Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

paseky
autor
20. srp 2008

leni, jojo když to člověk poruší tu dobu tak pak neví, čím by to dohnal

co poradit chjochjo nějaky suchary nebo zeleninovej salát

já mám dnes úplně šílenou chuť na kus čokolády, ale néé s 80% kakaa ale na milku s ořechama 😅 , tak jsem si udělala kotel kafča a dala si k němu bebe dobré ráno s jogurtem, ale není to to ono co jsem chtěla 😉

leninn
20. srp 2008

Paseky díky, když já na salát nemám vůbec chuť....
jako že zeleninu miluju, ale jak ji teď jím často, tak teď na ni prostě nemám chuť....zkusím to zapít čajem a v16h si dám pořádnou sváču...původně to měly být rajčata s mozzarelou, ale teď si k tomu dám asi i kousek chleba...uvidíme, jak na tom budu v16H 😉
Hele, ale stejně jsi mě uklidnila, možná mě i přechází chuť...jen jsem si vzpomněla na milku 😝 😝 😝 mňamýýýýýý
hmmmm
co teď?
Asi vezmu Barču a půjdu ven, nebo vyžeru celou lednici 😀

leninn
20. srp 2008

Jo, Paseky, pomáhá ta čokoláda s tolika % kakaa?
A je i míň kalorická nebo ne?

rozela
20. srp 2008

holky, teď jsem na to kápla. nejspíš to bude kardinální bejkárna, ale prubnu a když to půjde, tak tim líp, když ne, vrátím se k původnímu systému. chci zkusit místo večeře nějaký ty koktejly s minerálama, vitamínama a bla bla bla kdoví čím ještě. máte někdo nějaký tip, který by mohly být dobrý, případně co si o tom myslíte?

leninn
20. srp 2008

Rozela: bohužel neporadím, nemám s koktejly žádnou zkušenost...
Jak Tě to tak najednou napadlo?

rozela
20. srp 2008

no jak jsem tak pročítala různé diskuse na téma hubnutí a dočetla se o práškách na hubnutí, tak jsem si vzpomněla, jak kdysi děsně frčely koktejly typu ultra fit and slim, viaredin, a tak. samo o sobě je pití koktejlů na nic, ale když to takhle zakombinuju do režimu, třeba to bude mít nějaký přínos. akorát nevím, jestli se dají ještě někde sehnat. omrknu drogérky 😀 .

leninn
20. srp 2008

Já jsem zkoušela také nějaké tabletky na hubnutí, ale nejsem schopná brát něco pravidelně...tak jsem zapomínala a asi to ztratilo svůj význam, ještě mám doma asi tablety na jeden měsíc, tak si je schovávám, až bude hubnoucí krize a váha nepůjde dolů, jestli to nepomůže....
Jak jsem je brala na začátku, tak jsem zhubla, ale měla jsem skoro takový režim jako teď, ale pak jsem se na režim vyprdla a prášky neprášky, váha šla zpět nahoru 😒 ☹
Tak teš to chci zvládnout sama, ale věřím, že na ty tablety ještě dojde, až nastane ta krize...

rozela
20. srp 2008

a co si brala? moje sestra je expert na tabletky. na konci střední dost přibrala, pak se jí to rozleželo, ale než by upravila režim (v 11 večer klidně zvalí celý menu z kfc), tak raději baští tablety. teď má doma asi čtvrtý druh. zhubla, jenže já si myslím, že to není tabletkama, ale tím, že skončila v kanclu a dělá teď servírku. celý den lítá po place a to se to hubne. před pár lety jsem taky měsíc brigádničila na place. moc mě to bavilo a hubla jsem téměř zázračně. možná, že k tomu ty prášky napomáhají, nevím, ale já jsem k tomu lehce skeptická.

paseky
autor
20. srp 2008

roz mohla bych ti dát kontakt na tu dietní poradkyni, taky nabízí nějaký koktejly, či co. mám se po tom podívat.

rozela
20. srp 2008

to bys byla moc hodná. poradkyně by v tom měla umět chodit 😀

paseky
autor
20. srp 2008

tak já to zkusím najít. aspoň nám pak budeš moct referovat a radit 😀

rozela
20. srp 2008

jasan, každá rada dobrá 😀

přišel pán tvorstva, tak mu jdu vyrobit nějaký ten dlabanec 😀

caira
20. srp 2008

rozela: mrkvovy kolac je takova americka/anglicka specialitka..poprve jsem ho jedla, kdyz ho upekla tchyne, zda se, ze jsou tam ingredience, ktere se nedaji mixovat ale je z toho luxusni buchta a ja bych se po ni utloukla ..Ja kdyz jsem v cervnu letela do CR tak jsem ho nasim upekla a mama vzala kus i zenskym do prace a ted uz ho pry pecou vsechny 😀
Jestli chces tak ti kdyztak muzu hodit do IP recept?

paseky
autor
20. srp 2008

cairo já chci taky recept dík

hurá do diety 😀

rozela
20. srp 2008

jojojo, rozhodně chci recept! když už mám nečím hřešit, tak ať to stojí za to!

marie_m
20. srp 2008

rozelo, ja nejsem vzhuru celou noc, jen se v noci budim na jidlo 🙂 vcera to vypadalo tak, ze sem vytuhla nekdo po 11, v pul druhy sem byla vzhuru (nevim proc), tak sem sla aspon na cigo a hnedka jsem zase usnula 🙂

ted do sebe laduju okurku, nam...hezky celou, at me to zasyti, no ne? 🙂

caira
20. srp 2008

tak ja to sem hodim verejne, teda { jsem se bala, abych vam nedelala chute, tak proto jsem navrhovala IP}

nejdriv dokrajim zeleninu a za pet minut jsem tu..

mimochodem, mam docela dobry a !zdravy! recept na veceri

kureci prso {nam s manzou staci jedno vetsi pro nas oba} na tenke nudlicky a nalozit do marinady { 1 cajova lzicka olivoveho oleje a 1 cajova lzicka sojovky}

nakrajet bud jednu cervenou { zlutou-jakou ma kdo rad} papriku { ja delam pul cervene, pul zlute}na nudlicky
1 mensi mrkev na slabe nudlicky { asi velikost sirky}
jedna mensi cibule na nudlicky
a kdo chce tak trosku cerstveho zazvoru { kdyz ho nemam tak ho nedam a taky to jde}

nejdriv orestovat maso, pak ho vyndat a dat do misky a prikryt aby nevystydlo, na trosce olivoveho o. orestovat tu cibuli az je trosku mekkci tak pridat mrkev a papriku a jen tak trosku orestovat, at to neni zase uplne mekke, pak zpatky to masicko a podlit treba troskou vody { jen trosku, aby chytlo chut od te sojovky} a manzovi si to dava do tortili a ja s troskou ryze { je to takova desne chuzena cina, ale kdyz je clovek na diete tak je rad za alespon nejakou veceri} 😀

kometka5
20. srp 2008

Cairo, já bych taky chtěla receptík... 🙂 díky

marie_m
20. srp 2008

jo leninn a taky sem neska mela mensi krizi, kdyz jsme byli s malym venku, ale pak me to rychle preslo, kdyz vidim vsechny ty hubeny nebo aspon normalni 😀 buchty, to je pro me snad nejvetsi motivace, fakt 😀

caira
20. srp 2008

kocky jdu nakrmit to moje mlade a pak vam sem opisu ten recept na tu mrkvovou buchtu jo?

a predem upozornuju, ze se na tom neda nic zkazit, i takovy strevo v kuchyni jako ja to zvladlo hned na poprvy tak, ze to fakt chutnalo jak nasim tak mamky kolegynim { a to jsem v zivote neupekla vic jak 3 babovky} a doporucuju to upect o vikendu protoze to sezerete cely 😀 tak at nemate takove vycitky svedomi 😀

caira
20. srp 2008

Americky mrkvovy kolac

250 ml oleje + extra na vymazani dortove formy
4 stredne velka vejce
225g hnedeho cukru { kdyz neni da se pouzit klasicky}
140g mrkve oloupana a jemne nastrouhana
225g polohrube mouky
2 lzicky prasku do peciva
½ cajove lzicky sody bikarbonat { jedla soda?}
1 ½ lzicky mlete skorice
½ lzicky mleteho suseneho zazvoru { kdyz neni tak se nic nestane}
Hrst na drobno nasekanych orechu { vlasske}

Na polevu

30 gramu masla { nechat rozpustit a vychladnout}
110g kremoveho syru { prodavaji se v takovych tech vanickach jako pomazankova masla atd- ja sehnala v obchode Billa}
200g mouckoveho cukru
Trosku citronove stavy k dochuceni

1. Troubu predehrat na 180 C a lehce vymazat dve dortove formy { 20cm prumer} ale da se to udelat i do babovkove formy { ale potom pozor pri delce peceni, musite uzpusobit teplotu a caj jako byste pekly babovku}

2. Ve velke mise smichejte dohromady olej, vejce a cukr, vmichejte nastrouhanou mrkev

3. pres sitko prisypat mouku, sodu, mletou skorici a mlety zazvor. Jemne promichat lzici nebo vareckou { nepouzivat mixer, jemne rucne!}

4. opatrne vmichejte nasekane orechy a vlijte do pripravenych vymazanych dortovych forem { ja vymazane formy jeste vysypavam bud moukou nebo strouhanym kokosem}

5. pecte ve stredu predehrate trouby asi 25 minut { po dobu peceni neotvirat troubu!} Pak zkuste spejli, jestli uz jsou obe buchty poradne upecene…

6. Vyndejte buchtu z forem a nechte vychladnout

7. Polevu pripravite tak, ze smichate maslo a kremovy syr dohromady { vymichat do jemne konzistence} prisypte mouckovy cukr { pridavat postupne}
A pak pridejte trosku citronove stavy { dokud to nebude podle vasi chuti}

Polevou pomazte vrsek jedne buchty a priklopte druhym dilem, zbytek polevy rozetrete po povrchu.

Nechte v lednici chvili ztuhnout a pak hura na to!

caira
20. srp 2008

holky fakt je to desne jednoduche a kupodivu ta poleva chutna jako bila cokolada, kdyz jsem mamce rekla, ze ta poleva je vlastne ze syru tak tomu vubec neverila 😀

rozela
20. srp 2008

caira díky!

rozela
20. srp 2008

holky hádejte co mám v troubě? 😀 peču ten mrkvový koláč 😀

marie_m
20. srp 2008

rozelo, tak to si dobra, takhle se trapit 😀 ale ty ho asi budes jist, vid? 😀 tak dobrou chut

my za chvili s honzikem (muzik) vyrazime na squash, tesim se, ale co zeru min, tak sem nejaka cela zeslabla a unavena, co s tim? ☹

pavla80
20. srp 2008

Ahojky

Caira tak recept vypadá perfektně určitě vyzkouším,ale ted né,protože bych určitě zvládla to celé "sežrat" 😀 😝

Jinak holky já dneska taky zhřešila 😀 .Přijela tchýně a koupila zákusky ke kávě.No a já neodolala a dala si půlku tvarohového řezu a byl výborný!!!!!!A půlka mi stačila super.To já kdysi jak jsme kupovali domů zákusky snědla dva na posezení,tak jsembyla na sebe pyšná a ani jsem nebyla naštvaná 😵

a v pátek mě čeká zapíjení svobody(kámoška se vdává) a v sobotu segra slaví narozky 😒 .Tak tenhle víkend to teda uplně vypustím 😝 😔

Maruš mě ale taky připadá že jsem trochu unavená od té doby co jím mín a trochu i taková podrážděna,tak snad si naše těla na to brzy zvyknou 😉

No jdu si to dopsat do flory i stím zákuskem tak jsem zvědavá 😒

pavla80
20. srp 2008

tak jsem si to dopsala a dělá to 5000kj tak v pohodě 😉 😉 😉

no tak asi už všechny spíte 😉 ,Já se tu vždycky dostanu až večer a to tu nikdy už nikdo není tak s nikým nepovykládám 😝 .

rozela
20. srp 2008

tak děvčata, já vám řeknu, že ten mrkváč to je prostě bomba! na mě je to dost sladký, ale fantastickýýýýýýý!!! snědla jsem 3 kousky, bude mi asi blbě, jako po každým sladkým, ale tohle rozhodně a bez jakékoli pochybnosti stojí za to!

rozela
20. srp 2008

pavli, já jsem tu obvykle taky nejvíc večer, když jde prďola spát, nebo když spí přes poledne, pokud zrovna nemusim žehlit, nebo tak něco. jinak mám zaplý komp celý den a sem tam juknu.

paseky
autor
20. srp 2008

no tak já tu mrkvovku zkusím o víkendu neteř má 5 let tak abych nešla s práznou. vůbec nevím co jí mám koupit, nebo jestli jí mám dát nějakou korunku do prasátka