Bydlení. Poradíte, prosím?

tazyovka
11. bře 2021

Zdravím všechny, potřebovala bych poradit ohledně bydlení. Bydlím v CV pomalu 3 rokem. Momentálně bydlíme v né moc dobré lokalitě a ráda bych se přestěhovala do lepší. Vím, že centrum a Horní Ves nebo jak se tomu tady říká, jsou ty z lepších lokalit, ale nevíte náhodou některá jak je to s Jirkovem? V ulici Pionýrů se prodávají byty, vypadáto, že to je poblíž Červeného hrádku, ale to je jediné co vím. Jirkov my kolegama z práce nebyl vůbec doporučen. Tak se chci zeptat jeslti tam někdo nebydlí a nemá nějaké lepší informace. Děkuji předem.

kafr
11. bře 2021

@tazyovka když jsem pracovala v CV, tak místní říkali, že Jirkov je strašný zapadákov a že "se tam musí svítit i ve dne"(- čti velký výskyt menšiny). Já tam byla párkrát dopoledne (to je menšina zalezlá) a koukala jsem jak je to tam hezké, opravené paneláky, hřiště... Pak jsem došla k ceduli informující o nedávné rekonstrukci z EU dotací. A místní mi pak vysvětlili, pro koho a ze kterých dotací.
Ale úplně celý Jirkov prý špatný není, nějaký jeden kout je prý lepší (takové starší cihlové bytovky si tam vybavuji, jmenovalo je to nějak jako "u dubu"?? Ale už fakt nevím...)
Ale už jsem 3roky z CV.

iva_kucerova
11. bře 2021

@tazyovka Ahoj, žila jsem v Jirkově přes 20 let, teď už jsem teda spíš Chomutova čeká, ale v Jirkově máme pořád rodinu. Rozhodně čtvrt U Dubu je v pohodě, jinak je to jak kde. Červenohrádecká je taky celkem dobrá, někde jsou i družstevní byty. Spíš tak nějak nedoporučuju Ervěnice, Bořek, Pionýrů taky spíš ne, ale záleží na baráku. Přijde mi, že se to dost zlepšilo třeba na Studentské, ale všechno je věc názoru. Doporučuji zajet se tam podívat a projít se po sídlišti, když je teplo a svítí sluníčko, ono bude dost dobře poznat, která lokalita není ta pravá.

tazyovka
autor
12. bře 2021

Děkuji za názory, jak to tak sleduji Jirkov spíš nebrat. Teď budou všichni zalezlí kvůli COVIDU, takže procházka tam mi asi toho moc neřekne.

iva_kucerova
12. bře 2021

@tazyovka já myslím, že tam zas tak zalezlý kvůli covidu nebudou😄