase zvládnu! 😀

Hezkou neděli 🙂

bramburka
30. srp 2009

Ahoj holky, navrhuju pondeli, protoze kdyz jsme to dali na patek, bylo to v cudu... 😉

Komet, jsem drson a zitra ti posilam vahu 🙂

prami
30. srp 2009

Ok,Brambůrko-jsem taky drsoň 😀 ,v po posílám údaje taky 😎

Amira- klidně měř řízečky 😀 ,aspon budeš mít dobrý pocit,jak budou cm rychle mizet 😉

rozela
30. srp 2009

ahoj ženy! se hlásím po dovolené, vítám nově příchozí a mám fakt radost, že je nás zase tolik 😉 doufám, že to nedopadne jako loni a nebudeme mít 50% odpadlíky 😀

hele ok, budu taky drsoň a zítra posílám komet váhu i s mírama. se propadnu do západního německa samou hanbou, ale co. zas to půjde.
jdu pohledat poslední tabulku, abych viděla, jak jsem to doprasila za ty 2 měsíce 😀

amira55
30. srp 2009

hele holky zapisuje kometka????

já už trochu začla-jedla jsem víc a kvalitněji a mám o půl kila míň, prot heslo:JÍIDLEM K HUBENÉ POSTAVĚ!

safra
30. srp 2009

Tak já taky až v pondělí, manža bude v práci a nebude mi u toho aspoň asistovat. To bych si zas vyslechla poznámek... On to nemyslí zle, ale ti jeho macíčci, tučňáčci apod. mě tedy dost se.ou. Jsem zvědavá, jak mě bude titulovat, až budu kost 😉

rozela
31. srp 2009

ahoj holky, tak jsem se zvážila a přeměřila. je to mnohem horší, než jsem si myslela, mám nahoře 7kg!!!!!! 😝 to je zhruba polovina toho, co jsem loni pracně zhubla. jsem prase. posílám komet do IP a jdu brečet ☹ ne, nebudu brečet, uvařim si kafe, ovesnou kaši a končím s grilovačkama, kalbama, atd 😠