Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

leninn
9. zář 2008

Majky: mazec, nemám slov....ale určitě se zbytečně nestresuj a jak píšou holky, mysli pozitivně 🙂

Roz: neboj, vše bude ok. U nás ta kalmetizace probíhala tak, že jsme přišly, Barče jukla dr. na ručičku, jakou tam má jizvu, řekla, že dobrý a zase jsme šly, to bylo celé...tak nevím, jak to probíhá u Vás, ale u nás to bylo šup šup a hotovo 😉

Maruš: vydrž to ještě s tou sádrou, ono to uteče a pak se zase můžeš-pomaloučku a opatrně- zase začít věnovat sportu a z toho kila navrch si nic nedělej 😅 Za týden bude zase dole 😉

rozela
9. zář 2008

díky za podporu leni, ale my jdeme na pichuli. ondřej právě tu v porodnici nedostal, takže to nebude jenom kontrola ale očko. když jsem teď viděla, jakou hnusnou fialovou bouli po tom očkování má kamarádčin 2 měsíční chlapeček, chtělo se mi brečet. a to prý je už dobré. říkala, že to hnisalo, atd.

holky, nějak nemám inspiraci, co uvařit k obědu. co budete dělat vy?

leninn
9. zář 2008

Roz: aha, tak to budu držet pěstí a jak jsi psala majky, hlavně mysli pozitivně a vůbec ne na to, že tam bude mít bouli apod. Bude mít ukázkovou jizvičku 😉

A oběd? Já jdu se ségrou na pizzu, ou, naštěstí tam mají celkem malé a dám si špenátovou, ale i tak se musím už od rána krotit, protože pizza je prostě kalorická bomba tak jako tak. Ale jinak bych dělala něco z cukety, miluju ji a teď jí máme na zahrádce hafo 😀

Ale je fakt, že mi také dochází občas inspirace 😖

caira
9. zář 2008

bre rano holky

leni ja nevim, ze ti ta tabulka porad nechodi, dej mi na sebe jeste jednou ten email a kdyztak pokud mas treba jeste nejaky jiny tak ten taky at zkusime jestli by to prislo alespon na jeden...

Ja vcera dobry, sice jsme meli to indicke jidlo, ale neprezrala jsem se, dala jsem si mensi porci nez bych si dala obvykle, kdyz to jime { i kdyz nerikam, ze bych si klidne nesla pridat, protoze to fakt miluju} ale udrzela jsem se, pak jsem si dala k vinku par slanych precliku, asi hrst a pul a jen 1 sklenicku vina 🙂 takze myslim, ze suma sumarum docela dobry..

Dneska tady leje jako z konve..nevim co me to udivuje, tady stejne leje porad 😀 ale vzdycky si uvedomim jak me ten anglicky podzim s prominutim sere, porad ma clovek ucourane kalhoty. Po vyplate mi jdeme koupit poradnou bundu do deste a holinky at muzu s malou chodit na prochazky i kdyz prsi.. jinak bysme fakt byly zavrene doma cele dny 😒

LENINN dej mi prosim nejaky recept na ty cukety, ja cukety nikdy nedelala,ale rada bych ted zacala zkouset nove druhy zeleniny atd,

Holky co jsem si docela oblibila ja jsou recke tzatziky { nakrouhana a vyzdimana okurka, bily jogurt, jeden strouzek cesneku a trosku nasekaneho kopru + mala lzicka olivoveho oleje a trosku mleteho pepre} desne mi to smakuje a davam si to treba kdyz mam jen tmavou housku a treba salat a rajcata tak si dam i vzdycky trosku tohohle na talir :-] nebo je to vyborne k masu a bramborum atd atd

Premyslim, co dneska k veceri, mam tam mlete maso [ drahe,ale s minimalnim procentem tuku] tak premyslim, jestli neudelat nejake zdravejsi burgry, misto na panvi je upect v troube a pak si je dat s bramborem a salatem?

leninn
9. zář 2008

cukety jako nákyp, to znamená, nastrouhat cuketu, přidat krupici, aby se to zahustilo, nastrouhaný sýr, bylinky, koření sůl, a klidně i nějakou šunku, cibuli,....co máš ráda, všechno zamíchat, vylít na strouhankou vysypaný a vymazaný plech a nechat v troubě zapéct

nebo obalovanou cuketu, klasicky jako řízek a usmažit

nebo zapečenou třeba s bramborami, plátky brambor, plátky cukety, plátky brambor a tak pořád dokola, lze to proložit sýrem a zalít zakysanou smetanou a zapéct v troubě.

nebo udělat směs na těstoviny, k rýži či kuskusu...na pánvi na oleji cibuli, pak přidat nastrouhanou cuketu, okořenit, třeba rajčatový protlak, kečup nebo chilli, nechat podusit, dokud ta cuketa nebude měkká (tohle by mělo být takové řidší, aby se to dobře smíchalo s přílohou)+třeba posypat sýrem....

je milión způsobů, já si dělala směs i do těch paprik, jak jsem tu psala minule...

rozela
9. zář 2008

teda leni, musim říct, že jak jsem si četla ty cukety, dostala jsem takovou chuť, že hned po poledním spánku zajdu do obchodu a něco z toho prubnu udělat k večeři. je fakt, že jsem cuketu jedla jen párkrát, a to ještě u babičky, ale je to dobré papání. tady je blbý, že se musí kupovat. v paneláku zahrádka na balkoně nehrozí, leda tak si to ještě nasadit u kámošky, co má barák a zahradu 😀 ale hlavně že se dá koupit v obchodě 🙂
ještě musím najít ty náplně do paprik a všechno si napsat. 😉

leninn
9. zář 2008

Roz: tak to přeju dobrou chuť, je to opravdu dobrůtka a ještě ke všemu chudá na kJ 😀 😀 😀
Já mám v sobě pizzu, byla výborná, ale jsem jak žok a vůbec se necítím dobře ☹

leninn
9. zář 2008

Cairo, tak na seznam nedošlo, na volný došlo, tak aspoň tak 😉 Jsi moc hodná, že se tak staráš, abychom byly všechny spokojené 🙂
Díky 😀

caira
9. zář 2008

leninn a nemas me tam treba omylem hozenou do spamu nebo tak? to se obcas muze stat a pak by ti to moje zpravy automaticky blokovalo..

jinak holky mam na vas dotaz- protoze uz mate starsi deticky potrebuju poradit.

Mala je zatim zvykala jen na jemna pyre, nic s kouskama nebo tak..dneska jsem ji zkousela dat klasicky brambor, ale jelikoz kdybych ho chtela rozmixovat tycovym mixerem tak z nej bude lepidlo zkousela jsem to proste klasicky rozmackat mackadlem na brambory, ale mala to vubec nechtela, hned se ji zacal zvedat zaludek, proste mi nic co neni uplne jemne bez hrudek nesni..tak ted mi poradte jak bych ji mela naucit na to aby mi jedla i jidla ne uplne jemna..prece nemuze zustat na pyre nadosmrti...diky za radu 🙂

rozela
9. zář 2008

tak já mám dnes s cuketou utrum. představte si, že jí u nás na sídláku nemaji! 😲 zajedu si pro ni zítra do města a dneska jsem hodila kuří prsa na pekáč se šunkou a sýrem. k tomu pak zelenina a bude to. i na zítra budu mít postaráno.

cairo nevím co poradit. my jsme s kouskama problémy neměli a v okolí ani nevím o někom, kdo by měl. a když jí dáš piškot nebou kousek pečiva, tak to žvýká?
jinak kamarádka brambory nemixovala, jenom je nechala skoro uplně rozvařit, pak je namačkala vidličkou, zalila to troškou mateřského mléka a vymíchala do uplně hladké kašičky. tak snad pomůže aspoň to.

leninn
9. zář 2008

Roz: tak to je škoda, ale to je jedno, uděláš si ji jindy

Caro, nevím, jak by se to mohlo stát...ale nevadí, buď mi to pošleš na volný nebo mi to přepoše Prochi...snad jí to moc nevadí 🙂
Jinak co se jídla týče, já Barunce nemixovala moc od začátku, všechno jsem hodně uvařila a rozmačkala vidličkou, nějak jsem si myslela, že je to tak ok, až pak jsem se dozvěděla, že všichni kolem mixujou, mixuju jen ovoce a to jak kdy, dnes jsme spolu baštily banán, hezky rovnou do pusinky, ať si s ním ty dva zoubky poradí a poradily 😉 😀
Snad se to časem poddá, vydrž, musíš pomalu, když je zvyklá na mixované kašičky

zalda
9. zář 2008

Ahojky holky, můžu se taky přidat k tomu vašemu hubnutí? Já měřím 174cm, vážím 72 a podle bmi indexu prej můžu vážit až 76kg, jenže to si nemyslím já, ruce mám pomalu jak nějaký kulturista, chtěla bych zhubnout max na 60-62kg, jenže mám sedací práci, dělám od rána do večera a do fitka už to večer nestihnu. Kde jsou ty časy kdy jsem byla krásně hubená a byl o mě vcelku zájem. Poradíte mi trošičku, co a jak bych měla dělat? Dík moc. A když budu vědět, že nás takto hubne víc, tak mě to jenom povzbudí.

caira
9. zář 2008

zalda bohuzel my jsme tady v hubnuti taky spise amateri, takze o rady bych nas moc nezadala, jinak ti naordinujeme, sedm rohliku k snidani a dort k obedu 😀

holky mela jsem dneska cokoladovy minidorticek 😅 se stydim, se proste neumim krotit, vecer mame opet grilovaci klobasky s hranolkama a heinz fazolema..dam si dve klobasky, jen par hranolku a fazoli aby me to nepridalo pet kilo 🙄

rozela
9. zář 2008

holky já mám nějakou krizi. celý den jsem se do jídla nutila a teď, navečer, nevím co bych do huby strčila. k večeři jsem si dala kousek kuřecího s rajčatovým salátem, ale to mě tak nabudilo, že si asi zalepim pusu, abych nesežrala všechno co uvidim. ach jo! ☹ zkusim zalít žaludek vodou.

zalda, jak pravila caira, jsme tady amatéři, podporujeme se v hubnutí, ale jak na to, si musí každý najít sám. vesměs se všechny snažíme jíst míň, často a pokud možno zdravě. chceš-li, přidej se. o nápady tu nemáme nouzi, myslím, a další dobré tipy jsou vítány 😉

kometka5
9. zář 2008

Cairo, tak mě malá ze začátku asi tak od toho pátýho měsíce tak do osmýho nechtěla vůbec žádný jídla moje. takže jsme utráceli za ty přesnídávky, pak jsem jí začala trošku šidit třeba s "mojím" bramborem...atd. až jsme zůstaly jen u mojí stravy. 🙂 a přesně tak, Soník taky chtěla jen pyré a malinký kousek a už to nechtěla. ale pak jsme to nějak překlenuli, nevím čím to, ale možná zoubkama...dala jsem jí jednou kůrku chleba, ona zjistila, co se zoubkama a teď jíme už docela kusy. ale třeba měsíček jablíčka to neumí sníst...
tak to fakt zkoušej...je to pro ní úplně něco jiného a nového, tak vydrž... 🙂

tak nám dneska přijedou známý, přivezou burčák...tak to budou asi kalorický žně... 🙂

rozela
9. zář 2008

hmmm, komet, dej si burčák i za mě, jo? 🙂 já ho mám moc ráda. tak na zdraví a v tomhle případě hoď na kalorie bobek 😉

leninn
9. zář 2008

hmmmmmm, já burčáček taky moc ráda, velice moc ráda (ukapávají mi sliny do klávesnice... 😀 )

Cairo, drž se, malá to zvlídne, neboj, dej jí čas 😉

majkeela
9. zář 2008

ahoj holky,

rozela - na krizi si dávám obvykle čaj a když je mega krize, tak si do něj dám med...

Jinak dnešní jídelníček:
- snídaně - 2/3 dalamánku (zbytek snědla malá), máslo, rajče
- svačina - broskev
- oběd - těstovina se žampiony a cuketou, trocha oliv. oleje
- svačina - 1 malý špaldový šáteček s povidly
- večeře - 1 celozrnný rohlík, máslo, 50g blaťáckého zlata, rajče

No, žádný zázrak, ale jsem celkem spokojená. Je tam hodně toho másla 😒 Ale když já ho mám tak ráda 😝

pavla80
9. zář 2008

Ahojky!!!!

caira děkuju za tabulku a holky gratuluju k úbytkům,jsme opravdu všechny šikulky!!!!!!! 😉 😉 .S jídlem taky moc neporadím,holkám kousky nedělali problém,ale určitě doporučuju to co radí kometka,moc na ni nepěchej,však ona se naučí kousat 😉 😉 ,vždyt je ji teprve půl ročku!!!! 😉

Kometko a Miška má 16 měsíců a jablíčko ji taky dělá problém,ona to vždycky špatně pokouše a pak polyká velké kusy,mám strach aby se nedusila,tak ji to raději strouhám na hrubém struhadle 😉 a s burčákem to moc nepřeháněj at tě pak na druhý den nebolí hlava 😉 😉 😀

Rozi taky dost často po večerech zalívám žaludek vodou 😀

Ale dneska se spíš musím nutit do jídla,celý den mám takový divný pocit,manža už dneska ráno jel a už ted se mi děsně stýská,nevím jak to vydržím!!!!!a taky jsem měla strach aby v pohodě dojeli,ale před chvíli psal že už jsou na místě,tak už jsme celkem v klidu.Já když mám nějaké stresy tak nemůžu jíst 😒

Zalda určitě se přidej,a radu menší,kterou už určitě víš,mín jídla a víc pohybu.Taky moc nestíhám fitko,kvůli holkám,tak se snažím cvičit doma.Jezdím na rotopédu a dneska mi kámoška půjčila aerobik na DVD tak to zkusím 😉

rozela
9. zář 2008

tak jsem krizi neustála a snědla jabko. no,lepší jabko než třeba sušenka, ne? 😀

majk to určitě prubnu ten čaj, ale bez medu, já med neeeerada

pavli stres odsuň někam hodně daleko, vyplavuje se tím kortizol nebo jak se to jmenuje a to podporuje ukládání tuků nebo tak nějak jsem to četla 😉 tak hlavu zaměstnat něčím jiným, než starostma a hlavně optimismus 😀 (já vím, ono se to lehko kecá a hůř dělá)

caira
9. zář 2008

holky diky za utechu, ja mela fakt chut ji to hodit na hlavu jak me vytocila..nakonec jsem ji z mrazaku vytahla brokolici s mrkvi a jablkem a to snedla celou stovku a jen se olizovala,zitra ji dam pauzu, bude mit neco jineho ale o vikendu to zkusim znova..

ted jdu do vany a chrapat, jsem dneska nejaka ztahana, mala dneska byla takova uknourana, manza me sere...jako staci vam, ze od te doby co prisel domu se treba na malou nesel ani podivat, i kdyz spi tak ji alespon dat pusu nebo tak..obcas si rikam, jestli si vubec uvedomuje, ze ma dite 😖

rozela
9. zář 2008

cairo klid. takoví jsou holt chlapi. ten můj o malýho skoro vůbec nejevil zájem snad do roka a půl, jak kdyby dítě neměl. pak prcek začal mluvit, lítat, hulákal a strašně moc komunikovat a vyzvídat a najednou se z něj může po*rat. mojí kamarádce řekl ten její ještě před tím, než otěhotněla, že musí počítat s tím, že tak to těch 3 let pro chlapa dítě prostě není zajímavý, až když může s tátou blbnout a hrát si, pak je to ok. tak se dodnes moooc divím, že si s ním vůbec prcka pořídila (a to mají rovnou dvojčata). hlavu vzhůru, bude líp.
jo a když jsem na chlapa zkoušla takový to že vůbec nejeví zájem o dítě, že si musí uvědomit, že i ten prcek vnímá, jak se k němu táta staví, tak suše odvětil, že je unavený z práce. tím mě vytočil do nejvyšší míry. on je v práci, kdežto já se nejspíš celý den flákám doma. kdybych ho nechala s malým pár hodin, aby se postaral, nejspíš by z toho vykvetl. oni si totiž vůbec neumí představit, co obnáší péče o dítko. a kor, když má prcek den D a celý den třeba prořve. prostě - co dodat?

marie_m
9. zář 2008

ahojte kocky moje, tak my dneska s mladym krasne zvladli zubare, tak sem rada, ze to mame za sebou 🙂

majkee - jak ti je, uz je to lepsi?

cairo, tak to by me teda taky jako sralo, kdyby mi muz s malym nepomahal, nastesti muj honzik je proste zlatej, takze sem od 10 az do 7 mela opet den pro sebe, tak sem si zasla na obidek s kamaradem, na pedikuru, na nakupy 🙂
a s tim jidlem, jak rikaj holky, kdyz das maly treba piskot, zuzla ho?...nerostou ji treba zoubky?..ze to jidlo ji muze treba tlacit na dasne?

s jidlem uz se opet lepsim, snad to doklepu, nez bude ruka ok a pak uz to zase pujde lip...doufam, protoze na konci listopadu asi pojedeme s kamaradkou na nakupy do londyna, takze doufam, ze uz budu kocanda, at nemusim kupovat hadry na vorvane 🙂

prochi
9. zář 2008

Ahoooooj holky, přečetla jsem poctivě, co se celý den kde dělo, ale úplně se mi vykouřilo z hlavy, co napsat...

Tak začnu od spodu... Maru, super, že jste zubáka zvládli, malej je šikula, mě se taky ulevilo, že máme zas na půl roku pokoj 🙂

Cairo, já myslim, že malá je na kousky ještě malinká. Vždyť je to půlroční drobeček, tak se jí nemůžem divit, že jí kousky nebo hrudky dělají problém. U nás byly začátky (a tím myslím asi první tři měsíce) taky krušný. Všechno muselo být na kaši a hlavně hodně naředěný, aby mu to dobře klouzalo do krku. Jinak se dávil, dusil, zvracel. Fakt vopruz!! Dej jí čas, zkus jí to víc naředit a zatím jí nějakým kousáním netrap, na to bude ještě dost času.
Jo a na manžu prdni! Oni si to tak neuvědomují, jako my. Já když si vzpomenu na sebe, když jsem chodila do práce, tak jsem přitáhla navečer totálně ztahaná a nikdo na mě nesměl nějakou chvíli promluvit, abych se aklimatizovala... a ti chlapy to tak nevidí, opravdu pomůže, aby si to vyzkoušeli, co to je, být s dítětem (i když milovaným) nonstop 24 hodin denně, v noci, furt...
Ale já si asi jako Maruška taky nemůžu vůbec stěžovat. A už vůbec nechápu ty chlapy, co tvrdí, že je dítě do dvou třech let nezajímá, to je pitomost největší!! Manža blbnul s malým snad už když jsme přišli z porodnice. To je prostě krávovina, jak si chce někdo hledat k cestu k dítěti, kterýmu jsou už tři roky? To fakt nepochopim.

Roz, prosím tě, tý TBC se vůbec neboj! Samozřejmě se může vytvořit reakce, ale taky vůbec nemusí. Nám se po prvním očku (v porodnici) nevytvořila vůbec žádná, ani žádný protilátky, na ramínku ani tečička... takže nedávno nás přeočkovávali znovu a na ramínku opět abys jizvičku pohledal. Má tam jen při hodně důkladným hledání takovou piditečičku. Fakt se toho neboj.
To se vám teda narodil drobínek kilovej. Je to pašák, jak to zvládnul a vy taky 😉

leninn
10. zář 2008

Dobré ránečko děvčátka,
píšu sice dobré ránečko, ale pro mě moc dobré není, dostala jsem včera MS, takže jsem jak utržená ze řetězu, mám pořád hlad a o chutích ani nemluvím, už teď táno mám za sebou dva toasty, které zbyly od večera....jako mazec, nevím, co budu dělat po zbytek dne, asi musím někam odjet, nebo sním i Barču ☹

janulle22
10. zář 2008

ahojky holky dne jsem zacala se sebou neco delat...uz vypadam hrozne...chtela by jsem se zeptat za jak dlouho si telo zvykne na to ze ma stalej prisun potravy a nebude je ukladat do tuku...do ted jsem jen obedvala vecerla tak v 8...?

kometka5
10. zář 2008

Ahojky holky,
tak já nejenom že včera vypila asi litránek toho burčáku, ale ještě jsem k tomu zobala oříšky...je mi z toho teď blbě. prostě jsem zklamala, tak jsem se ani radši nevážila... ☹

Cairo, mě to taky někdy přijde, že je mu malá úplněukradená, někdy si s ní vyhraje líp než já s ní. prostě asi je to fakt o tom, jaký on má den. na druhou stranu mi štve, že já se o malou musím postarat, ať mám jakkýkoliv den. ale už jsem se asi smířila, že to mají chlapy v životě jednodušší...

pavla80
10. zář 2008

Ahoj holky!!!!

Kometko,hlavně si nic nevyčítej,pak se zbytečně trápíš 😉 😉 .Ber to tak že to není každý den a sem tam si člověk musí udělat radost 😉 .Tak hlavu vzhůru

Rozi to jsem ani nevěděla o tom stresu,tak hned ho házím za hlavu 😀 😀 ,žádné ukládání tuků 😝 😝 .Dneska mi je už líp a taky se dost zaměstnávám.Převlíkla jsem peřiny,vysála ted jdu vytírat 😀 ,Mišulka mi ted usla a Kačulka je ve školce.Až to všechno dodělám,tak sednu ještě na kolo 😉 😉 .

Lení tak naštěstí takové problémy nemívám u MS tak to zkus nějak vydržet.A nebo zobej aspon ovoce at furt něco jíš né??Ale asi se toho nenajíš 😒

A jinak teda já mám super chlapa,hrál si s holkama snad už od peřinky.Dokáže se o ně postarat a i když potřebuju někam zajet zvládne se o ně postarat třeba i celý den,v tom se na něho můžu spolehnout.Neříkám,že taky nemá někdy ty své dny,ale je to tím že je hodně v práci tak je to i unavou.Ale snaží se jim věnovat maximálně.Když je doma tak je koupe,fakt mi dost pomáhá.Ale u nás je spíš problém v tom,že na ně nemá tolik času kolik by chtěl 😠 😒

swead
10. zář 2008

ahoj,
tak tenhle týden je pro mě udržovací, ptz jsem nachcípaná a je mi blbě. 😠

zalda
10. zář 2008

ahojky, já se ráda přidám. Budu vědět, že nás takhle hubne víc a třeba mě to konečně nakopne. Snad 🙂